menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Šimpanzi v NP Kibale Forest

Setkání tváří v tvář s nejbližšími příbuznými člověka nesmí chybět v žádném itineráři pro návštěvu Ugandy. Nazujte trekové boty a vyrazte do kopců a lesů národního parku Kibale, kde žije asi 1500 šimpanzů. Většinou je dříve uslyšíte než uvidíte, ale setkání se šimpanzi je zážitkem, na který rozhodně stojí za to si počkat.

Kdy cestovat: červen - září, prosinec - únor

Kam cestovat: Uganda

Kolik času potřebuji: 2 - 3 noci

Kromě horských goril, kterými je Uganda vyhlášená, zde můžete pozorovat v přirozeném prostředí také šimpanze. Jsou to nádherní inteligentní tvorové, kteří mají podle vědců z 99 % DNA shodnou s tou naší. Pokud se rozhodnete s nimi strávit nějaký čas, určitě to bude patřit k vrcholným zážitkům vaší dovolené v Ugandě.

V Ugandě žije těchto úžasných tvorů přibližně 5000, z toho asi 1500 v NP Kibale Forest. Šimpanze můžete v Ugandě pozorovat na několika místech. Mezi tři hlavní oblasti patří NP Kibale Forest, NP Murchinson Falls a NP Queen Elizabeth.

V NP Kibale Forest je několik rodin zvyklých na přítomnost lidí. K těmto rodinám můžete podniknout trek. Půjdete v malé skupince maximálně 6 – 8 lidí a ve chvíli, kdy šimpanze za pomocí stopařů najdete, budete mít celou hodinu, kterou můžete strávit jejich pozorováním. Šimpanzi se často pohybují vysoko v korunách stromů, když je najdete, je potřeba zůstat v klidu a počkat, až slezou dolů na zem.

Pak už budete mít ideální podmínky, abyste mohli pozorovat jejich jednotlivé osobnosti a individuální chování.

Na rozdíl od goril spolu šimpanzi často velmi hlasitě komunikují. Díky tomu je stopaři obvykle snadno najdou a pak už je jen na vás, abyste si maximálně užili vzácné chvíle v jejich blízkosti.

Kromě klasického treku se v Kibale také nabízí „habituation experience“, kdy se stanete součástí týmu, který má za úkol přivyknout šimpanze na přítomnost lidí. Celý tento proces obvykle trvá asi dva roky. V tomto případě se vydáte do pralesa za rozbřesku, abyste zastihli šimpanze ještě dřív, než opustí své hnízdo, kde strávili noc. Když najdete danou šimpanzí rodinu, budete mít možnost s ní strávit celý den. Na konci dne budete umět poznat jednotlivé členy šimpanzí rodiny. Váš dlouhý den plný zážitků skončí ve chvíli, kdy si šimpanzi postaví hnízda a odeberou se ke spánku.

Další zážitky

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, safari, lev, velká pětka, národní park Queen Elizabeth

NP Queen Elizabeth – stromoví lvi

Vydejte se na safari do NP Queen Elizabeth, kde budete mít možnost spatřit lvy zcela netypicky ve větvích obrovských stromů. Stáda slonů a buvolů na břehu kanálu Kazinga, leniví krokodýli, hlasití hroši, nádherná krajina sopečných jezer a savan… to vše najdete v tomto „královském“ parku.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

uganda, stopování nosorožců, safari v ugandě, CK Leones, zájezd uganda

Pěší stopování nosorožců – Ziwa Rhino Sanctuary

Pod vedením zkušeného rangera se vydejte pěšky do africké buše, abyste vystopovali jedno ze zvířat, které náleží k „velké pětce“, nosorožce. Když poprvé zahlédnete v buši tyto dvoutunové kolosy, zatají se vám dech a setkání s nosorožci bude jistě patřit k nejsilnějším zážitkům z vaší dovolené v Ugandě.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, treky, Rwenzori Mountains, Měsíční hory

Horská turistika na rovníku – Rwenzori Mountains

Že nemůže být na rovníku led a sníh? Ale ano … zamiřte do Rwenzori Mountains a přesvědčte se sami. Vyberte si některý z treků podle vašich časových a fyzických možností. Čeká vás nádherná rozmanitá krajina několika přírodních pásem, které se proměňují s nastoupanou nadmořskou výškou. Najdete zde vše od tropického pralesa až po pásmo sněhu a ledu.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, safari, ptáci, ornitologie, murchinson falls, nil, jezera

NP Murchison Falls

Nechte se, stejně jako kdysi Winston Churchill, smáčet vodní tříští u ohromujících vodopádů Murchison na řece Nil, vydejte se člunem po proudu směrem k Albertovu jezeru a cestou pozorujte hrochy, krokodýly a nezapomeňte pozorně koukat i do hustého porostu papyrusu, kde můžete zahlédnout nádherného člunozobce afrického. Pak přesednete do terénního vozu a vyrazíte na safari, kde vás čekají stáda antilop, žirafy, buvoli a další obyvatelé africké savany.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, jezero, člun, Lake Bunyonyi

Jezero Bunyonyi

Dopřejte si odpočinek u nadpozemsky krásného jezera Bunyonyi. Přes den si uděláte výlet loďkou, zaplavete si v čistých a bezpečných vodách jezera a den zakončíte se skleničkou vína v ruce a pohledem na západ slunce nad vodní hladinou posetou desítkami smaragdových ostrovů. 

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, nil, rafting, adrenalin, dobrodružství, rafting na nilu

Rafting na Nilu – Jinja

Vítejte v Jinje, východoafrickém hlavním městě adrenalinu. Bílý Nil zde vytéká z Viktoriina jezera, valí se dolů v kaskádách, peřejích a vodopádech a vytváří výborné podmínky pro raftování na divoké vodě. Řeka Nil je tady rychlá a silná a samozřejmě je domovem krokodýlů – ale žádný strach, tito velcí plazi nemají v lásce rychle tekoucí vody…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, treky, hory, horské gorily, trek za gorilami, prales, bwindi, uganda gorily

Horské gorily – NP Bwindi Impenetrable Forest

Pozorovat gorily v jejich přirozeném prostředí patří bezesporu k nejsilnějším zážitkům každého milovníka přírody. Vydejte se v Ugandě do nitra deštného pralesa, abyste mohli strávit čas ve společnosti těchto nádherných tvorů. Velikost starého samce se stříbrným hřbetem vás ohromí, hravost a zvědavost mláďat zase pobaví… trek za gorilami se vám nesmazatelně zapíše do paměti a při návštěvě Ugandy jej rozhodně nesmíte vynechat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.