menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Chile jako na dlani

Pokud plánujete do Chile jednu cestu za život a chcete zažít co nejvíc rozmanitých tváří této geograficky i klimaticky jedinečné jihoamerické země, tohle je cesta pro vás. Kombinujeme přelety a dopravu po zemi tak, abyste si uchovali památku na krásy a nekonečný prostor Chile, ale současně neztráceli dny sezením v autě.

destinace: Chile

počet dní/nocí: 19 / 16

cena od: 145.000,- Kč/os

Spa v horkých přírodních pramenech

Zapomeňte na stres, shon a oddejte se horkým pramenům, které vyvěrají v různých částech země. Stejně jako je Chile rozmanitá země, tak i prameny nabídnou odlišné zážitky. Poblíž San Pedro de Atacama relaxujete v horké lázni ve výšce 4.300 metrů nad mořem a lázeň dokreslí výhledy do nekonečné Atacamy. V centrální oblasti si k lázni dopřejete vybrané gurmánské zážitky – tato oblast je proslavená skvělou kuchyní. A konečně, horké prameny s luxusním zázemím najdete na jihu Chile.

Santiago de Chile – protančete noc

Rádi zajdete po setmění do baru a domů se vracíte nad ránem? V Santiagu si noci užijete, v barech se začíná žít s půlnocí a rej se nezastaví až do východu slunce. Bohémská čtvrť Bellavista je středem chilského nočního života s bary a kluby, které uspokojí milovníky všech hudebních stylů.

Velikonoční ostrov – Rapa Nui

Žádné jiné obydlené místo na naší planetě není tak izolované jako Velikonoční ostrov – Rapa Nui. Právě tato osamocenost (nejbližší sousedi žiji 1.900 km daleko) mu dodává autenticitu a auru fascinujícího tajemna. Objevte jedinečnou kulturu obyvatel Rapa Nui, ochutnejte typickou gastronomii, kupte si místní produkty, jako např. proslulý med z Rapa Nui… a především poodkryjte tajemství kamenných soch moai, kterých je na ostrově více než 800.

Plavba po patagonských fjordech

Pobřeží Chile lemuje asi 5 000 ostrovů a ostrůvků. Většina z nich je neobydlená a bez lodi nepřístupná. Právě odlehlost a nulové osídlení činí plavbu po chilských fjordech naprosto jedinečnou. Jste uprostřed úchvatné přírody. Není jinak moc možností, jak prozkoumat patagonské fjordy a těžko přístupné zátoky jinak než právě lodí.

Torres del Paine

Torres del Paine jsou velkolepě tvarované žulové skály a masívy, které se tyčí nad krajinou plnou jezer a ledovců. Jste tu možná v nejneuvěřitelnějším národním parku Jižní Ameriky. Je to srdce horské turistiky a zjistíte, proč je Patagonie známá jako „Konec Světa“. Samotný park je obrovský – rozkládá se na ploše 2.400 km2 a pro outdoorové nadšence je to splněný sen – budete se zde cítit jako „dítě v cukrárně“, které se snaží přijít na to, kterou sladkost chce ochutnat jako první.

Patagonie – na konci světa

Větrem bičovaná chilská Patagonie přitahuje cestovatele s touhou po nedotčené přírodě. Patagonské ledovce se pomalu sesouvají do smaragdových jezer, divoké fjordy se táhnou mezi okolními lesy a vrcholky And mizí v šedivých mracích. Patagonie lákala Magellana, Darwina a dokonce i Butche Cassidyho a Sundance Kida.

Atacama – hvězdná obloha v nejsušší poušti světa

Poušť Atacama, rozprostírající se na severu Chile sevřená mezi Andami a Tichým oceánem, je nejsušší nepolární poušť na planetě, kde prý nepršelo už 500 let, 150 let bez srážek je prokázaných. Nelítostné slunce a pouštní větry vytvořily během tisíciletí krajinu jako z jiného světa s měsíčními údolími, vysokohorskými lagunami, rozpukanými solnými pláněmi a nekonečnými horizonty. Atacama je plná přírodních zázraků včetně horkých pramenů pro vaši lázeň ve výšce až 4.500 m nad mořem.

Za vínem do Central Valley

Chcete-li ochutnat to nelepší chilské víno, musíte za ním do Chile. Ta nejlepší vinařství prodávají svoji produkci doma a “dobré“ víno se z Chile nevyváží. Užijete si atmosféru farem položených v krásné a rozmanité přírodě od vinic pod vrcholky zasněžených And po zvlněnou krajinu středního Chile. Tradice výroby vína se datuje již od 16. století, kdy španělští dobyvatelé přivezli do oblasti vinnou révu.

PROGRAM ZÁJEZDU

Prožijete 19 dní v Chile plných zábavy, dobrodružství a dobrého jídla. Zažijete tu čtyři roční období – od léta na Velikonočních ostrovech až po zimu v království ledu v Patagonii. Prozkoumáte pouště, hory i vodu – přesně to, co k Chile patří a dělá z této země místo pro dobrodruhy a milovníky nedotčené přírody stranou turistických tras. Procestujete poušť Atacama, ochutnáte chilské víno, poznáte kosmopolitní Santiago, království ledu a hor Torres del Paine i nekonečnou Patagonii. Procestujete Chile od severu k jihu v autě, na lodi, letadlem i pěšky. Na závěr dovolené se seznámíte s kulturou ostrova Rapa Nui a vykoupete se na místní pláži ve stínu soch Moai.

 

Jak může vypadat váš program

 

Santiago (1 noc)

Hlavní město Chile je kosmopolitní, zábavné, moderní. A současně tudy kráčela historie země. Je to zelené čisté město s restauracemi, bary a výhledy na okolní krásné hory. Santiago je leteckým uzlem a každá cesta tak tudy prochází. Po příletu do Santiaga zde přespíte po dlouhém letu a současně si město prohlédnete v pohodovém tempu. Součástí návštěvy nebudou jen památky, ale také vás vezmeme na ochutnávku vína na vinici Haras de Pirque. Krásná vinice, na které vám společnost bude dělat místní hřebčín a nádherní koně.

Atacama (3 noci)

Ze Santiaga přeletíte do Calamy v severním Chile, odkud prozkoumáte náhorní planinu Atacama. Strávíte zde 2 celé dny plné treků, výletů, užijete si lázně v horkých pramenech. Vyrazíte ke gejzírům El Taito, které se nacházejí na nejvýše položeném místě na světě a které chrlí vodu pouze a jen 1x denně – při úsvitu. Tvoří neobyčejné formace díky minerálům obsaženým ve vodě a vypouštějí vysoké mraky páry. Lehký trek v okolí, kde si prohlédnete další místa s velkou geotermální aktivitou. Vypravíte se s průvodcem do Měsíčního údolí, které se nachází nedaleko San Pedro de Atacama. Zde se v horách Cordillera de la Sal nachází neobyčejné údolí Valle de la Luna, kde Vás čekají neobyčejné vyhlídky na Andy a okolní sopky.

Torres del Paine (4 noci)

Z Atacamy přeletíte přes Santiago do Puerto Natales v srdci Patagonie. Autem pak přejedete do NP Torres del Paine, kde strávíte další 3 noci v srdci úžasné přírody. Během 4 dní si prohlédnete biosférickou rezervaci UNESCO, která patří mezi největší turistické atrakce celé Patagonie. Nádherná tyrkysová jezera, ledovce, žulové masivy a husté lesy vytvářejí úchvatný obraz přírody, který musí spatřit každý návštěvník Patagonie. Co takhle vyrazit po Torres del Paine na koních, s mačkami na ledovec nebo na trek? Poslední den přejedete do 300 km vzdáleného Punta Arenas. Zde přespíte před odletem do oblasti jezer.

Puerto Montt a ostrov Chiloe (4 noci)

Dopoledne přeletíte na sever do Puerto Montt a řidič vás odveze do hotelu u jezera v Puerto Varas. Krásné výhledy na jezero se zasněženou sopkou Osorno na obzoru, dobré jídlo a pohodový večer. Přenocujete a ráno vyrazíte na výlet k vesnici Ensenada u horského jezera Llanquihue. Zde se vám otevřou překrásné výhledy na jezero, za nimž se tyčí vulkán Osorno. Vydáte k vodopádům na řece Petrohue a odtud k jezeru Všech svatých. I tady vás čekají skvělé výhledy na sopky Osorno, Puntiagudo a Tronador. Odpoledne odjedete na nedaleký ostrov Chiloe, kde se ubytujete na další 3 noci. Ostrov Chiloe má rozlohu jako Korsika nebo Kypr a nabídne téměř nekonečně aktivit a výletů. Budete mít dost čast ostrov poznat.

Velikonoční ostrov (3 noci + 1 noc v Santiagu)

Rapa Nui je jedinečný ostrov s tak pozitivní atmosférou, že na návštěvu Velikonočního ostrova budete vzpomínat mnoho let. Co vám ukážeme? A co vás další dny čeká? Je toho spousta:

Rano Kau – 324 metrů vysoká vyhaslá sopka tvořící jihozápadní část ostrova. Kráter sopky je rozlohou největší ze tří zdejších kráterů. Rano Kau je součástí světového dědictví UNESCO a je jednou ze sedmi částí Národního parku Rapa Nui.

Obřadní vesnice Orongo, která byla až do devatenáctého století centrem kultu Ptačího muže. Vesnice Orongo se nachází na dramatickém místě jihozápadní části hřebenu kráteru Rano Kau.

Ve východní části ostrova se nachází chrám Akahanga a Rano Raraku – boční kráter dnes již neaktivní sopky Maunga Terevaka. Vnější svah kráteru Rano Raraku byl v době od šestého do osmnáctého století lomem, ze kterého původní obyvatelstvo ostrova tesalo monolitické sochy Moai. Po obědě Vás čeká Ahu Tongariki, které bylo patrně jedno z nejdůležitějších obřadních míst ostrova – je to největší ahu nalézající se na jižním pobřeží Velikonočního ostrova, nedaleko sopky Poike. Plošina ahu je více než sto metrů dlouhá a okolo dvou metrů vysoká. Na ahu je vztyčeno 15 soch Moai, včetně nejtěžší dokončené a vztyčené sochy, vážící 86 tun. Ahu Tongariki bylo hlavní centrum Hotu Iti, svazu východních domorodých obyvatel Velikonočního ostrova.

Navštívíte Ahu Akivi se sedmi sochami Moai. Na rozdíl od ostatních kultovních center, Ahu Akivi se nenalézá na pobřeží, ale ve vnitrozemí ostrova. Je to také jediná Ahu, jejichž sochy jsou nasměrovány obličeji k oceánu.

Puna Pau je lom v malém kráteru, nacházející se na okraji obce Hanga Roa, na jihozápadě Velikonočního ostrova a je současně také název jedné ze sedmi částí Národního parku Rapa Nui. Dále návštěva jeskyní Ane Te Pahu.

Velikonoční ostrov (3 noci + 1 noc v Santiagu)

Rapa Nui je jedinečný ostrov s tak pozitivní atmosférou, že na návštěvu Velikonočního ostrova budete vzpomínat mnoho let. Co vám ukážeme? A co vás další dny čeká? Je toho spousta:

Rano Kau – 324 metrů vysoká vyhaslá sopka tvořící jihozápadní část ostrova. Kráter sopky je rozlohou největší ze tří zdejších kráterů. Rano Kau je součástí světového dědictví UNESCO a je jednou ze sedmi částí Národního parku Rapa Nui.

Obřadní vesnice Orongo, která byla až do devatenáctého století centrem kultu Ptačího muže. Vesnice Orongo se nachází na dramatickém místě jihozápadní části hřebenu kráteru Rano Kau.

Ve východní části ostrova se nachází chrám Akahanga a Rano Raraku – boční kráter dnes již neaktivní sopky Maunga Terevaka. Vnější svah kráteru Rano Raraku byl v době od šestého do osmnáctého století lomem, ze kterého původní obyvatelstvo ostrova tesalo monolitické sochy Moai. Po obědě Vás čeká Ahu Tongariki, které bylo patrně jedno z nejdůležitějších obřadních míst ostrova – je to největší ahu nalézající se na jižním pobřeží Velikonočního ostrova, nedaleko sopky Poike. Plošina ahu je více než sto metrů dlouhá a okolo dvou metrů vysoká. Na ahu je vztyčeno 15 soch Moai, včetně nejtěžší dokončené a vztyčené sochy, vážící 86 tun. Ahu Tongariki bylo hlavní centrum Hotu Iti, svazu východních domorodých obyvatel Velikonočního ostrova.

Navštívíte Ahu Akivi se sedmi sochami Moai. Na rozdíl od ostatních kultovních center, Ahu Akivi se nenalézá na pobřeží, ale ve vnitrozemí ostrova. Je to také jediná Ahu, jejichž sochy jsou nasměrovány obličeji k oceánu.

Puna Pau je lom v malém kráteru, nacházející se na okraji obce Hanga Roa, na jihozápadě Velikonočního ostrova a je současně také název jedné ze sedmi částí Národního parku Rapa Nui. Dále návštěva jeskyní Ane Te Pahu.

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.