menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Lalibela – chrámy vytesané do skály

11 kostelů vytesaných do skály před mnoha sty let je hlavní atrakcí městečka Lalibela, které leží vysoko v horách Lasta. „Nový Jeruzalém“, jak se Lalibele také říká, je na seznamu světového dědictví UNESCO. Zažijte atmosféru tohoto speciálního místa, dokud zůstává posvátným pro místní věřící a zároveň mimo cesty masové turistiky.

Kdy cestovat: říjen - květen

Kam cestovat: Etiopie

Kolik času potřebuji: 2 - 4 noci

Lalibela, podivně izolované městečko položené vysoko v horách Lasta (2630m n.m.), je proslulé především svými monolitickými kostely. Lalibelské kostely jsou zcela jedinečné – jsou vytesané ze skal pod úrovní okolní země. Každý z těchto 11 kostelů má unikátní tvar a velikost. Kdyby se takovéto památky nacházely kdekoliv jinde než v Etiopii, jistě by se sem hrnuly zástupy turistů… tak, jak je tomu u egyptských pyramid a sfingy, na Machu Picchu a na dalších památkách ze seznamu UNESCO. Nicméně Lalibela stále ještě zůstává místem, kde můžete její krásu obdivovat v relativním klidu. Na rozdíl od mnoha světových památek nejsou kostely v Lalibele primárně turistickou atrakcí, nebo rozpadajícím se mementem dávných civilizací, ale již více než 800 let jsou posvátným místem věřících, kteří sem docházejí na bohoslužby.

Legenda tvrdí, že všechny zdejší kostely postavil král Lalibela vládnoucí na přelomu 12. a 13. století a trvalo mu to pouhých 24 let… prý mu byli nápomocni andělé. Vědecká teorie je však mnohem nudnější. Odhaduje se, že lalibelské monolitické kostely byly postaveny ve čtyřech nebo pěti fázích někdy mezi 7. a 13. stoletím.
Ať je to ve skutečnosti jakkoliv, můžeme vás ujistit, že když budete stát na úrovni úžasné do kříže vytesané střechy kostela Sv. Jiřího, koukat se do dáli na obzor etiopských hor a pozorovat bíle oděné osoby přicházející na svoji pravidelnou modlitbu do kostela u vašich nohou, zasníte se a naprosto bez problémů uvěříte na anděly.

Další zážitky

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, pěší turistika, treky, hory, Simienské hory, Simien Mountains

NP Simien Mountains – horská turistika

Nejkrásnější horská panoramata v Africe, endemičtí paviáni dželada, vysokohorské svahy pokryté obřími lobéliemi, vodopády … to vše na vás čeká v Simienských horách. Ať sem vyrazíte na denní výlet s přenocováním v „nejvýše položeném hotelu v Africe“ a krátkou procházku, nebo na několikadenní trek, nebudete litovat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, ptáci, ornitologie, ledňáček, ornitologický zájezd

Ornitologický ráj v Etiopii

Etiopie je jednou z nejzajímavějších destinací na světě pro milovníky ptactva. Bylo zde zdokumentováno více než 860 ptačích druhů, z nichž je mnoho endemických. Na svých ornitologických cestách navštívíte různé kouty Etiopie: jezera Velké příkopové propadliny, národní park Awash, hory Bale, Yabello a celou řadu dalších lokalit.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, gondar, památky, hrad, historie

Královský Gondar

Nádherný areál královských hradů v Gondaru je další „povinnou“ zastávkou v rámci historického okruhu po Etiopii. Čeká vás nádherná procházka mezi jednotlivými královskými paláci z období kolem 17. století, navšívíte lázně císaře Fasilida a kostel Debre Birhan Selassie, kde na vás bude ze stropu koukat 135 andělů…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, bale mountains, hory, příroda, treky

Bale Mountains National Park

Rozmanitá krajina národního parku Bale láká milovníky přírody, kteří se sem vydávají za horskou turistikou nebo třeba za pozorováním ptactva. Najdete zde náhorní planinu v nadmořské výšce přes 4000 metrů, vzácného vlčka etiopského, horská jezera i jalovcové lesy.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, místní trhy, tradiční suvenýry

Aksum – leží zde Archa úmluvy?

Aksum je starým královským městem na severu Etiopie a údajným sídlem královny ze Sáby. Také je toto město spojováno se vznikem afrického křesťanství. V dneší době potěší každého milovníka historie, při prohlídce Axumu s naším průvodcem se přenesete rovnou do starých časů královny ze Sáby.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.