menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Cusco – starobylé město plné zábavy

V každé staré ulici a čtvrti Cusca se prolínají staré archeologické památky a opojná krása koloniální architektury, takže se i opakovaná návštěva Cusca promění v pohádkový výlet, který vás přenese zpět v čase. Dnes je Cusco městem starých příběhů, současně z něj čiší modernost. To je Cusco – kosmopolitní místo plné zábavy na pozadí starých inckých příběhů.

Kdy cestovat: květen - říjen

Kam cestovat: Peru

Kolik času potřebuji: 2 - 3 noci

Cusco je nejen historickým pokladem, ale především fascinujícím městem. Existuje mnoho důvodů, proč byste měli Cusco navštívit.

Cusco je bránou k návštěvě legendárního Machu Picchu, které je jedním z nejobdivovanějších divů světa. Toto mýtické místo leží v srdci do výšin se tyčících štítů And, a je vrcholným příkladem incké architektury a kultury.

Cusco je také živoucím městem s bohatým kulturním životem. Můžete procházet trhy, kde ochutnáte peruánskou kuchyni a nakoupíte tradiční řemeslné výrobky. Město nabízí širokou škálu restaurací, barů a klubů, kam můžete vyrazit za noční zábavou.

Neméně atraktivním důvodem pro návštěvu Cusca je jeho nádherná příroda. Okolní krajinu dokreslují zasněžené vrcholky And, malebná údolí a krásná jezera. Pro milovníky dobrodružství je zde bezpočet možností na horskou turistiku, rafting na divokých řekách či jízdu na koni.

Nakonec je třeba zmínit možná setkání s místními obyvateli v Cuscu. I to je nezapomenutelný zážitek. Peruánci jsou známí svou pohostinností a přívětivostí, a je snadné se s nimi spřátelit a ještě lépe poznat jejich kulturu a přístup k životu.

Celkově vzato, Cusco nabízí neuvěřitelně bohatý zážitek pro každého hosta. Od historických památek až po překrásnou přírodu a pohostinné obyvatele, toto město je skutečným pokladem Jižní Ameriky, který stojí za to objevit.

Zážitkem může být i výběr ubytování – ze starých klášterů vznikají luxusní hotely, staré honosné paláce a sídla stará 300 let se přeměňují na hotely, kde jsou hosté hýčkáni vyhřívanými bazény, kosmetickými procedurami, masážemi – to vše založené  na umění a technikách starých kultur. Místním hoteliérům se podařilo vytvořit moderní recepty, které souzní a koexistují s historií a tradicemi města. 

Další zážitky

kaňon colca peru, kondor peru, pozorování kondorů

Kaňon Colca a Arequipa

Navštivte Arequipu a nechte na sebe působit její koloniální architekturu, včetně slavného kláštera Santa Catalina. Zjistíte sami, proč se Arequipě říká Bílé město a jak vás okouzlí. Objevíte místní kuchyni se specialitami jako jsou plněné zapečené papričky rocoto relleno. Výlet do nedalekého kaňonu Colca nabídne dechberoucí přírodní scenérie a pozorování kondorů. Arequipa je brána do fascinujícího světa peruánských And. 

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Machu Picchu Peru

Machu Picchu

Navštívit Machu Picchu v Peru je jako vkročit do ztraceného světa starobylé civilizace s úchvatnou historií a nádherným panoramatickým výhledem. Toto mistrovské dílo Incké říše je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě a jedním z divů světa.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

ostrovy uros, titicaca, jezero titicaca peru

Jezero Titicaca a Puno

Jižní Peru je oblast spojená s historií a kulturou Inků. Puno vám odkryje své malebné uličky, které pulzují životem a nabízejí autentický pohled na peruánský každodenní život. Nedaleké jezero Titicaca, nejvýše položené splavné jezero na světě, je pak opravdovým klenotem. Jeho krystalicky čistá voda (zatím) a okolní scenérie vás okouzlí. Na jeho březích můžete navštívit tradiční vesnice obývané domorodými kmeny a poznat jejich fascinující kulturu a zvyky. Puno a jezero Titicaca tak nabízejí skvělou kombinaci historie, přírody a autentických zážitků, které nelze v Peru vynechat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.