menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Jezero Bunyonyi

Dopřejte si odpočinek u nadpozemsky krásného jezera Bunyonyi. Přes den si uděláte výlet loďkou, zaplavete si v čistých a bezpečných vodách jezera a den zakončíte se skleničkou vína v ruce a pohledem na západ slunce nad vodní hladinou posetou desítkami smaragdových ostrovů. 

Kdy cestovat: červen - září, prosinec - únor

Kam cestovat: Uganda

Kolik času potřebuji: 1 - 3 noci

Jezero Bunyonyi je opravdovým přírodním klenotem v jihozápadní části Ugandy, v blízkosti hranic s Rwandou. Nachází se v nadmořské výšce okolo 1950 metrů, je 25 kilometrů dlouhé, 7 kilometrů široké a je poseto desítkami smaragdových ostrovů. Jeho hloubka se pouze odhaduje, některé zdroje uvádí 900 metrů, jiné pouhých 40 metrů, každopádně se ale jedná o jedno z mála afrických jezer, která jsou pro nás považována za bezpečná na koupání: nenajdete zde hrochy, krokodýly, ani parazity způsobující bilharziózu. Voda dosahuje příjemných teplot kolem 25 stupňů. Tyto podmínky jezero Bunyoni přímo předurčují k tomu, abyste zde strávili den či dva a dopřáli si odpočinek po dlouhých hodinách strávených na cestách při putování Ugandou. Svojí polohou je ideální destinací po cestě do nebo z národního parku Bwindi a doporučujeme si zde udělat zastávku před nebo po treku za gorilami. Jezero je obklopeno horskými svahy, které pokrývají terasovitá políčka. Když jej poprvé spatříte v hloubce pod sebou, obklopené zelenými svahy, bude se vám nad tou krásou tajit dech. Jezero Bunyonyi je ideálním místem k odpočinku, můžete si v jeho čistých vodách zaplavat, vydat se na procházku po okolí a

samozřejmě byste si neměli nechat ujít projížďku na člunu. Můžete se vydat na jeden z mnoha ostrovů, zajímavý je například Akampene – Punishment Island („Ostrov trestu“). Až do 20. století bylo u mladých žen těhotenství mimo manželský svazek považováno za ostudné. Z tohoto důvodu těhotnou ženu obvykle otec naložil do kánoe a odvezl na ostrov. Ženy zde byly ponechány svému osudu, některé zemřely hladem, jiné se utopily při snaze přeplavat zpět na pevninu. Některé příběhy však měly šťastný konec – partneři těhotných je z ostrova zachránili, spolu doveslovali na pevninu a daleko od jezera Bunyonyi zahájili společný život. Další motivací mladých mužů pro záchranu těchto žen z ostrova byla chudoba a nemožnost zaplatit věno rodině a tedy šance se oženit. S příchodem misionářů v první polovině 20. století však bylo od těchto praktik upuštěno.
Teď už se zde žádné dramatické příběhy neodehrávají, takže se můžete při výletu lodí naplno kochat jedinečnou přírodou této části Ugandy. Den zakončete drinkem na terase s výhledem na jezero a budete mít pocit, že jste se ocitli v nadpozemském ráji.

Další zážitky

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, safari, ptáci, ornitologie, murchinson falls, nil, jezera

NP Murchison Falls

Nechte se, stejně jako kdysi Winston Churchill, smáčet vodní tříští u ohromujících vodopádů Murchison na řece Nil, vydejte se člunem po proudu směrem k Albertovu jezeru a cestou pozorujte hrochy, krokodýly a nezapomeňte pozorně koukat i do hustého porostu papyrusu, kde můžete zahlédnout nádherného člunozobce afrického. Pak přesednete do terénního vozu a vyrazíte na safari, kde vás čekají stáda antilop, žirafy, buvoli a další obyvatelé africké savany.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, nil, rafting, adrenalin, dobrodružství, rafting na nilu

Rafting na Nilu – Jinja

Vítejte v Jinje, východoafrickém hlavním městě adrenalinu. Bílý Nil zde vytéká z Viktoriina jezera, valí se dolů v kaskádách, peřejích a vodopádech a vytváří výborné podmínky pro raftování na divoké vodě. Řeka Nil je tady rychlá a silná a samozřejmě je domovem krokodýlů – ale žádný strach, tito velcí plazi nemají v lásce rychle tekoucí vody…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, safari, lev, velká pětka, národní park Queen Elizabeth

NP Queen Elizabeth – stromoví lvi

Vydejte se na safari do NP Queen Elizabeth, kde budete mít možnost spatřit lvy zcela netypicky ve větvích obrovských stromů. Stáda slonů a buvolů na břehu kanálu Kazinga, leniví krokodýli, hlasití hroši, nádherná krajina sopečných jezer a savan… to vše najdete v tomto „královském“ parku.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, kibale, šimpanzi, opice, safari, safari uganda

Šimpanzi v NP Kibale Forest

Setkání tváří v tvář s nejbližšími příbuznými člověka nesmí chybět v žádném itineráři pro návštěvu Ugandy. Nazujte trekové boty a vyrazte do kopců a lesů národního parku Kibale, kde žije asi 1500 šimpanzů. Většinou je dříve uslyšíte než uvidíte, ale setkání se šimpanzi je zážitkem, na který rozhodně stojí za to si počkat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

uganda, stopování nosorožců, safari v ugandě, CK Leones, zájezd uganda

Pěší stopování nosorožců – Ziwa Rhino Sanctuary

Pod vedením zkušeného rangera se vydejte pěšky do africké buše, abyste vystopovali jedno ze zvířat, které náleží k „velké pětce“, nosorožce. Když poprvé zahlédnete v buši tyto dvoutunové kolosy, zatají se vám dech a setkání s nosorožci bude jistě patřit k nejsilnějším zážitkům z vaší dovolené v Ugandě.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, treky, Rwenzori Mountains, Měsíční hory

Horská turistika na rovníku – Rwenzori Mountains

Že nemůže být na rovníku led a sníh? Ale ano … zamiřte do Rwenzori Mountains a přesvědčte se sami. Vyberte si některý z treků podle vašich časových a fyzických možností. Čeká vás nádherná rozmanitá krajina několika přírodních pásem, které se proměňují s nastoupanou nadmořskou výškou. Najdete zde vše od tropického pralesa až po pásmo sněhu a ledu.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

poznávací zájezd uganda, zájezd uganda, treky, hory, horské gorily, trek za gorilami, prales, bwindi, uganda gorily

Horské gorily – NP Bwindi Impenetrable Forest

Pozorovat gorily v jejich přirozeném prostředí patří bezesporu k nejsilnějším zážitkům každého milovníka přírody. Vydejte se v Ugandě do nitra deštného pralesa, abyste mohli strávit čas ve společnosti těchto nádherných tvorů. Velikost starého samce se stříbrným hřbetem vás ohromí, hravost a zvědavost mláďat zase pobaví… trek za gorilami se vám nesmazatelně zapíše do paměti a při návštěvě Ugandy jej rozhodně nesmíte vynechat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.