menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Poušť Wahiba – život Nomádů

V Sharqiya Sands, také známé také jako Wahiba Sands, vás obklopí zvlněné duny a pouštní vegetace. Písečné duny se před vámi táhnou jako nekonečný oceán písku. Při slunci položeném nízko na obzorem poušť působí, jako by byla stvořena ze zlata. Tyto větrem tvarované duny, z nichž některé dosahují výšky až 100 m, patří do jedné z nejkrásnějších písečných pouští na světě. Wahiba Sands se rozkládá na ploše zhruba 180 x 80 km. Přespat uprostřed pouště v některém z luxusních kempů je životní zážitek. Obloha plná hvězd a ticho vás obklopí a vstoupí do vaší duše. Na noc v poušti nikdy nezapomenete.

Kdy cestovat: říjen - duben

Kam cestovat: Omán

Kolik času potřebuji: 1 noc

Žádná dovolená v Ománu by nebyla úplná bez návštěvy pouště. Do pouště můžete vyrazit z Maskatu na denní výlet, přespat tu v některém z kempů nebo si návštěvu nechat na pobyt u moře v Salalah. Vždy to bude silný zážitek.

Beduíni (v arabštině to znamená obyvatelé pouště) zde stále žijí a pracují, nicméně poušť Wahiba je především oblíbeným výletním cílem místních rodin a turistů, kteří sem přijíždějí na jednodenní výlet nebo tu plánují strávit noc v některém z mnoha kempů nabízejících různou úroveň luxusu a vybavení. Přes den můžete dovádět v písečných dunách ve vozech 4×4 a přesvědčit se, co zkušení řidiči dokáží a silná auta vydrží. V podvečer se pak ubytujete v některém z kempů uprostřed pouště.

Přenocování v poušti vám umožní zažít poklidnou atmosféru, slyšet ticho a vnímat prostor. Seznámíte se s beduínskými tradicemi kolem otevřeného ohně, vyslechnete si příběhy o životě v poušti v dobách dávno minulých, pochutnáte si na tradičních specialitách a uvidíte miliony hvězd v jedné z nejčistších krajin široko daleko. Večer a noc pod hvězdami v nekonečné poušti je jedním z vrcholných zážitků na dovolené.

Empty Quarter – největší poušť světa
Přestože poušť Rub al-Chalí, ležící v jižním Ománu, zabírá plochu o rozloze “pouze” Francie, leží tu polovina písku celé Sahary. Tato oblast o rozloze 660 000 km², nazývaná “Empty Quarter”, je kvůli absenci osídlení největší souvislou písečnou pouští na světě. Nekonečné duny se táhnou všemi směry, jejich tvar mění podle směru větru. Při vašem pobytu u moře v Salalah můžete opustit pláž a v poušti Rub al-Chalí přespat. Je to nezapomenutelný zážitek. Jízdu v terénních vozech 4×4 nahoru a dolů po dunách, projížďku na velbloudech, romantický západ slunce a inkoustově černou oblohu plnou třpytivých hvězd si užijete naplno. Budete mít celoživotní zážitek.

Chcete se seznámit s kočovným životním stylem beduínů, tradičních nomádů, kteří se svými domovy putovali napříč Arábií? Přidejte se k nim a putujte pouští, vše potřebné si ponesete s sebou. Beduíni jsou dnes již usedlejší, ale váš průvodce může mít beduínský původ a může vám o jejich tradiční kultuře říci více.

Itinerář pro vás:

Ománem po vlastní ose – hory, pouště, historie, moře

Omán na vás dýchne svojí pohádkovou atmosférou. Přátelská země, která vás okouzlí. Ukážeme vám její historii, hory, vádí, poušť i města. Projdete se, zažijete safari v poušti a nakonec si i odpočinete u moře. Dozvíte se, jak ománští obchodníci a námořníci ovlivnili Evropu a budete obdivovat její rozmanitou přírodu.

Další zážitky

Musandam omán, poloostrov musandam, horská turistika omán, treky omán, zájezd omán, dovolená omán, severní omán

Poloostrov Musandam – kde z moře vystupují horské vrcholy

Poloostrov Musandam s okolními ostrovy je nejsevernějším cípem Ománu. Skály vystupují přímo z tyrkysového moře. Mezi srázy skal jsou “vytesané” úzké zátoky. Výhledy, které se vám tu otevřou, jsou často přirovnávány k norským fjordům. Musandan přitahuje návštěvníky svojí vznešenou krajinou rozeklaných vrcholků pohoří Hadžar.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Wadi tiwi, turistika omán, koupání vádí tiwi, vádí tiwi, pohoří hadžár, zájezd omán, dovolená omán, oman zajezd

Wádí – rajská lázeň v pouštní krajině

„Wádí“ je arabský výraz pro údolí, která bývají zaplavena vodou. Vádí bývají po velkou část roku suchá, ale během monzunů se naplní vodou a vytvoří nádherné zelené oázy. Ve vádí kráčíte pěšky, brodíte se, plavete, slézáte skály. Nad vámi se tyčí kolmé stěny kaňonu vyhloubeného desítky metrů hluboko. Je to adrenalin a lázeň pro oči i duši současně. „Omán je úrodná země potoků, stromů, sadů a palmových hájů,“ napsal ve 14. století marocký cestovatel Ibn Battuta. Toto tvrzení platí dodnes a není lepší způsob, jak tuto zemi objevit, než projít její úžasná vádí. Poskytují chlad, stín a díky zavlažování i sady plné ovoce.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

velká mešita maskat, maskat omán, zájezd omán, dovolená omán, muscat omán, ubytování omá

Maskat – arabská pohádka

Hlavní město Ománu vás nadchne svojí atmosférou a vtáhne vás do poetické Arábie. Ve starém Maskatu najdete tradiční trhy, kolem vás stojí staré nízkopodlažní nabílené domy a na pozadí ční vyschlé holé kopce a skály. Na nábřeží zajdete do čajovny nebo se stavíte v některé z restaurací. Projdete se po pobřežní promenádě ve starém městě. Nebo naopak objevíte tradiční, avšak moderní Královskou operu a Velkou mešitu sultána Kábúse. Maskat je skvělým místem, odkud můžete vyrážet na výlety do okolí.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

nizwa omán, pevnost nizwa, hrady omán, zájezd omán, dovolená omán, omán pevnosti, omán zájezd

Pevnosti Bahla, Nizwa, Jabrin – tudy kráčí dějiny

Omán stál na křižovatce starých obchodních tras z Indie do Evropy, které bylo třeba bránit a zajistit bezpečný průchod obchodních karavan… a samozřejmě vybrat cla a daně. Stejně jako ománští námořníci kontrolovali celé pobřeží východní Afriky od Somálska po Tanzanii, tak pozemní obchodní trasy byly pod kontrolou Ománců a zdrojem velkých příjmů. Takový poklad bylo třeba bránit i silou… Pevnosti a hrady jsou toho dokladem.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Pohoří Hadžář, al-hadžar, horská turistika omán, treky omán, zájezd omán, dovolená omán, jabel shams omán, wadi ghul

Pohoří Hadžar

Pohoří Al Hadžar je díky své nádherné horské krajině a chladnějším teplotám samo o sobě důvodem, proč do Ománu cestovat, bez ohledu na další krásy a atrakce sultanátu. Pohoří Hadžar vytváří nádhernou a dramatickou scenérii. Pobyt v horách je skvělou základnou pro poznávání celého regionu. Máte rádi horskou turistiku? Pak neváhejte. Budete unešeni krásou zdejší krajiny.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.