menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Vodopády, koupání, túry – Jáva, Bali, Lombok, Sumatra

Hledáte na dovolené exotickou přírodu, koupání uprostřed zelené džungle a možnost vyrazit na túry do míst, která neobjevila masová turistika? Východní Jáva si vás získá. Když navštívíte některé z vodopádů, užijete si nádherné pohledy na majestátně padající vodu a budete žasnout nad okolní flórou a faunou. Návštěvu vodopádu si spojíte s pěší túrou, koupáním a úžasnými scenériemi.

Kdy cestovat: duben - říjen

Kam cestovat: Indonésie

Kolik času potřebuji: 3 - 5 nocí

Výlet k některému z vodopádů na Jávě může být tím nej zážitkem, který si z Indonésie odvezete. Nejslavnější vodopády najdete na východním konci ostrova, ale i západní Jáva, Bali, Lombok nebo Sumatra vás mile překvapí svojí přírodní krásou. Příroda je tu opravdu jedinečná.

Při túře se budete pohybovat v panenské divočině obklopeni hustou zelenou džunglí, uslyšíte vykřikovat opice. Hustá vegetace vás zcela pohltí. Až zaslechnete dunění padající vody, nastane čas na odměnu v podobě osvěžení v průzračně křišťálové sladké vodě. Na Jávě najdete mnoho vodopádů a ty pravé pro vás vytipujeme a zakomponujeme do programu vaší dovolené.

Tumpak Sewu, východní Jáva

Vodopád Tumpak Sewu lze přeložit jako „tisíc vodopádů“. Překlad přesně odpovídá jeho kráse, protože k němu přitéká voda z mnoha drobných přítoků. Voda následně padá do „jeskyně“ hluboké 120 m, kde tvoří malé jezírko. Cesta k Tumpak Sewu je poměrně náročná a trvá zhruba tři hodiny. K vodopádu nakonec seběhnete po dřevěných schodech. Odměnou za vaši námahu je mystický výhled ze dna vodopádu na 120 m vysoké skály porostlé bujnou vegetací. Připadáte si jako na jiné planetě. Od vodopádu si pořídite spoustu parádních fotografií, které vám zajistí spoustu pochval a lajků na Instagramu.

Madakaripura, východní jáva

Vodopád Madakaripura se nachází v národním parku Bromo-Tengger-Semeru. Být v této části Jávy a vodopád minout by byla velká škoda. Je totiž nejvyšším na celé Jávě. Dvousetmetrový vodopád se nachází na konci úzkého údolí vzdáleně připomínajícího „rouru“. Dvě jeskyně ve skalní stěně, jedna pod a druhá nad vodopádem, byly údajně již ve 14. století oblíbenými místy pro meditaci vojevůdce Gádža Mady. V té době jeho říše Madžapahit dosáhla vrcholu své moci… meditace tak byly vyslyšeny. Nejlepší čas na návštěvu vodopádu Madakaripuru je v sušších měsících od května do října, hned po ránu. To je doba, kdy si nejvíc užijete padající vodopád, který protínají sluneční paprsky.

Curug Puncak Manik, západní Jáva

Hornatá západní Jáva je známá svým přírodním bohatstvím – řekami a vodopády. Jedním z takových míst je Curug Puncak Manik. Curug Puncak Manik, který se nachází v globálním geoparku UNESCO Ciletuh-Palabuhanratu, je nejnižším ze tří kataraktů na řece Ciletuh. Skládá se ze 100 metrů vysoké kaskády, která se v období dešťů

mění v hřmící dvojitý vodopád. Z horní části kaňonu Ciletuh vede dolů klikaté schodiště – příznačně přezdívané Tangga Seribu („Tisíc schodů“) – k řadě tůní na úpatí vodopádu. Curug Puncak Manik se nachází asi dvě hodiny jízdy autem z rybářského přístavu Pelabuhan Ratu, který je sám o sobě vzdálen čtyři hodiny cesty z Jakarty.

Sekumpul, Bali

Díky své výšce (cca 100 m) a až dramatickému vzhledu je považován za jeden z nejkrásnějších vodopádů na Bali a v Indonésii. Vodopád Sekumpul, známý také jako Air Terjun Sekumpul, je pravděpodobně nejúchvatnější kaskádou na Bali. Není to jeden nebo dva osamělé proudy padající vody, ale skládá se ze sedmi vodopádů padajících hluboko do kaňonu. Vodopád je obklopen hustou džunglí, která místu dodává půvab a klid. Každý ze sedmi vodopádů je jedinečný. Každý dává na odiv svoji vlastní krásu, má specifický tvar i výšku, které vypadají mimořádně. Právě tato kombinace dělá z těchto vodopádů nejkrásnější vodopády na ostrově Bali.
Stačí sem přijít a jednou pohlédnout na vodopád Sekumpul. V ten okamžik nabydete dojmu, že jste se ocitli ve Ztraceném světě v dobách dávno minulých nebo na planetě Avatar. Stojíte obklopeni skalami, džunglí a z „oblohy“ k vám padají proudy chladivé vody. Takhle možná vypadal svět v pravěku… Je to tak uklidňující a osvěžující pocit, že odtud nebudete chtít odejít. Pokud chcete vidět Sekumpul v době největšího průtoku, je vhodné přijet na konci období dešťů – v březnu až dubnu.

Tiu Kelep, Lombok

Východní soused Bali, ostrov Lombok, má také co nabídnout „lovcům“ vodopádů, a to zejména na svazích hory Rinjani v severní části ostrova, kde se nachází právě vodopád Tiu Kelep. Nejvyšší a nejsilnější proud padá šikmo přes již tak působivou vodní clonu, která objímá skalní podloží. Vodopád tvoří dvoustupňová kaskáda známá jako Sendang Gile. Zážitek z brouzdání studenou, čistou horskou vodou uprostřed panenské džungle ve vás sice vyvolá pocit, že jste v divočině na míle daleko nejbližší civilizaci, ale dobrou zprávou je, že Tiu Kelep je vzdálen pouhých 30-45 minut chůze…

To je jen několik tipů na vodopády a treky v Indonésii. Pokud máte rádi aktivní dovolenou a rádi byste Indonésii poznali blíž, napište nám. Naši kolegové vám připraví dovolenu na míru – vybereme pro vás ta nejkrásnější místa, která Indonésie nabídne, a doslova připravíme dovolenou na míru vašeho těla a vaší fyzické kondici.

Itinerář pro vás:

Jáva a Bali plné zážitků

Vydejte se za poznáním tajemného ostrova Jáva i slavného Bali. Ukážeme vám mnoho úhlů pohledů na Indonésii a představíme skutečný život této obrovské země. Cestovat budete autem, rikšou, vlakem, na vodě i letadlem. Zažijete Indonésii pohledem místních a poznáte jejich každodenní život plný radostí i starostí.

Další zážitky

Šnorchlování s měsíčníkem a mantou – Bali

Už jste se někdy pod vodou setkali při potápění s „mackem“ vážícím přes 1.000 kg? Od července do září se vám to může stát na Bali. Ve zdejších chladivých proudech tu proplouvá mola mola, neboli měsíčník svítivý. Tato vzácná ryba dorůstá obrovských rozměrů. A pokud na Bali vyrazíte na potápění po zbytek roku, i tak to bude velký zážitek. Uvidíte manty obrovských, útesové žraloky, želvy a mnoho dalších velkých i drobných mořských krasavců.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Rafting na divoké řece Ayung – Bali

Peřeje řeky Ayung jsou divoké, avšak nijak nebezpečné. O vaše zážitky se postará kapitán, který dokáže najít ty nejdivočejší peřeje, nejtěžší vodní překážky a vy si tak můžete dosyta vychutnat dobrodružství, osvěžující divokou vodu i pohled na okolní zelenou džungli.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

varani na komodu, varani komodo, NP Komodo

Varani na Komodu – Komodo

Varan komodský, nebo-li komodský drak, je největší z varanů. Největší zaznamenaný kus vážil 166 kg a měřil přes 3 m délky. Běžně dosahují délky „jen“ cca 2,6 m a váží kolem 50 kg. I tak se jedná o pořádné macky, které můžete potkat jen na třech ostrovech na světě – Komodo, Flores a Rinca. Ukážeme vám je v jejich plné kráse a dozvíte se, jak se stravují, zda na vajíčkách sedí samec či samička nebo zda umí vylézt na strom.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Rýžové terasy Jatiluwih – Bali

Největší rýžová pole na ostrově Bali si představte jako koberec mnoha odstínů zelené, které se před vámi odrážejí ve slunci na svazích okolních kopečků. Tento přírodní skvost právem patří do světového dědictví UNESCO. Samotný název se skládá ze dvou slov: „jati“ a „luwih“, která znamenají „obzvlášť“ a „zvláštní/dobrý/krásný“. A Jatiluwih „obzvlášť krásný“ opravdu je.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

sopka bromo indonésie, sopky jáva, bromo jáva

Výstup na sopku Bromo – Jáva

Východ slunce nad doutnajícím kráterem sopky Bromo je slovy nepopsatelný zážitek. Jste na úbočí sopky ve výšce přibližně 2.000 metrů nad mořem a čekáte na první sluneční paprsky. Jakmile je spatříte, rozehraje se nad vámi i kolem vás neopakovatelné představení slunce, barev a dýmu nad kráterem. Otevře se vám kýčovitě krásný výhled do okolní krajiny. Dnešní východ slunce stál za to brzké ranní vstávání. Zážitky jsou nezapomenutelné.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd bali, dovolená bali, plážová dovolená exotika, zájezd bali, zájezd indonésie, dovolená indonésie, bali CK Leones, kurz vaření bali, ubud lekce vaření

Kurz vaření indonéské kuchyně – Bali

Každé vaření začíná nákupem, který je nedílnou součástí zážitku. Ráno vyrazíte s vaším kuchařem na trh nakoupit potřebné suroviny. Záleží jen na vaší šikovnosti a obchodním talentu, jestli vás nákup bude stát 20 korun, nebo vás místní prodejci přechytračí a zaplatíte za stejné zboží stovku. Smlouvání je balijský národní sport a budete tak ve značné nevýhodě. Po nákupu se přesunete na místní farmu, kde se za pomoci šéfkuchaře naučíte, jak si uvařit ta nejlepší jídla z indonéské kuchyně.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Očistný rituál pod vodopády – Bali

Bali je ostrov jedinečný svým náboženstvím. Nezažít tuto nedílnou součást života místních obyvatel by proto byl až hřích. Nahlédněte pod pokličku toho, jak probíhají hinduistické ceremonie a očista těla i ducha. Projdete očistným rituálem, položíte dary místním bohům a odejdete jako noví lidé, zbaveni zátěže minulosti a s čistým štítem.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Chrámový komplex jáva, chrámy indonésie, chrámy jáva

Chrámy v Yogyakartě – Jáva

Chrámy, historie, paláce, poezie, drama, hudba, balet, loutková představení… ano, to vše najdete v historickém města Yogyakarta. Přesto dvě z místních atrakcí lákají nejvíce návštěvníků – slavné chrámové komplexy Borobudur a Prambanan. Chrámy byly vybudované v 9.století; jeden jako komplex mahájánového buddhismu a druhý byl věnovaný hinduismu. Prambanan je největší hinduistický chrámový komplex v celé jihovýchodní Asii.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Potápění – Bali

Východní Bali je je mekkou potápěčů. Díky pohodové atmosféře a četným potápěčským lokalitám v blízkosti pobřeží je skvělým místem pro začátečníky i zkušené potápěče. Východní Bali nabízí potápění ke korálovým útesům bohatým na podmořskou faunu i flóru. Milovníci vrakového potápění si přijdou na své při ponoru k vraku lodi USS Liberty potopené během druhé světové války.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Ostrov Padar – Komodo

Probudíte se za tmy na lodi zakotvené v zátoce u ostrova Padar. Otevřete oči, nasadíte čelovku a vyrazíte na nedaleký kopec. Tma pomalu ustupuje a první náznaky ranních paprsků prosvětlují obzor. Když se blížíte k vrcholu, začíná svítat. Tmavá noc ustupuje a slunce si hledá cestu nad oceán. Okolní svět se začíná vybarvovat. Slunce se pomalu vyhoupne nad horizont, který sledujete přes zátoky a okolní kopce Padaru. Ano, je to jeden z nejkrásnějších východů slunce, jaký můžete zažít.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.