menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Aksum – leží zde Archa úmluvy?

Aksum je starým královským městem na severu Etiopie a údajným sídlem královny ze Sáby. Také je toto město spojováno se vznikem afrického křesťanství. V dneší době potěší každého milovníka historie, při prohlídce Axumu s naším průvodcem se přenesete rovnou do starých časů královny ze Sáby.

Kdy cestovat: říjen - květen

Kam cestovat: Etiopie

Kolik času potřebuji: 2 - 3 noci

Aksumské království bylo významnou starověkou říší na území dnešní Etiopie. Tato bohatá africká civilizace vzkvétala po staletí a měla pod kontrolou rozsáhlá území a obchodní cesty, které spojovaly Římskou říši, Střední východ a Indii. Aksum byl hlavním městem této říše a v době největšího rozkvětu zde žilo na 20.000 obyvatel. Aksum měl výrazný podíl na zavedení křesťanství na území subsaharské Afriky. V dnešní době se můžete projít tímto historickým městem a obdivovat obrovské stély, královské hrobky a ruiny starých hradů.
Podle legendy zde měla svůj palác samotná královna ze Sáby, která okouzlila i krále Šalamouna. Následkem tohoto okouzlení se narodil syn Menelik. Menelik, opět podle legendy, „ukradl“ Archu úmluvy při návštěvě svého otce v Izraeli

a donesl ji do Etiopie. Ta pak údajně stála na oltáři chrámu královny ze Sáby a dodnes je uschována v kostele Panny Marie Sionské v Aksumu. Zde jí hlídá k tomu určený kněz, který má doživotní „službu“ a nesmí nikdy opustit kostel. Archu úmluvy však nesmí nikdo vidět, dokonce ani hlava etiopské církve.
Ať již legendě věříte, či nikoliv, v Aksumu je celá řada památek, které smíme vidět a ty za to určitě stojí. Procházka mezi obrovskými stélami, obohacená poutavým vyprávěním průvodce, na vás dýchne historií a představíte si tuto starou říši v plném rozkvětu.

Další zážitky

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, gondar, památky, hrad, historie

Královský Gondar

Nádherný areál královských hradů v Gondaru je další „povinnou“ zastávkou v rámci historického okruhu po Etiopii. Čeká vás nádherná procházka mezi jednotlivými královskými paláci z období kolem 17. století, navšívíte lázně císaře Fasilida a kostel Debre Birhan Selassie, kde na vás bude ze stropu koukat 135 andělů…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, lalibela, památky, kostel, náboženství

Lalibela – chrámy vytesané do skály

11 kostelů vytesaných do skály před mnoha sty let je hlavní atrakcí městečka Lalibela, které leží vysoko v horách Lasta. „Nový Jeruzalém“, jak se Lalibele také říká, je na seznamu světového dědictví UNESCO. Zažijte atmosféru tohoto speciálního místa, dokud zůstává posvátným pro místní věřící a zároveň mimo cesty masové turistiky.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, bale mountains, hory, příroda, treky

Bale Mountains National Park

Rozmanitá krajina národního parku Bale láká milovníky přírody, kteří se sem vydávají za horskou turistikou nebo třeba za pozorováním ptactva. Najdete zde náhorní planinu v nadmořské výšce přes 4000 metrů, vzácného vlčka etiopského, horská jezera i jalovcové lesy.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, ptáci, ornitologie, ledňáček, ornitologický zájezd

Ornitologický ráj v Etiopii

Etiopie je jednou z nejzajímavějších destinací na světě pro milovníky ptactva. Bylo zde zdokumentováno více než 860 ptačích druhů, z nichž je mnoho endemických. Na svých ornitologických cestách navštívíte různé kouty Etiopie: jezera Velké příkopové propadliny, národní park Awash, hory Bale, Yabello a celou řadu dalších lokalit.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, pěší turistika, treky, hory, Simienské hory, Simien Mountains

NP Simien Mountains – horská turistika

Nejkrásnější horská panoramata v Africe, endemičtí paviáni dželada, vysokohorské svahy pokryté obřími lobéliemi, vodopády … to vše na vás čeká v Simienských horách. Ať sem vyrazíte na denní výlet s přenocováním v „nejvýše položeném hotelu v Africe“ a krátkou procházku, nebo na několikadenní trek, nebudete litovat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.