menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Dračí hory – ráj horské turistiky

Milovníci turistiky a pěších výletů nesmí při návštěvě Jihoafrické republiky vynechat Dračí hory. Podle náročnosti si zde vybere každý – najdete tady sotva hodinové trasy na procházky, celodenní túry i několikadenní přechody. Kromě nádherné přírody budete na svých výletech v Dračích horách obdivovat tisíce let staré skalní kresby křováků. Sbalte si pohorky a vyrážíme …

Kdy cestovat: Březen - květen, září - listopad

Kam cestovat: Jihoafrická republika

Kolik času potřebuji: 4 - 6 nocí

Drakensberg nebo-li Dračí hory, známé v jazyce Zulu jako uKhahlamba (‚bariéra z kopí‘), se tyčí jako velká zelená pevnost a tvoří přirozenou hranici mezi Jihoafrickou republikou a horským královstvím Lesotho. Čedičové skály vyčnívají do nebe a svahy vytvářejí hluboká údolí, kde se vodopády noří do skalních jezírek a potůčky protékají po strmých horských stěnách.

Oblíbenou zábavou je zde samozřejmě pěší turistika. Hory jsou protkané stezkami, některé namáhavější než jiné, zasazené do jedné z nejpůsobivějších kulis na kontinentu. Dračí hory můžete také prozkoumat na horském kole nebo na koni, nebo vystoupat vozem 4×4 podél průsmyku Sani do Lesotha.

V mnoha jeskyních najdete až 2000 let staré skalní umění kmene Sanů – Křováků – malby na stěnách přetrvávají do dnešních dnů.

Dračí hory leží pouze tři hodiny na severozápad od Durbanu nebo naopak ze severu z Johannesburgu. Můžete si prohlédnou monumentální masívy hor, které se tyčí jako neprostupná bariéra.

Hory, většinou pokryté sametovým kobercem trávy nejsou zdaleka pusté. Při prozkoumávání údolí a vrcholků srázů míjíte šumící potoky, potkáte pasoucí se antilopy a můžete pozorovat některé z asi 300 druhů ptáků v regionu, včetně endemické lindušky horské a ohroženého supa kapského.

Pěší turistika je jedním z nejlepších způsobů, jak si užít okolní majestátní hory a svěží horský vzduch. Ať sami, nebo s průvodcem můžete vyrážet na treky podle své kondice a chuti. Průvodce přizpůsobí treky vašim zájmům a fyzické kondici, řekne vám více o geologii, flóře a fauně regionu… a neztratíte se v nekonečné krajině.

Jedna z úžasných oblastí pro pěší turistiku v Dračích horách leží v národním parku Royal Natal se známým Amfiteátrem – 5 km širokým masívem skály, přes kterou se rozlévá řeka Tugela. Postavte se do jeho středu a uvidíte tenký proužek vody padající 500 m dolů do údolí a tvořící vodopády Tugela.

V Dračích horách můžete provozovat různé outdoorové aktivity. Vyjížďky na koních patří, vedle pěší turistiky, mezi nejoblíbenější. Najdeme vám zde trasu i koně jak pro úplné začátečníky tak i pro velmi zkušené jezdce. Podle vašich jezdeckých zkušeností se můžete držet mírných stezek po rovinatých polích nebo se pustit do hor na prudké svahy. Milovníci rybaření mohou lovit pstruhy v horských potocích nebo zkusit rafting na divoké vodě.

Když trávíte čas v Dračích horách, téměř cítíte jejich stáří. Po tisíciletí přitahovaly lidskou představivost, včetně představ Sanů – domorodých lovců a sběračů, kteří se touto oblastí potulovali před tisíci lety. Můžete se připojit k trekům s průvodcem a podívat se na některé skalní malby, které po sobě zanechali a které lemují stěny jeskyní již více než 2000 let. Ilustrace představují podoby zvířat té doby, včetně antilop, které tu potkáte dodnes, až po lidské postavy a symboly, které lze interpretovat různými způsoby.

Sani Pass

V jižních Dračích horách můžete vyrazit na serpentiny průsmyku Sani, strmého 9 km dlouhého horského průsmyku, který vás zavede až na nejvyšší vrchol v Africe dostupný autem (a do nejvýše položené hospody v Africe). Pojedete v terénním autě s místním průvodcem, který má zkušenosti s projížděním úzkých prudkých zatáček mezi kameny, skalami a prudkými srázy. Když vystoupáte do výšky 1 332 m, budete náhle obklopeni zvlněnými fotogenickými horami, zelenými skalami a údolími pod nimi. Cesta, po které jste právě jeli, se za vámi klikatí a budete míjet vodopády stékající po straně údolí, a překonávat potoky. Cestou na vrchol, který je ve výšce 2 876 m nad mořem, překročíte hranici s královstvím Lesotho. Pak si můžete na vrcholu sednout na skleničku do Sani Mountain Lodge – „nejvyšší hospody v Africe“ – a před sestupem nasávat atmosféru a výhledy na průsmyk.

Nejlepší doba k návštěvě Dračích hor

Nejlepší období pro pěší turistiku je podzim (duben a květen) nebo jaro (září a říjen). Dny jsou v tuto dobu teplé, ale chladnější než během horkých letních měsíců (listopad až březen), kdy také zažijete každodenní bouřky. Červenec a srpen jsou chladnější a na vrcholcích může být sníh.

Itinerář pro vás:

Jihoafrická republika neznámá – safari, moře, hory

Ukážeme vám Jižní Afriku tak, jak ji máme sami rádi – v pohodovém tempu, kdy se Africe dostanete pod pokličku a pochopíte její duši. Tohle není zájezd, kdy závodíte v soutěži nazvané: Zaškrtnou si co nejvíc “musím vidět” v co nejkratším čase. Budete vnímat vůně buše, uvidíte jihoafrickou přírodní krásu, prožijete safari na všechny způsoby, vykoupete se v Indickém oceánu a vyrazíte na túru v majestátních Dračích horách… A pokud vám to bude málo, ukážeme vám i Kapské Město.

Další zážitky

Hermanus, pozorování velryb, velryby jižní Afrika, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika

Hermanus – nejen velryby

Hermanus je malebné městečko na jižním pobřeží, jehož návštěvu rozhodně nesmíte vynechat v sezoně velryb, tedy v období jihoafrické zimy. Ubytujte se v jednom z hotelů na pobřeží a při troše štěstí budete moct pozorovat velryby přímo z postele! I mimo sezónu je Hermanus příjemnou zastávkou při putování Jihoafrickou republikou, relaxovat můžete procházkami podél oceánu zakončenými výborným jídlem v jedné z místních restaurací, které bude doprovázet stejně dobré víno z nedalekých vinic.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Hluhluwe-iMfolozi, nosorožec Hluhluwe-iMfolozi, safari nosorožec

Hluhluwe-iMfolozi – safari mezi nosorožci

Park Hluhluwe-iMfolozi se rozkládá v srdci provincie KwaZulu-Natal a směle konkuruje světoznámému Krugerovu národnímu parku. Rozkládá se na ploše 1000 km2 uprostřed nádherných zelených kopců. Park je proslavený velkou koncentrací nosorožců i bohatou rozmanitostí mnoha dalších druhů zvěře. Je domovem celé Velké pětky. A jako bonus leží nedaleko Indického oceánu s nekonečnými plážemi.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd jihoafrická republika, safari jihoafrická republika, safari botswana, safari Kgalagadi, safari lev, zájezd jižní afrika

Kgalagadi Transfrontier Park – lev s černou hřívou v Kalahari

Chcete zažít pocit nekonečného prostoru, ohromujících obzorů a naprosté svobody? Vydejte se do pouště Kalahari… jedinečná příroda, která je domovem mnoha druhů zvířat adaptovaných na přežití v těchto extrémních podmínkách: přímorožci, antilopy skákavé, lvi, levharti a gepardi. Stejným lákadlem jako jsou zvířata, jsou i fantastické přírodní scenérie vytvářené červenými písečnými dunami.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Stolová hora, Kapské Město, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, zájezd na safari

Kapské Město – tady chci žít

Kapské Město je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Jeho poloha ve stínu ikonické Stolové hory přímo na břehu oceánu mu dodává jedinečné kouzlo. Na své dovolené zde si máte z čeho vybírat: hory, vinice, historie nebo gastronomie, nádherné pláže nebo bujarý společenský a noční život na Waterfrontu – dopřejte si něco z toho, nebo všechno, přesně podle vaší nálady.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

knysna forest přírodní rezervace, knysna, garden route, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika

Knysna Forest

Prastarý původní horský les, který se proměnil v civilizovanou džungli. Knysna Forest vás zve k pěší túře, vyjížďce na horském kole nebo pozorováním místní fauny a flóry. Kousek za městem tak objevíte nádhernou divokou přírodu, vzácné druhy ptáků a možná potkáte i slony…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Robberg Nature Reserve, Plettenberg Bay, garden route, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika

Plettenberg Bay – Garden Route

Nádherné přírodní scenérie, dlouhé písečné pláže, uličky lemované kavárnami a restauracemi, poklidná atmosféra maloměsta … to vše činí z Plettenberg Bay jednu z nejoblíbenějších jihoafrických dovolenkových destinací. Plett, jak město místní nazývají, by nemělo chybět na žádném seznamu zastávek při projíždění Garden Route.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Kapské Město, Hout Bay, Mys dobré naděje, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika

Mys Dobré naděje – příběhy mořeplavců

Zhruba 70 km jižně od Kapského Města leží asi nejikoničtější místo v celé Africe – NP mys Dobré naděje. Je to skalisko, která se však stalo symbolem Afriky a námořních objevů. Prožijete den uprostřed kapské přírody, projdete se fynbossem (typickou místní vegetací v národním parku), budete obdivovat luxusní předměstí Kapského Města, uvidíte tuleně, tučňáky, pštrosy, otevřou se vám úžasné výhledy na nekonečný oceán.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Isandlwana - historie JARu, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, poznávací zájezd na safari

Bojiště a dějiny Jižní Afriky

Mírumilovná provincie KwaZulu Natal na východě Jihoafrické republiky byla kdysi dějištěm krvavých bitev mezi kmeny Zulů, Brity a Búry. Pokud vás zajímá historie, vypravte se na bojiště po cestě do Dračích hor a projděte si s průvodcem tato místa, která jsou tak zásadní pro pochopení jihoafrických dějin.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Tsitsikamma, řeka Storms, garden route, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, bloukraans most bungee, otter trail jižní afrika

Tsitsikamma – mezi oceánem a skalami

NP Tsitsikamma je park malý rozlohou, ale velký svojí krásou a nabízenými zážitky. Park se “tísní” mezi azurově modrým Indickým oceánem, lemovaným divokými útesy, a horami, které vystupují přímo z oceánu a tyčí se vysoko nad vás. Tsitsikamma je malý přírodní zázrak pro svoji scénickou krásu a fotogeničnost.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd jihoafrická republika, poznávací zájezd na safari, safari NP Addo Elephant, safari, sloni, addo elephant safari

Safari v NP Addo Elephant

Chcete-li spatřit největší suchozemské savce v divoké přírodě, navštivte národní park Addo Elephant. Žije zde více než 600 slonů, ale nejen jich … uvidíte zde také lvy, nosorožce, buvoly, zebry a antilopy, hyeny skvrnité nebo plachého levharta.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

knysna, garden route, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, zahradní cesta, ústřice afrika

Knysna – ústřice, příroda, zábava

Knysna je příjemné letovisko na břehu laguny na jižním pobřeží Indického oceánu. Kromě milovníků přírodních krás, outdoorových aktivit a golfu je Knysna oblíbenou destinací pro labužníky. Zdejší ústřice a mořské plody jsou vyhlášené. Na konci dne se vydejte na plavbu lodí po poklidné hladině laguny a pozorujte západ slunce se skleničkou sektu v ruce …

Přidat do záložek Nezávazně poptat

vinice kapsko, Kapské Město vinice, víno jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, ochutnávka vína, zájezd za vínem

Vinice v Kapsku

Tradice pěstování vinné révy v Kapsku sahá až do poloviny 17. století. První a nejstarší jihoafrickou láhev vína z roku 1659 už zde sice neochutnáte, ale vydejte se na návštěvu jakéhokoliv z téměř 150 kapských vinařství a nebudete litovat. Úžasná krajina s vinicemi pokrývající svahy hor skrývá nádherné farmy postavené ve stylu staré holandské architektury, kde vás při návštěvě rozmazlí skvělým vínem, které často doprovází neméně výtečná kuchyně. Při pikniku v zahradách na vinici se vám nebude chtít tento ráj opustit…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

impala, Kruger, Krugerův národní park, safari kruger, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika

Krugerův národní park – safari

Stačí jen slyšet název tohoto národního parku a každému se hned vybaví africké safari. Na území rozlohou přibližně odpovídající rozloze státu Izrael najdete neuvěřitelnou rozmanitost a množství africké zvěře a na své si zde přijdou i ornitologové. Ať zde strávíte den nebo týden, nebude se vám chtít tento kout africké přírody opustit. Vydejte se do buše v otevřeném terénním voze, nebo si dopřejte dobrodružství v podobě pěšího safari pod vedením zkušeného rangera a den plný zážitků zakončete drinkem při západu slunce…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Kalahari, rozkvetlá poušť, přímorožec, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, safari kalahari, namaquland jižní afrika

Namaqualand – rozkvetlá poušť

Když v srpnu a září rozkvete poušť na severu Jižní Afriky, je to jako božský zázrak. Z vyprahlých nekonečných dun a pahorků se, jako mávnutím kouzelného proutku, stane rozkvetlá zahrada. Během pár dní se poušť promění v pestrobarevný koberec květin. Chce se vám opravdu vykřiknout božské: “A stal se zázrak”.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.