menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Plavby na lodi Aranui – ostrovní putování Francouzskou Polynésií

Vydejte se na plavbu jedinečnou lodí Aranui. Nejedná se o žádné obrovské „plovoucí město“, ale naopak o loď podstatně menší a podstatně užitečnější. Aranui je z poloviny nákladní loď, která zásobuje odlehlé ostrůvky Polynésie a pro jejich obyvatele je prakticky jediným spojením s civilizací. Kromě toho nabízí nádech dobrodružství turistům, kteří rádi zamíří mimo vyšlapané cesty a hlavní turistické trasy. Plavba na Aranui se řadí do kategorie „jednou za život“.

Kdy cestovat: Květen - říjen

Kam cestovat: Francouzská Polynésie

Kolik času potřebuji: 11 nocí

V průběhu plavby se dostanete do samého srdce Polynésie, na málo navštěvovaná souostroví, detailně se seznámíte s polynéskou kulturou, tradicemi a zvyky. Aranui je loď pro 230 pasažérů, kterým poskytuje maximální pohodlí během plavby, a zároveň slouží jako zásobovací loď pro odlehlé pacifické civilizace. Spojuje tedy příjemné a užitečným. Na rozdíl od velkých výletních lodí mezinárodních společností vás na Aranui čeká autentický polynéský zážitek, aniž byste museli dělat kompromis ohledně pohodlí.

Na lodi panuje příjemná neformální atmosféra, v průběhu plavby můžete relaxovat u bazénu, nebo se dát do řeči se spolucestujícími u baru. Posádka lodi je téměř výhradně rekrutována z obyvatel Francouzské Polynésie, budete překvapeni jejich přátelským a vstřícným chováním a můžete se s nimi dát do řeči

a nenuceně se seznámit s místními zvyky a kulturou. Pro zvídavé cestovatele jsou v průběhu plavby na lodi pořádány přednášky, které se budou detailněji zabývat historií, kulturou, uměním a archeologií Polynéských ostrovů.

Na konci dne můžete z paluby pozorovat barevný západ slunce nad Pacifikem, po kterém bude následovat tříchodová večeře. Po večeři se zaposloucháte do houpavých rytmů místní kapely a pozdě večer se v pohodlí kajuty se oddáte odpočinku a budete se těšit na další den.
Budete zastavovat na odlehlých, ale obydlených ostrovech. Zatímco bude posádka vykládat svůj náklad, vy se vydáte v doprovodu průvodců poznávat ostrovy – pěší výlety, koupání, setkání s domorodci nebo návštěvy místních restaurací… to vše je součástí vaší dovolené v ráji.

Další zážitky

zájezd francouzská polynésie, dovolená polynésie, ostrov pitcairn, vzbouřenci na lodi bounty, dovolená exotika, plavby na lodi, poznávací zájezd, pacifik, tichomoří

Po stopách vzbouřenců z lodi Bounty

Téměř každý slyšel dávný příběh o vzpouře na lodi Bounty… ale opravdu málokdo se vydal po stopách tohoto velikého dobrodružství a dokonce se osobně setkal s žijícími potomky těchto vzbouřenců. Ostrov Pitcairn leží uprostřed modrých vod Pacifiku mezi Tahiti a Velikonočním ostrovem, nejbližší pevnina je vzdálená tisíce kilometrů a Pitcairn je tak izolovaný, že se sem dostanete pouze po moři. Naloďte se na palubu lodi Aranui a vydejte se vstříc největšímu dobrodružství vašeho života… právě vyplouváme.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd francouzská polynésie, dovolená polynésie, markézy, dovolená exotika, plavby na lodi, poznávací zájezd, markézské souostroví, pacifik, tichomoří

Markézy

Sopečné souostroví Markézy leží asi 1500 kilometrů severovýchodně od Tahiti. Markézy jsou nádherné a tajemné. Lákaly objevitele, inspirovaly spisovatele, malíře i umělce. Čeká vás tu drsná, ale dechberoucí krajina zelených vrcholků, hlubokých údolí, planin a útesů. Jedná se o jedno z nejodlehlejších souostroví na světě, pouze polovina z jeho 12 ostrovů je obydlených hrdými obyvateli, kteří mají vlastní jazyk i kulturu. Chcete-li zažít autentickou Polynésii, naloďte se, vyplouváme…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.