menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Torres del Paine

Torres del Paine jsou velkolepě tvarované žulové skály a masívy, které se tyčí nad krajinou plnou jezer a ledovců. Jste tu možná v nejneuvěřitelnějším národním parku Jižní Ameriky. Je to srdce horské turistiky a zjistíte, proč je Patagonie známá jako „Konec Světa“. Samotný park je obrovský – rozkládá se na ploše 2.400 km2 a pro outdoorové nadšence je to splněný sen – budete se zde cítit jako „dítě v cukrárně“, které se snaží přijít na to, kterou sladkost chce ochutnat jako první.

Kdy cestovat: listopad - duben

Kam cestovat: Chile

Kolik času potřebuji: 3 - 7 nocí

Připravte si batoh, trekové boty, a vydejte se na treky do Torres del Paine – asi nejúžasnějšího parku Jižní Ameriky, kde se mezi ledovcovými jezery tyčí ostré masívy žulových skal a na pozadí se třpytí nekonečné ledovce. Slunce je nad obzorem 17 hodin denně, jeho východ si nesmíte nechat ujít. Masiv Torres del Paine se s rozbřeskem zbarví do fialova a červena. Při plavbě po Lago Grey obdivujte stejnojmenný ledovec a buďte očitými svědky probouzení se této nádherné krajiny. Kondoři budou kroužit nad vašimi hlavami, na túře spatříte lišky, lamy guanako a třeba se objeví také impozantní puma.

Park je úžasné místo pro všechny typy cestovatelů od extrémních milovníků dobrodružství, kteří chtějí několik dní kempovat, až po ty, kteří se chtějí pokochat neuvěřitelnými výhledy z některého z luxusních hotelů. Zde je našich pár tipů na aktivity, které “musíte” zažít:

Francouzské údolí

Trek do Francouzského údolí je považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Tato trasa vede k Paine Grande s velkolepými horami Torres del Paine a Los Cuernos – s visícími ledovci nad vámi. Během této celodenní túry si užijete fantastický výhled na přírodní žulový amfiteátr, který dotváří toto uzavřené údolí, a také na jezera pod ním, včetně jezer Pehoe, Skottsberg, Toro a Nordenskjold. Během treku tu a tam můžete slyšet a vidět laviny padající z ledovce. Vydejte se až hluboko do údolí. Po návratu si večer, když slunce zapadá nad pohořím Paine Grande a Los Cuernos, dejte drink ve svém hotelu a relaxujte pod krásnými horskými velikány, které se barví zapadajícím sluncem.

Ledová turistika – v mačkách po ledovci

Nasaďte si mačky a připravte si fotoaparát, protože se chystáte na túru na jednom z nejunikátnějších ledových polí na světě. Túra začíná z Refugio Grey 15-minutovou plavbou lodí do výchozího bodu na západním rameni ledovce. Až samotná chůze po ledovci odhaluje jeho skutečnou velikost a krásu. Nahlédněte do temně modrých prasklin, překračujte obří ledové trhliny a prozkoumejte úžasné ledové jeskyně. Toto je velmi vzácná příležitost, která je pro Patagonii tak jedinečná a typická, jak “zažít” ledovec na vlastní “nohy”. Pro odvážnější nebo zkušenější lezce se nabízí možnosti vertikálního lezení v ledu.

Na koni přes Torres del Paine

Projížďka na koni v Torres del Paine může být jedním z nejpříjemnějších způsobů, jak si prohlédnout park. Je to skvělá možnost, jak vidět mnohem víc než při běžném treku, a můžete také ušetřit síly mezi dny pěší turistiky. Torres del Paine je oblastí mnoha velkých estancií (rančů) a stále tu můžete zažít zvyky gauchos (tradičních jezdců – farmářů), je to ráj milovníků koní a jízdy v sedle. Vyjížďky se liší obtížností podle vašich zkušeností a mohou být skvělým doplněním dovolené v Patagonii.

Výlet do “Věží”

Tento trek je jedním z nejikoničtějších v celé Patagonii a přivede vás blízko ke krásným žulovým věžím tyčícím se stovky metrů nad vámi. Věže tvoří středobod celého parku. Túra začíná v Hosteria Las Torres a to hned strmým 45-minutovým výstupem, po kterém nakonec dosáhnete ledovcové morény. Odtud je to hodina cesty, než se objeví slavné věže tyčící se k oblakům od hladiny klidného tyrkysového jezera. Výhledy na majestátní věže jsou úchvatné a stojí za námahu. Túra trvá asi 3 hodiny jedním směrem. Je to tak krásný celodenní trek.

Kajakem k ledovci

Plavba v kajaku po jezeře může být váš celoživotní zážitek. Při pádlování proplouváte mezi krami plujícími kolem vás až k hraně masívního pevninského ledovce tyčícího se nad vámi. Plavbu můžete pojmout jako půldenní aktivitu po túře okolo Lago Gray nebo ji spojit s trekem na ledovec. Zažijete nezapomenutelný den bez ohledu na to, kterou variantu si vyberete.

Itinerář pro vás:

Argentina, Chile, Brazílie – Za divy přírody

Poznejte na jedné cestě krásy i odlišnosti tří jihoamerických “krásek” – Chile, Argentiny a Brazílie. Navštívíte Chile od zelených vinic po chladné ledovce v Patagonii, vyrazíte na túru v NP Torres del Paine, pokusíte se pohnout sochami Moai na tajemném Velikonočním ostrově. V Argentině ochutnáte steaky a zatančíte si tango. Zblízka si prohlédnete monumentální ledovec Perito Moreno a masív Fitz Roy. Porovnáte si výhledy na vodopády Iguazu z obou stran hranic.

Chile jako na dlani

Pokud plánujete do Chile jednu cestu za život a chcete zažít co nejvíc rozmanitých tváří této geograficky i klimaticky jedinečné jihoamerické země, tohle je cesta pro vás. Kombinujeme přelety a dopravu po zemi tak, abyste si uchovali památku na krásy a nekonečný prostor Chile, ale současně neztráceli dny sezením v autě.

Další zážitky

mapučové chile, původní kmeny chile, tradice chile, zájezd chile, dovolená chile, historie chile, zvyky a tradice chile

Mapučové – indiánská kultura, tradice, historie

Po příchodu španělských dobyvatel v 16. století do Chile z původních indiánských kultur moc nezbylo. Mapučové si své tradice dokázali uchovat po dobu kolonizace, a dokáží to i v dnešní moderní době. My můžeme jen obdivovat, jak žijí v harmonii s přírodou. Jak sami říkají: “Planeta země je naše matka “Pacha Mama”. Je naším domovem a musíme s ní a přírodou žít v harmonii, úctě a lásce.” Mapučové to dokáží…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

santiago de chile, noční život santiago, zájezd chile, dovolená chile, chile jídlo, víno chile

Santiago de Chile – protančete noc

Rádi zajdete po setmění do baru a domů se vracíte nad ránem? V Santiagu si noci užijete, v barech se začíná žít s půlnocí a rej se nezastaví až do východu slunce. Bohémská čtvrť Bellavista je středem chilského nočního života s bary a kluby, které uspokojí milovníky všech hudebních stylů.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

lyžování chile, lyžařský zájezd chile, chile zájezd, lyže chile, ester ledecká chile, dovolená chile, dovolená chile lyžování

Lyžování v Andách

Chybí vám v létě lyžování? Přidejte se k českým i světovým lyžařům, kteří v chilských lyžařských střediscích už poctivě trénují na novou sezonu, a vyrazte si zalyžovat během našich letních prázdnin. V Chile nasněžilo, vrcholky And jsou pokryté prašanem a střediska vítají své hosty. Že je to bláznivé? Ano, no a? A není to lepší než ležet u moře v Řecku nebo na Maledivách?

Přidat do záložek Nezávazně poptat

horké prameny chile, lázně chile, spa chile, zájezd chile, dovolená chile, villarica chile, horké prameny Puritama Hot Springs

Spa v horkých přírodních pramenech

Zapomeňte na stres, shon a oddejte se horkým pramenům, které vyvěrají v různých částech země. Stejně jako je Chile rozmanitá země, tak i prameny nabídnou odlišné zážitky. Poblíž San Pedro de Atacama relaxujete v horké lázni ve výšce 4.300 metrů nad mořem a lázeň dokreslí výhledy do nekonečné Atacamy. V centrální oblasti si k lázni dopřejete vybrané gurmánské zážitky – tato oblast je proslavená skvělou kuchyní. A konečně, horké prameny s luxusním zázemím najdete na jihu Chile.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

plavby chile, puerto natales, punta arenas, zájezd chile, patagonie chile, dovolená chile, dovolená plavba, cruise patagonie

Plavba po patagonských fjordech

Pobřeží Chile lemuje asi 5 000 ostrovů a ostrůvků. Většina z nich je neobydlená a bez lodi nepřístupná. Právě odlehlost a nulové osídlení činí plavbu po chilských fjordech naprosto jedinečnou. Jste uprostřed úchvatné přírody. Není jinak moc možností, jak prozkoumat patagonské fjordy a těžko přístupné zátoky jinak než právě lodí.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

velikonoční ostrov, zájezd chile, dovolená chile, zájezd velikonoční ostrov, zájezd rapa nui, moai sochy, sochy pavel pavel

Velikonoční ostrov – Rapa Nui

Žádné jiné obydlené místo na naší planetě není tak izolované jako Velikonoční ostrov – Rapa Nui. Právě tato osamocenost (nejbližší sousedi žiji 1.900 km daleko) mu dodává autenticitu a auru fascinujícího tajemna. Objevte jedinečnou kulturu obyvatel Rapa Nui, ochutnejte typickou gastronomii, kupte si místní produkty, jako např. proslulý med z Rapa Nui… a především poodkryjte tajemství kamenných soch moai, kterých je na ostrově více než 800.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd chile, dovolená chile, chile turistika, chile treky, chile túry, chile hory, sopky chile

Zdolejte svoji sopku – treky pod kouřícími vulkány

Chilský region Araukánie se rozkládá v jižní části středního Chile, těsně nad jezerní oblastí a pod centrální planinou. Sopek je tu tolik a každá je jiná, že jedna dovolená vám stačit nebude. Právě sem míří milovníci hor, horské turistiky a treků. Je to úžasná část Chile pro každého, kdo miluje horskou turistiku a troufne si vystoupat na aktivní vulkán… bez ohledu na kondici a zkušenosti se najde ta správná sopka pro každého.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Torres del Paine, zájezd chile, dovolená chile, chile turistika, chile treky, chile túry, chile hory, torres del paine chile

Patagonie – na konci světa

Větrem bičovaná chilská Patagonie přitahuje cestovatele s touhou po nedotčené přírodě. Patagonské ledovce se pomalu sesouvají do smaragdových jezer, divoké fjordy se táhnou mezi okolními lesy a vrcholky And mizí v šedivých mracích. Patagonie lákala Magellana, Darwina a dokonce i Butche Cassidyho a Sundance Kida.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

arica chile, tradice chile, zájezd chile, dovolená chile, historie chile, zvyky a kultura chile, mumie chile, Chinchorro mumie

Nejstarší mumie na světě v Arice

Již před 5.000 lety vyvinul chilský kmen Chinchorro techniku mumifikace. Mrtvola byla zbavena svalů a za pomoci hůlek a jílu bylo tělo vyztuženo a vytvarováno. Na tváře a pohlavní orgány použili minerální pigmenty a detaily vymodelovali. Důraz byl kladen na ústa a otevřené oči. Tělo tak vypadá jako “živé”. Celé tělo pak potřeli manganem a vznikla černá lesklá mumie… to musíte vidět.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

valparaiso chile, zájezd chile, dovolená chile, lanovka chile, lanovka valparaiso, výtah valparaiso, výtah chile

Projeďte se lanovkou ve Valparaisu

Vrže to, třese se to, a funguje to. Lanovky jsou v kopcovitém Valparaísu nezbytným dopravním prostředkem už od roku 1883. Dodnes jich tu funguje 16 a Valparaíso drží světový rekord v počtu zubaček na jedno město. Spolu s barevnými fasádami domů, hudebníky a zpěváky v uličkách patří právě lanovky k Valparaísu jako Karlův most k Praze.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

údolí elqui chile, poušť atacama chile, hvězdy chile, pozorování hvězd chile, zájezd chile, dovolená chile, pisco nápoj, pisco sour

Ochutnejte pisco v údolí Elqui

Mezi Chile a Peru už léta zuří hádky o to, kdo jako první vytvořil silný likér známý jako pisco – a kdo ho dnes umí vyrobit nejlepší. Pokud chcete “zasáhnout” do této “války”, budete muset navštívit údolí Elqui a zdejší příhodně pojmenované letovisko Pisco Elqui – a ochutnat tuto ohnivou vodu přímo u zdroje.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poušť atacama chile, zájezd chile, zájezd atacama, dovolená chile, poušť atacama

Atacama – hvězdná obloha v nejsušší poušti světa

Poušť Atacama, rozprostírající se na severu Chile sevřená mezi Andami a Tichým oceánem, je nejsušší nepolární poušť na planetě, kde prý nepršelo už 500 let, 150 let bez srážek je prokázaných. Nelítostné slunce a pouštní větry vytvořily během tisíciletí krajinu jako z jiného světa s měsíčními údolími, vysokohorskými lagunami, rozpukanými solnými pláněmi a nekonečnými horizonty. Atacama je plná přírodních zázraků včetně horkých pramenů pro vaši lázeň ve výšce až 4.500 m nad mořem.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

vinice chile, víno chile, údolí elqui, zájezd chile, dovolená chile, zájezd za vínem, chilské víno zájezd

Za vínem do Central Valley

Chcete-li ochutnat to nelepší chilské víno, musíte za ním do Chile. Ta nejlepší vinařství prodávají svoji produkci doma a “dobré“ víno se z Chile nevyváží. Užijete si atmosféru farem položených v krásné a rozmanité přírodě od vinic pod vrcholky zasněžených And po zvlněnou krajinu středního Chile. Tradice výroby vína se datuje již od 16. století, kdy španělští dobyvatelé přivezli do oblasti vinnou révu.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.