menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Safari v NP Addo Elephant

Chcete-li spatřit největší suchozemské savce v divoké přírodě, navštivte národní park Addo Elephant. Žije zde více než 600 slonů, ale nejen jich … uvidíte zde také lvy, nosorožce, buvoly, zebry a antilopy, hyeny skvrnité nebo plachého levharta.

Kdy cestovat: celoročně

Kam cestovat: Jihoafrická republika

Kolik času potřebuji: 3 - 4 noci

Národní park Addo Elephant je domovem pro více než 600 slonů, mnoho lvů, buvolů, nosorožců, levhartů a hyen skvrnitých a je třetím největším národním parkem v Jižní Africe. Táhne se od oblasti Karoo na severu, přes pohoří Zuurberg až na jih dolů k pobřeží. Park je také známý pro své ptactvo, stovky druhů využívají jeho lesy, pastviny a pobřežní oblasti.

Park nabídne ubytování v prostých kempech, bungalovech s vlastním stravováním až po luxusní lodže. Ať se ubytujete kdekoliv, vždy zůstanete v srdci divočiny. Ve dne se vydejte na safari ve vlastním vozidle nebo na projížďku s rangerem v otevřeném terénním voze, abyste hledali velkou pětku. Večer se vraťte na západ slunce v lodži u táborového ohně.

Nejlepší čas na návštěvu národního parku Addo Elephant
Klima parku je klasifikováno jako polosuché až vyprahlé, v průměru zde naprší kolem 450 mm ročních srážek. Srážky jsou rozloženy poměrně rovnoměrně po celý rok, ale vrcholy jsou v únoru a březnu, stejně jako v říjnu a listopadu. Mezi listopadem a únorem mohou teploty dosáhnout přes 40 °C, zatímco zimní teploty mezi květnem a zářím jsou během dne mírné, ale v noci chladné.

 

Co víc zde můžete zažít?

Safari s průvodcem v terénních vozech 4×4
Pokud se ubytujete v privátních lodžích, za zvěří na safari budete vyrážet se zkušeným rangerem v otevřených terénních vozech. Na safari se jezdí brzy ráno a v pozdní odpoledne. V otevřeném terénním voze křižujete různé části parku, zatímco vám váš průvodce ukazuje divokou přírodu, stáda slonů cákajících v napajedlech nebo plaché antilopy či levharta schovávajícího se v koruně stromů.

Ranní projížďky začínají s rozbřeskem – brzy ráno je nejlepší šance, že uvidíte predátory vracející se z lovu, nebo hodující na své kořisti… Je to krásný čas, kdy se park probouzí s vycházejícím sluncem. Odpoledne se zase můžete vydat na safari, které trvá až do tmy. Se západem slunce si dáte drink v buši s výhledem do krajiny.

Noční safari je zaměřené na zvířata aktivní za tmy, jako jsou buvoli. Postupem času se tu buvoli naučili vycházet převážně v noci kvůli lovům, které v regionu probíhaly před založením parku.

 

Pozorování velké pětky

Mezi řadu divokých zvířat žijících v parku patří slavná africká velká pětka: lev, slon, buvol, nosorožec a levhart. Máte velkou šanci “odškrtnout” si svůj kontrolní seznam velké pětky, aniž byste opustili hranici parku.

Pozorování slonů je téměř zaručeno, populace v parku vzrostla z pouhých 11 kusů v roce 1931 na dnešních více než 600. Lvi a hyeny byli vysazeni relativně nedávno, ale daří se jim tu nadmíru dobře. Buvoli kapští, kterých je v parku Addo Elephant přes 400, jsou během dne k vidění častěji, přestože jsou to převážně noční tvorové. Ohrožené černé nosorožce budete hledat hůř, stejně jako plachého levharta, ale s pomocí průvodce můžete mít štěstí.

Park je také domovem zeber, několika druhů antilop včetně elegantního kudu a krásného lesoně, prasat bradavičnatých, hrochů válejících se v řece Sundays River, a žije zde také největší populace nelétavých brouků na světě.

Pozorování ptáků

Park, který má pět z devíti vegetačních biomů Jižní Afriky, přitahuje řadu druhů ptáků, kteří využívají husté houštiny spekboom, otevřené louky, zalesněné rokle a rozlehlé jezero Darlington. Rádi připravíme cesty za pozorováním ptáků s průvodcem, pěšky, v terénním autě nebo lodí. Afričtí orli jasnohlasí se rozmnožují v zalesněných kloofech Zuurbergu, kde také uvidíte ťuhýky a pěnice poletující mezi stromy. Prehistorický původní les v parku je domovem ťuhýků nebo kukaček… jejich charakteristické volání je slyšet celé léto. Různé druhy rybáků zde hnízdí v létě ve velkých počtech u ústí řeky Sundays. Vegetace sukulentních rostlin Karoo okolo Darlington Lake je prostředím pro mnoho endemických druhů této oblasti – např. skalníčka karuového, lesknáčka savanového nebo prinie rezavolící. Kolem hráze jezera můžete také spatřit plameňáky, rybáky sladkovodní a volavky obrovské – největší druh volavek na světě.

Self-drive Safari

K prozkoumání parku vlastním tempem můžete využít pronajaté auto. Self-drive safari doporučujeme kombinovat se safari s průvodcem v otevřených terénních vozech. S vlastním vozem je váš čas jen váš, kdy se budete moci zastavit tak často a na jak dlouho budete chtít a soustředit se na druh zvěře, který vás nejvíce zajímá. U průvodcovaných safari v otevřených terénních vozech se dozvíte mnoho detailů o životě jednotlivých druhů zvěře, o místní fauně a především místní ranger uvidí to, co by vašemu necvičenému oku zůstane skryto.

Divoká zvěř je zvyklá vidět v parku auta, takže s trochou štěstí můžete zblízka vidět lvy lenošící v trávě a sloní stáda přecházející silnici před vámi. Nejlepší čas na pozorování zvířat je brzy ráno nebo v (pod)večer.

Další zážitky

Dračí hory, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, Sani Pass, treky v horách, afrika túry

Dračí hory – ráj horské turistiky

Milovníci turistiky a pěších výletů nesmí při návštěvě Jihoafrické republiky vynechat Dračí hory. Podle náročnosti si zde vybere každý – najdete tady sotva hodinové trasy na procházky, celodenní túry i několikadenní přechody. Kromě nádherné přírody budete na svých výletech v Dračích horách obdivovat tisíce let staré skalní kresby křováků. Sbalte si pohorky a vyrážíme …

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Kalahari, rozkvetlá poušť, přímorožec, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, safari kalahari, namaquland jižní afrika

Namaqualand – rozkvetlá poušť

Když v srpnu a září rozkvete poušť na severu Jižní Afriky, je to jako božský zázrak. Z vyprahlých nekonečných dun a pahorků se, jako mávnutím kouzelného proutku, stane rozkvetlá zahrada. Během pár dní se poušť promění v pestrobarevný koberec květin. Chce se vám opravdu vykřiknout božské: “A stal se zázrak”.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Stolová hora, Kapské Město, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, zájezd na safari

Kapské Město – tady chci žít

Kapské Město je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Jeho poloha ve stínu ikonické Stolové hory přímo na břehu oceánu mu dodává jedinečné kouzlo. Na své dovolené zde si máte z čeho vybírat: hory, vinice, historie nebo gastronomie, nádherné pláže nebo bujarý společenský a noční život na Waterfrontu – dopřejte si něco z toho, nebo všechno, přesně podle vaší nálady.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Tsitsikamma, řeka Storms, garden route, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, bloukraans most bungee, otter trail jižní afrika

Tsitsikamma – mezi oceánem a skalami

NP Tsitsikamma je park malý rozlohou, ale velký svojí krásou a nabízenými zážitky. Park se “tísní” mezi azurově modrým Indickým oceánem, lemovaným divokými útesy, a horami, které vystupují přímo z oceánu a tyčí se vysoko nad vás. Tsitsikamma je malý přírodní zázrak pro svoji scénickou krásu a fotogeničnost.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

knysna, garden route, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, zahradní cesta, ústřice afrika

Knysna – ústřice, příroda, zábava

Knysna je příjemné letovisko na břehu laguny na jižním pobřeží Indického oceánu. Kromě milovníků přírodních krás, outdoorových aktivit a golfu je Knysna oblíbenou destinací pro labužníky. Zdejší ústřice a mořské plody jsou vyhlášené. Na konci dne se vydejte na plavbu lodí po poklidné hladině laguny a pozorujte západ slunce se skleničkou sektu v ruce …

Přidat do záložek Nezávazně poptat

vinice kapsko, Kapské Město vinice, víno jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, ochutnávka vína, zájezd za vínem

Vinice v Kapsku

Tradice pěstování vinné révy v Kapsku sahá až do poloviny 17. století. První a nejstarší jihoafrickou láhev vína z roku 1659 už zde sice neochutnáte, ale vydejte se na návštěvu jakéhokoliv z téměř 150 kapských vinařství a nebudete litovat. Úžasná krajina s vinicemi pokrývající svahy hor skrývá nádherné farmy postavené ve stylu staré holandské architektury, kde vás při návštěvě rozmazlí skvělým vínem, které často doprovází neméně výtečná kuchyně. Při pikniku v zahradách na vinici se vám nebude chtít tento ráj opustit…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Robberg Nature Reserve, Plettenberg Bay, garden route, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika

Plettenberg Bay – Garden Route

Nádherné přírodní scenérie, dlouhé písečné pláže, uličky lemované kavárnami a restauracemi, poklidná atmosféra maloměsta … to vše činí z Plettenberg Bay jednu z nejoblíbenějších jihoafrických dovolenkových destinací. Plett, jak město místní nazývají, by nemělo chybět na žádném seznamu zastávek při projíždění Garden Route.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

impala, Kruger, Krugerův národní park, safari kruger, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika

Krugerův národní park – safari

Stačí jen slyšet název tohoto národního parku a každému se hned vybaví africké safari. Na území rozlohou přibližně odpovídající rozloze státu Izrael najdete neuvěřitelnou rozmanitost a množství africké zvěře a na své si zde přijdou i ornitologové. Ať zde strávíte den nebo týden, nebude se vám chtít tento kout africké přírody opustit. Vydejte se do buše v otevřeném terénním voze, nebo si dopřejte dobrodružství v podobě pěšího safari pod vedením zkušeného rangera a den plný zážitků zakončete drinkem při západu slunce…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd jihoafrická republika, safari jihoafrická republika, safari botswana, safari Kgalagadi, safari lev, zájezd jižní afrika

Kgalagadi Transfrontier Park – lev s černou hřívou v Kalahari

Chcete zažít pocit nekonečného prostoru, ohromujících obzorů a naprosté svobody? Vydejte se do pouště Kalahari… jedinečná příroda, která je domovem mnoha druhů zvířat adaptovaných na přežití v těchto extrémních podmínkách: přímorožci, antilopy skákavé, lvi, levharti a gepardi. Stejným lákadlem jako jsou zvířata, jsou i fantastické přírodní scenérie vytvářené červenými písečnými dunami.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Isandlwana - historie JARu, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika, poznávací zájezd na safari

Bojiště a dějiny Jižní Afriky

Mírumilovná provincie KwaZulu Natal na východě Jihoafrické republiky byla kdysi dějištěm krvavých bitev mezi kmeny Zulů, Brity a Búry. Pokud vás zajímá historie, vypravte se na bojiště po cestě do Dračích hor a projděte si s průvodcem tato místa, která jsou tak zásadní pro pochopení jihoafrických dějin.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Hluhluwe-iMfolozi, nosorožec Hluhluwe-iMfolozi, safari nosorožec

Hluhluwe-iMfolozi – safari mezi nosorožci

Park Hluhluwe-iMfolozi se rozkládá v srdci provincie KwaZulu-Natal a směle konkuruje světoznámému Krugerovu národnímu parku. Rozkládá se na ploše 1000 km2 uprostřed nádherných zelených kopců. Park je proslavený velkou koncentrací nosorožců i bohatou rozmanitostí mnoha dalších druhů zvěře. Je domovem celé Velké pětky. A jako bonus leží nedaleko Indického oceánu s nekonečnými plážemi.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Kapské Město, Hout Bay, Mys dobré naděje, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika

Mys Dobré naděje – příběhy mořeplavců

Zhruba 70 km jižně od Kapského Města leží asi nejikoničtější místo v celé Africe – NP mys Dobré naděje. Je to skalisko, která se však stalo symbolem Afriky a námořních objevů. Prožijete den uprostřed kapské přírody, projdete se fynbossem (typickou místní vegetací v národním parku), budete obdivovat luxusní předměstí Kapského Města, uvidíte tuleně, tučňáky, pštrosy, otevřou se vám úžasné výhledy na nekonečný oceán.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Hermanus, pozorování velryb, velryby jižní Afrika, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika

Hermanus – nejen velryby

Hermanus je malebné městečko na jižním pobřeží, jehož návštěvu rozhodně nesmíte vynechat v sezoně velryb, tedy v období jihoafrické zimy. Ubytujte se v jednom z hotelů na pobřeží a při troše štěstí budete moct pozorovat velryby přímo z postele! I mimo sezónu je Hermanus příjemnou zastávkou při putování Jihoafrickou republikou, relaxovat můžete procházkami podél oceánu zakončenými výborným jídlem v jedné z místních restaurací, které bude doprovázet stejně dobré víno z nedalekých vinic.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

knysna forest přírodní rezervace, knysna, garden route, poznávací zájezd jihoafrická republika, zájezd jihoafrická republika

Knysna Forest

Prastarý původní horský les, který se proměnil v civilizovanou džungli. Knysna Forest vás zve k pěší túře, vyjížďce na horském kole nebo pozorováním místní fauny a flóry. Kousek za městem tak objevíte nádhernou divokou přírodu, vzácné druhy ptáků a možná potkáte i slony…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.