menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

NP Murchison Falls

Nechte se, stejně jako kdysi Winston Churchill, smáčet vodní tříští u ohromujících vodopádů Murchison na řece Nil, vydejte se člunem po proudu směrem k Albertovu jezeru a cestou pozorujte hrochy, krokodýly a nezapomeňte pozorně koukat i do hustého porostu papyrusu, kde můžete zahlédnout nádherného člunozobce afrického. Pak přesednete do terénního vozu a vyrazíte na safari, kde vás čekají stáda antilop, žirafy, buvoli a další obyvatelé africké savany.

Kdy cestovat: červen - září, prosinec - únor

Kam cestovat: Uganda

Kolik času potřebuji: 3 - 5 nocí

Národní park Murchison Falls (známý také pod jménem Kabalega NP) je nejstarším a největším národním parkem v Ugandě a chrání obrovské území původní africké savany, které protíná majestátní řeka Nil. Národním parkem byl vyhlášen v roce 1926 a získal své jméno podle stejnojmenných vodopádů. Murchison Falls je místem, kde se široká řeka Nil snaží vecpat do soutěsky pouhých 7 metrů úzké a padá zde do více než čtyřicetimetrové hloubky. Když stojíte na vyhlídce nad vodopádem, tají se vám dech nad sílou a intenzitou vodního živlu a krásou barevné duhy, kterou tvoří mohutná vodní tříšť.

V národním parku Murchison Falls můžete na safari běžně pozorovat stáda buvolů, slony, hrochy ponořené ve vodní lázni, lvy odpočívající ve stínu akácií, pasoucí se antilopy, elegantní žirafy a mnoho další zvěře. Zejména pro milovníky ptactva (ale zdaleka nejen pro ně) je velkou místní atrakcí člunozobec africký. Tento úžasný pták může dosahovat výšky až 140 cm a v přírodě ho můžete pozorovat pouze v některých mokřadech tropické centrální Afriky. NP Murchinson Falls je jednou z těchto lokalit.

Vydejte se na plavbu lodí po řece Nil, můžete vyrazit proti proudu směrem k vodopádům, cestou budete pozorovat množství zvěře – jednak stálých obyvatel řeky jako jsou hroši a krokodýli, tak i těch, která přišla vyhledat osvěžení (sloni, antilopy, prasata bradavičnatá a další). Připlujete pod Murchison Falls zespoda, a ti zdatnější si mohou plavbu spojit s trekem k vršku vodopádů.
Další možností je plavba po proudu řeky, poplujete směrem k nilské deltě a Albertovu jezeru. Řeka začne pomalu ztrácet na své síle, začne se rozlévat do šířky a vytváří zde plovoucí ostrůvky rákosí a papyru. Právě v této části nilské delty máte nejlepší možnost spatřit vzácného člunozobce.

Plavba po proudu řeky je obvykle organizována odpoledne, abyste mohli den plný zážitků zakončit jedinečným západem slunce na Nilu a každý, kdo jej zažije, nám jistě dá zapravdu, že západy slunce v Africe patří k nejromantičtějším a nejkrásnějším zážitkům vaší dovolené.

Další zážitky

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, safari, lev, velká pětka, národní park Queen Elizabeth

NP Queen Elizabeth – stromoví lvi

Vydejte se na safari do NP Queen Elizabeth, kde budete mít možnost spatřit lvy zcela netypicky ve větvích obrovských stromů. Stáda slonů a buvolů na břehu kanálu Kazinga, leniví krokodýli, hlasití hroši, nádherná krajina sopečných jezer a savan… to vše najdete v tomto „královském“ parku.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, treky, Rwenzori Mountains, Měsíční hory

Horská turistika na rovníku – Rwenzori Mountains

Že nemůže být na rovníku led a sníh? Ale ano … zamiřte do Rwenzori Mountains a přesvědčte se sami. Vyberte si některý z treků podle vašich časových a fyzických možností. Čeká vás nádherná rozmanitá krajina několika přírodních pásem, které se proměňují s nastoupanou nadmořskou výškou. Najdete zde vše od tropického pralesa až po pásmo sněhu a ledu.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, treky, hory, horské gorily, trek za gorilami, prales, bwindi, uganda gorily

Horské gorily – NP Bwindi Impenetrable Forest

Pozorovat gorily v jejich přirozeném prostředí patří bezesporu k nejsilnějším zážitkům každého milovníka přírody. Vydejte se v Ugandě do nitra deštného pralesa, abyste mohli strávit čas ve společnosti těchto nádherných tvorů. Velikost starého samce se stříbrným hřbetem vás ohromí, hravost a zvědavost mláďat zase pobaví… trek za gorilami se vám nesmazatelně zapíše do paměti a při návštěvě Ugandy jej rozhodně nesmíte vynechat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, kibale, šimpanzi, opice, safari, safari uganda

Šimpanzi v NP Kibale Forest

Setkání tváří v tvář s nejbližšími příbuznými člověka nesmí chybět v žádném itineráři pro návštěvu Ugandy. Nazujte trekové boty a vyrazte do kopců a lesů národního parku Kibale, kde žije asi 1500 šimpanzů. Většinou je dříve uslyšíte než uvidíte, ale setkání se šimpanzi je zážitkem, na který rozhodně stojí za to si počkat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, jezero, člun, Lake Bunyonyi

Jezero Bunyonyi

Dopřejte si odpočinek u nadpozemsky krásného jezera Bunyonyi. Přes den si uděláte výlet loďkou, zaplavete si v čistých a bezpečných vodách jezera a den zakončíte se skleničkou vína v ruce a pohledem na západ slunce nad vodní hladinou posetou desítkami smaragdových ostrovů. 

Přidat do záložek Nezávazně poptat

uganda, stopování nosorožců, safari v ugandě, CK Leones, zájezd uganda

Pěší stopování nosorožců – Ziwa Rhino Sanctuary

Pod vedením zkušeného rangera se vydejte pěšky do africké buše, abyste vystopovali jedno ze zvířat, které náleží k „velké pětce“, nosorožce. Když poprvé zahlédnete v buši tyto dvoutunové kolosy, zatají se vám dech a setkání s nosorožci bude jistě patřit k nejsilnějším zážitkům z vaší dovolené v Ugandě.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, nil, rafting, adrenalin, dobrodružství, rafting na nilu

Rafting na Nilu – Jinja

Vítejte v Jinje, východoafrickém hlavním městě adrenalinu. Bílý Nil zde vytéká z Viktoriina jezera, valí se dolů v kaskádách, peřejích a vodopádech a vytváří výborné podmínky pro raftování na divoké vodě. Řeka Nil je tady rychlá a silná a samozřejmě je domovem krokodýlů – ale žádný strach, tito velcí plazi nemají v lásce rychle tekoucí vody…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.