menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Omán

Omán je jako arabská pohádka – poetický, romantický a tajuplný. Dodnes si uchovává kouzlo staré Arábie. Poznáte jeho dávnou historii, středověké hrady, romantické i kruté báje. V horách a pouštích objevíte úchvatnou přírodu jako stvořenou pro milovníky aktivní dovolené. Z vyprahlé pouště se tu během chvíle přenesete do vysokých hor a den zakončíte osvěžující koupelí v zelených údolích “vádí” s průzračně čistou sladkou vodou. Na závěr dovolené si odpočinete na bělostných písečných plážích a vykoupete se v Indickém oceánu. Ománci jsou tak přátelští, že se tu budete cítit jako doma. Budete se chtít vrátit.

Při plánování dovolené není obvykle Omán v hledáčku cestovatelů na prvních příčkách. A to je velká škoda. Omán umí překvapit. Nabídne přátelskou a přitom lehce tajuplnou atmosféru, velmi dobré služby, skvělé jídlo, mnoho rozmanitých zážitků a písečné pláže Indického oceánu na jihu země.

Jedním z prvních pocitů, které budete vnímat po přistání v Ománu, bude štědrost, pohostinnost a přátelské chování místních obyvatel. Úsměvy jim téměř nemizí z tváří a jejich pohostinné duše zvou staré i nové příchozí, aby si pochutnali na domácím jídle, čerstvém ovoci, lahodně rozmanitých datlích a přivoněli k všudypřítomnému hořícímu kadidlu. Ománci jsou od srdce emotivní a dávají své pocity najevo jak ve smutných chvílích, tak hlavně při oslavách a v radostných okamžicích. Umějí žít a je to vidět na jejich tvářích i při večerní zábavě v parcích, na plážích nebo v restauracích.

Ománci jsou spokojený národ. Díky sultánu Kábúsovi, který položil základy dnešního Ománu, se tu lidé mají nadmíru dobře. Omán je země, která za posledních 50 let dosáhla největšího pokroku a růstu životní úrovně při srovnání všech států světa. Samozřejmě tomu pomohly příjmy z těžby ropy. Ale to by nestačilo bez přístupu osvíceného sultána. Díky jeho vizím a modernizaci země jsou lidé šťastní a přenášejí vřelost také na zahraniční hosty. Až sem přijedete, dozvíte se, proč tomu tak je a především vás bude místní nálada naplňovat pozitivní energií.

Ománská kultura patří k nejbohatším v arabském regionu, a to nejen díky své dlouhé a slavné historii, ale také díky tradicím, které obyvatelé dodržují dodnes. Jsou hrdí na své kroje, šperky a doplňky, přípravy na slavnosti a svatby, společenské události. Dodnes většina Ománců chodí oděná do tradičního obleku – pánové do prostého roucha s dlouhými rukávy sahajícího ke kotníkům, nazývaného dishdasha. Ženy nosí šat kandoura překrývající část kalhot sirwal a pokrývku hlavy

lihaf. Při dovolené vás tak tradice a zvyky obklopují i během procházky po městě, a ne jen při návštěvě muzea nebo při kulturním představení.

Stejně jako jsou Ománci tradiční ve svých zvycích, tak je tradiční i ománská architektura. Maskat i další města nemají moderní výškové budovy. Sultán Kábús měl rád tradice a nepřál si železobetonové mrakodrapy s ocelí a sklem. Proto je i dnešní Maskat, na rozdíl do sousední Dubaje, stále stejný jako před 50 lety – bílé nízkopodlažní domy, klikaté ulice, trhy. Ale nenechte se zmást – infrastruktura je luxusní, silnice dokonalé, dálnice osvětlené v celé své délce… Co v Ománu nenajdete, je noční život a alkoholové party. Zda je to dobře nebo špatně, necháme na vás. Z našeho pohledu je úžasné večer posedět v parku a pozorovat rodinné pikniky a poklidné stolování početných rodin, pobíhající děti okolo a mladé páry korzující po promenádě podél moře. Žádné diskotéky, bary, křik opilců…

Nad tradičními arabskými městy, památkami a historií stojí ománská příroda. Ta je v pouštním Ománu tak rozmanitá, až nebudete věřit. Najdete tu vysoké hory, které vyrůstají přímo z moře, z horských vyhlídek ve výškách kolem 2.000 – 3.000 m nad mořem se vám otevřou luxusní pohledy do krajiny, na jih od Maskatu vás uvítá nekonečná písečná poušť, kde prověříte schopnosti Toyoty Land Cruiser 4×4 při pouštním safari a můžete se ubytovat v luxusních pouštních kempech. Na závěr dovolené pak zamíříte na jih do Salalah k moři. Bílé široké pláže Indického oceánu jsou skvělým zakončením dovolené v Ománu.

Do Ománu můžete cestovat prakticky celoročně. Ideálním obdobím je jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a počasí slunečné. V létě je Ománu horko a na jihu v Salalah panuje období dešťů. To je atraktivní pro místní klientelu, která dešťovou kapku nevidí celý rok, ale ne pro nás. Naopak zimní měsíce jsou chladnější a není tu tak útulno jak byste čekali.

Vyberte si své zážitky v Ománu

velká mešita maskat, maskat omán, zájezd omán, dovolená omán, muscat omán, ubytování omá

Maskat – arabská pohádka

Hlavní město Ománu vás nadchne svojí atmosférou a vtáhne vás do poetické Arábie. Ve starém Maskatu najdete tradiční trhy, kolem vás stojí staré nízkopodlažní nabílené domy a na pozadí ční vyschlé holé kopce a skály. Na nábřeží zajdete do čajovny nebo se stavíte v některé z restaurací. Projdete se po pobřežní promenádě ve starém městě. Nebo naopak objevíte tradiční, avšak moderní Královskou operu a Velkou mešitu sultána Kábúse. Maskat je skvělým místem, odkud můžete vyrážet na výlety do okolí.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

nizwa omán, pevnost nizwa, hrady omán, zájezd omán, dovolená omán, omán pevnosti, omán zájezd

Pevnosti Bahla, Nizwa, Jabrin – tudy kráčí dějiny

Omán stál na křižovatce starých obchodních tras z Indie do Evropy, které bylo třeba bránit a zajistit bezpečný průchod obchodních karavan… a samozřejmě vybrat cla a daně. Stejně jako ománští námořníci kontrolovali celé pobřeží východní Afriky od Somálska po Tanzanii, tak pozemní obchodní trasy byly pod kontrolou Ománců a zdrojem velkých příjmů. Takový poklad bylo třeba bránit i silou… Pevnosti a hrady jsou toho dokladem.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Pohoří Hadžář, al-hadžar, horská turistika omán, treky omán, zájezd omán, dovolená omán, jabel shams omán, wadi ghul

Pohoří Hadžar

Pohoří Al Hadžar je díky své nádherné horské krajině a chladnějším teplotám samo o sobě důvodem, proč do Ománu cestovat, bez ohledu na další krásy a atrakce sultanátu. Pohoří Hadžar vytváří nádhernou a dramatickou scenérii. Pobyt v horách je skvělou základnou pro poznávání celého regionu. Máte rádi horskou turistiku? Pak neváhejte. Budete unešeni krásou zdejší krajiny.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Musandam omán, poloostrov musandam, horská turistika omán, treky omán, zájezd omán, dovolená omán, severní omán

Poloostrov Musandam – kde z moře vystupují horské vrcholy

Poloostrov Musandam s okolními ostrovy je nejsevernějším cípem Ománu. Skály vystupují přímo z tyrkysového moře. Mezi srázy skal jsou “vytesané” úzké zátoky. Výhledy, které se vám tu otevřou, jsou často přirovnávány k norským fjordům. Musandan přitahuje návštěvníky svojí vznešenou krajinou rozeklaných vrcholků pohoří Hadžar.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Poušť omán, ubytování v poušti omán, safari v poušti, poušt wahiba omán, poušť sharqiya omán, zájezd omán, dovolená omán

Poušť Wahiba – život Nomádů

V Sharqiya Sands, také známé také jako Wahiba Sands, vás obklopí zvlněné duny a pouštní vegetace. Písečné duny se před vámi táhnou jako nekonečný oceán písku. Při slunci položeném nízko na obzorem poušť působí, jako by byla stvořena ze zlata. Tyto větrem tvarované duny, z nichž některé dosahují výšky až 100 m, patří do jedné z nejkrásnějších písečných pouští na světě. Wahiba Sands se rozkládá na ploše zhruba 180 x 80 km. Přespat uprostřed pouště v některém z luxusních kempů je životní zážitek. Obloha plná hvězd a ticho vás obklopí a vstoupí do vaší duše. Na noc v poušti nikdy nezapomenete.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Wadi tiwi, turistika omán, koupání vádí tiwi, vádí tiwi, pohoří hadžár, zájezd omán, dovolená omán, oman zajezd

Wádí – rajská lázeň v pouštní krajině

„Wádí“ je arabský výraz pro údolí, která bývají zaplavena vodou. Vádí bývají po velkou část roku suchá, ale během monzunů se naplní vodou a vytvoří nádherné zelené oázy. Ve vádí kráčíte pěšky, brodíte se, plavete, slézáte skály. Nad vámi se tyčí kolmé stěny kaňonu vyhloubeného desítky metrů hluboko. Je to adrenalin a lázeň pro oči i duši současně. „Omán je úrodná země potoků, stromů, sadů a palmových hájů,“ napsal ve 14. století marocký cestovatel Ibn Battuta. Toto tvrzení platí dodnes a není lepší způsob, jak tuto zemi objevit, než projít její úžasná vádí. Poskytují chlad, stín a díky zavlažování i sady plné ovoce.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Ománem po vlastní ose – hory, pouště, historie, moře

Omán na vás dýchne svojí pohádkovou atmosférou. Přátelská země, která vás okouzlí. Ukážeme vám její historii, hory, vádí, poušť i města. Projdete se, zažijete safari v poušti a nakonec si i odpočinete u moře. Dozvíte se, jak ománští obchodníci a námořníci ovlivnili Evropu a budete obdivovat její rozmanitou přírodu.

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.