menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Kapské Město – tady chci žít

Kapské Město je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Jeho poloha ve stínu ikonické Stolové hory přímo na břehu oceánu mu dodává jedinečné kouzlo. Na své dovolené zde si máte z čeho vybírat: hory, vinice, historie nebo gastronomie, nádherné pláže nebo bujarý společenský a noční život na Waterfrontu – dopřejte si něco z toho, nebo všechno, přesně podle vaší nálady.

Kdy cestovat: leden - květen, září - prosinec

Kam cestovat: Jihoafrická republika

Kolik času potřebuji: 3 - 8 nocí

Kapské Město, sevřené mezi Atlantským oceánem a Stolovou horou, přitahuje více návštěvníků než kterékoli jiné místo v Africe. Přitažlivost mu dodává jeho přírodní ráz, kosmopolitní kultura a středomořské klima. Vystoupejte na Stolovou horu – pěšky nebo lanovkou – zdolání vrcholu vás odmění panoramatickým výhledem na okolní skalnatý masív, město a “dva” oceány po obou stranách Kapského poloostrova. Můžete také prozkoumat bouřlivou historii Kapského Města s historickou prohlídkou a návštěvou ostrova Robben. Pohodové odpoledne může zahrnovat i návštěvu obchodů a restaurací ve Victoria & Alfred Waterfront nebo relaxaci na pláži v Camps Bay.

Nejlepší čas na návštěvu Kapského Města
S teplými, suchými léty a mírným zimním klimatem je Kapské Město vynikající celoroční destinací. Letní měsíce (prosinec až březen) dosahují průměrné maximální teploty 26°C a minimální 16°C, zatímco zimní měsíce (červen až srpen) dosahují průměrně maximálně 18°C ​​a minimálně 8,5°C. Horký Berg (horský) vítr přichází v únoru až březnu, zatímco koncem jara může foukat silný jihovýchodní vítr, který pocitovou teplotu snižuje. Ideální doba na návštěvu jsou jarní (září – listopad) a podzimní měsíce (únor – květen).

 

CO MOHU ZAŽÍT?

Nasajte historii a kulturu

Kulturní rozmanitost Kapského Města se odráží v jeho jídle, architektuře a historických památkách. Na prohlídce města se dozvíte o holandských zakladatelích města, uvidíte, kde se kdysi obchodovalo s otroky, a dozvíte se o době apartheidu spojenou s návštěvou parlamentních zahrad. Pokud máte zájem objevit kulturní rozdíly v jídle v Kapském Městě, prohlídka Cape Town Eats vás provede zapadlými uličkami, abyste ochutnali různé lahůdky od afrického soul food až po bunny chow (vydlabaný bochník chleba plněný kari). Ochutnáte specialitu malajských otroků “bobotie“ i skvělé steaky z hovězího nebo pštrosího masa. A protože jste u moře, tak plody moře nechybí v žádné restauraci.

 

Stolová hora

Jakmile se mrak nad Stolovou horou odvalí, stojí za to obdivovat Kapské Město z vrcholu Stolové hory. Nahoru se můžete dostat moderní lanovkou, která se na své cestě otočí o 360º, což vám umožní ocenit neuvěřitelné výhledy ze všech úhlů. Dobrodružnější povahy mohou také vyjít na horu některou z mnoha pěších tras – procházet strmými, skalnatými stezkami a krátkými kolmými stěnami je úžasný zážitek. Jakmile budete nahoře, můžete prozkoumat různé cesty a vyhlídky a vychutnat si občerstvení v restauraci. Můžete také zahlédnout zdejší damany skalní, kteří připomínají velké křečky.

Mys Dobré naděje
Bez ohledu na to, jak moc je tento park oblíbený u návštěvníků, budete se cítit vnořeni do divoké krajiny Kapského poloostrova. Národní park Mys Dobré naděje je oblastí nečekaných přírodních krás (také velkého ekologického významu).
Poté, co projedete elegantními předměstími Camps Bay a Clifton a přes pobřežní města a vesnice, se dostanete do přírodní rezervace Cape of Good Hope. Ta tvoří významnou část Kapského království – nejmenšího, ale nejrozmanitějšího ze sedmi “květinových” království na světě. Fynbos – nízko položené keře a barevné vřesy – jsou hlavní vegetací, mezi kterou žije fauna jako jsou antilopy, pštrosi, paviáni a různé druhy ptactva. Fynbos je místní flora, kterou jinde na světě nenajdete. Podle něj navždy poznáte Kapsko na fotografiích i ve filmech.

Pozorování velryb a potápění v kleci se žraloky

Pobřežní vody Kapského Města navštěvuje mnoho druhů velryb a delfínů, včetně velryb jižních a keporkaků, které každý rok migrují z ledových vod Antarktidy se svými mláďaty. Gansbaai, městečko položené dvě hodiny jízdy z Kapského Města, je hlavním startovacím místem pro okružní plavby za velrybami a také pro potápění se žraloky. Ve vodách mezi Dyer Island a Geyser Rock se pohybují velké počty žraloků bílých. Potápění v klecích je vzrušující způsob, jak se seznámit s těmito zlověstnými, ale půvabnými tvory v jejich přirozeném prostředí. Ať už zůstanete na lodi a budete je pozorovat na hladině, nebo se rozhodnete nechat se spustit do vody v kleci z pozinkované oceli, abyste si je mohli prohlédnout zblízka v jejich přirozeném prostředí.

Kapské vinice

Zvlněná kouzelná krajina farem a vinic, a chuť ochutnat ta nejlepší jihoafrická vína, činí z Winelands zastávku téměř povinnou. Na privátním celodenním výletu (řidiče tu zcela jistě budete potřebovat na zpáteční cestu) se můžete posadit a obdivovat okolní krajinu při ochutnávkách vína. Zastavte se ve Stellenboschi, druhém nejstarším městě Jižní Afriky, užijte si jeho atmosféru, kapskou holandskou architekturu a víno. Pak se vydáte přes průsmyk Helshoogte do Franschhoeku, známého svou kuchyní a idylickým prostředím v údolí, kde se mozaika vinic setkává s tyčícími se horami. Zde můžete navštívit další vinařskou farmu, abyste ochutnali více z produkce tohoto úžasného “moku”. Den můžete zakončit ve městě Paarl, které leží na úpatí skalních masívů, a pochutnat si na skleničkách vína s blížícím se západem slunce. Užijte si párování vína s čokoládou, nová šumivá vína nebo velmi módní gin s různými příchutěmi. Naši specialisté mnoho farem navštívili a rádi vám doporučí ty pravé právě pro vaši návštěvu.

Botanická zahrada Kirstenbosch

Botanická zahrada Kirstenbosch, umístěná na východním svahu Stolové hory, je domovem velké sbírky původních rostlin, od typické kapské flóry fynbos až po světlé strelicie a protey (národní květina Jižní Afriky). V rozlehlém areálů je také zimní zahrada s flórou, která roste v teplejších podmínkách. V této obrovské zahradě najdete květiny rostoucí od horských vrcholů po vyprahlé pouště. Kromě toho se v zahradách pravidelně konají výstavy kamenosochařství a venkovní koncerty. Existují tu stinná, odlehlá místa, kde můžete posedět a užít si piknik, nebo prozkoumat stezky, které se vinou mezi lesy a keři v horních částech zahrad. Z Kirstenbosche vedou také stezky na vrchol stolové hory i do vinařského předměstí Constantia.

Odpolední čaj v hotelu Mount Nelson

Lahodné jídlo a elegantní prostředí proslulého Belmond Mount Nelson Hotelu vytvoří skutečně elegantní zážitek. Užijete si klasické sendviče, čerstvé koláče a lahodné pečivo, stejně jako široký výběr čajů a kávy. Jídlo se podává ve velkém “obývacím” pokoji v koloniálním stylu za tichého doprovodu pianisty. Pokud je pěkné počasí, můžete posedět ve skvěle udržovaných zahradách, obklopených stinnými stromy a zvukem ptačího zpěvu.

Itinerář pro vás:

Kapské Město – budete chtít zůstat

Kapské Město je jedno z nejkrásnějších měst na světě. Především je skvělým místem pro aktivní dovolenou s přáteli, s rodinou, s partnerem. V Kapském Městě můžete strávit jeden až dva týdny a mít o zábavu postaráno – túry, kola, vinice, žraloci, velryby, tučňáci, golf, skvělé jídlo a víno… Přijedete sem jednou a nebudete chtít domů.

Za vínem do Jižní Afriky (český průvodce)

Jižní Afrika je proslulá divokou přírodou, safari, skvělým jídlem a v neposlední řadě vínem. Vydejte se s námi a naším českým průvodcem ochutnat jedinečná vína od šumivých přes lehká bílá až po luxusní červený Pinotage. Zájezd je určený především pro milovníky a znalce vína. Kromě vybraných vinic a soukromých ochutnávek poznáte kosmopolitní Kapské Město, památný mys Dobré naděje a nebude chybět spousta zážitků na safari v soukromé rezervaci ve velkém Krugeru. Návštěvy vinic a ochutnávky s místními someliéry, luxusní ubytování i jedinečná příroda se vám dostanou pod kůži… stejně jako krásná Jižní Afrika

Z Kapského Města na safari (český průvodce)

Cestujete do Jižní Afriky poprvé a chcete zažít to nejlepší? Pojeďte s námi na 12 dní do Kapského Města a na safari. Kapské Město považujeme za náš druhý domov, a tak vám ho také ukážeme – jinak než na běžných zájezdech, poznáte vše důležité a přitom budeme mít čas vnímat atmosféru a vytvořit si jeden den podle sebe. Z Kapska odletíme přímou linkou do Krugeru na safari. Strávíme celý den na safari v Krugerově parku a jako bonus 2 noci v soukromé rezervaci v otevřeném voze 4×4, zažijeme pěší safari a uvidíme Blyde River Canyon – třetí největší kaňon na světě.

Další zážitky

Isandlwana - historie JARu, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, poznávací zájezd na safari

Bojiště a dějiny Jižní Afriky

Mírumilovná provincie KwaZulu Natal na východě Jihoafrické republiky byla kdysi dějištěm krvavých bitev mezi kmeny Zulů, Brity a Búry. Pokud vás zajímá historie, vypravte se na bojiště po cestě do Dračích hor a projděte si s průvodcem tato místa, která jsou tak zásadní pro pochopení jihoafrických dějin.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Hluhluwe-iMfolozi, nosorožec Hluhluwe-iMfolozi, safari nosorožec

Hluhluwe-iMfolozi – safari mezi nosorožci

Park Hluhluwe-iMfolozi se rozkládá v srdci provincie KwaZulu-Natal a směle konkuruje světoznámému Krugerovu národnímu parku. Rozkládá se na ploše 1000 km2 uprostřed nádherných zelených kopců. Park je proslavený velkou koncentrací nosorožců i bohatou rozmanitostí mnoha dalších druhů zvěře. Je domovem celé Velké pětky. A jako bonus leží nedaleko Indického oceánu s nekonečnými plážemi.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

impala, Kruger, Krugerův národní park, safari kruger, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika

Krugerův národní park – safari

Stačí jen slyšet název tohoto národního parku a každému se hned vybaví africké safari. Na území rozlohou přibližně odpovídající rozloze státu Izrael najdete neuvěřitelnou rozmanitost a množství africké zvěře a na své si zde přijdou i ornitologové. Ať zde strávíte den nebo týden, nebude se vám chtít tento kout africké přírody opustit. Vydejte se do buše v otevřeném terénním voze, nebo si dopřejte dobrodružství v podobě pěšího safari pod vedením zkušeného rangera a den plný zážitků zakončete drinkem při západu slunce…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

knysna forest přírodní rezervace, knysna, garden route, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika

Knysna Forest

Prastarý původní horský les, který se proměnil v civilizovanou džungli. Knysna Forest vás zve k pěší túře, vyjížďce na horském kole nebo pozorováním místní fauny a flóry. Kousek za městem tak objevíte nádhernou divokou přírodu, vzácné druhy ptáků a možná potkáte i slony…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Robberg Nature Reserve, Plettenberg Bay, garden route, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika

Plettenberg Bay – Garden Route

Nádherné přírodní scenérie, dlouhé písečné pláže, uličky lemované kavárnami a restauracemi, poklidná atmosféra maloměsta … to vše činí z Plettenberg Bay jednu z nejoblíbenějších jihoafrických dovolenkových destinací. Plett, jak město místní nazývají, by nemělo chybět na žádném seznamu zastávek při projíždění Garden Route.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd jihoafrická republika, poznávací zájezd na safari, safari NP Addo Elephant, safari, sloni, addo elephant safari

Safari v NP Addo Elephant

Chcete-li spatřit největší suchozemské savce v divoké přírodě, navštivte národní park Addo Elephant. Žije zde více než 600 slonů, ale nejen jich … uvidíte zde také lvy, nosorožce, buvoly, zebry a antilopy, hyeny skvrnité nebo plachého levharta.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Kapské Město, Hout Bay, Mys dobré naděje, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika

Mys Dobré naděje – příběhy mořeplavců

Zhruba 70 km jižně od Kapského Města leží asi nejikoničtější místo v celé Africe – NP mys Dobré naděje. Je to skalisko, která se však stalo symbolem Afriky a námořních objevů. Prožijete den uprostřed kapské přírody, projdete se fynbossem (typickou místní vegetací v národním parku), budete obdivovat luxusní předměstí Kapského Města, uvidíte tuleně, tučňáky, pštrosy, otevřou se vám úžasné výhledy na nekonečný oceán.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

knysna, garden route, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, zahradní cesta, ústřice afrika

Knysna – ústřice, příroda, zábava

Knysna je příjemné letovisko na břehu laguny na jižním pobřeží Indického oceánu. Kromě milovníků přírodních krás, outdoorových aktivit a golfu je Knysna oblíbenou destinací pro labužníky. Zdejší ústřice a mořské plody jsou vyhlášené. Na konci dne se vydejte na plavbu lodí po poklidné hladině laguny a pozorujte západ slunce se skleničkou sektu v ruce …

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Hermanus, pozorování velryb, velryby jižní Afrika, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika

Hermanus – nejen velryby

Hermanus je malebné městečko na jižním pobřeží, jehož návštěvu rozhodně nesmíte vynechat v sezoně velryb, tedy v období jihoafrické zimy. Ubytujte se v jednom z hotelů na pobřeží a při troše štěstí budete moct pozorovat velryby přímo z postele! I mimo sezónu je Hermanus příjemnou zastávkou při putování Jihoafrickou republikou, relaxovat můžete procházkami podél oceánu zakončenými výborným jídlem v jedné z místních restaurací, které bude doprovázet stejně dobré víno z nedalekých vinic.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Kalahari, rozkvetlá poušť, přímorožec, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, safari kalahari, namaquland jižní afrika

Namaqualand – rozkvetlá poušť

Když v srpnu a září rozkvete poušť na severu Jižní Afriky, je to jako božský zázrak. Z vyprahlých nekonečných dun a pahorků se, jako mávnutím kouzelného proutku, stane rozkvetlá zahrada. Během pár dní se poušť promění v pestrobarevný koberec květin. Chce se vám opravdu vykřiknout božské: “A stal se zázrak”.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Tsitsikamma, řeka Storms, garden route, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, bloukraans most bungee, otter trail jižní afrika

Tsitsikamma – mezi oceánem a skalami

NP Tsitsikamma je park malý rozlohou, ale velký svojí krásou a nabízenými zážitky. Park se “tísní” mezi azurově modrým Indickým oceánem, lemovaným divokými útesy, a horami, které vystupují přímo z oceánu a tyčí se vysoko nad vás. Tsitsikamma je malý přírodní zázrak pro svoji scénickou krásu a fotogeničnost.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Dračí hory, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, Sani Pass, treky v horách, afrika túry

Dračí hory – ráj horské turistiky

Milovníci turistiky a pěších výletů nesmí při návštěvě Jihoafrické republiky vynechat Dračí hory. Podle náročnosti si zde vybere každý – najdete tady sotva hodinové trasy na procházky, celodenní túry i několikadenní přechody. Kromě nádherné přírody budete na svých výletech v Dračích horách obdivovat tisíce let staré skalní kresby křováků. Sbalte si pohorky a vyrážíme …

Přidat do záložek Nezávazně poptat

vinice kapsko, Kapské Město vinice, víno jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, ochutnávka vína, zájezd za vínem

Vinice v Kapsku

Tradice pěstování vinné révy v Kapsku sahá až do poloviny 17. století. První a nejstarší jihoafrickou láhev vína z roku 1659 už zde sice neochutnáte, ale vydejte se na návštěvu jakéhokoliv z téměř 150 kapských vinařství a nebudete litovat. Úžasná krajina s vinicemi pokrývající svahy hor skrývá nádherné farmy postavené ve stylu staré holandské architektury, kde vás při návštěvě rozmazlí skvělým vínem, které často doprovází neméně výtečná kuchyně. Při pikniku v zahradách na vinici se vám nebude chtít tento ráj opustit…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd jihoafrická republika, safari jihoafrická republika, safari botswana, safari Kgalagadi, safari lev, zájezd jižní afrika

Kgalagadi Transfrontier Park – lev s černou hřívou v Kalahari

Chcete zažít pocit nekonečného prostoru, ohromujících obzorů a naprosté svobody? Vydejte se do pouště Kalahari… jedinečná příroda, která je domovem mnoha druhů zvířat adaptovaných na přežití v těchto extrémních podmínkách: přímorožci, antilopy skákavé, lvi, levharti a gepardi. Stejným lákadlem jako jsou zvířata, jsou i fantastické přírodní scenérie vytvářené červenými písečnými dunami.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.