menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Za vínem do Jižní Afriky (český průvodce)

Jižní Afrika je proslulá divokou přírodou, safari, skvělým jídlem a v neposlední řadě vínem. Vydejte se s námi a naším českým průvodcem ochutnat jedinečná vína od šumivých přes lehká bílá až po luxusní červený Pinotage. Zájezd je určený především pro milovníky a znalce vína. Kromě vybraných vinic a soukromých ochutnávek poznáte kosmopolitní Kapské Město, památný mys Dobré naděje a nebude chybět spousta zážitků na safari v soukromé rezervaci ve velkém Krugeru. Návštěvy vinic a ochutnávky s místními someliéry, luxusní ubytování i jedinečná příroda se vám dostanou pod kůži… stejně jako krásná Jižní Afrika

termíny:

destinace: Jihoafrická republika

počet dní/nocí: 10 / 7

cena od: 104.500,- Kč/os

cena od: 104.500,- Kč/os

Mys Dobré naděje – příběhy mořeplavců

Zhruba 70 km jižně od Kapského Města leží asi nejikoničtější místo v celé Africe – NP mys Dobré naděje. Je to skalisko, která se však stalo symbolem Afriky a námořních objevů. Prožijete den uprostřed kapské přírody, projdete se fynbossem (typickou místní vegetací v národním parku), budete obdivovat luxusní předměstí Kapského Města, uvidíte tuleně, tučňáky, pštrosy, otevřou se vám úžasné výhledy na nekonečný oceán.

Krugerův národní park – safari

Stačí jen slyšet název tohoto národního parku a každému se hned vybaví africké safari. Na území rozlohou přibližně odpovídající rozloze státu Izrael najdete neuvěřitelnou rozmanitost a množství africké zvěře a na své si zde přijdou i ornitologové. Ať zde strávíte den nebo týden, nebude se vám chtít tento kout africké přírody opustit. Vydejte se do buše v otevřeném terénním voze, nebo si dopřejte dobrodružství v podobě pěšího safari pod vedením zkušeného rangera a den plný zážitků zakončete drinkem při západu slunce…

Vinice v Kapsku

Tradice pěstování vinné révy v Kapsku sahá až do poloviny 17. století. První a nejstarší jihoafrickou láhev vína z roku 1659 už zde sice neochutnáte, ale vydejte se na návštěvu jakéhokoliv z téměř 150 kapských vinařství a nebudete litovat. Úžasná krajina s vinicemi pokrývající svahy hor skrývá nádherné farmy postavené ve stylu staré holandské architektury, kde vás při návštěvě rozmazlí skvělým vínem, které často doprovází neméně výtečná kuchyně. Při pikniku v zahradách na vinici se vám nebude chtít tento ráj opustit…

Kapské Město – tady chci žít

Kapské Město je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Jeho poloha ve stínu ikonické Stolové hory přímo na břehu oceánu mu dodává jedinečné kouzlo. Na své dovolené zde si máte z čeho vybírat: hory, vinice, historie nebo gastronomie, nádherné pláže nebo bujarý společenský a noční život na Waterfrontu – dopřejte si něco z toho, nebo všechno, přesně podle vaší nálady.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. denOdlet z Prahy

2. denKapské Město a Stolová hora

V dopoledních hodinách přiletíme do Kapského Města, a pokud nám bude počasí nakloněno, využijeme první příležitosti a vyjedeme lanovkou na Stolovou horu. Z jejího vrcholu se nám otevře výhled nejen na celé Kapské Město pod námi, ale také na velikou část Kapského poloostrova lemovaného tyrkysově zbarvenými vodami Atlantiku.

Cestou zpět nesmíme vynechat nejzajímavější části města: zastavíme se mezi barevnými domky v malajské čtvrti Bo-Kaap, projedeme kolem bývalé pevnosti (Castle of Good Hope), parlamentu a projdeme si nejstarší zahradu v Jižní Africe (Company’s Garden), kde se v 17. století začaly pěstovat produkty pro zásobování lodí na dalekých zámořských plavbách.
Odpoledne dorazíme do hotelu, kde se ubytujeme. Na večeři si zajdeme do jedné z místních restaurací (na vlastní náklady).

3. denVinice a víno - Franschhoek, Stellenbosch

Tradice pěstování vinné révy v Kapsku sahá až do poloviny 17. století. Dnes se vydáme po stopách této tradice, do centra jihoafrického vinařství. Nejprve pojedeme do Franschhoeku, pohádkově krásného městečka položeného v neméně krásném údolí, jehož svahy pokrývají řádky vinné révy a ve stínu starých dubů stojí staleté budovy vinařství. V jednom z nich se zastavíme na ochutnávku místních skvělých vín. Ochutnáme vína z oblasti Swartland, která leží na sever od Kapského Města.

Poté se přesuneme do vinařství, které se specializuje na šumivá vína. V Jihoafrické republice se vína vyráběná tradiční šampaňskou metodou nazývají MCC, zkratka pro “méthode cap classique”. Čeká nás prohlídka sklepů pod vedením zkušeného vinaře. Bude následovat ochutnávka s občerstvením v dokonale udržovaných zahradách s výhledem na okolní hory a údolí Franschhoeku.
Poté se přesuneme průsmykem Helshoogte Pass přes hory do druhého nejstaršího města v Jižní Africe, Stellenbosche. Stellenbosch je centrem jihoafrického vinařství a najdete zde přes 100 sklepů. Nás odpoledne čeká privátní ochutnávka červených vín, která proběhne v krásných prostorách galerie na jednom z místních vinařství.

V pozdním odpoledni se vrátíme do Kapského Města.

4. denMys Dobré naděje, Cape Point, piknik na vinici

Dnes nás čeká celodenní výlet po Kapském poloostrově, který bude nabitý zážitky. Projedeme se po nejkrásnější vyhlídkové silnici Champan’s Peak Drive s jejími 114 zatáčkami, vyfotografujete se na bájném skalisku – mysu Dobré naděje, při jehož obeplouvání mořeplavci doufali, že nejstrastiplnější kus cesty již mají za sebou… podíváme se k majáku na skále Cape Point, kde budete mít při pohledu do vln studeného oceánu pocit, že Antarktida je už na dosah ruky…

Cestou si uděláme zastávku na piknik na vinici v této části Kapského poloostrova, odkud je nádherný výhled na okolní hory a oceán. Pozdě odpoledne se vrátíme do našeho hotelu ve čtvrti Sea Point, kde budeme mít čas na procházku po pobřežní promenádě a budeme pozorovat nádherný západ slunce nad Atlantikem.

5. denVinice a víno v údolí Hemel en Aarde

Dnes nás čeká cesta z Kapského Města na východ. Pojedeme po jižním pobřeží s nádhernými výhledy na oceán a vysoké hory. Zastavíme se v městečku Betty’s Bay, které je domovem jedné z kolonií ohroženého tučňáka brýlového. Na souši se pohybují legrační nemotornou chůzí, ale jakmile skočí do vody, stávají se z nich dokonalí plavci. Až se nabažíme tučňáků, budeme pokračovat do vnitrozemí.

Údolí Hemel-en-Aarde je další zajímavou vinařskou oblastí Západního Kapska a patří mezi ty nejkrásnější. Je obklopeno vysokými horami a proslavilo se skvělými víny odrůdy Pinot Noir. Naše první zastávka bude na vinici, která proslula právě tímto vínem. Čeká nás zde ochutnávka a prohlídka sklepů. Odsud budeme pokračovat údolím na sever na jednu z novějších vinic, kde ochutnáme vína dokonale párovaná s kulinářskými výtvory místního kuchaře. Kreativní menu připravené z místních sezónních potravin v kombinaci s perfektně vybranými víny bude skvělým zakončením naší vinařské návštěvy v Kapsku.

6. denVzhůru na safari

Dnes se vydáme na cestu do “opravdové” Afriky. Z Kapského Města přeletíme do Hoedspruitu, městečka na hranici Krugerova národního parku. Odsud se přesuneme do soukromé rezervace, která je součástí Velkého Krugerova národního parku. Jednotlivá území nejsou odělená ploty, zvěř tudy může volně procházet.
Po příjezdu se ubytujeme v lodži a dáme si oběd a odpoledne již vyrazíme v otevřeném terénním autě na naše první safari. Bystré oči domorodého průvodce jsou v buši schopny najít zvířata, které bychom snadno přehlédli. Připravte si fotoaparáty a vyrážíme…
Den zakončíme posezením u ohně a zaposloucháme se do zvuků africké přírody.

7. denSafari

Brzy ráno budíček, káva, čaj, lehké občerstvení a vyrážíme opět do buše. Příroda se teprve probouzí, vzduch je příjemně chladný a my se můžeme zaposlouchat do ničím nerušeného zpěvu ptactva. Zvířata jsou ráno aktivní, šelmy se vrací z lovu a býložravci se pasou kolem nás. Stejně jako my si užívají krásného začátku dne. Když slunce vystoupá vysoko nad obzor a začne být horko, vrátíme se do svého ubytování, kde nás čeká vydatný brunch a po něm zasloužená siesta. Lehnout si k bazénu a poslouchat zpěv ptactva je dokonalou relaxací.

Odpoledne opět vyrazíme na další safari a zkusíme najít druhy, které našim očím dosud unikaly. Den zakončíme tradičně africky – drinkem při západu slunce.

8. denPanoramata, vyhlídky, Blyder River Canyon

Poslední snídaně v buši a je čas vyrazit dál. Z nížiny Krugerova národního parku se vydáme do hor. Panorama Route spojuje krásná místa a přírodní zajímavosti v okolí třetího největšího kaňonu na světě. Dnes tuto vyhlídkovou trasu projedeme a budeme dělat zastávky, aby nám neuniklo nic z této krásy. Nenecháme si ujít výhled z “Božího okna” (God’s Window). Pokud nám budou bohové nakloněni, čeká vás neuvěřitelný výhled z hrany hor do hlubin, země vám doslova skončí pod nohami a propadne se o kilometr níže… Až se vám přestane točit hlava, budeme pokračovat dál. Zamíříme k Bourke’s Luck Potholes, místu, kde dravá voda řeky vytvořila ve skaliskách obrovské “hrnce” … Tim Bourke byl zlatokop, který doufal, že v této oblasti objeví naleziště – zda se mu zde zlato podařilo najít, či nikoliv, se dozvíte od svého průvodce na místě.

A samozřejmě na trase “Panoramatické cesty” nevynecháme ani vyhlídku na neuvěřitelně formovaná skaliska, která svým tvarem připomínají tradiční kruhová africká obydlí – rondavely. Na konci dne se ubytujeme v lodži v horách nedaleko zlatokopeckého města Pilgrim’s Rest.

9. denOdlet z Afriky

Je čas se rozloučit s africkou přírodou a vyrazit zpět do Johannesburgu, odkud odletíme do Evropy

10. denPřílet do Prahy

Vyberte si svůj termín:

16. – 25. 4. 2024 | cena 104.500,- Kč/os

21. – 30. 10. 2024 | cena 104.500,- Kč/os

Cena zahrnuje:

Mezinárodní letenky Praha – Kapské Město // Johannesburg – Praha
Vnitrostátní letenku Kapské Město – Johannesburg
Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* hotelu po celou dobu cesty
Stravu dle programu (7x snídaně, 5x oběd, 3x večeře)
Služby českého průvodce, malá skupina 8 – 12 osob
Ochutnávky vína na vinicích dle programu
Vstupy do národních parků a rezervací v rámci programu
Lanovku na Stolovou horu
Safari v otevřeném terénním autě dle programu
Veškerou pozemní dopravu na místě
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

Pojištění
Osobní výdaje a spropitné
Jídlo a nápoje nad rámec programu

Vyberte si svůj termín:

16. – 25. 4. 2024 | cena 104.500,- Kč/os

21. – 30. 10. 2024 | cena 104.500,- Kč/os

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.