menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Machu Picchu

Navštívit Machu Picchu v Peru je jako vkročit do ztraceného světa starobylé civilizace s úchvatnou historií a nádherným panoramatickým výhledem. Toto mistrovské dílo Incké říše je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě a jedním z divů světa.

Kdy cestovat: květen - říjen

Kam cestovat: Peru

Kolik času potřebuji: 1 den

Machu Picchu fascinuje svou mystikou a tajemstvím, které obklopují jeho vznik a účel. Je to místo, které vyzařuje energii a působí jako magnet na milovníky historie, dobrodružství a krásné přírody.

Procházka po úzkých cestičkách Machu Picchu a pozorování monumentálních kamenných staveb, teras a chrámů je nezapomenutelným zážitkem, který vám poskytne pohled do minulosti a do umění Incké civilizace.

Návštěva Machu Picchu je také spojena s úžasnými výhledy na okolní horské vrcholy a údolí, což činí tento zážitek ještě výjimečnějším.

Pro milovníky turistiky a dobrodružství je cesta k Machu Picchu stejně tak důležitá jako samotná destinace. Treky jako Inca Trail či Salkantay Trek nabízejí nezapomenutelné zážitky a přinášejí pocit odměny při dosažení tohoto úžasného místa.

Celkově navštívit Machu Picchu znamená nejen objevovat jedinečnou historii a architekturu, ale také zažít spojení s přírodou a sám se sebou v jednom z nejmagičtějších míst na zemi. Bohužel je Machu Picchu cílem mnoha turistů a vstup je třeba si rezervovat s předstihem. Rádi vám při plánování cesty poradíme, jak si Machu Picchu užít s trochou soukromí.

Další zážitky

ostrovy uros, titicaca, jezero titicaca peru

Jezero Titicaca a Puno

Jižní Peru je oblast spojená s historií a kulturou Inků. Puno vám odkryje své malebné uličky, které pulzují životem a nabízejí autentický pohled na peruánský každodenní život. Nedaleké jezero Titicaca, nejvýše položené splavné jezero na světě, je pak opravdovým klenotem. Jeho krystalicky čistá voda (zatím) a okolní scenérie vás okouzlí. Na jeho březích můžete navštívit tradiční vesnice obývané domorodými kmeny a poznat jejich fascinující kulturu a zvyky. Puno a jezero Titicaca tak nabízejí skvělou kombinaci historie, přírody a autentických zážitků, které nelze v Peru vynechat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Cusco, náměstí Plaza de armas, peru

Cusco – starobylé město plné zábavy

V každé staré ulici a čtvrti Cusca se prolínají staré archeologické památky a opojná krása koloniální architektury, takže se i opakovaná návštěva Cusca promění v pohádkový výlet, který vás přenese zpět v čase. Dnes je Cusco městem starých příběhů, současně z něj čiší modernost. To je Cusco – kosmopolitní místo plné zábavy na pozadí starých inckých příběhů.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

kaňon colca peru, kondor peru, pozorování kondorů

Kaňon Colca a Arequipa

Navštivte Arequipu a nechte na sebe působit její koloniální architekturu, včetně slavného kláštera Santa Catalina. Zjistíte sami, proč se Arequipě říká Bílé město a jak vás okouzlí. Objevíte místní kuchyni se specialitami jako jsou plněné zapečené papričky rocoto relleno. Výlet do nedalekého kaňonu Colca nabídne dechberoucí přírodní scenérie a pozorování kondorů. Arequipa je brána do fascinujícího světa peruánských And. 

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.