menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Argentina, Chile, Brazílie – Za divy přírody

Poznejte na jedné cestě krásy i odlišnosti tří jihoamerických “krásek” – Chile, Argentiny a Brazílie. Navštívíte Chile od zelených vinic po chladné ledovce v Patagonii, vyrazíte na túru v NP Torres del Paine, pokusíte se pohnout sochami Moai na tajemném Velikonočním ostrově. V Argentině ochutnáte steaky a zatančíte si tango. Zblízka si prohlédnete monumentální ledovec Perito Moreno a masív Fitz Roy. Porovnáte si výhledy na vodopády Iguazu z obou stran hranic.

destinace: Chile, Argentina, Brazílie

počet dní/nocí: 16 / 18

cena od: 139.800,- Kč/os

Santiago de Chile – protančete noc

Rádi zajdete po setmění do baru a domů se vracíte nad ránem? V Santiagu si noci užijete, v barech se začíná žít s půlnocí a rej se nezastaví až do východu slunce. Bohémská čtvrť Bellavista je středem chilského nočního života s bary a kluby, které uspokojí milovníky všech hudebních stylů.

Velikonoční ostrov – Rapa Nui

Žádné jiné obydlené místo na naší planetě není tak izolované jako Velikonoční ostrov – Rapa Nui. Právě tato osamocenost (nejbližší sousedi žiji 1.900 km daleko) mu dodává autenticitu a auru fascinujícího tajemna. Objevte jedinečnou kulturu obyvatel Rapa Nui, ochutnejte typickou gastronomii, kupte si místní produkty, jako např. proslulý med z Rapa Nui… a především poodkryjte tajemství kamenných soch moai, kterých je na ostrově více než 800.

Plavba po patagonských fjordech

Pobřeží Chile lemuje asi 5 000 ostrovů a ostrůvků. Většina z nich je neobydlená a bez lodi nepřístupná. Právě odlehlost a nulové osídlení činí plavbu po chilských fjordech naprosto jedinečnou. Jste uprostřed úchvatné přírody. Není jinak moc možností, jak prozkoumat patagonské fjordy a těžko přístupné zátoky jinak než právě lodí.

Torres del Paine

Torres del Paine jsou velkolepě tvarované žulové skály a masívy, které se tyčí nad krajinou plnou jezer a ledovců. Jste tu možná v nejneuvěřitelnějším národním parku Jižní Ameriky. Je to srdce horské turistiky a zjistíte, proč je Patagonie známá jako „Konec Světa“. Samotný park je obrovský – rozkládá se na ploše 2.400 km2 a pro outdoorové nadšence je to splněný sen – budete se zde cítit jako „dítě v cukrárně“, které se snaží přijít na to, kterou sladkost chce ochutnat jako první.

Patagonie – na konci světa

Větrem bičovaná chilská Patagonie přitahuje cestovatele s touhou po nedotčené přírodě. Patagonské ledovce se pomalu sesouvají do smaragdových jezer, divoké fjordy se táhnou mezi okolními lesy a vrcholky And mizí v šedivých mracích. Patagonie lákala Magellana, Darwina a dokonce i Butche Cassidyho a Sundance Kida.

Projeďte se lanovkou ve Valparaisu

Vrže to, třese se to, a funguje to. Lanovky jsou v kopcovitém Valparaísu nezbytným dopravním prostředkem už od roku 1883. Dodnes jich tu funguje 16 a Valparaíso drží světový rekord v počtu zubaček na jedno město. Spolu s barevnými fasádami domů, hudebníky a zpěváky v uličkách patří právě lanovky k Valparaísu jako Karlův most k Praze.

Za vínem do Central Valley

Chcete-li ochutnat to nelepší chilské víno, musíte za ním do Chile. Ta nejlepší vinařství prodávají svoji produkci doma a “dobré“ víno se z Chile nevyváží. Užijete si atmosféru farem položených v krásné a rozmanité přírodě od vinic pod vrcholky zasněžených And po zvlněnou krajinu středního Chile. Tradice výroby vína se datuje již od 16. století, kdy španělští dobyvatelé přivezli do oblasti vinnou révu.

PROGRAM ZÁJEZDU

Za necelé tři týdny porovnáte atmosféru, zvyky a přírodní krásy tří jihoamerických zemí – procestujete Chile i s Velikonočním ostrovem a nakouknete do Argentiny a Brazílie. Zavedeme vás do Buenos Aires – města Evity Peron a domova tanga, prohlédnete si úžasné vodopády Iguazu z obou stran hranice. Především však prozkoumáte argentinskou i chilskou Patagonii. Strávíte čas v oblasti El Calafate a El Chaltén s NP Los Glaciares a NP Cerro Torre. Zakoukáte se na slavný vrcholek Fitz Roy (třeba vyrazíte na trek), vypravíte se k ledovci Perito Moreno, který si prohlédnete z lodi i souše, užijete si výhledy na jezero Lago Argentino. Na chilské straně hranice strávíte 2 dny v NP Torres del Paine. A “zabloudíte” až téměr na jih kontinentu do měst Puerto Natales a Punta Arenas. Závěr pobytu se vyhřejete na tropickém ostrově Rapa Nui ve stínu soch Moai

 

Jak může vypadat váš program

 

Buenos Aires (1 + 1 noc)

Po dlouhé cestě si chvíli odpočinete v hotelu než se vydáte na oběd do některé z restaurací. Odpoledne se seznámíte s Buenos Aires. Navštívíte hlavní atrakce města – Plaza de Mayo (May Square) s prezidentským palácem „Casa Rosada“, prohlédnete si Metropolitní katedrálu, známé čtvrti San Telmo, La Boca Puerto Madero a nevynecháte ani známý hřbitov Recoleta… Budete unaveni, tak bude prohlídka “aklimatizační” – trochu chození na čerstvém vzduchu, něco zábavy a třeba můžeme zařídit návštěvu fotbalového zápasu.

Iguazu (2 noci)

Prvním ranním letem (díky časovému posunu se vám bude dobře vstávat) odletíte do Iguazu a vydáte se na argentinskou stranu vodopádů. Iguazu jsou širší než Viktoriiny vodopády a vyšší než Niagara, nabízejí v délce téměř 3 km široký nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Vodopády se nachází na hranicích mezi Brazílií a Argentinou a nelze opomenout jejich návštěvu ani z jedné strany. Určitě vám doporučíme výlet lodí, popř. let vrtulníkem nad vodopády.

Argentinská část národního parku vám nabídne úžasné pohledy na vodopády, které si prohlédnete z horní i spodní části z bezprostřední blízkosti. Po krátké procházce národním parkem přijdete k rozsáhlému systému lávek, schodů a můstků, které vám umožní v délce několika kilometrů procházet a obdivovat z bezprostřední blízkosti jednotlivé části systému vodopádů.

Druhý den se vydáte na výlet na brazilskou stranu vodopádů. Tato část nabízí jiné pohledy – jedná se spíše o panoramatické výhledy na celé vodopády. V závěru vás dřevěné chodníčky dovedou až téměř do nitra Ďáblova chřtánu, kde vás zalije mohutná vodní tříšť. Osvěžující příjemná sprcha se vám odvděčí nádhernými duhami.

El Calafate a El Chalten (4 noci)

Odletíte do argentinské části Patagonie do města El Calafate ležícího na břehu jezera Lago Argentino. Odtud vyrazíte patagonskou přírodou na sever do El Chalten k NP Cerro Torre, kde se nachází úžasný skalní masív Fitz Roy. Většinu dne strávíte výletem do NP, kde vás čeká fascinující krajina s masivními štíty Fitz Roy. Výhledy na okolní hory si užijete během plavby po odlehlém jezeru Lago del Desierto s vyloděním na odlehlé severní straně jezera. Odkud se vám naskytne úchvatný výhled nejen na celé jezero, ale i vzdálený masív Fitz Roy ze západní strany.

Další den vyrazíte na výlety (treky) po parku, k dispozici jsou trasy od cca 2-3 km po více-denní túry. Mezi ty kratší lze zahrnout např. cestu na vyhlídky Mirador Torre, Mirador Condor a Mirador Fitz Roy nebo trasu k vodopádům Chorillo del Salto. Další skvělou trasou je trek Laguna Capri (12 km / 3-4 hod), která vede kolem jezera, a nabízí časté výhledy na masív Fitz Roy a okolní skály.

Po návratu do El Calafate se vypravíte na výlet k ledovci Perito Moreno – k jednomu z největších ledovců světa, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Na dohled ledovce se projdete po upravených chodnících s desítkami výhledů jak na jezero Lago Argentino a hlavně na ledovec Perito Moreno. Ocitnete se takřka na dosah této majestátní ledové stěny. Ledovec je jeden z mála ledovců, který neustupuje, ale naopak stále se sesouvá z hor do jezera a denně se odlamují jeho bloky a za hlasitého hřmění se řítí do modrých vod jezera.

Torres del Paine (2 noci)

Po zemi se přesunete jihoamerickou Patagonií z argentinského NP Los Glaciares přes hranici do chilského NP Torres del Paine. Centrem Torres del Paine jsou až kýčovitě nádherné žulové věže Torres del Paine tyčící se kolmo až do výše 3050 m n.m. Kolem nich se travnatou stepí s křovinami a lesy vinou stezky s vyhlídkami a turistické trasy. Kolem nich leží úžasná jezera a bílé ledovce… to vše je dech beroucí zážitek. Jezera hýří různě modrými barvami podle toho, jak velký podíl vody v nich je ledovcového původu. Objevíte tu i soutěsky, peřeje, vodopády…

Puerto Natales (1 noc)

Z Torres del Paine vás čeká krátký přejezd do nedalekého (cca 2 hod jízdy) Puerto Natales. Cestou se zastavíte u jeskyně Milodon. Cueva del Milodón je přírodní monument, 24 km severozápadně od od Puerto Natales. Jedná se o několik jeskyní a kamenných formací zvaných Silla del Diablo (Ďáblova židle). V jedné z jeskyní byly objeveny kosti, kůže a další pozůstatky ohromného lenochoda nazvaného Mylodon (Mylodon darwini), který vyhynul asi před 12.000 lety.

Santiago (2 noci + 1 technická)

Podle časů letů na Velikonoční ostrov a zpátečního letu do Evropy vám ukážeme Santiago de Chile, vyrazíte na okolní vinice na ochutnávku chilského vína a navštívíte fotogenické přístavní město Valparaíso.

Půvabné historické Valparaíso se táhne od pobřeží Pacifiku směrem do okolních kopců, které spojuje celkem 16 lanovek (místní jim říkají ascensores – výtahy) – to je největší počet v jednom městě na světě. Valparaíso je starobyle působící město s velkým přístavem. Půvab Valparaísa se skrývá v jeho rozmanitosti: chlapsky drsný přístav a spíše žensky oblé kopce, úžasná sídla a poetické dlážděné ulice. Valparaíso je domovem mnoha umělců – tanečníků, hudebníků, malířů.

Velikonoční ostrov (2 noci)

Rapa Nui je jedinečný ostrov s tak pozitivní atmosférou, že na návštěvu Velikonočního ostrova budete vzpomínat mnoho let. Co vám ukážeme? A co vás další dny čeká? Je toho spousta:

Rano Kau – 324 metrů vysoká vyhaslá sopka tvořící jihozápadní část ostrova. Kráter sopky je rozlohou největší ze tří zdejších kráterů. Rano Kau je součástí světového dědictví UNESCO a je jednou ze sedmi částí národního parku Rapa Nui.

Obřadní vesnice Orongo, která byla až do devatenáctého století centrem kultu Ptačího muže. Vesnice Orongo se nachází na dramatickém místě jihozápadní části hřebene kráteru Rano Kau.

Ve východní části ostrova se nachází chrám Akahanga a Rano Raraku – boční kráter dnes již neaktivní sopky Maunga Terevaka. Vnější svah kráteru Rano Raraku byl v době od šestého do osmnáctého století lomem, ze kterého původní obyvatelstvo ostrova tesalo monolitické sochy Moai. Po obědě Vás čeká Ahu Tongariki, které bylo patrně jedno z nejdůležitějších obřadních míst ostrova – je to největší ahu nacházející se na jižním pobřeží Velikonočního ostrova, nedaleko sopky Poike. Plošina ahu je více než sto metrů dlouhá a okolo dvou metrů vysoká. Na ahu je vztyčeno 15 soch Moai, včetně nejtěžší dokončené a vztyčené sochy, vážící 86 tun. Ahu Tongariki bylo hlavní centrum Hotu Iti, svazu východních domorodých obyvatel Velikonočního ostrova.

Navštívíte Ahu Akivi se sedmi sochami Moai. Na rozdíl od ostatních kultovních center, Ahu Akivi se nenachází na pobřeží, ale ve vnitrozemí ostrova. Je to také jediná Ahu, jejichž sochy jsou nasměrovány obličeji k oceánu.

Puna Pau je lom v malém kráteru, nacházející se na okraji obce Hanga Roa, na jihozápadě Velikonočního ostrova a je současně také název jedné ze sedmi částí národního parku Rapa Nui. Navštívíte také jeskyně Ane Te Pahu.

Torres del Paine (2 noci)

Po zemi se přesunete jihoamerickou Patagonií z argentinského NP Los Glaciares přes hranici do chilského NP Torres del Paine. Centrem Torres del Paine jsou až kýčovitě nádherné žulové věže Torres del Paine tyčící se kolmo až do výše 3050 m n.m. Kolem nich se travnatou stepí s křovinami a lesy vinou stezky s vyhlídkami a turistické trasy. Kolem nich leží úžasná jezera a bílé ledovce… to vše je dech beroucí zážitek. Jezera hýří různě modrými barvami podle toho, jak velký podíl vody v nich je ledovcového původu. Objevíte tu i soutěsky, peřeje, vodopády…

Puerto Natales (1 noc)

Z Torres del Paine vás čeká krátký přejezd do nedalekého (cca 2 hod jízdy) Puerto Natales. Cestou se zastavíte u jeskyně Milodon. Cueva del Milodón je přírodní monument, 24 km severozápadně od od Puerto Natales. Jedná se o několik jeskyní a kamenných formací zvaných Silla del Diablo (Ďáblova židle). V jedné z jeskyní byly objeveny kosti, kůže a další pozůstatky ohromného lenochoda nazvaného Mylodon (Mylodon darwini), který vyhynul asi před 12.000 lety.

Santiago (2 noci + 1 technická)

Podle časů letů na Velikonoční ostrov a zpátečního letu do Evropy vám ukážeme Santiago de Chile, vyrazíte na okolní vinice na ochutnávku chilského vína a navštívíte fotogenické přístavní město Valparaíso.

Půvabné historické Valparaíso se táhne od pobřeží Pacifiku směrem do okolních kopců, které spojuje celkem 16 lanovek (místní jim říkají ascensores – výtahy) – to je největší počet v jednom městě na světě. Valparaíso je starobyle působící město s velkým přístavem. Půvab Valparaísa se skrývá v jeho rozmanitosti: chlapsky drsný přístav a spíše žensky oblé kopce, úžasná sídla a poetické dlážděné ulice. Valparaíso je domovem mnoha umělců – tanečníků, hudebníků, malířů.

Velikonoční ostrov (2 noci)

Rapa Nui je jedinečný ostrov s tak pozitivní atmosférou, že na návštěvu Velikonočního ostrova budete vzpomínat mnoho let. Co vám ukážeme? A co vás další dny čeká? Je toho spousta:

Rano Kau – 324 metrů vysoká vyhaslá sopka tvořící jihozápadní část ostrova. Kráter sopky je rozlohou největší ze tří zdejších kráterů. Rano Kau je součástí světového dědictví UNESCO a je jednou ze sedmi částí národního parku Rapa Nui.

Obřadní vesnice Orongo, která byla až do devatenáctého století centrem kultu Ptačího muže. Vesnice Orongo se nachází na dramatickém místě jihozápadní části hřebene kráteru Rano Kau.

Ve východní části ostrova se nachází chrám Akahanga a Rano Raraku – boční kráter dnes již neaktivní sopky Maunga Terevaka. Vnější svah kráteru Rano Raraku byl v době od šestého do osmnáctého století lomem, ze kterého původní obyvatelstvo ostrova tesalo monolitické sochy Moai. Po obědě Vás čeká Ahu Tongariki, které bylo patrně jedno z nejdůležitějších obřadních míst ostrova – je to největší ahu nacházející se na jižním pobřeží Velikonočního ostrova, nedaleko sopky Poike. Plošina ahu je více než sto metrů dlouhá a okolo dvou metrů vysoká. Na ahu je vztyčeno 15 soch Moai, včetně nejtěžší dokončené a vztyčené sochy, vážící 86 tun. Ahu Tongariki bylo hlavní centrum Hotu Iti, svazu východních domorodých obyvatel Velikonočního ostrova.

Navštívíte Ahu Akivi se sedmi sochami Moai. Na rozdíl od ostatních kultovních center, Ahu Akivi se nenachází na pobřeží, ale ve vnitrozemí ostrova. Je to také jediná Ahu, jejichž sochy jsou nasměrovány obličeji k oceánu.

Puna Pau je lom v malém kráteru, nacházející se na okraji obce Hanga Roa, na jihozápadě Velikonočního ostrova a je současně také název jedné ze sedmi částí národního parku Rapa Nui. Navštívíte také jeskyně Ane Te Pahu.

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.