menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Horské gorily – NP Bwindi Impenetrable Forest

Pozorovat gorily v jejich přirozeném prostředí patří bezesporu k nejsilnějším zážitkům každého milovníka přírody. Vydejte se v Ugandě do nitra deštného pralesa, abyste mohli strávit čas ve společnosti těchto nádherných tvorů. Velikost starého samce se stříbrným hřbetem vás ohromí, hravost a zvědavost mláďat zase pobaví… trek za gorilami se vám nesmazatelně zapíše do paměti a při návštěvě Ugandy jej rozhodně nesmíte vynechat.

Kdy cestovat: červen - září, prosinec - únor

Kam cestovat: Uganda

Kolik času potřebuji: 3 – 5 nocí

Pozorovat gorily v jejich přirozeném prostředí patří bezesporu k nejsilnějším zážitkům každého milovníka přírody. Bwindi patří mezi hrstku míst na světě, kde se můžete za horskými gorilami vydat.

Národní park Bwindi Impenetrable Forest je na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě horských goril se zde vyskytuje na 120 dalších druhů savců, například malé antilopy, pralesní prasata, cibetka nebo šakal a samozřejmě různé druhy opic. Najdete zde přes 220 druhů motýlů a můžete napočítat přes 300 ptačích druhů.

Hlavní atrakcí tohoto národního parku jsou ale samozřejmě gorily. Žije zde přibližně 45% z celkové populace těchto ohrožených primátů. Na rozloze přibližně 321 km2 se vyskytuje 35 zdokumentovaných gorilích rodin. Patnáct z nich je zvyklých na přítomnost lidí, a dají se za nimi podnikat treky. Aby gorily netrpěly přílišným turismem, je tato aktivita přísně regulována. Každou gorilí rodinu smí navštívit pouze jedna skupina maximálně 8 turistů denně a pobýt mezi nimi nejvýše jednu hodinu. Takto nerušíte zvířata v jejich přirozeném prostředí a zároveň máte zaručený intimní zážitek v malé skupince podobně naladěných cestovatelů.

Pro dobrodružnější povahy nabízí v Bwindi „habituation experince“ – stanete se součástí přivykání nových gorilích rodin na přítomnost lidí. Tento zážitek se odehrává pouze ve čtyřech lidech a s rodinou můžete strávit 4 hodiny.

V každém případě buďte připraveni na to, že cesta za gorilami není procházkou v růžové zahradě. Jak již název národního parku napovídá

(doslova „Neproniknutelný prales Bwindi“), na každém treku za gorilami musíte počítat s tím, že budete prostupovat mlžným pralesem, překračovat potůčky a říčky, budete stoupat a klesat svahy kopců, a to vše v nadmořské výšce kolem 2000 metrů. Odměnou vám bude pobyt v nádherné divoké přírodě, na jehož konci strávíte hodinu v blízkosti nádherných horských goril.

Ocitnete se uprostřed rodiny těchto mírumilovných obrů a budete pozorovat jejich denní život: dospělí tráví většinu času tím, že se krmí šťavnatými zelenými listy, nebo jen odpočívají, mláďata jsou naopak velmi akční, zvědavá a hravá. Uvidíte, že vám vyhrazená hodina uběhne rychlostí světla, ale zanechá ve vás nezapomenutelný zážitek.

Pokud chcete gorily vidět, neznamená to, že musíte mít kondici vrcholového sportovce. Nicméně doporučujeme, abyste byli alespoň v průměrné kondici, musíte být schopni jít několik hodin v terénu (pomalu, se zastávkami). K některým rodinám goril se dostanete za necelou hodinu, k jiným může trek trvat několik hodin. Není možné předem zaručit, jak daleko bude právě vaše rodina, ale věřte, že místní zkušení stopaři a průvodci vás k ní povedou nejkratší a nejschůdnější možnou cestou a na konci dne budete mít zážitek, na který budete vzpomínat po celý život. I když jsou gorily přivyklé na přítomnost lidí, stále jsou to divoká zvířata uprostřed divoké africké přírody. Musíte tedy brát na zřetel i to, že jejich pozorování nelze na 100% garantovat. Ale i 98% šance rozhodně stojí za pokus!

Další zážitky

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, treky, Rwenzori Mountains, Měsíční hory

Horská turistika na rovníku – Rwenzori Mountains

Že nemůže být na rovníku led a sníh? Ale ano … zamiřte do Rwenzori Mountains a přesvědčte se sami. Vyberte si některý z treků podle vašich časových a fyzických možností. Čeká vás nádherná rozmanitá krajina několika přírodních pásem, které se proměňují s nastoupanou nadmořskou výškou. Najdete zde vše od tropického pralesa až po pásmo sněhu a ledu.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

uganda, stopování nosorožců, safari v ugandě, CK Leones, zájezd uganda

Pěší stopování nosorožců – Ziwa Rhino Sanctuary

Pod vedením zkušeného rangera se vydejte pěšky do africké buše, abyste vystopovali jedno ze zvířat, které náleží k „velké pětce“, nosorožce. Když poprvé zahlédnete v buši tyto dvoutunové kolosy, zatají se vám dech a setkání s nosorožci bude jistě patřit k nejsilnějším zážitkům z vaší dovolené v Ugandě.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, safari, lev, velká pětka, národní park Queen Elizabeth

NP Queen Elizabeth – stromoví lvi

Vydejte se na safari do NP Queen Elizabeth, kde budete mít možnost spatřit lvy zcela netypicky ve větvích obrovských stromů. Stáda slonů a buvolů na břehu kanálu Kazinga, leniví krokodýli, hlasití hroši, nádherná krajina sopečných jezer a savan… to vše najdete v tomto „královském“ parku.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, safari, ptáci, ornitologie, murchinson falls, nil, jezera

NP Murchison Falls

Nechte se, stejně jako kdysi Winston Churchill, smáčet vodní tříští u ohromujících vodopádů Murchison na řece Nil, vydejte se člunem po proudu směrem k Albertovu jezeru a cestou pozorujte hrochy, krokodýly a nezapomeňte pozorně koukat i do hustého porostu papyrusu, kde můžete zahlédnout nádherného člunozobce afrického. Pak přesednete do terénního vozu a vyrazíte na safari, kde vás čekají stáda antilop, žirafy, buvoli a další obyvatelé africké savany.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, nil, rafting, adrenalin, dobrodružství, rafting na nilu

Rafting na Nilu – Jinja

Vítejte v Jinje, východoafrickém hlavním městě adrenalinu. Bílý Nil zde vytéká z Viktoriina jezera, valí se dolů v kaskádách, peřejích a vodopádech a vytváří výborné podmínky pro raftování na divoké vodě. Řeka Nil je tady rychlá a silná a samozřejmě je domovem krokodýlů – ale žádný strach, tito velcí plazi nemají v lásce rychle tekoucí vody…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, jezero, člun, Lake Bunyonyi

Jezero Bunyonyi

Dopřejte si odpočinek u nadpozemsky krásného jezera Bunyonyi. Přes den si uděláte výlet loďkou, zaplavete si v čistých a bezpečných vodách jezera a den zakončíte se skleničkou vína v ruce a pohledem na západ slunce nad vodní hladinou posetou desítkami smaragdových ostrovů. 

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, kibale, šimpanzi, opice, safari, safari uganda

Šimpanzi v NP Kibale Forest

Setkání tváří v tvář s nejbližšími příbuznými člověka nesmí chybět v žádném itineráři pro návštěvu Ugandy. Nazujte trekové boty a vyrazte do kopců a lesů národního parku Kibale, kde žije asi 1500 šimpanzů. Většinou je dříve uslyšíte než uvidíte, ale setkání se šimpanzi je zážitkem, na který rozhodně stojí za to si počkat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.