menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Jihoafrická republika neznámá – safari, moře, hory

Ukážeme vám Jižní Afriku tak, jak ji máme sami rádi – v pohodovém tempu, kdy se Africe dostanete pod pokličku a pochopíte její duši. Tohle není zájezd, kdy závodíte v soutěži nazvané: Zaškrtnou si co nejvíc “musím vidět” v co nejkratším čase. Budete vnímat vůně buše, uvidíte jihoafrickou přírodní krásu, prožijete safari na všechny způsoby, vykoupete se v Indickém oceánu a vyrazíte na túru v majestátních Dračích horách… A pokud vám to bude málo, ukážeme vám i Kapské Město.

destinace: Jihoafrická republika, Svazijsko

počet dní/nocí: 15 / 13

cena od: 78.800,- Kč/os

Krugerův národní park – safari

Stačí jen slyšet název tohoto národního parku a každému se hned vybaví africké safari. Na území rozlohou přibližně odpovídající rozloze státu Izrael najdete neuvěřitelnou rozmanitost a množství africké zvěře a na své si zde přijdou i ornitologové. Ať zde strávíte den nebo týden, nebude se vám chtít tento kout africké přírody opustit. Vydejte se do buše v otevřeném terénním voze, nebo si dopřejte dobrodružství v podobě pěšího safari pod vedením zkušeného rangera a den plný zážitků zakončete drinkem při západu slunce…

Bojiště a dějiny Jižní Afriky

Mírumilovná provincie KwaZulu Natal na východě Jihoafrické republiky byla kdysi dějištěm krvavých bitev mezi kmeny Zulů, Brity a Búry. Pokud vás zajímá historie, vypravte se na bojiště po cestě do Dračích hor a projděte si s průvodcem tato místa, která jsou tak zásadní pro pochopení jihoafrických dějin.

Dračí hory – ráj horské turistiky

Milovníci turistiky a pěších výletů nesmí při návštěvě Jihoafrické republiky vynechat Dračí hory. Podle náročnosti si zde vybere každý – najdete tady sotva hodinové trasy na procházky, celodenní túry i několikadenní přechody. Kromě nádherné přírody budete na svých výletech v Dračích horách obdivovat tisíce let staré skalní kresby křováků. Sbalte si pohorky a vyrážíme …

PROGRAM ZÁJEZDU

Za dva týdny poznáte velkou část Jihoafrické republiky a Svazijska. Ukážeme vám safari na mnoho způsobů – pěší i na vodě, safari v otevřeném voze 4×4, safari ve slavném Krugeru i v rezervaci Hluhluwe proslavené nosorožci… Budete mít srovnání a sami si vyberete, které safari je vám nejbližší. Budete překvapeni odlišnými tvářemi buše. Vykoupete se ve vodopádech u Graskopu. Projedete severní podhůří Dračích hor, kde shlédnete do třetího největšího kaňonu na světě – Blyde River Caynon. Nakouknete do Svazijska (dnes zvaného sSwatini). Třeba tu vystoupáte na největší monolit na světě nebo se podíváte na místní tržiště. Ze Svazijska přejedete na pláže Indického oceánu u Sodwana Bay. Ukážeme vám místo, kam rádi jezdí Jihoafričané. Přes kopcovitou krajinu a safari v rezervaci Hluhluwe “zakotvíte” v St. Lucii. St. Lucia je malé městečko položené mezi Indickým oceánem a krásným vodním světem iSimangaliso – vyrazíte tu na safari na vodě. Od moře vystoupáte do hor. Jako bonus navštívíte místa, kde probíhaly kruté války mezi Búry, Brity a černými kmeny. A pak již dorazíte do nádherným zelených Dračích hor. Ubytujete se až pod jejich vrcholky, odkud budete vyrážet na túry. Z hor se vrátíte do Johannesburgu, odkud odletíte domů (nebo do Kapského Města).

 

Jak může vypadat váš program?

 

Johannesburg – Pretoria (1 noc)

Podle času příletu do Johannesburgu pojímáme první den relaxačně. Cestování vás ještě čeká hodně. Do lodže kousek za Johannesburgem dorazíte po poledni a půlden u bazénu v zahradě přijde k chuti. Po dlouhém letu si odpočinete, posedíte na terase a začnete nasávat poklidnou africkou atmosféru. Dovolená už začala. Bude čas na nákup, výměnu peněz a skleničku vína nebo šálek kávy. Návštěva Johannesburgu ani Pretorie za to nestojí, věřte nám.

Graskop (1 noc)

Graskop je malé poklidné městečko ležící na svazích severních Dračích hor zhruba 370 km od Johannesburgu. V jeho okolí najdete několik vodopádů. Nezapomeňte si plavky, abyste se v jezírku pod vodopádem mohli vykoupat.

Soukromá safari rezervace (2 noci)

Po snídani vyrazíte po nádherné vyhlídkové trase, která vede po okraji nejsevernější části Dračích hor. Zastavíte se u několika vyhlídek a přírodních pozoruhodností v oblasti Blyde River Canyon – Three Rondavels, Bourke’s Luck Potholes a také God’s Window. Pokud vám bude u God’s Window štěstí přát a výhled nebude zahalen mlžným oparem, tak se vám otevře nekonečný výhled do nížiny směrem ke Krugerovu národnímu parku.

Odpoledne dorazíte do soukromé safari rezervace, kde vás čeká první safari v džípu s profesionálním rangerem. Po safari posedíte při dobré večeři u ohně.

Další den stanete časně ráno, šálek kávy nebo čaje vás zahřeje, a poté vyrazíte s průvodcem na pěší safari. Buš se teprve probouzí, v ranním chladu je všude slyšet ptačí zpěv. Budete si všímat stop zvěře, rostlin a keřů … všeho drobného, na co není čas a prostor při klasickém safari v džípu. Budete vnímat krajinu, zvuky a vůni buše. Stanete se součástí nádherné africké přírody. Když se oteplí a slunce vystoupá vysoko nad obzor, vrátíte se do kempu a čeká vás vydatný brunch. Přes den pak budete mít čas odpočívat a jen relaxovat při pozorování přírody. Je to jeden z těch krásných zážitků “nicnedělání” a vnímání Afriky, atmosféry a úžasné přírody, který se vám vryje navždy do paměti. Až pomine největší horko, vydáte se opět na klasické safari otevřeným terénním vozem jako předchozí večer. Uvidíte, co pro vás příroda nachystala tentokrát – zkusíte najít některé členy velké pětky, různé druhy antilop, žirafy a nebudete opomíjet ani krasavce z ptačí říše. Po návratu ze safari bude plát oheň a přijde čas na drink a večeři.

Krugerův národní park (1 noc uvnitř parku + 1 noc na jeho jižní hranici)

Jak je v buši zvykem, čeká vás opět časné ranní vstávání. Se soukromou rezervací se rozloučíte posledním ranním safari v džípu. Pak se sbalíte a vydáte se na cestu Krugerovým národním parkem. Dnes vás čeká safari v jeho střední části. Odpoledne dorazíte do kempu Satara položeného uvnitř Krugeru, kde se ubytujete.

Následující den strávíte celý den na safari uvnitř Krugerova parku. Projedete ze Satary do jižní části Krugeru. V pozdním odpoledni park opustíte a ubytujete se v lodži na jeho jižní hranici.

Svazijsko (1 noc)

Po snídani v lodži budete pokračovat dále na jih. Do cíle dnešní cesty je to necelých 200 km. Překročíte hranici do malinkého afrického království eSwatini. Království se až do roku 2018 jmenovalo Svazijsko, ale jeho král Mswati III. se je rozhodl u příležitosti svých vlastních narozenin a padesátého výročí nezávislosti na Velké Británii přejmenovat.

Projedete severozápadní částí země přes hlavní město Mbabane a navštívíte místní vyhlášenou továrnu na svíčky. Budete mít možnost pozorovat při práci místní umělce, kteří ručně vyrábějí nádherné pestrobarevné svíčky a samozřejmě zde také zakoupit tyto unikátní suvenýry. Odpoledne budete pokračovat do hotelu, kde se ubytujete.

Pláž a moře – Sodwana Bay (2 noci)

Po snídani projedete zbytek západní částí Svazijska a na jihu země překročíte hranici zpátky do Jihoafrické republiky. Vstoupíte se do provincie KwaZulu Natal. Vaším cílem je vesnice Sodwana Bay (cca 350 km) na břehu Indického oceánu. Volné odpoledne a další den – můžete vyrazit na procházku po nekonečné písečné pláži a vykoupat v Indickém oceánu. Po předchozím putování budete mít čas relaxovat a užívat si pohodovou Jižní Afriku.

Safari v rezervaci Hluhluwe (1 noc)

Dopoledne se ještě můžete naposledy vykoupat v teplých vodách Indického oceánu a pak již vyrazíte na safari do Hluhluwe. Odpoledne vás čeká safari v této rezervaci položené v nádherné kopcovité krajině. Rezervace Hluhluwe je nejstarší safari rezervací v Africe. Čeká vás tu krásná krajina, naprosto odlišná od Krugerova NP. Hluhluwe je skvělým místem, pokud chcete spatřit vzácné a ohrožené nosorožce (černé I bílé). Najdete zde všechna zvířata velké pětky, hyeny, pakoně, šakaly, kudu, antilopy losí a mnoho dalších druhů.

St. Lucia – vodní svět NP iSimangaliso (1 noc)

Dnes se přesunete do národního parku iSimangaliso. Jedná se o velmi rozsáhlé chráněné území mokřadů, 280 km pobřeží Indického oceánu, jezera St. Lucia a dalších přírodních skvostů. Součástí jeho rozmanitého ekosystému jsou korálové útesy, písečné pláže, subtropický porost písečných dun, savany, i mokřady. Národní park iSimangaliso je domovem slonů, levhartů, nosorožců, buvolů a v oceánu můžete pozorovat velryby (sezónně), delfíny nebo třeba karety. Obrovské jezero St. Lucia je propojeno širokým ústím s Indickým oceánem a vy se odpoledne vydáte na plavbu lodí právě v této oblasti. Když budete mít štěstí, uvidíte krokodýly, hrochy, mnoho druhů vodního ptactva a další zvěře.

Dračí hory (2 noci)

Po snídani se vydáte do vnitrozemí a budete projíždět venkovskou krajinou provincie Kwa-Zulu Natal. Uděláte si zastávku u města Dundee a navštívíte muzeum Talana, v jehož okolí se odehrávala na konci 19. století první bitva britsko-búrské války. Britsko-búrské války jsou krvavým obdobím jihoafrických dějin. Odsud budete pokračovat do Dračích hor. Ubytujeme se v lodži vysoko v horách. Nad vámi se tyčí štíty hor, kolonie supů a pod vámi nekonečná krajina podhůří Dračích hor.

Druhý den se vydáte se na túru s nádhernými výhledy, je možné si zvolit délku podle nálady a kondice. Zájemci se můžou projet na koních, nebo třeba jen relaxovat v krásném horském prostředí.

Dračí hory (v jazyce Zulů uKhahlamba – Bariéra z kopí) jsou nejvýraznějším pohořím Jižní Afriky s nejvyšším vrcholem dostahujícím výšky téměř 3500 metrů. Horský hřeben se táhne paralelně s pobřežím Indického oceánu v délce přes 1100 kilometrů ze severní provincie Limpopo přes Mpumalangu, KwaZulu Natal až do Východního Kapska na jihu země. Nejvyšší vrcholky jsou pak podél hranic s královstvím Lesotho.

Poslední den vás čeká návrat do Johannesburgu a večerní odlet domů, popř. je možné si pobyt prodloužit a odletět do Kapského Města.

Pláž a moře – Sodwana Bay (2 noci)

Po snídani projedete zbytek západní částí Svazijska a na jihu země překročíte hranici zpátky do Jihoafrické republiky. Vstoupíte se do provincie KwaZulu Natal. Vaším cílem je vesnice Sodwana Bay (cca 350 km) na břehu Indického oceánu. Volné odpoledne a další den – můžete vyrazit na procházku po nekonečné písečné pláži a vykoupat v Indickém oceánu. Po předchozím putování budete mít čas relaxovat a užívat si pohodovou Jižní Afriku.

Safari v rezervaci Hluhluwe (1 noc)

Dopoledne se ještě můžete naposledy vykoupat v teplých vodách Indického oceánu a pak již vyrazíte na safari do Hluhluwe. Odpoledne vás čeká safari v této rezervaci položené v nádherné kopcovité krajině. Rezervace Hluhluwe je nejstarší safari rezervací v Africe. Čeká vás tu krásná krajina, naprosto odlišná od Krugerova NP. Hluhluwe je skvělým místem, pokud chcete spatřit vzácné a ohrožené nosorožce (černé I bílé). Najdete zde všechna zvířata velké pětky, hyeny, pakoně, šakaly, kudu, antilopy losí a mnoho dalších druhů.

St. Lucia – vodní svět NP iSimangaliso (1 noc)

Dnes se přesunete do národního parku iSimangaliso. Jedná se o velmi rozsáhlé chráněné území mokřadů, 280 km pobřeží Indického oceánu, jezera St. Lucia a dalších přírodních skvostů. Součástí jeho rozmanitého ekosystému jsou korálové útesy, písečné pláže, subtropický porost písečných dun, savany, i mokřady. Národní park iSimangaliso je domovem slonů, levhartů, nosorožců, buvolů a v oceánu můžete pozorovat velryby (sezónně), delfíny nebo třeba karety. Obrovské jezero St. Lucia je propojeno širokým ústím s Indickým oceánem a vy se odpoledne vydáte na plavbu lodí právě v této oblasti. Když budete mít štěstí, uvidíte krokodýly, hrochy, mnoho druhů vodního ptactva a další zvěře.

Dračí hory (2 noci)

Po snídani se vydáte do vnitrozemí a budete projíždět venkovskou krajinou provincie Kwa-Zulu Natal. Uděláte si zastávku u města Dundee a navštívíte muzeum Talana, v jehož okolí se odehrávala na konci 19. století první bitva britsko-búrské války. Britsko-búrské války jsou krvavým obdobím jihoafrických dějin. Odsud budete pokračovat do Dračích hor. Ubytujeme se v lodži vysoko v horách. Nad vámi se tyčí štíty hor, kolonie supů a pod vámi nekonečná krajina podhůří Dračích hor.

Druhý den se vydáte se na túru s nádhernými výhledy, je možné si zvolit délku podle nálady a kondice. Zájemci se můžou projet na koních, nebo třeba jen relaxovat v krásném horském prostředí.

Dračí hory (v jazyce Zulů uKhahlamba – Bariéra z kopí) jsou nejvýraznějším pohořím Jižní Afriky s nejvyšším vrcholem dostahujícím výšky téměř 3500 metrů. Horský hřeben se táhne paralelně s pobřežím Indického oceánu v délce přes 1100 kilometrů ze severní provincie Limpopo přes Mpumalangu, KwaZulu Natal až do Východního Kapska na jihu země. Nejvyšší vrcholky jsou pak podél hranic s královstvím Lesotho.

Poslední den vás čeká návrat do Johannesburgu a večerní odlet domů, popř. je možné si pobyt prodloužit a odletět do Kapského Města.

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.