menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Z Tangeru do Marrákeše

Ať čekáte od Maroka cokoliv, budete překvapeni. Okouzlí vás přátelská atmosféra, pohostinní lidé, pořádek, čistota a především rozmanitá příroda, bohatý historický odkaz, památky i infrastruktura. Poznejte za 12 dní rozmanitost Maroka – kosmopolitní Tanger, královská města Meknes, Fez a Marrákeš, vystoupáte na duny na Sahaře, projedete Atlas křížem krážem a seznámíte se s filmařským řemeslem v Maroku.

destinace: Maroko

počet dní/nocí: 12 / 11

Marocké riady a kasby

Riad je tradiční marocký luxusní palác (dům) s vnitřní zahradou a dvorem, kde zažijete opravdovou atmosféru starých marockých časů v moderním pojetí. Často se jedná o bývalé domy obchodníků a šlechticů, které byly modernizovány pro pohodlí dnešních hostů. Většina z nich má střešní terasu, malý bazén a někdy i lázně a hammam. Některé luxusnější riady se pyšní zahradami plnými zelených pomerančovníků, zdobených fontán a skrytých malých koutků, kde si můžete vychutnat mátový čaj nebo luxusní soukromou večeři.

Meknes a Volubilis

Jen kousek od Fezu leží další královské město Meknes. Osudy Meknesu, původně malého tržního města, se dramaticky změnily, když se v 17. století ujal vlády sultán Moulay Ismail. Pro královský dvůr byly postaveny obrovské paláce, harémy a kilometry hradeb s klenutými branami. Byl to krutý vládce, jehož odkaz je živý dodnes.

Fez – návrat v čase do středověku

Fez již dávno přitahoval učence a filozofy, matematiky a právníky, astronomy a teology. Řemeslníci jim stavěli domy a paláce, králové obdarovávali mešity a medresy (náboženské školy) a obchodníci nabízeli exotické zboží z hedvábných cest a subsaharských obchodních stezek. Přestože Fez na počátku 19. století ztratil svůj vliv, zůstává mimořádně sebevědomým městem, jehož kulturní a duchovní linie návštěvníky okouzluje. V největší městské oblasti na světě bez aut zůstalo něco ze středověku: oslíci vozí zboží po spletitých uličkách a drobní řemeslníci se snaží vydělat si na živobytí stejně jako jejich předci.

Chefchaouen – modré město

Pohled na modře nabarvené domy v Chefchaouenu položené uprostřed rezavě červeného pohoří Rif posetého zelenými keři nabídne úchvatnou podívanou. Modré město, jak je Chefchaouen nazýván, je zastávkou mezi Fezem a Tangerem. Ve fotogenickém starém městě můžete strávit den touláním se úzkými uličkami, ať už s průvodcem, nebo na vlastní pěst. Proč jsou domy nabarvené na sytou modrou? To je dodnes záhada.

Pohoří Atlas – pěšky, na kole, 4×4

V Atlasu najdete úrodná údolí, vysoké zasněžené štíty hor, mnoho tras pro pěší turistiku i stezky pro horská kola. Na svých cestách objevíte odlehlé vesnice a nad vámi se budou tyčit zasněžené vrcholky nejvyššího pohoří severní Afriky. V neposlední řadě sem můžete vyrazit na prašné cesty ve vozech 4×4.

Sahara – nekonečná poušť

Rozlehlá a vyprahlá poušť Sahara je největší písečnou pouští na světě. Je rozlehlá, pustá a její krajina je skutečně nadpozemská. Od dun až po oázy – je tu toho tolik k prozkoumání. A protože je to drsné a životu nepřející prostředí, které se neustále mění, nikdy se tu nemůžete nudit.

Marrákeš – Červené město

Marrákeš, známý jako Rudé město, je proslulý svou starou medinou, četnými súky, starobylými paláci, jako je palác Badi a palác Bahia, pozoruhodnou mešitou Koutoubia, slavným náměstím Jemaa el-Fna a královskou hrobkou. Najdete tu lázně pro potěchu těla i duše a skvěle se tu najíte. Marrákeš vždy lákal umělce a volnomyšlenkáře z celého světa. Objevíte jeho kouzlo i vy?

PROGRAM ZÁJEZDU

Den 1 Odlet

Odlet z Prahy v odpoledních hodinách a noční přílet do marockého Tangeru.

Den 2 Tanger

Po půlnoci přiletíme do Tangeru, projdeme pasovými formalitami a řidič nás odveze do hotelu, kde se rychle ubytujeme a přespíme.
Ráno vyrazíme za poznáním tohoto mýtického města – navštívíme zahrady Mendoubia (dříve soukromé panství zástupce sultána), projdeme si staré město (Medina) a velké tržiště Gran Socco. Až dostaneme hlad, dáme si oběd v některé z místních restaurací (není v ceně). Odpoledne budeme mít čas na návštěvu městské pláže nebo krátký odpočinek.

Den 3 Tanger – Chefchaouen

Po snídani se podíváme na nejsevero-západnější cíp Afriky, kde se střetává Středozemní moře s Atlantikem a pokocháme se krásnými výhledy od majáku Cap Spartel. Poté zamíříme do nádherného “modro-bílého” města Chefchaouen. Projdeme se po tomto scénickém městečku položeného mezi okolními kopci. Nebudeme nikam spěchat, sedneme si v některé z kaváren na čaj a užijeme si poklidnou náladu.

Den 4 Od Římanů ke kořenům marockého Islámu: Chefchaouen – Volubilis – Meknes – Fés

Po snídani vyrazíme do královského města Fés, kam však dorazíme až v podvečer… Den začneme návštěvou římských a berberských ruin ve městě Volubilis. Město bylo vybudování ve 3. stol. před Kristem jako vojenská pevnost římského impéria. Projdeme se mezi archeologickými vykopávkami, pak popojedeme do města Meknes – navštívíme tu centrální náměstí El Hdim, Bab El Manour – monumentální bránu do starého města, prohlédneme si staré stáje a sýpky. Vyfotíme si městečko na “kopci” Moulay Idriss. Moulay Idriss je pro Maročany posvátné místo, odkud pochází královská dynastie a kde byly položeny základy místního Islámu. Odpoledne dorazíme do Fesu, kde se ubytujeme.

Den 5 Královské město Fés

Dnešní den věnujeme dalšímu z královských měst – Fésu. Je to nejstarší královské město, které bývalo srdcem marockého vzdělávání i rozmachu náboženství. Navštívíme staré město Medina, prohlédneme si mistry tkalce i tradiční zpracování kůží. Fés je proslavený řemeslnou výrobou podle starých tradic. Budeme tu trochu pod komerčním “tlakem”, protože celé centrum je plné obchůdků, řemeslníků a prodejců čehokoliv včetně drahých koberců a kožených výrobků. Odpoledne se vrátíme do hotelu.

Den 6 Přes hory, přes doly… hurá do Atlasu

Po snídani opustíme Fés a čeká nás cesta přes Atlas směrem na Saharu. Zpočátku pojedeme vysoko do hor, kde leží marocké lyžařské středisko Ifrane (zhruba 2.000 m nad mořem, ale sníh nečekejme). Projedeme historické městečko Immouzer du Kandar, berberské vesnice nebo město Azrou známé tradičními berberskými řemesly (tkaní koberců, řezbářství). Cílem dnešního dne je město Midelt, kam dorazíme po poledni.

Midelt obklopuje pohoří Atlas, tak se odpoledne můžeme věnovat pěší turistice a vyrazit na výlet. Pěší túra v okolí Midletu nás přiměje vážit si maličkostí v životě a dá nám možnost až rozjímat a meditovat. Berberští obyvatelé žijí prostě, ale dýchne na vás přátelská a vřelá nálada.

Den 7 Z hor na saharu – kemp v poušti

Dnes budeme pokračovat panoramatickou krajinou Atlasu přes kaňon Ziz do města Erfoud. Až dorazíme odpoledne do Erfoudu, přesedneme do jeepů 4×4 a budeme pokračovat do pouště, kde nás čekají pouštní stany, velbloudi a království písku…

 

Den 8 Východ slunce v poušti: Merzouga – Tinghir – Dades – Ouarzazate

Před rozbřeskem nasedneme na velbloudy (kdo si bude chtít přispat, tak vstávat nemusí) a vyrazíme na východ slunce do nitra pouště. Zpět do kempu se vrátíme na snídani. Po snídani nás čeká cesta klikatými silničkami přes hory do města Ouarzazate. Dnešní den nazveme “i cesta je cíl”. Budeme fotit nádherné přírodní scenérie a horské průsmyky včetně slavného kaňonu Dades. Po příjezdu do hotelu ve městě Ouarzazate se ubytujeme a dáme si večeři.

Den 9 Ouarzazate – Marrákeš

Po snídani navštívíme vesnici Ait Ben Haddou – nejslavnější opevněné město v jižním Maroku. Natáčelo se zde několik filmů jako Laurence z Arábie, Gladiátor, Kundum nebo Mumie. Dáme si tu oběd (na vlastní náklady) a odpoledne už dorazíme do Marrákeše. Cestou budeme obdivovat krásu Atlasu – přírodu, vesnice…
Večer můžeme společně vyrazit do centra Marrákeše na slavné náměstí Jemaa el-Fna – místo, kde to žije vykladači budoucnosti, muzikanty, stánky s občerstvením a nekonečným rojem prodejců čehokoliv.

Den 10 Marrákeš

Dnešek věnujeme poznávání Marrákeše. Marrákeš je druhé nejstarší královské město a určitě perla jižního Maroka. Město bylo založeno koncem 11. století. Jeho poloha na dohled zasněženého Atlasu je úchvatná. Navštívíme zahrady Menara, zvenku si prohlédneme mešitu Koutoubia, navštívíme slavný palác Bahia – dům velkovezíra sultána, který je vrcholným dílem architektury 19. století. Navštívíme královskou hrobku a po obědě (na vlastní náklady) se projdeme po tržišti. Večer se můžeme vrátit na hlavní náměstí Jemaa Fna Place – nejslavnější místo v Marrákeši plné stánků, prodejců, kaváren a restaurací, nebo navštívit velkolepé, avšak velmi turistické, kulturní představení s večeří.

Den 11 Rozloučení – pěší turistika v Atlasu

Po snídani vyrazíme naposledy obdivovat krásu Atlasu. S průvodcem odjedeme do cca 1,5 hod vzdáleného města Imlil, které leží u nejvyšší hory severní Afriky Djebel Toubkal (4 167 m). Na vrcholek nepůjdeme, ale vyrazíme na půldenní túru v jejím okolí. Imlil je berberské městečko, které se rozkládá v nádherné přírodě na hranici vysokého Atlasu. Okolní hory nabízejí nádherné výhledy z jejich srázů a přírodní krásy. Odpoledne se vrátíme do Marrákeše.

Den 12 Odlet domů

Dnes se rozloučíme s Marokem, po snídani transfer na letiště a odlet do přes Lisabon do Prahy.

Den 8 Východ slunce v poušti: Merzouga – Tinghir – Dades – Ouarzazate

Před rozbřeskem nasedneme na velbloudy (kdo si bude chtít přispat, tak vstávat nemusí) a vyrazíme na východ slunce do nitra pouště. Zpět do kempu se vrátíme na snídani. Po snídani nás čeká cesta klikatými silničkami přes hory do města Ouarzazate. Dnešní den nazveme “i cesta je cíl”. Budeme fotit nádherné přírodní scenérie a horské průsmyky včetně slavného kaňonu Dades. Po příjezdu do hotelu ve městě Ouarzazate se ubytujeme a dáme si večeři.

Den 9 Ouarzazate – Marrákeš

Po snídani navštívíme vesnici Ait Ben Haddou – nejslavnější opevněné město v jižním Maroku. Natáčelo se zde několik filmů jako Laurence z Arábie, Gladiátor, Kundum nebo Mumie. Dáme si tu oběd (na vlastní náklady) a odpoledne už dorazíme do Marrákeše. Cestou budeme obdivovat krásu Atlasu – přírodu, vesnice…
Večer můžeme společně vyrazit do centra Marrákeše na slavné náměstí Jemaa el-Fna – místo, kde to žije vykladači budoucnosti, muzikanty, stánky s občerstvením a nekonečným rojem prodejců čehokoliv.

Den 10 Marrákeš

Dnešek věnujeme poznávání Marrákeše. Marrákeš je druhé nejstarší královské město a určitě perla jižního Maroka. Město bylo založeno koncem 11. století. Jeho poloha na dohled zasněženého Atlasu je úchvatná. Navštívíme zahrady Menara, zvenku si prohlédneme mešitu Koutoubia, navštívíme slavný palác Bahia – dům velkovezíra sultána, který je vrcholným dílem architektury 19. století. Navštívíme královskou hrobku a po obědě (na vlastní náklady) se projdeme po tržišti. Večer se můžeme vrátit na hlavní náměstí Jemaa Fna Place – nejslavnější místo v Marrákeši plné stánků, prodejců, kaváren a restaurací, nebo navštívit velkolepé, avšak velmi turistické, kulturní představení s večeří.

Den 11 Rozloučení – pěší turistika v Atlasu

Po snídani vyrazíme naposledy obdivovat krásu Atlasu. S průvodcem odjedeme do cca 1,5 hod vzdáleného města Imlil, které leží u nejvyšší hory severní Afriky Djebel Toubkal (4 167 m). Na vrcholek nepůjdeme, ale vyrazíme na půldenní túru v jejím okolí. Imlil je berberské městečko, které se rozkládá v nádherné přírodě na hranici vysokého Atlasu. Okolní hory nabízejí nádherné výhledy z jejich srázů a přírodní krásy. Odpoledne se vrátíme do Marrákeše.

Den 12 Odlet domů

Dnes se rozloučíme s Marokem, po snídani transfer na letiště a odlet do přes Lisabon do Prahy.

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.