menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Etiopie

Střecha Afriky, kolébka lidstva, neuvěřitelně rozmanitá destinace nabízející širokou škálu zážitků: od historie přes přírodní krásy vysokých hor až po tradiční africké kmeny exotického vzhledu i zvyků… to všechno je Etiopie. Navíc patří k zemím, které ještě nebyly zasaženy masovou turistikou, takže pokud chcete uniknout zájezdovým autobusům, jste na správném místě…

Etiopie je doslova kolébkou lidstva. Je to země s „černým africkým křesťanstvím“ a křesťanské památky patří k tomu nejzajímavějšímu a nejvzácnějšímu na celém africkém kontinentu. Chrámy vytesané do skály v Lalibele se často řadí mezi divy světa. Přírodní skvosty jako magické a monumentální údolí Velké příkopové propadliny, které je možné pozorovat i z vesmíru, horský národní park Bale, kde žije vzácný vlček etiopský, nebo nádherné vrcholky hor Simien Mountains, budete jinde na světě jen těžko hledat. Pochopíte, proč se Etiopii říká „střecha Afriky“.
Víte, že královna ze Sáby pocházela právě z Etiopie? A kde a jak se přišlo na to, že má káva povzbudivé účinky?

Etiopie patří mezi turistickými destinacemi mezi ty méně známé, nabízí ale návštěvníkům širokou rozmanitost. Pokud rádi navštěvujete místa, která ještě nejsou postižena masovou turistikou, neměli byste Etiopii vynechat. Milovníci historie si najdou své na etiopském severu, příznivci aktivní dovolené míří na treky do Simienských hor a také do mnohem méně známého národního parku Bale na jihu.

Pokud vás zajímají tradiční zvyky a kultura afrických kmenů, pak se vydejte na daleký jih do údolí řeky Omo. Na svých cestách byste alespoň jednou měli navštívit některý z místních trhů, kde se prodává opravdu všechno: kávová zrna v obrovském výběru, pestrobarevné voňavé koření, domácí potřeby všeho druhu, obuv i oblečení, nesmí samozřejmě chybět čerstvá zelenina, a je-li libo, můžete si z trhu odvést třeba i živého oslíka nebo krávu.

Kdy cestovat
Nejlepší období pro návštěvu Etiopie je období sucha, které trvá přibližně od října do května. Pokud zemi navštívíte krátce po skončení dešťů, krajina vysočiny bude nádherně zelená, posetá miliony květů. Většina území Etiopie leží v nadmořské výšce přes 1500 metrů, můžete tedy očekávat příjemné denní teploty (přesto, že země leží kousek od rovníku) a chladné noci. Ve vyšších oblastech hor můžou noční teploty klesat pod bod mrazu.

Vyberte si své zážitky v Etiopii

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, bale mountains, hory, příroda, treky

Bale Mountains National Park

Rozmanitá krajina národního parku Bale láká milovníky přírody, kteří se sem vydávají za horskou turistikou nebo třeba za pozorováním ptactva. Najdete zde náhorní planinu v nadmořské výšce přes 4000 metrů, vzácného vlčka etiopského, horská jezera i jalovcové lesy.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, gondar, památky, hrad, historie

Královský Gondar

Nádherný areál královských hradů v Gondaru je další „povinnou“ zastávkou v rámci historického okruhu po Etiopii. Čeká vás nádherná procházka mezi jednotlivými královskými paláci z období kolem 17. století, navšívíte lázně císaře Fasilida a kostel Debre Birhan Selassie, kde na vás bude ze stropu koukat 135 andělů…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, lalibela, památky, kostel, náboženství

Lalibela – chrámy vytesané do skály

11 kostelů vytesaných do skály před mnoha sty let je hlavní atrakcí městečka Lalibela, které leží vysoko v horách Lasta. „Nový Jeruzalém“, jak se Lalibele také říká, je na seznamu světového dědictví UNESCO. Zažijte atmosféru tohoto speciálního místa, dokud zůstává posvátným pro místní věřící a zároveň mimo cesty masové turistiky.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, pěší turistika, treky, hory, Simienské hory, Simien Mountains

NP Simien Mountains – horská turistika

Nejkrásnější horská panoramata v Africe, endemičtí paviáni dželada, vysokohorské svahy pokryté obřími lobéliemi, vodopády … to vše na vás čeká v Simienských horách. Ať sem vyrazíte na denní výlet s přenocováním v „nejvýše položeném hotelu v Africe“ a krátkou procházku, nebo na několikadenní trek, nebudete litovat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd etiopie, zájezd etiopie, ptáci, ornitologie, ledňáček, ornitologický zájezd

Ornitologický ráj v Etiopii

Etiopie je jednou z nejzajímavějších destinací na světě pro milovníky ptactva. Bylo zde zdokumentováno více než 860 ptačích druhů, z nichž je mnoho endemických. Na svých ornitologických cestách navštívíte různé kouty Etiopie: jezera Velké příkopové propadliny, národní park Awash, hory Bale, Yabello a celou řadu dalších lokalit.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.