menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Jezero Titicaca a Puno

Jižní Peru je oblast spojená s historií a kulturou Inků. Puno vám odkryje své malebné uličky, které pulzují životem a nabízejí autentický pohled na peruánský každodenní život. Nedaleké jezero Titicaca, nejvýše položené splavné jezero na světě, je pak opravdovým klenotem. Jeho krystalicky čistá voda (zatím) a okolní scenérie vás okouzlí. Na jeho březích můžete navštívit tradiční vesnice obývané domorodými kmeny a poznat jejich fascinující kulturu a zvyky. Puno a jezero Titicaca tak nabízejí skvělou kombinaci historie, přírody a autentických zážitků, které nelze v Peru vynechat.

Kdy cestovat: duben - říjen

Kam cestovat: Peru

Kolik času potřebuji: 3 noci

V Punu a okolí můžete zažít nepřeberné množství zábavy. Plavba lodí nebo jachtou po jezeře Titicaca, cesta luxusním vlakem z Cusca do Puna, návštěva ostrova Taquile, procházka po poloostrově Chucuito či po bílé písečné pláži na březích jezera… to jsou jen některé z výletů, které si můžete užít se svými blízkými. Můžete také prozkoumat archeologická naleziště, jako je Chullpas de Sillustani, objevit tajemství pralesa Tinajani a pokochat se uměním v okolíních kostelech.

Puno je proslulé také exkluzivními hotely položenými na břehu jezera Titicaca. Ubytování samotné je tu zážitek – ze svého pokoje máte božský výhled na jezero a východy slunce.

Jste jen 35 km od centra města, v domově kmene Aymarů, a v úplně jiném světě než je živé Puno. Jste na klidném a idylickém místě uprostřed zahrad, u soukromé pláže a kocháte se výhledem na jezero.

Uprostřed jezera Titicaca se nachází vzácný přírodní skvost – ostrov Suasi. Jeho pouhých 43 ha je jedinečnou botanickou zahradou bohatou na divokou faunu a flóru, která zahrnuje aromatické a léčivé byliny, traviny atd. Na Suasi si užijete projížďky na zodiaku, procházky při západu slunce, grilování v zahradě a výpravy za pozorováním ptáků. Nicméně to, co na vás zapůsobí nejvíce, je klid, který zde můžete cítit: čistý čerstvý vzduch a rozlehlost.

Další zážitky

Cusco, náměstí Plaza de armas, peru

Cusco – starobylé město plné zábavy

V každé staré ulici a čtvrti Cusca se prolínají staré archeologické památky a opojná krása koloniální architektury, takže se i opakovaná návštěva Cusca promění v pohádkový výlet, který vás přenese zpět v čase. Dnes je Cusco městem starých příběhů, současně z něj čiší modernost. To je Cusco – kosmopolitní místo plné zábavy na pozadí starých inckých příběhů.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

kaňon colca peru, kondor peru, pozorování kondorů

Kaňon Colca a Arequipa

Navštivte Arequipu a nechte na sebe působit její koloniální architekturu, včetně slavného kláštera Santa Catalina. Zjistíte sami, proč se Arequipě říká Bílé město a jak vás okouzlí. Objevíte místní kuchyni se specialitami jako jsou plněné zapečené papričky rocoto relleno. Výlet do nedalekého kaňonu Colca nabídne dechberoucí přírodní scenérie a pozorování kondorů. Arequipa je brána do fascinujícího světa peruánských And. 

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Machu Picchu Peru

Machu Picchu

Navštívit Machu Picchu v Peru je jako vkročit do ztraceného světa starobylé civilizace s úchvatnou historií a nádherným panoramatickým výhledem. Toto mistrovské dílo Incké říše je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě a jedním z divů světa.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.