menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Pohoří Hadžar

Pohoří Al Hadžar je díky své nádherné horské krajině a chladnějším teplotám samo o sobě důvodem, proč do Ománu cestovat, bez ohledu na další krásy a atrakce sultanátu. Pohoří Hadžar vytváří nádhernou a dramatickou scenérii. Pobyt v horách je skvělou základnou pro poznávání celého regionu. Máte rádi horskou turistiku? Pak neváhejte. Budete unešeni krásou zdejší krajiny.

Kdy cestovat: říjen - duben

Kam cestovat: Omán

Kolik času potřebuji: 3 - 6 nocí

Džebel Achdar: hory, treky, chladné klima
Džebel Achdar, v překladu název znamená Zelené hory. Je to horský masív, který se táhne v délce 300 km od severu k jihu, a jehož vrcholky dosahují výšky 3.000 m. Je součástí pohoří Hadžar a pro nás je jedním z nejkrásnějších míst v Ománu. Je to také jedno z nejchladnějších míst, kde je po celý rok o 15 °C chladněji než v Maskatu. V zimě nahoře dokonce sněží.

Milovníci horské turistiky zde najdou značené stezky různé obtížnosti, ale vždy s krásnými výhledy a skvostnou nedotčenou přírodou. Na některých stezkách je třeba popasovat se s prudkými svahy a skalnatým terénem. Z náhorní plošiny Saiq si můžete vychutnat úchvatné výhledy na vesnice a terasovitá políčka a farmy pod vámi. Srázy a svahy někde zdoláváte po ferratách, jinde šlapete v kamení a po skalách. Vyrazit můžete sami nebo s místním průvodcem, který vám ukáže i “tajné” stezky a skrytá zákoutí.

V horách Džebel Achdar najdete poklidné ománské vesnice (některé jsou opuštěné), svahy pokryté terasovitými farmami a zavlažovanými kanály falaj, kolem kterých jsou roztroušeny sady granátových jablek, broskví, jablek, meruněk a vlašských ořechů. Na jaře jsou pláně Džebel Achdar pokryty růžovými damaškovými růžemi. Destilovaná růžová voda se používá při vaření i jako parfém – je to luxusní dárek, který si z Ománu můžete přivézt.

Džebel Šams: pozoruhodné výhledy v pohoří Hadžar
Vydejte se na vyhlídku na Džebel Šams, nejvyšší vrchol Ománu ve výšce 3009 m v pohoří Hadžar, a uspořádejte si tu piknik na náhorní plošině s dramatickými výhledy do kaňonu. Vrchol Džebel Šams patří armádě a přístup je zakázaný. Přesto milovníci pěší turistiky nepřijdou zkrátka. Mohou se vydat na výpravu kaňony Wadi Ghul a Wadi Nakhr, které jsou obklopeny rozeklanými vápencovými stěnami. Co taková pětihodinová túra po staré oslí stezce s pozoruhodnými výhledy do kraje? Stezka končí v opuštěné vesnici As Sab. Další trasy vás zavedou do vesnic, na farmy, datlové plantáže a k přírodním jezírkům skrytým mezi skalnatou krajinou.

Wadi Ghul: Velký kaňon Arábie
Vysoko na jižních svazích Džebel Šams, nejvyššího vrcholu pohoří Hadžar, vyhloubila příroda kaňon tak hluboký a velkolepý, že se mu říká Velký kaňon Arábie. Střídající se pásy odolného vápence a úzké lavice z měkčích břidlic vytvořily propastné stěny této 1000 m hluboké soutěsky. Do jejích hlubin můžete nahlédnout ze stezky “Balcony Walk” – 6 km dlouhé úchvatné túry.

Další zážitky

Poušť omán, ubytování v poušti omán, safari v poušti, poušt wahiba omán, poušť sharqiya omán, zájezd omán, dovolená omán

Poušť Wahiba – život Nomádů

V Sharqiya Sands, také známé také jako Wahiba Sands, vás obklopí zvlněné duny a pouštní vegetace. Písečné duny se před vámi táhnou jako nekonečný oceán písku. Při slunci položeném nízko na obzorem poušť působí, jako by byla stvořena ze zlata. Tyto větrem tvarované duny, z nichž některé dosahují výšky až 100 m, patří do jedné z nejkrásnějších písečných pouští na světě. Wahiba Sands se rozkládá na ploše zhruba 180 x 80 km. Přespat uprostřed pouště v některém z luxusních kempů je životní zážitek. Obloha plná hvězd a ticho vás obklopí a vstoupí do vaší duše. Na noc v poušti nikdy nezapomenete.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Musandam omán, poloostrov musandam, horská turistika omán, treky omán, zájezd omán, dovolená omán, severní omán

Poloostrov Musandam – kde z moře vystupují horské vrcholy

Poloostrov Musandam s okolními ostrovy je nejsevernějším cípem Ománu. Skály vystupují přímo z tyrkysového moře. Mezi srázy skal jsou “vytesané” úzké zátoky. Výhledy, které se vám tu otevřou, jsou často přirovnávány k norským fjordům. Musandan přitahuje návštěvníky svojí vznešenou krajinou rozeklaných vrcholků pohoří Hadžar.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

velká mešita maskat, maskat omán, zájezd omán, dovolená omán, muscat omán, ubytování omá

Maskat – arabská pohádka

Hlavní město Ománu vás nadchne svojí atmosférou a vtáhne vás do poetické Arábie. Ve starém Maskatu najdete tradiční trhy, kolem vás stojí staré nízkopodlažní nabílené domy a na pozadí ční vyschlé holé kopce a skály. Na nábřeží zajdete do čajovny nebo se stavíte v některé z restaurací. Projdete se po pobřežní promenádě ve starém městě. Nebo naopak objevíte tradiční, avšak moderní Královskou operu a Velkou mešitu sultána Kábúse. Maskat je skvělým místem, odkud můžete vyrážet na výlety do okolí.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

nizwa omán, pevnost nizwa, hrady omán, zájezd omán, dovolená omán, omán pevnosti, omán zájezd

Pevnosti Bahla, Nizwa, Jabrin – tudy kráčí dějiny

Omán stál na křižovatce starých obchodních tras z Indie do Evropy, které bylo třeba bránit a zajistit bezpečný průchod obchodních karavan… a samozřejmě vybrat cla a daně. Stejně jako ománští námořníci kontrolovali celé pobřeží východní Afriky od Somálska po Tanzanii, tak pozemní obchodní trasy byly pod kontrolou Ománců a zdrojem velkých příjmů. Takový poklad bylo třeba bránit i silou… Pevnosti a hrady jsou toho dokladem.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Wadi tiwi, turistika omán, koupání vádí tiwi, vádí tiwi, pohoří hadžár, zájezd omán, dovolená omán, oman zajezd

Wádí – rajská lázeň v pouštní krajině

„Wádí“ je arabský výraz pro údolí, která bývají zaplavena vodou. Vádí bývají po velkou část roku suchá, ale během monzunů se naplní vodou a vytvoří nádherné zelené oázy. Ve vádí kráčíte pěšky, brodíte se, plavete, slézáte skály. Nad vámi se tyčí kolmé stěny kaňonu vyhloubeného desítky metrů hluboko. Je to adrenalin a lázeň pro oči i duši současně. „Omán je úrodná země potoků, stromů, sadů a palmových hájů,“ napsal ve 14. století marocký cestovatel Ibn Battuta. Toto tvrzení platí dodnes a není lepší způsob, jak tuto zemi objevit, než projít její úžasná vádí. Poskytují chlad, stín a díky zavlažování i sady plné ovoce.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.