menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

NP Simien Mountains – horská turistika

Nejkrásnější horská panoramata v Africe, endemičtí paviáni dželada, vysokohorské svahy pokryté obřími lobéliemi, vodopády … to vše na vás čeká v Simienských horách. Ať sem vyrazíte na denní výlet s přenocováním v „nejvýše položeném hotelu v Africe“ a krátkou procházku, nebo na několikadenní trek, nebudete litovat.

Kdy cestovat: říjen - květen

Kam cestovat: Etiopie

Kolik času potřebuji: 5 - 10 nocí

Národní park Simien Mountains leží v severní Etiopii a návštěvníci budou ohromeni jeho dech beroucí krajinou, nekonečnými výhledy a unikátními živočichy. V nadmořských výškách přes 3.500 metrů najdete mírné svahy, které pokrývá zelená tráva, vřesy, gigantické lobélie, sem tam nějaký strom … a náhle kopec končí a padá o tisíc metrů níže. V Simienských horách vás čekají hluboké soutěsky, rozeklané vrcholky, vodopády … Průvodce vám zastaví na vyhlídkách, kde se vám samou krásou zatočí hlava a nebudete chtít pokračovat dále. Za dobrých podmínek vidíte až sto kilometrů daleko, před vámi se otevře nekonečné panorama hor.

V Simienských horách jsou ideální podmínky pro milovníky horské turistiky. Nabízejí se varianty pro každého, od krátké procházky na nejbližší vyhlídku až po několikadenní treky. V Simienských horách můžete zdolat Ras Dashen (4.543 m), nejvyšší horu Etiopie a čtvrtou nejvyšší horu Afriky.

Můžete se tady ubytovat v „Nejvýše položeném hotelu v Africe“, což je samo o sobě úžasným zážitkem. Strávíte noc v nadmořské výšce přes 3.200 metrů a na večerní posezení u krbu se skleničkou červeného vína budete dlouho vzpomínat.

V Simienských horách žije celá řada zajímavých živočichů, můžete zde například spatřit vzácného vlčka etiopského, několik druhů dravců, ale jedinečným zážitkem pro každého návštěvníka je setkání s paviány dželada. Jakmile spatříte první z nich, pochopíte, proč se jim říká „opice s krvácejícím srdcem“. Tito úžasní tvorové se nachází pouze ve velkých nadmořských výškách etiopské vysočiny (1.800 – 4.400 metrů nad mořem), jsou velmi mírumilovní a většinu dne tráví vsedě a zručnými prsty trhají trávu, která tvoří z 90 % jejich jídelníček. Pokud se rozhodnete navštívit Simienské hory, tak bude blízké setkání s těmito krásnými a vzácnými opicemi patřit k nejintenzivnějším vzpomínkám z vaší dovolené.

Další zážitky

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, ptáci, ornitologie, ledňáček, ornitologický zájezd

Ornitologický ráj v Etiopii

Etiopie je jednou z nejzajímavějších destinací na světě pro milovníky ptactva. Bylo zde zdokumentováno více než 860 ptačích druhů, z nichž je mnoho endemických. Na svých ornitologických cestách navštívíte různé kouty Etiopie: jezera Velké příkopové propadliny, národní park Awash, hory Bale, Yabello a celou řadu dalších lokalit.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, místní trhy, tradiční suvenýry

Aksum – leží zde Archa úmluvy?

Aksum je starým královským městem na severu Etiopie a údajným sídlem královny ze Sáby. Také je toto město spojováno se vznikem afrického křesťanství. V dneší době potěší každého milovníka historie, při prohlídce Axumu s naším průvodcem se přenesete rovnou do starých časů královny ze Sáby.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, gondar, památky, hrad, historie

Královský Gondar

Nádherný areál královských hradů v Gondaru je další „povinnou“ zastávkou v rámci historického okruhu po Etiopii. Čeká vás nádherná procházka mezi jednotlivými královskými paláci z období kolem 17. století, navšívíte lázně císaře Fasilida a kostel Debre Birhan Selassie, kde na vás bude ze stropu koukat 135 andělů…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, bale mountains, hory, příroda, treky

Bale Mountains National Park

Rozmanitá krajina národního parku Bale láká milovníky přírody, kteří se sem vydávají za horskou turistikou nebo třeba za pozorováním ptactva. Najdete zde náhorní planinu v nadmořské výšce přes 4000 metrů, vzácného vlčka etiopského, horská jezera i jalovcové lesy.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, lalibela, památky, kostel, náboženství

Lalibela – chrámy vytesané do skály

11 kostelů vytesaných do skály před mnoha sty let je hlavní atrakcí městečka Lalibela, které leží vysoko v horách Lasta. „Nový Jeruzalém“, jak se Lalibele také říká, je na seznamu světového dědictví UNESCO. Zažijte atmosféru tohoto speciálního místa, dokud zůstává posvátným pro místní věřící a zároveň mimo cesty masové turistiky.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.