menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Z Kapského Města na safari (český průvodce)

Cestujete do Jižní Afriky poprvé a chcete zažít to nejlepší? Pojeďte s námi na 12 dní do Kapského Města a na safari. Kapské Město považujeme za náš druhý domov, a tak vám ho také ukážeme – jinak než na běžných zájezdech, poznáte vše důležité a přitom budeme mít čas vnímat atmosféru a vytvořit si jeden den podle sebe. Z Kapska odletíme přímou linkou do Krugeru na safari. Strávíme celý den na safari v Krugerově parku a jako bonus 2 noci v soukromé rezervaci v otevřeném voze 4×4, zažijeme pěší safari a uvidíme Blyde River Canyon – třetí největší kaňon na světě.

termíny:

destinace: Jihoafrická republika

počet dní/nocí: 12 / 9

cena od: 89.900,- Kč/os

Mys Dobré naděje – příběhy mořeplavců

Zhruba 70 km jižně od Kapského Města leží asi nejikoničtější místo v celé Africe – NP mys Dobré naděje. Je to skalisko, která se však stalo symbolem Afriky a námořních objevů. Prožijete den uprostřed kapské přírody, projdete se fynbossem (typickou místní vegetací v národním parku), budete obdivovat luxusní předměstí Kapského Města, uvidíte tuleně, tučňáky, pštrosy, otevřou se vám úžasné výhledy na nekonečný oceán.

Krugerův národní park – safari

Stačí jen slyšet název tohoto národního parku a každému se hned vybaví africké safari. Na území rozlohou přibližně odpovídající rozloze státu Izrael najdete neuvěřitelnou rozmanitost a množství africké zvěře a na své si zde přijdou i ornitologové. Ať zde strávíte den nebo týden, nebude se vám chtít tento kout africké přírody opustit. Vydejte se do buše v otevřeném terénním voze, nebo si dopřejte dobrodružství v podobě pěšího safari pod vedením zkušeného rangera a den plný zážitků zakončete drinkem při západu slunce…

Vinice v Kapsku

Tradice pěstování vinné révy v Kapsku sahá až do poloviny 17. století. První a nejstarší jihoafrickou láhev vína z roku 1659 už zde sice neochutnáte, ale vydejte se na návštěvu jakéhokoliv z téměř 150 kapských vinařství a nebudete litovat. Úžasná krajina s vinicemi pokrývající svahy hor skrývá nádherné farmy postavené ve stylu staré holandské architektury, kde vás při návštěvě rozmazlí skvělým vínem, které často doprovází neméně výtečná kuchyně. Při pikniku v zahradách na vinici se vám nebude chtít tento ráj opustit…

Kapské Město – tady chci žít

Kapské Město je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Jeho poloha ve stínu ikonické Stolové hory přímo na břehu oceánu mu dodává jedinečné kouzlo. Na své dovolené zde si máte z čeho vybírat: hory, vinice, historie nebo gastronomie, nádherné pláže nebo bujarý společenský a noční život na Waterfrontu – dopřejte si něco z toho, nebo všechno, přesně podle vaší nálady.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. DenOdlet

2. denPřílet do Kapského Města / Stolová hora

V dopoledních hodinách přiletíme do Kapského Města, a pokud nám bude počasí nakloněno, využijeme první příležitosti a vyjedeme lanovkou na Stolovou horu. Z jejího vrcholu se nám otevře výhled nejen na celé Kapské Město pod námi, ale také na velikou část Kapského poloostrova lemovaného tyrkysově zbarvenými vodami Atlantiku.

Cestou zpět nesmíme vynechat nejzajímavější části města: zastavíme se mezi barevnými domky v malajské čtvrti Bo-Kaap, projedeme kolem bývalé pevnosti (Castle of Good Hope), parlamentu a projdeme si nejstarší zahradu v Jižní Africe (Company’s Garden), kde se v 17. století začaly pěstovat produkty pro zásobování lodí na dalekých zámořských plavbách.

Odpoledne dorazíme do hotelu, kde se ubytujeme. Na večeři si zajdeme do jedné z místních restaurací (na vlastní náklady).

3. denMys Dobré naděje, Cape Point, lachtani, tučňáci

Dnes nás čeká celodenní výlet po Kapském poloostrově, který bude nabitý zážitky. Uvidíte skotačit lachtany a roztomilé tučňáky v chladných vodách Atlantiku, projedeme se po nejkrásnější vyhlídkové silnici Champan’s Peak Drive, vyfotografujete se na bájném skalisku – mysu Dobré naděje, při jehož obeplouvání mořeplavci doufali, že nejstrastiplnější kus cesty již mají za sebou… podíváme se k majáku na skále Cape Point, kde budete mít při pohledu do vln studeného oceánu pocit, že Antarktida je už na dosah ruky… Pozdě odpoledne se vrátíme do našeho hotelu ve čtvrti Sea Point, kde budeme mít čas na procházku po pobřežní promenádě a budeme pozorovat nádherný západ slunce nad Atlantikem. Den zakončíme společnou večeří v některé ze skvělých místních restaurací.

4. denVinice a víno

Tradice pěstování vinné révy v Kapsku sahá až do poloviny 17. století. Dnes se vydáme po stopách této tradice, do centra jihoafrického vinařství. Nejprve pojedeme do Franschhoeku, pohádkově krásného městečka položeného v neméně krásném údolí, jehož svahy pokrývají řádky vinné révy a ve stínu starých dubů stojí staleté budovy vinařství. V jednom z nich se zastavíme na ochutnávku místních skvělých vín.

Poté se přesuneme přes hory do druhého nejstaršího města v Jižní Africe, Stellenbosche. Projdeme se jeho uličkami a poté se přesuneme do nedalekého vinařství, kde nás bude čekat tradiční jihoafrický oběd. Jihoafričané nejraději tráví svůj čas venku, kde také připravují jídlo. Grilování všeho možného je oblíbeným “národním sportem”, na ohni se připravují různé druhy masa, chopte se tedy sklenice s vínem a dobrou chuť!

Po obědě bude čas na siestu, kterou si dopřejeme v dalším vinařství, které se pyšní více než třistaletou tradicí. I zde nás čeká ochutnávka, kterou zakončíme návštěvu kraje jihoafrických vinic.

5. denKapské Město – sestav si svůj program

V předchozích dnech jsme se stačili seznámit s Kapským Městem a okolím a dnes budeme mít celý den na to, abychom si ho užili, nebo dohnali to, na co zatím nezbyl čas. A na výběr je toho opravdu hodně. Můžeme vyrazit do národní botanické zahrady Kirstenbosch, dát si oběd a nakoupit dárky na vyhlášeném Waterfrontu, navštívit zdejší nádherné akvárium, vydat se na piknik s vínem v zahradách některého z vinařství na předměstí Constantia, dopřát si lehkou túru na svazích Stolové hory, nebo třeba jen relaxovat na některé z bílých pláží… Pokud by nám první den pobytu v Kapském Městě nepřálo počasí a nedalo se vyjet na Stolovou horu, můžeme dnešek použít jako záložní možnost pro tuto variantu. Váš průvodce bude s vámi a vše pro vás zorganizuje, vstupné u těchto aktivit máte v ceně (botanická zahrada, akvárium), stejně jako dopravu.
Pobyt zakončíme společnou večeří a slibujeme vám, že na konci svého pobytu nebudete chtít Kapské Město opustit. Je však čas na další dobrodružství…

6. denVzhůru do buše

Ráno se přesuneme na letiště a čeká nás asi dvouhodinový let na druhý konec Jihoafrické republiky, do Johannesburgu. Na letišti se seznámíme se svým průvodcem, který nás doprovodí do jihoafrické buše, a společně se vydáme se na cestu na východ.
Opustíme centrální provincii Gauteng a budeme projíždět nádhernou zelenou kopcovitou krajinou do provincie Mpumalanga. Z hor sjedeme do nížiny, což poznáme I podle zvyšující se teploty. Cestou si uděláme zastávku na oběd v restauraci a v pozdním odpoledni se ubytujeme v Hazyview, což je městečko na dosah Krugerova národního parku. Dobrodružství začíná.

7. denCelodenní safari v Krugerově národním parku

Dobrodružství v Africe bývá spojeno s časným (velmi časným…) vstáváním. Ani vy se tomu tedy na své cestě nevyhnete. Slibujeme ale, že to stojí za to. Za rozbřesku vyrazíme do Krugerova národního parku, abychom mohli být uvnitř, jakmile se otevřou jeho brány. Slunce teprve vychází a predátoři se vrací z lovu. Časné ráno je nejlepší, pokud chceme spatřit šelmy v pohybu. Jakmile se oteplí, zalehnou do stínu, a žádnou akci již od nich nemůžeme očekávat… Na safari ale samozřejmě nejsme jenom kvůli šelmám. V Krugerově národním parku, na území srovnatelném s rozlohou menšího státu, žije 147 druhů savců, 114 druhů plazů, přes 50 druhů plazů a neuvěřitelných 500 ptačích druhů. Připravte si dalekohled, seznam a začněte odškrtávat… V parku na safari strávíme celý den, abychom využili čas na maximum.
Večer se vrátíme do svého ubytování v Hazyview, kde bude čekat vychlazené pivo a večeře, u které probereme zážitky z celého dne.

8. denPříroda, vodopády, piknik a koupání

Předchozí dva dny byly dlouhé a náročné, je tedy čas na odpočinek a volnější tempo. Pohodová snídaně a dopoledne, které můžete využít k procházce, lenošení, nebo zvolit lehký adrenalin v podobě vyjížďky na čtyřkolkách, nebo sjet kus řeky Sabie na raftech. Pak se společně vydáme na cestu do nedalekých hor, budeme projíždět nádhernou zelenou krajinou posetou farmami, na kterých se pěstuje především tropické ovoce. Vystoupáme výš do hor, kde nás čeká piknikový oběd a procházka k nádhernému vodopádu. Koupali jste se někdy pod vodopádem? Ne? Pak si nezapomeňte vzít plavky! Dnes si užijeme krásnou přírodu v kopcích kolem Sabie, kudy se většinou jen ve spěchu projíždí.
Odpoledne se přesuneme do městečka Graskop, které leží na samém okraji severního výběžku Dračích hor. Zde se ubytujeme a zajdeme na večeři do jedné z místních restaurací.

9. denPanoramata, vyhlídky, Blyde River Canyon a safari

Panorama Route spojuje krásná místa a přírodní zajímavosti v okolí třetího největšího kaňonu na světě. Dnes tuto vyhlídkovou trasu projedeme a budeme dělat zastávky, aby nám neuniklo nic z této krásy. Jako první nás čeká výhled z “Božího okna” (God’s Window). Pokud nám budou bohové nakloněni, čeká vás neuvěřitelný výhled z hrany hor do hlubin, země vám doslova skončí pod nohami a propadne se o kilometr níže… Až se vám přestane točit hlava, budeme pokračovat dál. Zamíříme k Bourke’s Luck Potholes, místu, kde dravá voda řeky vytvořila ve skaliskách obrovské “hrnce” … Tim Bourke byl zlatokop, který doufal, že v této oblasti objeví naleziště – zda se mu zde zlato podařilo najít, či nikoliv, se dozvíte od svého průvodce na místě.

Na konci “Panoramatické cesty” nás čeká vyhlídka na neuvěřitelně formovaná skaliska, která svým tvarem připomínají tradiční kruhová africká obydlí – rondavely.

Odpoledne sjedeme z hor do nížiny, do oblasti buše a divokých zvířat. Na další dvě noci se ubytujeme v soukromé rezervaci, která je součástí Velkého Krugeru. V podvečer vyrazíme na safari v otevřeném terénním autě a den zakončíme přípitkem při pohledu na zapadající slunce.

10. denSafari – pešky i terénním vozem

Brzy ráno budíček, káva, čaj, lehké občerstvení a pod vedením zkušeného stopaře vyrazíme po svých do buše. Příroda se teprve probouzí, vzduch je příjemně chladný a my se můžeme zaposlouchat do ničím nerušeného zpěvu ptactva. Zkušeným očím průvodce nic neunikne, půjdeme pomalu a budeme se zastavovat u všeho, co by nás mohlo zajímat. Na rozdíl od klasického safari je nyní čas i prostor na to, abychom si pozorně prohlédli stopy, pojmenovali pavouka nebo si řekli, jaké léčivé (nebo jedovaté…) účinky má který keř, či rostlina.
Když slunce vystoupá vysoko nad obzor a začne být horko, vrátíme se do svého ubytování, kde nás čeká vydatný brunch a po něm zasloužená siesta.

Odpoledne opět vyrazíme na klasické safari v otevřeném voze a zkusíme najít druhy, které našim očím dosud unikaly.

Den i celý náš africký pobyt zakončíme tradiční africkou večeří pod hvězdami.

11. denLoučení s Afrikou, odlet

Je čas se rozloučit s africkou přírodou a nemůže být lepší rozloučení, než je procházka v buši. Snídaně, a poté už bude čas vyrazit zpět do Johannesburgu, odkud odletíme do Evropy.

12. denPřílet do Prahy

Termíny a ceny:

19. 3. – 30. 30. 2023 | cena 87.900,- Kč/os

15. 10. – 26. 10. 2023 | cena 89.900,- Kč/os

 

Termíny a ceny:

19. 3. – 30. 30. 2023 | cena 87.900,- Kč/os

15. 10. – 26. 10. 2023 | cena 89.900,- Kč/os

 

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.