menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Chile

Se svými sopkami, ohlušujícím příbojem Pacifiku, nekonečnými pláněmi v Patagonii a lesknoucími se ledovci v Torres del Paine je Chile jako dokonalá říše přírodních zázraků. Tato jihoamerická země plná kontrastů a s mnoha klimatickými pásmy má vlastní vyhlášená vinařství, horké prameny nebo kosmopolitní města, jejichž obyvatelé vědí, jak se skvěle bavit. Dovolenou v Chile si užijí milovníci adrenalinu, přírody, turistiky i milovníci dobrého jídla, vína a také romantici.

Chile se nepodobá žádné jiné zemi v Jižní Americe. Díky své přírodní kráse, velmi dobré infrastruktuře a stabilní politické situaci ji lze nejlépe popsat jako Švýcarsko jihu. Vládu Augusta Pinocheta můžeme pro některé kroky kritizovat, ale z Chile vytvořil ekonomicky stabilní, úspěšnou a bezpečnou zemi, která z jeho odkazu žije dodnes. Najdete tu velmi dobré a bezpečné silnice, respekt k právu a stabilní ekonomické prostředí.

Chile je rájem pro milovníky přírody a outdoorové nadšence, je rájem pro milovníky dobrého jídla a vína, Chile je rájem pro romantické pobyty v luxusních lodžích a spa hotelech položených na jedinečných místech. V Chile objevíte rozmanitou přírodu včetně vinic, sopek, vysokých hor, pouští, pláží, jezer, ledovců a lesů. Příroda, kultura, jídlo a lidé jsou jen některé z důvodů, proč byste Chile měli navštívit.

Chile je neopakovatelná země svojí geografickou polohou – je pouhých cca 140 km široká od západu k východu, ale zato od severu k jihu měří úctyhodných 4.329 km. To je jako ze severního Norska na jih Itálie. A tak je země klimaticky a přírodně rozmanitá.

Chile se dělí na základní čtyři oblasti – Andy, které se tyčí na východě a tvoří hranici s Argentinou, velmi úzké pobřeží na západě ohraničené horami, a nížiny vklíněné mezi horské masívy.

Samostatnou součástí Chile je Velikonoční ostrov – jedno z nejodlehlejších míst na planetě. Ostrov leží přes 3.600 km daleko na západ od pevninské Chile. Velikonoční ostrov, nebo-li Rapa Nui, má krásnou přírodu, pohodovou vesnickou atmosféru a přátelské obyvatele. Hlavní atrakcí ostrova jsou sochy moai. Ty jsou dědictvím po Polynésanech, kteří ostrovy obývali jako první lidé dávno před španělskou kolonizací. Sochy moai mají i českou stopu, když Jihočech Pavel Pavel poodhalil část jejich tajemství a dokázal s nimi manipulovat jen za pomoci lidské síly.

Bez ohledu na to, na jaký druh dovolené se chystáte, vždy pro vás najdeme kousek Chile, který vás nadchne. S dovolenou na míru vaši cestu naplánujeme přesně podle vašich představ, zájmů, koníčků i snů. Troufáme si říci, že v Chile najdeme pro každého něco.

Vyberte si své zážitky v Chile

poušť atacama chile, zájezd chile, zájezd atacama, dovolená chile, poušť atacama

Atacama – hvězdná obloha v nejsušší poušti světa

Poušť Atacama, rozprostírající se na severu Chile sevřená mezi Andami a Tichým oceánem, je nejsušší nepolární poušť na planetě, kde prý nepršelo už 500 let, 150 let bez srážek je prokázaných. Nelítostné slunce a pouštní větry vytvořily během tisíciletí krajinu jako z jiného světa s měsíčními údolími, vysokohorskými lagunami, rozpukanými solnými pláněmi a nekonečnými horizonty. Atacama je plná přírodních zázraků včetně horkých pramenů pro vaši lázeň ve výšce až 4.500 m nad mořem.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

lyžování chile, lyžařský zájezd chile, chile zájezd, lyže chile, ester ledecká chile, dovolená chile, dovolená chile lyžování

Lyžování v Andách

Chybí vám v létě lyžování? Přidejte se k českým i světovým lyžařům, kteří v chilských lyžařských střediscích už poctivě trénují na novou sezonu, a vyrazte si zalyžovat během našich letních prázdnin. V Chile nasněžilo, vrcholky And jsou pokryté prašanem a střediska vítají své hosty. Že je to bláznivé? Ano, no a? A není to lepší než ležet u moře v Řecku nebo na Maledivách?

Přidat do záložek Nezávazně poptat

mapučové chile, původní kmeny chile, tradice chile, zájezd chile, dovolená chile, historie chile, zvyky a tradice chile

Mapučové – indiánská kultura, tradice, historie

Po příchodu španělských dobyvatel v 16. století do Chile z původních indiánských kultur moc nezbylo. Mapučové si své tradice dokázali uchovat po dobu kolonizace, a dokáží to i v dnešní moderní době. My můžeme jen obdivovat, jak žijí v harmonii s přírodou. Jak sami říkají: “Planeta země je naše matka “Pacha Mama”. Je naším domovem a musíme s ní a přírodou žít v harmonii, úctě a lásce.” Mapučové to dokáží…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

arica chile, tradice chile, zájezd chile, dovolená chile, historie chile, zvyky a kultura chile, mumie chile, Chinchorro mumie

Nejstarší mumie na světě v Arice

Již před 5.000 lety vyvinul chilský kmen Chinchorro techniku mumifikace. Mrtvola byla zbavena svalů a za pomoci hůlek a jílu bylo tělo vyztuženo a vytvarováno. Na tváře a pohlavní orgány použili minerální pigmenty a detaily vymodelovali. Důraz byl kladen na ústa a otevřené oči. Tělo tak vypadá jako “živé”. Celé tělo pak potřeli manganem a vznikla černá lesklá mumie… to musíte vidět.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

údolí elqui chile, poušť atacama chile, hvězdy chile, pozorování hvězd chile, zájezd chile, dovolená chile, pisco nápoj, pisco sour

Ochutnejte pisco v údolí Elqui

Mezi Chile a Peru už léta zuří hádky o to, kdo jako první vytvořil silný likér známý jako pisco – a kdo ho dnes umí vyrobit nejlepší. Pokud chcete “zasáhnout” do této “války”, budete muset navštívit údolí Elqui a zdejší příhodně pojmenované letovisko Pisco Elqui – a ochutnat tuto ohnivou vodu přímo u zdroje.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Torres del Paine, zájezd chile, dovolená chile, chile turistika, chile treky, chile túry, chile hory, torres del paine chile

Patagonie – na konci světa

Větrem bičovaná chilská Patagonie přitahuje cestovatele s touhou po nedotčené přírodě. Patagonské ledovce se pomalu sesouvají do smaragdových jezer, divoké fjordy se táhnou mezi okolními lesy a vrcholky And mizí v šedivých mracích. Patagonie lákala Magellana, Darwina a dokonce i Butche Cassidyho a Sundance Kida.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

plavby chile, puerto natales, punta arenas, zájezd chile, patagonie chile, dovolená chile, dovolená plavba, cruise patagonie

Plavba po patagonských fjordech

Pobřeží Chile lemuje asi 5 000 ostrovů a ostrůvků. Většina z nich je neobydlená a bez lodi nepřístupná. Právě odlehlost a nulové osídlení činí plavbu po chilských fjordech naprosto jedinečnou. Jste uprostřed úchvatné přírody. Není jinak moc možností, jak prozkoumat patagonské fjordy a těžko přístupné zátoky jinak než právě lodí.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

valparaiso chile, zájezd chile, dovolená chile, lanovka chile, lanovka valparaiso, výtah valparaiso, výtah chile

Projeďte se lanovkou ve Valparaisu

Vrže to, třese se to, a funguje to. Lanovky jsou v kopcovitém Valparaísu nezbytným dopravním prostředkem už od roku 1883. Dodnes jich tu funguje 16 a Valparaíso drží světový rekord v počtu zubaček na jedno město. Spolu s barevnými fasádami domů, hudebníky a zpěváky v uličkách patří právě lanovky k Valparaísu jako Karlův most k Praze.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

santiago de chile, noční život santiago, zájezd chile, dovolená chile, chile jídlo, víno chile

Santiago de Chile – protančete noc

Rádi zajdete po setmění do baru a domů se vracíte nad ránem? V Santiagu si noci užijete, v barech se začíná žít s půlnocí a rej se nezastaví až do východu slunce. Bohémská čtvrť Bellavista je středem chilského nočního života s bary a kluby, které uspokojí milovníky všech hudebních stylů.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

horké prameny chile, lázně chile, spa chile, zájezd chile, dovolená chile, villarica chile, horké prameny Puritama Hot Springs

Spa v horkých přírodních pramenech

Zapomeňte na stres, shon a oddejte se horkým pramenům, které vyvěrají v různých částech země. Stejně jako je Chile rozmanitá země, tak i prameny nabídnou odlišné zážitky. Poblíž San Pedro de Atacama relaxujete v horké lázni ve výšce 4.300 metrů nad mořem a lázeň dokreslí výhledy do nekonečné Atacamy. V centrální oblasti si k lázni dopřejete vybrané gurmánské zážitky – tato oblast je proslavená skvělou kuchyní. A konečně, horké prameny s luxusním zázemím najdete na jihu Chile.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Torres del Paine, zájezd chile, dovolená chile, chile turistika, chile treky, chile túry, chile hory, patagonie chile

Torres del Paine

Torres del Paine jsou velkolepě tvarované žulové skály a masívy, které se tyčí nad krajinou plnou jezer a ledovců. Jste tu možná v nejneuvěřitelnějším národním parku Jižní Ameriky. Je to srdce horské turistiky a zjistíte, proč je Patagonie známá jako „Konec Světa“. Samotný park je obrovský – rozkládá se na ploše 2.400 km2 a pro outdoorové nadšence je to splněný sen – budete se zde cítit jako „dítě v cukrárně“, které se snaží přijít na to, kterou sladkost chce ochutnat jako první.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

velikonoční ostrov, zájezd chile, dovolená chile, zájezd velikonoční ostrov, zájezd rapa nui, moai sochy, sochy pavel pavel

Velikonoční ostrov – Rapa Nui

Žádné jiné obydlené místo na naší planetě není tak izolované jako Velikonoční ostrov – Rapa Nui. Právě tato osamocenost (nejbližší sousedi žiji 1.900 km daleko) mu dodává autenticitu a auru fascinujícího tajemna. Objevte jedinečnou kulturu obyvatel Rapa Nui, ochutnejte typickou gastronomii, kupte si místní produkty, jako např. proslulý med z Rapa Nui… a především poodkryjte tajemství kamenných soch moai, kterých je na ostrově více než 800.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

vinice chile, víno chile, údolí elqui, zájezd chile, dovolená chile, zájezd za vínem, chilské víno zájezd

Za vínem do Central Valley

Chcete-li ochutnat to nelepší chilské víno, musíte za ním do Chile. Ta nejlepší vinařství prodávají svoji produkci doma a “dobré“ víno se z Chile nevyváží. Užijete si atmosféru farem položených v krásné a rozmanité přírodě od vinic pod vrcholky zasněžených And po zvlněnou krajinu středního Chile. Tradice výroby vína se datuje již od 16. století, kdy španělští dobyvatelé přivezli do oblasti vinnou révu.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd chile, dovolená chile, chile turistika, chile treky, chile túry, chile hory, sopky chile

Zdolejte svoji sopku – treky pod kouřícími vulkány

Chilský region Araukánie se rozkládá v jižní části středního Chile, těsně nad jezerní oblastí a pod centrální planinou. Sopek je tu tolik a každá je jiná, že jedna dovolená vám stačit nebude. Právě sem míří milovníci hor, horské turistiky a treků. Je to úžasná část Chile pro každého, kdo miluje horskou turistiku a troufne si vystoupat na aktivní vulkán… bez ohledu na kondici a zkušenosti se najde ta správná sopka pro každého.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Zájezdy pro vaši inspiraci

Argentina, Chile, Brazílie – Za divy přírody

Poznejte na jedné cestě krásy i odlišnosti tří jihoamerických “krásek” – Chile, Argentiny a Brazílie. Navštívíte Chile od zelených vinic po chladné ledovce v Patagonii, vyrazíte na túru v NP Torres del Paine, pokusíte se pohnout sochami Moai na tajemném Velikonočním ostrově. V Argentině ochutnáte steaky a zatančíte si tango. Zblízka si prohlédnete monumentální ledovec Perito Moreno a masív Fitz Roy. Porovnáte si výhledy na vodopády Iguazu z obou stran hranic.

Chile jako na dlani

Pokud plánujete do Chile jednu cestu za život a chcete zažít co nejvíc rozmanitých tváří této geograficky i klimaticky jedinečné jihoamerické země, tohle je cesta pro vás. Kombinujeme přelety a dopravu po zemi tak, abyste si uchovali památku na krásy a nekonečný prostor Chile, ale současně neztráceli dny sezením v autě.

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.