menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Bale Mountains National Park

Rozmanitá krajina národního parku Bale láká milovníky přírody, kteří se sem vydávají za horskou turistikou nebo třeba za pozorováním ptactva. Najdete zde náhorní planinu v nadmořské výšce přes 4000 metrů, vzácného vlčka etiopského, horská jezera i jalovcové lesy.

Kdy cestovat: říjen - květen

Kam cestovat: Etiopie

Kolik času potřebuji: 4 - 8 nocí

Stojíte nohama na zemi, ale přesto máte pocit, že jste ve vzduchu … nad hlavou vám krouží draví ptáci, zatímco dole endemický vlček etiopský loví malé hlodavce. Nacházíte se na náhorní planině Sanetti v horách Bale. Náhorní planina Sanetti se rozkládá v nadmořské výšce nad 4.000 metrů a je největší svého druhu na celém africkém kontinentu. Zároveň je nejlepším místem, pokud chcete vidět vlčka etiopského – nejvzácnější africkou psovitou šelmu.

Národní park Bale Mountains se pyšní velmi rozmanitou krajinou. Kromě náhorní planiny zde najdete i stále zelený tropický prales, porosty vřesů, které tady – na rozdíl od Evropy – dosahují obřích rozměrů, horská jezera, v severní části jsou traviny a lesy jalovců (nezapomeňte vyzkoušet výborný etiopský gin). V horách Bale žijí ohrožené druhy horských antilop a můžete zde pozorovat přes 300 druhů ptáků.

Pokud patříte k milovníkům přírody a dokážete ocenit odlehlá místa mimo hlavní turistické trasy, pak byste neměli Bale Mountains rozhodně vynechat. Naplánujte si čas na pěší výlety, které společně s vámi vybereme podle vašich schopností a možností, od krátkých až po několikadenní horské přechody.

Ubytujte se v jedinečné lodži uprostřed hor, odkud se můžete vydat na procházky a poznávat okolní přírodu pod vedením místního zkušeného průvodce, den pak zakončíte pozorováním západu slunce a posezením u ohně. Můžete se zapojit do aktivit s místní komunitou, vydat se na malou vyjížďku na koni, rybařit, nebo třeba sbírat s místními med od divokých včel.

Další zážitky

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, gondar, památky, hrad, historie

Královský Gondar

Nádherný areál královských hradů v Gondaru je další „povinnou“ zastávkou v rámci historického okruhu po Etiopii. Čeká vás nádherná procházka mezi jednotlivými královskými paláci z období kolem 17. století, navšívíte lázně císaře Fasilida a kostel Debre Birhan Selassie, kde na vás bude ze stropu koukat 135 andělů…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, lalibela, památky, kostel, náboženství

Lalibela – chrámy vytesané do skály

11 kostelů vytesaných do skály před mnoha sty let je hlavní atrakcí městečka Lalibela, které leží vysoko v horách Lasta. „Nový Jeruzalém“, jak se Lalibele také říká, je na seznamu světového dědictví UNESCO. Zažijte atmosféru tohoto speciálního místa, dokud zůstává posvátným pro místní věřící a zároveň mimo cesty masové turistiky.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, místní trhy, tradiční suvenýry

Aksum – leží zde Archa úmluvy?

Aksum je starým královským městem na severu Etiopie a údajným sídlem královny ze Sáby. Také je toto město spojováno se vznikem afrického křesťanství. V dneší době potěší každého milovníka historie, při prohlídce Axumu s naším průvodcem se přenesete rovnou do starých časů královny ze Sáby.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, ptáci, ornitologie, ledňáček, ornitologický zájezd

Ornitologický ráj v Etiopii

Etiopie je jednou z nejzajímavějších destinací na světě pro milovníky ptactva. Bylo zde zdokumentováno více než 860 ptačích druhů, z nichž je mnoho endemických. Na svých ornitologických cestách navštívíte různé kouty Etiopie: jezera Velké příkopové propadliny, národní park Awash, hory Bale, Yabello a celou řadu dalších lokalit.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, pěší turistika, treky, hory, Simienské hory, Simien Mountains

NP Simien Mountains – horská turistika

Nejkrásnější horská panoramata v Africe, endemičtí paviáni dželada, vysokohorské svahy pokryté obřími lobéliemi, vodopády … to vše na vás čeká v Simienských horách. Ať sem vyrazíte na denní výlet s přenocováním v „nejvýše položeném hotelu v Africe“ a krátkou procházku, nebo na několikadenní trek, nebudete litovat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.