menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Potápění – Bali

Východní Bali je je mekkou potápěčů. Díky pohodové atmosféře a četným potápěčským lokalitám v blízkosti pobřeží je skvělým místem pro začátečníky i zkušené potápěče. Východní Bali nabízí potápění ke korálovým útesům bohatým na podmořskou faunu i flóru. Milovníci vrakového potápění si přijdou na své při ponoru k vraku lodi USS Liberty potopené během druhé světové války.

Kdy cestovat: duben - říjen

Kam cestovat: Indonésie

Kolik času potřebuji: 3 - 6 nocí

Podvodní svět na Bali se má čím pochlubit. Rozmanitost potápěčských lokalit na Bali ohromí i ty nejzkušenější potápěče. Okolní vody nabízejí vše od klidných ponorů v teplém tropickém oceánu až po adrenalinové potápění v silných mořských proudech. Najdete zde množství nádherných neponičených korálových útesů, kde se to hemží tropickým mořským životem.

Východní část Bali je známá především díky vraku lodi USS Liberty z druhé světové války, který leží nedaleko Tulambenu. Není to však zdaleka jediné, co je zde k vidění. Vrak se stal domovem pro řadu vzácných živočichů. Díky mnoha vynikajícím možnostem potápění v této oblasti stojí Bali za delší návštěvu… a to nejen pro podmořské fotografy. Dále na jih kolem zátoky Amuk se nachází několik dalších velmi zajímavých potápěčských lokalit. Vyberte si lokality odpovídající vašim zkušenostem – od snadného potápění v poklidné vodě kolem korálových útesů, až po proudem zmítané lokality u ostrůvků Gili Selang, Gili Biaha nebo Tepekong. V proudech zde máte velkou šancí vidět žraloky, měsíčníky i manty.

Tulamben
Tulamben se nachází na severovýchodním pobřeží Bali na úpatí hory Gunung Agung (velká hora). Tulamben je známý především díky vraku lodi USS Liberty, který leží kousek od pobřeží. USS Liberty je nákladní loď, která byla 11. ledna 1942 torpédována Japonci v Lombockém průlivu. Byla poškozena a vlečena dvěma torpédoborci směrem k přístavu Singaraja, ale nabírala příliš mnoho vody, a tak byla vytažena na pláž v Tulambenu. Její náklad zachránili místní obyvatelé. Během katastrofální erupce hory Agung v roce 1963 byla odstrčena z pláže, rozlomila se napůl a zůstala na svém současném místě poblíž břehu Tulambenu. Záď je do jisté míry neporušená, střední část lodi je celá rozbitá a příď je opět v docela dobrém stavu. Tento vrak je velmi oblíbenou potápěčskou lokalitou a kolem poledne, kdy sem přijíždějí potápěči a šnorchlíři ze Sanuru nebo Loviny, bývá přeplněný. Nejlepší je zůstat přes noc v samotném Tulambenu a potápět se tam brzy ráno (lepší viditelnost, méně lidí). V Tulambenu jsou i další potápěčské lokality, které jsou také velmi pěkné a stojí za návštěvu.

Gili Selang
Tento malý ostrov leží na východním cípu Bali mezi Tulambenem a Padang Bai. Dostanete se sem nejlépe lodí buď z Ahmedu (půl hodiny lodí) nebo z Padang Bai (hodina), protože silnice sem je poměrně špatná. Gili Selang leží v silném oceánském proudu, který protéká Lombockým průlivem. Potápění zde je tak vhodné pouze pro zkušené potápěče.

Gili Selang je ojedinělá potápěčská lokalita – s pravděpodobně nejzdravějšími korálovými útesy na Bali, ale také spoustou ryb a dobrou šancí spatřit želvy, tuňáky a útesové žraloky. Zkušení potápěči v doprovodu místního průvodce ocení tuto krásnou lokalitu, ale je je třeba se mít na pozoru před zrádnými mořskými proudy.

Nedaleké Three fingers (Tři prsty) leží přibližně půl kilometru jižně od Gili Selang. Tuto potápěčskou lokalitu tvoří tři skalnaté výběžky s pěknými korálovými útesy a pláží s černým pískem. Pokud není proud příliš silný, můžete se skutečně potápět kolem všech tří skal. Zažijete tu krásný ponor s murénami a krevetami, ale také hejny pestrobarevných ryb.

Candi Dasa and Padang Bai
Zátoka Amuk Bay s vesnicemi Padang Bai na jihu a Candi Dasa na severu je široká asi 6 km a nachází se na jižní straně východního cípu Bali. V blízkosti Candi Dasa se nacházejí dva větší ostrovy, Tepekong a Biaha, a také oblast s malými skalisky zvaná Mimpang nebo Batu Tiga.
Potápění v této oblasti je nesmírně bohaté na různorodé malé vodní živočichy. Najdete zde také několik úžasných lokalit, kde uvidíte žraloky, rejnoky a velká hejna ryb. Je to také jedna z lokalit, kde se pravidelně vyskytují obrovští měsíčníci svítiví (mola mola).

Itinerář pro vás:

Jáva a Bali plné zážitků

Vydejte se za poznáním tajemného ostrova Jáva i slavného Bali. Ukážeme vám mnoho úhlů pohledů na Indonésii a představíme skutečný život této obrovské země. Cestovat budete autem, rikšou, vlakem, na vodě i letadlem. Zažijete Indonésii pohledem místních a poznáte jejich každodenní život plný radostí i starostí.

Další zážitky

Rýžové terasy Jatiluwih – Bali

Největší rýžová pole na ostrově Bali si představte jako koberec mnoha odstínů zelené, které se před vámi odrážejí ve slunci na svazích okolních kopečků. Tento přírodní skvost právem patří do světového dědictví UNESCO. Samotný název se skládá ze dvou slov: „jati“ a „luwih“, která znamenají „obzvlášť“ a „zvláštní/dobrý/krásný“. A Jatiluwih „obzvlášť krásný“ opravdu je.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

sopka bromo indonésie, sopky jáva, bromo jáva

Výstup na sopku Bromo – Jáva

Východ slunce nad doutnajícím kráterem sopky Bromo je slovy nepopsatelný zážitek. Jste na úbočí sopky ve výšce přibližně 2.000 metrů nad mořem a čekáte na první sluneční paprsky. Jakmile je spatříte, rozehraje se nad vámi i kolem vás neopakovatelné představení slunce, barev a dýmu nad kráterem. Otevře se vám kýčovitě krásný výhled do okolní krajiny. Dnešní východ slunce stál za to brzké ranní vstávání. Zážitky jsou nezapomenutelné.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd bali, dovolená bali, plážová dovolená exotika, zájezd bali, zájezd indonésie, dovolená indonésie, bali CK Leones, kurz vaření bali, ubud lekce vaření

Kurz vaření indonéské kuchyně – Bali

Každé vaření začíná nákupem, který je nedílnou součástí zážitku. Ráno vyrazíte s vaším kuchařem na trh nakoupit potřebné suroviny. Záleží jen na vaší šikovnosti a obchodním talentu, jestli vás nákup bude stát 20 korun, nebo vás místní prodejci přechytračí a zaplatíte za stejné zboží stovku. Smlouvání je balijský národní sport a budete tak ve značné nevýhodě. Po nákupu se přesunete na místní farmu, kde se za pomoci šéfkuchaře naučíte, jak si uvařit ta nejlepší jídla z indonéské kuchyně.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

vodopád indonésie, jáva, vodopád Madakaripura

Vodopády, koupání, túry – Jáva, Bali, Lombok, Sumatra

Hledáte na dovolené exotickou přírodu, koupání uprostřed zelené džungle a možnost vyrazit na túry do míst, která neobjevila masová turistika? Východní Jáva si vás získá. Když navštívíte některé z vodopádů, užijete si nádherné pohledy na majestátně padající vodu a budete žasnout nad okolní flórou a faunou. Návštěvu vodopádu si spojíte s pěší túrou, koupáním a úžasnými scenériemi.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Očistný rituál pod vodopády – Bali

Bali je ostrov jedinečný svým náboženstvím. Nezažít tuto nedílnou součást života místních obyvatel by proto byl až hřích. Nahlédněte pod pokličku toho, jak probíhají hinduistické ceremonie a očista těla i ducha. Projdete očistným rituálem, položíte dary místním bohům a odejdete jako noví lidé, zbaveni zátěže minulosti a s čistým štítem.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Chrámový komplex jáva, chrámy indonésie, chrámy jáva

Chrámy v Yogyakartě – Jáva

Chrámy, historie, paláce, poezie, drama, hudba, balet, loutková představení… ano, to vše najdete v historickém města Yogyakarta. Přesto dvě z místních atrakcí lákají nejvíce návštěvníků – slavné chrámové komplexy Borobudur a Prambanan. Chrámy byly vybudované v 9.století; jeden jako komplex mahájánového buddhismu a druhý byl věnovaný hinduismu. Prambanan je největší hinduistický chrámový komplex v celé jihovýchodní Asii.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Rafting na divoké řece Ayung – Bali

Peřeje řeky Ayung jsou divoké, avšak nijak nebezpečné. O vaše zážitky se postará kapitán, který dokáže najít ty nejdivočejší peřeje, nejtěžší vodní překážky a vy si tak můžete dosyta vychutnat dobrodružství, osvěžující divokou vodu i pohled na okolní zelenou džungli.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Ostrov Padar – Komodo

Probudíte se za tmy na lodi zakotvené v zátoce u ostrova Padar. Otevřete oči, nasadíte čelovku a vyrazíte na nedaleký kopec. Tma pomalu ustupuje a první náznaky ranních paprsků prosvětlují obzor. Když se blížíte k vrcholu, začíná svítat. Tmavá noc ustupuje a slunce si hledá cestu nad oceán. Okolní svět se začíná vybarvovat. Slunce se pomalu vyhoupne nad horizont, který sledujete přes zátoky a okolní kopce Padaru. Ano, je to jeden z nejkrásnějších východů slunce, jaký můžete zažít.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Šnorchlování s měsíčníkem a mantou – Bali

Už jste se někdy pod vodou setkali při potápění s „mackem“ vážícím přes 1.000 kg? Od července do září se vám to může stát na Bali. Ve zdejších chladivých proudech tu proplouvá mola mola, neboli měsíčník svítivý. Tato vzácná ryba dorůstá obrovských rozměrů. A pokud na Bali vyrazíte na potápění po zbytek roku, i tak to bude velký zážitek. Uvidíte manty obrovských, útesové žraloky, želvy a mnoho dalších velkých i drobných mořských krasavců.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

varani na komodu, varani komodo, NP Komodo

Varani na Komodu – Komodo

Varan komodský, nebo-li komodský drak, je největší z varanů. Největší zaznamenaný kus vážil 166 kg a měřil přes 3 m délky. Běžně dosahují délky „jen“ cca 2,6 m a váží kolem 50 kg. I tak se jedná o pořádné macky, které můžete potkat jen na třech ostrovech na světě – Komodo, Flores a Rinca. Ukážeme vám je v jejich plné kráse a dozvíte se, jak se stravují, zda na vajíčkách sedí samec či samička nebo zda umí vylézt na strom.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.