menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Kaňon Colca a Arequipa

Navštivte Arequipu a nechte na sebe působit její koloniální architekturu, včetně slavného kláštera Santa Catalina. Zjistíte sami, proč se Arequipě říká Bílé město a jak vás okouzlí. Objevíte místní kuchyni se specialitami jako jsou plněné zapečené papričky rocoto relleno. Výlet do nedalekého kaňonu Colca nabídne dechberoucí přírodní scenérie a pozorování kondorů. Arequipa je brána do fascinujícího světa peruánských And. 

Kdy cestovat: duben - říjen

Kam cestovat: Peru

Kolik času potřebuji: 3 - 4 noci

Arequipa je synonymem pro lokální peruánskou gastronomii a skvostnou tradiční kuchyni. Místní speciality patří mezi jeden z nejvýznamnějších kulturních „podpisů“ jižních And, odrážejí rozmanitý typický styl kombinující andské a evropské ingredience. Vůně, chuť a barva jsou velmi intenzivní. Od tradičních restaurací zvaných picanterías až po moderní gurmánské podniky vzdávají hold sytým a zároveň harmonickým pokrmům připravovaným z čerstvých surovin za použití technik předků předávaných z generace na generaci.

Kaňon Colca patří mezi nejslavnější přírodní skvosty nejen v Peru. Je to úžasný 1.000 m hluboký kaňon ležící ve výšce 4.160 m, který vyhloubila řekla Colca. Jeho úchvatná krajina nabízí přírodu, můžete tu pozorovat létající kondory, prohlížet si jeskynní malby, navštívit archeologické a koloniální památky nebo sledovat tradiční řemeslníky. 

Chcete-li si kaňon Colca plně vychutnat, musíte strávít jeden nebo dva dny v některém z místních hotelů, které nabízejí stylové pokoje, tradiční kosmetické procedury, lázeň v horkých pramenech, gurmánské jídlo a pozorování hvězd na nekonečné obloze.

Když budete pobývat v Arequipě, vydejte se na procházku do historického centra města a nechte Arequipu ukázat vám svoji koloniální architektonickou krásu a kouzlo. Objevujte tu stará velkolepá sídla a rozkvetlé louky při klidné procházce za městem, zastavte se a vychutnávejte si gurmánské speciality. Nenechte si ujít koloniální sídlo zakladatele, které patřilo zakladateli Arequipy, nebo vodní mlýny Sabandia a Yumina postavené v 17. století.

Další zážitky

Machu Picchu Peru

Machu Picchu

Navštívit Machu Picchu v Peru je jako vkročit do ztraceného světa starobylé civilizace s úchvatnou historií a nádherným panoramatickým výhledem. Toto mistrovské dílo Incké říše je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě a jedním z divů světa.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

ostrovy uros, titicaca, jezero titicaca peru

Jezero Titicaca a Puno

Jižní Peru je oblast spojená s historií a kulturou Inků. Puno vám odkryje své malebné uličky, které pulzují životem a nabízejí autentický pohled na peruánský každodenní život. Nedaleké jezero Titicaca, nejvýše položené splavné jezero na světě, je pak opravdovým klenotem. Jeho krystalicky čistá voda (zatím) a okolní scenérie vás okouzlí. Na jeho březích můžete navštívit tradiční vesnice obývané domorodými kmeny a poznat jejich fascinující kulturu a zvyky. Puno a jezero Titicaca tak nabízejí skvělou kombinaci historie, přírody a autentických zážitků, které nelze v Peru vynechat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Cusco, náměstí Plaza de armas, peru

Cusco – starobylé město plné zábavy

V každé staré ulici a čtvrti Cusca se prolínají staré archeologické památky a opojná krása koloniální architektury, takže se i opakovaná návštěva Cusca promění v pohádkový výlet, který vás přenese zpět v čase. Dnes je Cusco městem starých příběhů, současně z něj čiší modernost. To je Cusco – kosmopolitní místo plné zábavy na pozadí starých inckých příběhů.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.