menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Markézy

Sopečné souostroví Markézy leží asi 1500 kilometrů severovýchodně od Tahiti. Markézy jsou nádherné a tajemné. Lákaly objevitele, inspirovaly spisovatele, malíře i umělce. Čeká vás tu drsná, ale dechberoucí krajina zelených vrcholků, hlubokých údolí, planin a útesů. Jedná se o jedno z nejodlehlejších souostroví na světě, pouze polovina z jeho 12 ostrovů je obydlených hrdými obyvateli, kteří mají vlastní jazyk i kulturu. Chcete-li zažít autentickou Polynésii, naloďte se, vyplouváme…

Kdy cestovat: Květen - řijen

Kam cestovat: Francouzská Polynésie

Kolik času potřebuji: 5 - 7 nocí

Markézy byly objeveny španělskými mořeplavci koncem 16. století. Téměř o 300 let později se jich zmocnila Francie a staly se součástí Francouzské Polynésie, ale velmi se liší od jiných částí souostroví. Nečekejte zde mělkou lagunu jako na jiných ostrovech, z vod Pacifiku stoupají strmé lávové svahy protkané hlubokými údolími. Když z lodní paluby spatříte ostré věže na ostrově Ua Pou, zatají se vám dech nad touto „vesmírnou“ krajinou. Je zde i nejvyšší hora celých Markéz, Mont Oave, která dosahuje nadmořské výšky 1230 metrů.

Na ostrovech vás nečeká jen přírodní krása, ale navštívíte také vesnice a městečka, kde se setkáte s místními rybáři, umělci, tanečníky a budete ochutnávat zdejší tradiční jídla.

Nenechte si ujít připlouvání k ostrovu Ua Huka, kapitán lodi musí šikovně

manévrovat do úzké zátoky. Na pevnině stojí za návštěvu muzeum a také zdejší arboretum se sbírkou stovek druhů dřevin z celého světa.

Navštivte ostrov Hiva Oa, kde najdete druhé největší „město“ Markéz Atuona (asi 2000 obyvatel), kde žil a tvořil Paul Gauguin. Udělejte si procházku na hřbitov na kopci, odkud se vám otevře krásný výhled na přístav pod vámi. Také byste neměli vynechat údolí Pumau na severovýchodě ostrova, které skrývá množství starých soch a najdete zde i nejvyšší Tiki tahitských ostrovů (přes 2,5 metru vysokou).

Na nejvzdálenější a nejzelenější ostrov Markéz Fatu Hiva se dá dostat jen po moři, není zde žádné letiště. Vydejte se na pěší túru z Omoa do zátoky Hananave (nazývané také „Zátokou panen“). Čeká vás přibližně 15 kilometrů neuvěřitelných výhledů a den zakončí neméně krásný západ slunce nad zátokou Hananave.

Další zážitky

zájezd francouzská polynésie, dovolená polynésie, ostrov pitcairn, vzbouřenci na lodi bounty, dovolená exotika, plavby na lodi, poznávací zájezd, pacifik, tichomoří

Po stopách vzbouřenců z lodi Bounty

Téměř každý slyšel dávný příběh o vzpouře na lodi Bounty… ale opravdu málokdo se vydal po stopách tohoto velikého dobrodružství a dokonce se osobně setkal s žijícími potomky těchto vzbouřenců. Ostrov Pitcairn leží uprostřed modrých vod Pacifiku mezi Tahiti a Velikonočním ostrovem, nejbližší pevnina je vzdálená tisíce kilometrů a Pitcairn je tak izolovaný, že se sem dostanete pouze po moři. Naloďte se na palubu lodi Aranui a vydejte se vstříc největšímu dobrodružství vašeho života… právě vyplouváme.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd francouzská polynésie, dovolená polynésie, markézy, dovolená exotika, plavby na lodi, poznávací zájezd, markézské souostroví, pacifik, tichomoří

Plavby na lodi Aranui – ostrovní putování Francouzskou Polynésií

Vydejte se na plavbu jedinečnou lodí Aranui. Nejedná se o žádné obrovské „plovoucí město“, ale naopak o loď podstatně menší a podstatně užitečnější. Aranui je z poloviny nákladní loď, která zásobuje odlehlé ostrůvky Polynésie a pro jejich obyvatele je prakticky jediným spojením s civilizací. Kromě toho nabízí nádech dobrodružství turistům, kteří rádi zamíří mimo vyšlapané cesty a hlavní turistické trasy. Plavba na Aranui se řadí do kategorie „jednou za život“.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.