menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Královský Gondar

Nádherný areál královských hradů v Gondaru je další „povinnou“ zastávkou v rámci historického okruhu po Etiopii. Čeká vás nádherná procházka mezi jednotlivými královskými paláci z období kolem 17. století, navšívíte lázně císaře Fasilida a kostel Debre Birhan Selassie, kde na vás bude ze stropu koukat 135 andělů…

Kdy cestovat: říjen - květen

Kam cestovat: Etiopie

Kolik času potřebuji: 2 - 3 noci

Město Gondar založil v roce 1635 císař Fasiladas a po 250 let bylo hlavním městem země. Město patří mezi hlavní náboženská střediska Etiopie (podle tradice v něm stálo 44 kostelů) a v dnešní době slouží také jako výchozí bod pro cesty do Simienských hor.

Jednou z významných gondarských památek je kostel Debre Birhan Selassie postavený v 17. století na kopci na okraji města. Zvenku jeho prosté zdi postavené z cihel příliš nezaujmou, ale důvod k návštěvě této památky se skrývá uvnitř. Malby na stěnách, biblické výjevy, svatí … obrazy byly původně malovány pro ty, kteří neuměli číst. To nejlepší však čeká na stropě: z výšky vás pozoruje 135 andělských tváří, které zde už po staletí zdraví poutníky i zvídavé turisty.

Další památkou, kterou v Gondaru nesmíte v žádném případě vynechat, je rozlehlý areál královských hradů. Najdete jej na seznamu památek chráněných organizací UNESCO, na ploše 70.000 m2 se nachází řada paláců a dalších budov. Po více než 200 let sloužil tento areál jako sídlo císařů. Každý další panovník rozšiřoval a přistavoval, takže počet paláců, kostelů i hradů se v průběhu let navyšoval. Dnes si můžete areál projít pod vedením místního průvodce a podle jeho výkladu si můžete představovat, jak se zde asi vyvoleným před několika sty let žilo.
Gondar leží v nadmořské výšce kolem 2.200 metrů, takže je zde velmi příjemné klima. Až si projdete jeho památky a nasajete atmosféru tohoto úžasného historického místa, tak se vydejte do nedalekých Simienských hor.

Další zážitky

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, lalibela, památky, kostel, náboženství

Lalibela – chrámy vytesané do skály

11 kostelů vytesaných do skály před mnoha sty let je hlavní atrakcí městečka Lalibela, které leží vysoko v horách Lasta. „Nový Jeruzalém“, jak se Lalibele také říká, je na seznamu světového dědictví UNESCO. Zažijte atmosféru tohoto speciálního místa, dokud zůstává posvátným pro místní věřící a zároveň mimo cesty masové turistiky.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, pěší turistika, treky, hory, Simienské hory, Simien Mountains

NP Simien Mountains – horská turistika

Nejkrásnější horská panoramata v Africe, endemičtí paviáni dželada, vysokohorské svahy pokryté obřími lobéliemi, vodopády … to vše na vás čeká v Simienských horách. Ať sem vyrazíte na denní výlet s přenocováním v „nejvýše položeném hotelu v Africe“ a krátkou procházku, nebo na několikadenní trek, nebudete litovat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, místní trhy, tradiční suvenýry

Aksum – leží zde Archa úmluvy?

Aksum je starým královským městem na severu Etiopie a údajným sídlem královny ze Sáby. Také je toto město spojováno se vznikem afrického křesťanství. V dneší době potěší každého milovníka historie, při prohlídce Axumu s naším průvodcem se přenesete rovnou do starých časů královny ze Sáby.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, ptáci, ornitologie, ledňáček, ornitologický zájezd

Ornitologický ráj v Etiopii

Etiopie je jednou z nejzajímavějších destinací na světě pro milovníky ptactva. Bylo zde zdokumentováno více než 860 ptačích druhů, z nichž je mnoho endemických. Na svých ornitologických cestách navštívíte různé kouty Etiopie: jezera Velké příkopové propadliny, národní park Awash, hory Bale, Yabello a celou řadu dalších lokalit.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, bale mountains, hory, příroda, treky

Bale Mountains National Park

Rozmanitá krajina národního parku Bale láká milovníky přírody, kteří se sem vydávají za horskou turistikou nebo třeba za pozorováním ptactva. Najdete zde náhorní planinu v nadmořské výšce přes 4000 metrů, vzácného vlčka etiopského, horská jezera i jalovcové lesy.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.