menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Jáva a Bali plné zážitků

Vydejte se za poznáním tajemného ostrova Jáva i slavného Bali. Ukážeme vám mnoho úhlů pohledů na Indonésii a představíme skutečný život této obrovské země. Cestovat budete autem, rikšou, vlakem, na vodě i letadlem. Zažijete Indonésii pohledem místních a poznáte jejich každodenní život plný radostí i starostí.

destinace: Indonésie

počet dní/nocí: 19 / 16

cena od: 74.900,- Kč/os

Kurz vaření indonéské kuchyně – Bali

Každé vaření začíná nákupem, který je nedílnou součástí zážitku. Ráno vyrazíte s vaším kuchařem na trh nakoupit potřebné suroviny. Záleží jen na vaší šikovnosti a obchodním talentu, jestli vás nákup bude stát 20 korun, nebo vás místní prodejci přechytračí a zaplatíte za stejné zboží stovku. Smlouvání je balijský národní sport a budete tak ve značné nevýhodě. Po nákupu se přesunete na místní farmu, kde se za pomoci šéfkuchaře naučíte, jak si uvařit ta nejlepší jídla z indonéské kuchyně.

Rafting na divoké řece Ayung – Bali

Peřeje řeky Ayung jsou divoké, avšak nijak nebezpečné. O vaše zážitky se postará kapitán, který dokáže najít ty nejdivočejší peřeje, nejtěžší vodní překážky a vy si tak můžete dosyta vychutnat dobrodružství, osvěžující divokou vodu i pohled na okolní zelenou džungli.

Očistný rituál pod vodopády – Bali

Bali je ostrov jedinečný svým náboženstvím. Nezažít tuto nedílnou součást života místních obyvatel by proto byl až hřích. Nahlédněte pod pokličku toho, jak probíhají hinduistické ceremonie a očista těla i ducha. Projdete očistným rituálem, položíte dary místním bohům a odejdete jako noví lidé, zbaveni zátěže minulosti a s čistým štítem.

Potápění – Bali

Východní Bali je je mekkou potápěčů. Díky pohodové atmosféře a četným potápěčským lokalitám v blízkosti pobřeží je skvělým místem pro začátečníky i zkušené potápěče. Východní Bali nabízí potápění ke korálovým útesům bohatým na podmořskou faunu i flóru. Milovníci vrakového potápění si přijdou na své při ponoru k vraku lodi USS Liberty potopené během druhé světové války.

Rýžové terasy Jatiluwih – Bali

Největší rýžová pole na ostrově Bali si představte jako koberec mnoha odstínů zelené, které se před vámi odrážejí ve slunci na svazích okolních kopečků. Tento přírodní skvost právem patří do světového dědictví UNESCO. Samotný název se skládá ze dvou slov: „jati“ a „luwih“, která znamenají „obzvlášť“ a „zvláštní/dobrý/krásný“. A Jatiluwih „obzvlášť krásný“ opravdu je.

Chrámy v Yogyakartě – Jáva

Chrámy, historie, paláce, poezie, drama, hudba, balet, loutková představení… ano, to vše najdete v historickém města Yogyakarta. Přesto dvě z místních atrakcí lákají nejvíce návštěvníků – slavné chrámové komplexy Borobudur a Prambanan. Chrámy byly vybudované v 9.století; jeden jako komplex mahájánového buddhismu a druhý byl věnovaný hinduismu. Prambanan je největší hinduistický chrámový komplex v celé jihovýchodní Asii.

Vodopády, koupání, túry – Jáva, Bali, Lombok, Sumatra

Hledáte na dovolené exotickou přírodu, koupání uprostřed zelené džungle a možnost vyrazit na túry do míst, která neobjevila masová turistika? Východní Jáva si vás získá. Když navštívíte některé z vodopádů, užijete si nádherné pohledy na majestátně padající vodu a budete žasnout nad okolní flórou a faunou. Návštěvu vodopádu si spojíte s pěší túrou, koupáním a úžasnými scenériemi.

Výstup na sopku Bromo – Jáva

Východ slunce nad doutnajícím kráterem sopky Bromo je slovy nepopsatelný zážitek. Jste na úbočí sopky ve výšce přibližně 2.000 metrů nad mořem a čekáte na první sluneční paprsky. Jakmile je spatříte, rozehraje se nad vámi i kolem vás neopakovatelné představení slunce, barev a dýmu nad kráterem. Otevře se vám kýčovitě krásný výhled do okolní krajiny. Dnešní východ slunce stál za to brzké ranní vstávání. Zážitky jsou nezapomenutelné.

PROGRAM ZÁJEZDU

Den 1 – Odlet z Prahy

 

Den 2 – Přílet na Jávu – transfer do Boroboduru

Ráno přílet do Jakarty, odkud budete pokračovat dále vnitrostátním letem do Yogyakarty. Po příletu na vás bude čekat řidič a bude následovat transfer do hotelu v Boroboduru. Po příjezdu se ubytujete a zbytek dne budete mít volný k odpočinku po cestě. Transfer z letiště trvá cca 90 minut (45 km).

Den 3 – Chrám Borobodur – Candiredjo

Po snídani v hotelu vás vyzvedne průvodce. Společně se vydáte na prohlídku největšího buddhistického chrámu na světě Borobodur a seznámíte se s jeho historií. Chrám složený z tisíců bloků vulkanického a říčního kamene byl sestaven výhradně lidskou prací a jeho dokončení trvalo více než 75 let. V dnešní době je chrám zapsaný na seznamu kulturního dědictví UNESCO stále k vidění v plné kráse – s nádhernými řezbami a neobvyklou, ale překvapivě krásnou objemovou strukturou.

Poté nasednete do koňského povozu a v tomto netradičním dopravním prostředku si prohlédnete vesnici Candirejo a seznámíte se s životem místních. Zdejší koňský povoz, známý jako dokar, vás proveze touto klidnou a půvabnou vesnicí. Budete projíždět malými uličkami lemovanými tradičními domy a zastavíte se, abyste viděli vesnické činnosti, jako je výroba maniokových sušenek, hra na gamelan a sklizeň místních plodin. Oběd si dáte v jedné z místních restaurací.

Budete pokračovat návštěvou chrámů Mendut a Pawon, nedaleko Borobuduru. Tento chrám ve tvaru pyramidy, starší než Borobudur, ukrývá tři působivě vytesané kamenné sochy.

Den 4 – Prohlídka Yogyakarty – večerní gastronomická procházka po městě

Po snídani se odhlásíte z hotelu a opustíte Borobodur. Se svým průvodcem se vydáte na cestu do Yogyakarty, která patří k nejstarším městům v Indonésii.
Zde začnete prohlídku města návštěvou sultánova paláce, známého také jako Kraton. Tato budova, postavená v letech 1756 až 1790, je krásným příkladem tradiční jávské sultánské architektury. Toto živé muzeum, které dodnes slouží jako rezidence sultána a jeho rodiny, nabízí přehlídku jávské kultury a památek. V závislosti na dni návštěvy zde můžete být svědky kulturních představení jako je loutkohra, vystoupení orchestru tradičních bicích nástrojů nebo tance či přednes poezie.

Budete pokračovat půlhodinovou jízdou na becaku (dopravní prostředek na lidský pohon podobný rikše) a prohlédnete si sousední čtvrt Kauman postavenou v blízkosti Kratonu. Tato čtvrť je ústředním strážcem islámského náboženství z pověření sultanátu. Malé gangy (uličky) této vesnice jsou navrženy tak, aby co nejméně rušily hlukem a provozem, aby nerušily santri (islámské studenty) od jejich studia. Říkalo se také, že díky tomu, že byly uličky průchozí pouze pěšky, byli si všichni rovni. Jízdu becakem zakončíte u vodního paláce Taman Sari. Tento přístavek královského komplexu nechal před více než 200 lety postavit první sultán. Palác měl bazény na koupání pro sultánův harém.

Před obědem v místní restauraci se zúčastníte krátké ukázky Wayang Kulit, tradiční jávské loutkohry s loutkami z kůže. Po obědě vás průvodce odveze do vašeho hotelu, kde se ubytujete. Odpoledne budete mít volné.

V 18.00 hodin vás vyzvedne průvodce a vydáte se do ulic poznat místní kuchyni. Po práci nebo po škole si mnoho obyvatel Yogyakarty zajde na ulici na skleničku kopi joss. Kopi joss je kávová specialita, která pochází z Yogyakarty. Jedinečnost této kávy spočívá v přidání hořícího dřevěného uhlí přímo do šálku uvařené kávy. Přídavek dřevěného uhlí má údajně blahodárné účinky na zdraví a mnozí také zjistili, že hořící dřevěné uhlí neutralizuje kyselost a dodává kávě jemnou karamelovou příchuť. Nápoj se údajně poprvé objevil v 60. letech 20. století jako vynález místního pouličního prodavače.

Kousek odtud se nachází rušná ulice Malioboro. Navštivíte pouličního prodavače z jižní Sumatry, který zde od roku 1984 prodává vynikající rybí placičky pempek. Podávají se s pikantní a kyselou tamarindovou omáčkou, jsou skvělým předkrmem a nejlépe si je vychutnáte s neoficiálním indonéským národním nápojem botol.
K další zastávce, oblíbenému Bakmi „Kadin“, pojmenovanému po indonéské obchodní komoře jednoduše proto, že se nachází u budovy úřadu, se rychle dostanete místním koňským povozem andong. Na jídelním lístku jsou smažené nudle po javánsku, jejichž konzumaci zde obvykle doprovází zvuk tradičních jávských písní hraných pouličními hudebníky.

Budete pokračovat becakem přes jižní náměstí sultánského paláce Alun-alun Kidul. Uprostřed tohoto náměstí se tyčí dva posvátné fíkovníky banyán. Místní obyvatelé se zde shromažďují na vozech ozdobených barevnými lampami. Zkuste se zavázanýma očima projít rovně mezi dvěma fíkovníky – pokud se vám to podaří, podle místní legendy se vám v budoucnu splní všechna přání!

Cesta pokračuje k takzvanému Pendopo, polootevřenému královskému domu, který se večer mění v místo pro občerstvení. Z nepřeberného množství sladkých i slaných pochoutek z kokosu a palmového cukru si zde vybere každý. Atmosféra je poněkud svérázná a vybízí k posezení u dobré kávy nebo čaje, zatímco se den pomalu vytrácí a nastupuje večerní atmosféra.

Den 5 – Yogyakarta – pohodová projížďka na kole z Kaliademu do Prambananu

Po snídani v hotelu vás vyzvedne průvodce a pojedete do vesničky v blízkosti sopky Gunung Merapi. Tato vesnice je vzdálená od města přibližně hodinu cesty a budete z ní mít krásný výhled na aktivní vulkán Gunung Merapi, jehož svahy jsou protkané desítkami roklí, které vyhloubila tekoucí láva.

Z této úžasné vesnice a s kulisou Gunung Merapi se vydáte na kole na 15 km dlouhou vyjížďku. Při průjezdu vesnicemi a venkovskou krajinou budete mít řadu příležitostí na zastávky, budete moct fotografovat nebo si popovídat s místními obyvateli. Průvodce vám ukáže různé místní zemědělské krajiny, jako jsou tabákové, rýžové a salakové (hadí ovoce) plantáže, a vysvětlí vám procesy pěstování a sklizně těchto původních plodin.

Po obědě budou vás průvodce odveze k obrovskému komplexu Prambanan, souboru chrámů postavených v polovině 9. století, asi 50 let po stavbě Borobuduru. O rané historii komplexu je známo jen velmi málo, ale předpokládá se, že byl postaven na památku návratu hinduistické dynastie na Jávu. Chrámy ležely stovky let v troskách a teprve ve 30. letech 20. století byla zahájena jejich rekonstrukce. Většina chrámů v komplexu je nyní zrestaurována. Projdete se chrámovým areálem, průvodce vám přiblíží historii, stavební postupy a náboženský význam těchto staveb. Po prohlídce se vydáte zpět na cestu do hotelu v Yogyakartě.

Den 6 – Yogyakarta – Mojokerto (vlakem) – Malang

Dnes vás čeká časné vstávání. Z hotelu se přesunete na nádraží v Yogyakartě, odkud se vydáte na vyhlídkovou jízdu vlakem do Malangu přes Mojokerto ve východní Jávě. Na této cestě vás bude doprovázet průvodce. Cestování vlakem na Jávě je skvělou příležitostí k setkání s místními lidmi a dobrým způsobem, jak si prohlédnout sopečnou krajinu střední a východní Jávy. V dopoledních hodinách dorazíte vlakem do Mojokerta, kde se na nádraží setkáte s místním řidičem. Společně pojedete na oběd do jedné z místních restaurací. Po obědě budete pokračovat autem do Malangu, kde se ubytujete v hotelu a zbytek dne budete mít volný.

Den 7 – Prohlídka Malangu – Bromo

Po snídani vás vyzvedne v hotelu průvodce a společně se vydáte na prohlídku Malangu. Jako dopravní prostředek vám opět oslouží tradiční místní becak. Ulice Malangu jsou plné velkolepých budov z koloniální éry, budete projíždět kolem historických památek, květinových trhů, pestrobarevné vesnice Jodipan a čínského chrámu Eng An Kiong. Prohlídku zakončíte u městké katedrály. Po prohlídce města se zastavíte ve svém hotelu, kde se osvěžíte před další cestou. Po odhlášení z hotelu se vydáte směrem k hoře Bromo. Cestou navštívíte okouzlující hinduistický chrám Singosari ze 13. století.

Po návštěvě chrámu budete pokračovat krásnou cestou až do národního parku Bromo-Tengger. Po příjezdu do hotelu se ubytujete a zbytek dne můžete využít k odpočinku před zítřejším časným vstáváním.

 

 

Den 8 – Východ slunce na Mount Bromo

Tento den vás čeká vstávání “v noci”, abyste se společně se svým průvodcem vydali na východ slunce na horu Bromo. Terénním autem vyjedete na vyhlídku Penanjakan, která nabídne nádherný výhled na sopku Bromo a okolí. Odsud budete pozorovat východ slunce. Budete pokračovat džípem dolů ke kaldeře sopky, která je brzy ráno často ještě zahalena mlhou. Mlha v kombinaci s šedou, popelem pokrytou zemí, vytváří neobvyklou atmosféru, často přirovnávanou k povrchu Měsíce. Dvacetiminutová projížďka na koni vás zavede ke schodišti, které vede k okraji stále aktivního kráteru Bromo. Až se nasytíte nádherných výhledů, vrátíte se do hotelu na snídani.

Po snídani se vydáte na cestu do Surabaye, druhého největšího města Indonésie. Po příjezdu do centra Surabaye se zastavíte na pozdní oběd v restauraci uvnitř historického areálu, který v sobě spojuje muzeum věnované historii hřebíčkových cigaret kretek. Opdoledne se ubytujete v hotelu, kde strávíte svoji poslední noc na ostrově Jáva.

Den 9 – Surabaya – Denpasar – Ubud

Snídaně v hotelu, poklidné dopoledne a transfer na letiště v Surabaya, odkud přeletíte na sousední ostrov Bali. Po příletu do Denpasaru vás vyzvedne průvodce a pojedete do centrální části ostrova, kde se ubytujete ve vesničce Ubud.

Den 10 – Ubud a okolí

Po snídani vás vyzvedne průvodce v hotelu. Společně budete poznávat Ubud a okolí, průvodce vám přiblíží místní kulturu.

Den začněte procházkou po hlavním trhu v Ubudu. Seznámíte se s každodenním životem místních obyvatel a zároveň se vmísíte mezi nakupující, kteří přicházejí nakupovat čerstvé ovoce, koření a další nabízené suroviny. Prohlédnete si pestrobarevné stánky plné květin v jedné části tržiště a dozvíte se, jak se používají k výrobě chrámových obětinek. Obětiny, kterým se říká canang sari, jsou nedílnou součástí balijského života a denně se na znamení vděčnosti bohům předkládají tři obětiny. Nebudete se jen dívat, ale také si vyzkoušíte jejich výrobu a zároveň si vyslechněte příběhy o rituálech obyvatel Bali.

Z trhu budete pokračovat do lesa posvátných opic, kde se také nachází významný chrám a mystický pramen. Z lesa se vydáte na oběd do přírody. Vychutnáte si vynikající místní jídlo a zároveň se budete moít možnost kochat výhledem na okolní rýžové terasy.

Po obědě se seznámíte zblízka s velkolepou krajinou Bali při lehké procházce. Vydáte se po stezce, která křižuje rýžová pole a prochází pod stinnými palmami. Zastavíte se, abyste se dozvěděli něco o pěstování rýže a o inovativním systému zavlažování subak, který používají balijští zemědělci.

Odpoledne pak bude čas na osvěžující koupel ve vodním chrámu Pura Tirta Empul. Průvodce vám podá krátký výklad o významu vody a očistných obřadů v hinduistické kultuře. Poté se připojíte k místním poutníkům a vykoupete se v posvátných vodách tohoto oblíbeného balijského chrámu.

Den 11 – Mount Batur a okolí

Dnes se vydáte na výlet do hornaté krajiny kolem sopky Batur na severovýchodě Bali. Ve vesnici Kintamani sestoupíte do mohutné sopečné kaldery k jezeru Batur. Zde nasednete do speciálně upraveného terénního vozidla a se zkušeným řidičem a certifikovaným horským průvodcem budete pokračovat v cestě do rozsáhlého pole tvořeného vychladlou lávou připomínající měsíční krajinu. Vystoupíte z vozidla a půjdete se podívat na velkou lávovou jeskyni. Cesta vede dále k místům erupcí z let 1964 a 1864. Během cesty se vám budou otevírat malebná panoramata černých lávových útvarů a kužele hory Batur. Opustíte lávové pole a vydáte se ke břehům jezera Batur směrem k přírodnímu horkému prameni. Využijte příležitosti k osvěžení a relaxaci v těchto přírodně léčivých vodách.

Oběd se podává v místní restauraci na okraji kaldery s výhledem na horu Batur a jezero Batur. V nedalekém muzeu si můžete prohloubit znalosti o geologii získané během výletu. Muzeum Batur Global Geopark vysvětluje geologii hory Batur fascinujícím způsobem pomocí interaktivních expozic, modelů a vzorků hornin.

Odpoledne se zastavíte v tradiční balijské vesnici na horských svazích. Penglipuran je velmi dobře udržovaná osada představující krásné uspořádání domů vesničanů stojících úhledně v řadách s typickými balijskými branami. V pozdním odpoledni se vrátíte do svého hotelu.

Den 12 – Ubud – volný den

Volný odpočinkový den, který můžete využít k relaxaci u bazénu, nebo třeba procházce mezi rýžovými políčky.

Den 13 – Jak se žije na Bali – Munduk

Snídaně a odhlášení z hotelu. Pak se již s průvodcem vydáte na cestu balijským venkovem. Vydáte se mimo hlavní turistické trasy za nevšedními zážitky. Pojedete do vesnice Marga, která je obklopena nádhernou krajinou a je ideálním místem pro poznání autentického venkovského životního stylu. V rodinném sídle budete přivítání zdravým nápojem. Seznámíte se se svými hostiteli, oni vám vysvětlí, v čem spočívá jejich každodenní činnost na farmě. Dozvíte se o tradičních bylinných lécích a objevíte další aspekty typického balijského života.

Po prohlídce rodinného sídla vás vezme farmář na procházku po okolí. Seznámíte se s balijským zavlažovacím systémem subak, jedinečnou a účinnou metodou používanou generacemi místních zemědělců. Projdete se rýžovými poli, kde se v závislosti na ročním období může naskytnout příležitost pomoci místním zemědělcům. Zpátky se vrátíte včas na výborný domácí oběd. Po obědě budete pokračovat do Munduku, kde se ubytujete. Zbytek dne budete mít volný.

Den 14 – Munduk – Kanoe na jezeře a procházka v džungli – pláž Nusa Dua

Snídaně v hotelu a poté se s průvodcem vydáte na cestu do Ulun Danu Beratan v Bedugulu. Na dřevěné kánoi se vydáte k chrámu, který je považován za nejatraktivnější na Bali. Pokud je vysoká hladina vody (po deštích), máte dojem, že chrám plave na hladině jezera. Budete pokračovat k tajnému místu deštného pralesa Bedugul, který se nachází v bujné zeleni. S průvodcem si uděláte procházku džunglí, při které budete pozorovat tropickou vegetaci, jako jsou orchideje, plantáže léčivek a mnoho dalších. Na konci vás čeká bohatý piknikový oběd.

Pak již bude čas se přesunout k moři. Odpoledne se ubytujete ve svém hotelu na pláži Nusa Dua.

Den 15 – Plavba k Nusa Lembongan

Snídaně v hotelu a pak se již vydáte lodí k sousednímu ostrovu Nusa Lembongan. Po připlutí k ostrovu loď zakotví a na menších člunech se přesunete do plážového klubu, odkud budou probíhat veškeré další aktivity (šnorchlování, hry…). V plážovém klubu se budete mít možnost v průběhu dne občerstvit a přes poledne zde bude připraven oběd. Odpoledne se na své lodi vrátíte na Bali.

Den 16 – 17 – Volné dny u moře
Den 18 – Odlet z Bali

Poslední volný den u moře, v pozdním odpoledni transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

Den 19 – Přílet do Prahy

 

Den 8 – Východ slunce na Mount Bromo

Tento den vás čeká vstávání “v noci”, abyste se společně se svým průvodcem vydali na východ slunce na horu Bromo. Terénním autem vyjedete na vyhlídku Penanjakan, která nabídne nádherný výhled na sopku Bromo a okolí. Odsud budete pozorovat východ slunce. Budete pokračovat džípem dolů ke kaldeře sopky, která je brzy ráno často ještě zahalena mlhou. Mlha v kombinaci s šedou, popelem pokrytou zemí, vytváří neobvyklou atmosféru, často přirovnávanou k povrchu Měsíce. Dvacetiminutová projížďka na koni vás zavede ke schodišti, které vede k okraji stále aktivního kráteru Bromo. Až se nasytíte nádherných výhledů, vrátíte se do hotelu na snídani.

Po snídani se vydáte na cestu do Surabaye, druhého největšího města Indonésie. Po příjezdu do centra Surabaye se zastavíte na pozdní oběd v restauraci uvnitř historického areálu, který v sobě spojuje muzeum věnované historii hřebíčkových cigaret kretek. Opdoledne se ubytujete v hotelu, kde strávíte svoji poslední noc na ostrově Jáva.

Den 9 – Surabaya – Denpasar – Ubud

Snídaně v hotelu, poklidné dopoledne a transfer na letiště v Surabaya, odkud přeletíte na sousední ostrov Bali. Po příletu do Denpasaru vás vyzvedne průvodce a pojedete do centrální části ostrova, kde se ubytujete ve vesničce Ubud.

Den 10 – Ubud a okolí

Po snídani vás vyzvedne průvodce v hotelu. Společně budete poznávat Ubud a okolí, průvodce vám přiblíží místní kulturu.

Den začněte procházkou po hlavním trhu v Ubudu. Seznámíte se s každodenním životem místních obyvatel a zároveň se vmísíte mezi nakupující, kteří přicházejí nakupovat čerstvé ovoce, koření a další nabízené suroviny. Prohlédnete si pestrobarevné stánky plné květin v jedné části tržiště a dozvíte se, jak se používají k výrobě chrámových obětinek. Obětiny, kterým se říká canang sari, jsou nedílnou součástí balijského života a denně se na znamení vděčnosti bohům předkládají tři obětiny. Nebudete se jen dívat, ale také si vyzkoušíte jejich výrobu a zároveň si vyslechněte příběhy o rituálech obyvatel Bali.

Z trhu budete pokračovat do lesa posvátných opic, kde se také nachází významný chrám a mystický pramen. Z lesa se vydáte na oběd do přírody. Vychutnáte si vynikající místní jídlo a zároveň se budete moít možnost kochat výhledem na okolní rýžové terasy.

Po obědě se seznámíte zblízka s velkolepou krajinou Bali při lehké procházce. Vydáte se po stezce, která křižuje rýžová pole a prochází pod stinnými palmami. Zastavíte se, abyste se dozvěděli něco o pěstování rýže a o inovativním systému zavlažování subak, který používají balijští zemědělci.

Odpoledne pak bude čas na osvěžující koupel ve vodním chrámu Pura Tirta Empul. Průvodce vám podá krátký výklad o významu vody a očistných obřadů v hinduistické kultuře. Poté se připojíte k místním poutníkům a vykoupete se v posvátných vodách tohoto oblíbeného balijského chrámu.

Den 11 – Mount Batur a okolí

Dnes se vydáte na výlet do hornaté krajiny kolem sopky Batur na severovýchodě Bali. Ve vesnici Kintamani sestoupíte do mohutné sopečné kaldery k jezeru Batur. Zde nasednete do speciálně upraveného terénního vozidla a se zkušeným řidičem a certifikovaným horským průvodcem budete pokračovat v cestě do rozsáhlého pole tvořeného vychladlou lávou připomínající měsíční krajinu. Vystoupíte z vozidla a půjdete se podívat na velkou lávovou jeskyni. Cesta vede dále k místům erupcí z let 1964 a 1864. Během cesty se vám budou otevírat malebná panoramata černých lávových útvarů a kužele hory Batur. Opustíte lávové pole a vydáte se ke břehům jezera Batur směrem k přírodnímu horkému prameni. Využijte příležitosti k osvěžení a relaxaci v těchto přírodně léčivých vodách.

Oběd se podává v místní restauraci na okraji kaldery s výhledem na horu Batur a jezero Batur. V nedalekém muzeu si můžete prohloubit znalosti o geologii získané během výletu. Muzeum Batur Global Geopark vysvětluje geologii hory Batur fascinujícím způsobem pomocí interaktivních expozic, modelů a vzorků hornin.

Odpoledne se zastavíte v tradiční balijské vesnici na horských svazích. Penglipuran je velmi dobře udržovaná osada představující krásné uspořádání domů vesničanů stojících úhledně v řadách s typickými balijskými branami. V pozdním odpoledni se vrátíte do svého hotelu.

Den 12 – Ubud – volný den

Volný odpočinkový den, který můžete využít k relaxaci u bazénu, nebo třeba procházce mezi rýžovými políčky.

Den 13 – Jak se žije na Bali – Munduk

Snídaně a odhlášení z hotelu. Pak se již s průvodcem vydáte na cestu balijským venkovem. Vydáte se mimo hlavní turistické trasy za nevšedními zážitky. Pojedete do vesnice Marga, která je obklopena nádhernou krajinou a je ideálním místem pro poznání autentického venkovského životního stylu. V rodinném sídle budete přivítání zdravým nápojem. Seznámíte se se svými hostiteli, oni vám vysvětlí, v čem spočívá jejich každodenní činnost na farmě. Dozvíte se o tradičních bylinných lécích a objevíte další aspekty typického balijského života.

Po prohlídce rodinného sídla vás vezme farmář na procházku po okolí. Seznámíte se s balijským zavlažovacím systémem subak, jedinečnou a účinnou metodou používanou generacemi místních zemědělců. Projdete se rýžovými poli, kde se v závislosti na ročním období může naskytnout příležitost pomoci místním zemědělcům. Zpátky se vrátíte včas na výborný domácí oběd. Po obědě budete pokračovat do Munduku, kde se ubytujete. Zbytek dne budete mít volný.

Den 14 – Munduk – Kanoe na jezeře a procházka v džungli – pláž Nusa Dua

Snídaně v hotelu a poté se s průvodcem vydáte na cestu do Ulun Danu Beratan v Bedugulu. Na dřevěné kánoi se vydáte k chrámu, který je považován za nejatraktivnější na Bali. Pokud je vysoká hladina vody (po deštích), máte dojem, že chrám plave na hladině jezera. Budete pokračovat k tajnému místu deštného pralesa Bedugul, který se nachází v bujné zeleni. S průvodcem si uděláte procházku džunglí, při které budete pozorovat tropickou vegetaci, jako jsou orchideje, plantáže léčivek a mnoho dalších. Na konci vás čeká bohatý piknikový oběd.

Pak již bude čas se přesunout k moři. Odpoledne se ubytujete ve svém hotelu na pláži Nusa Dua.

Den 15 – Plavba k Nusa Lembongan

Snídaně v hotelu a pak se již vydáte lodí k sousednímu ostrovu Nusa Lembongan. Po připlutí k ostrovu loď zakotví a na menších člunech se přesunete do plážového klubu, odkud budou probíhat veškeré další aktivity (šnorchlování, hry…). V plážovém klubu se budete mít možnost v průběhu dne občerstvit a přes poledne zde bude připraven oběd. Odpoledne se na své lodi vrátíte na Bali.

Den 16 – 17 – Volné dny u moře
Den 18 – Odlet z Bali

Poslední volný den u moře, v pozdním odpoledni transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

Den 19 – Přílet do Prahy

 

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.