menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

NP Meru – safari bez lidí

Málo navštěvovaný národní park v severovýchodní části Keni. Pokud chcete mít autentický zážitek z africké divočiny a užít si safari, kde budete často jediným autem široko daleko, pak je NP Meru tou správnou volbou ve vašem itineráři. V tomto národním parku žije celá velká pětka, ale chcete-li si jen co nejrychleji odškrtnout, že jste ji viděli, pak zvolte raději jinou lokalitu. Naopak budete překvapeni velkou rozmanitostí druhů zvěře, které zde během jednoho safari spatříte. 

Kdy cestovat: červen - březen

Kam cestovat: Keňa

Kolik času potřebuji: 2 - 4 noci

Národní park Meru se rozkládá na ploše 1 813 kilometrů čtverečních v severovýchodní Keni. NP Meru byl domovem lvice Elzy ze slavných příběhů Joy Adamsonové. Znáte-li knížku, tak Meru byl její domov. Meru, podobně jako Laikipia, leží mimo hlavní turistické trasy v Keni. Je to jedinečné místo, kam ale nemůžete jet proto, abyste si mohli odškrtnout velkou pětku a odjet. Do NP Meru přijíždíte za zážitkem z divočiny. Obzory jsou nekonečné a zvěř divoká a plachá. Obrovské plochy parku nemají žádné silnice a je třeba je prozkoumat i pěšky a autem po prašných cestách. Na cestách, které tam jsou, nejsou nikdy vidět minibusy ani příliš dalších aut. Spíš zde potkáte strážce parku nebo vědce ve starém Land Roveru…

Park leží na úpatí pohoří Nyambene. Celá oblast má dostatek vláhy z říček a potoků včetně hlavních řek Rojerwero, Ura a Tana. Všechny tři řeky lemuje hustý tropický

říční les a nádherné palmové háje. Často tu uvidíte a uslyšíte paviány, jak shánějí potravu v lese a v noci šplhají do korun stromů, aby našli místo k spánku. Směrem od řek se vegetace mění do širokých travnatých plání posetých akáciemi.

NP Meru má síť prašných cest, které vám umožní přístup do mnoha oblastí parku. Na safari tu uvidíte spoustu zvěře včetně – slona, nosorožce, žirafy, zebry, gazely, kudu, přímorožce… Přítomni jsou také predátoři – lvi, levharti a gepardi. Zvláště lvi jsou odlišní od jiných částí Afriky – mnoho místních samců má velmi malé hřívy. Všechna zvířata jsou po špatných zkušenostech s lidmi stále docela plachá a není to místo, kde se k nim dostanete nejblíže. Spíše je to park, kde můžete vidět zebru při západu slunce, lva ve vysoké trávě a dozvědět se něco o ptácích a stromech. Krajina je nádherná a v Meru si můžete užívat prostor a divočinu jen pro sebe, bez zástupu dalších turistických džípů. Toužíte-li po prostoru a Africe bez turistů, pak Meru doporučujeme jako hluboký zážitek.

Další zážitky

safari keňa, samburu keňa, zájezd safari, zájezd keňa, dovolená keňa, samburu safari, samburu zájezd

Rezervace Samburu

Chcete-li se vyhnout velkému množství turistů a pokud máte rádi klidnější místa, pak byste si neměli nechat uniknout safari v rezervaci Samburu na severu Keni. Nádherná krajina a velké množství zvěře jsou lákadlem pro každého milovníka přírody. Uvidíte zde i druhy, které se na jiných místech příliš hojně nevyskytují, jako třeba pštrosa somálského, žirafu síťovanou, zebru grévyho a další. Samburu je sice „mimo hlavní cesty“, ale pokud se pro návštěvu rozhodnete, zcela jistě nebudete litovat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari keňa, safari laikipia, keňa laikipia, zájezd keňa, zájezd safari, safari afrika

Laikipia – skrytý poklad Keni

Náhorní plošina Laikipia patří k dalším méně navštěvovaným místům v Keni. Úspěšně se na tomto území daří skloubit soužití místních komunit a divoké zvěře. Na jednotlivých farmách a rezervacích v této oblasti můžete zažít jak klasické safari (ale bez turistických davů), tak se zde dá třeba jezdit na koních, nebo se můžete vydat na exotické safari na velbloudech, či absolvovat dobrodružné pěší safari.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari keňa, masai mara, velká migrace masai mara, velká migrace keňa, zájezd keňa, zájezd safari, safari afrika, dovolená safari

Masai Mara – více než velká migrace

Masai Mara – synonymum pro safari v Africe. Nekonečné pláně, na kterých se pasou stáda zvěře, každoroční divadlo v podobě velké migrace, řeky plné hrochů a krokodýlů, smečky lvů a elegantní gepardi… to vše a mnoho dalšího je k vidění v této rezervaci na jihu Keni. Statisíce pakoní a zeber se vystavují smrtelnému nebezpečí když překračují řeku Mara – to vše ve vidině čerstvé pastvy na druhém břehu. Pokud se vám poštěstí být svědky tohoto jedinečného přírodního představení, budete mít zážitek na celý život…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

diani beach keňa, pláž diani keňa, zájezd keňa, keňa moře, zájezd k moři, pobytový zájezd keňa, plážová dovolená

Diani Beach – pláže a moře

Nejkrásnější pláž na celém asi 500 kilometrů dlouhém keňském pobřeží Indického oceánu je bezpochyby pláž Diani. Najdete ji na jih od Mombasy, lemují ji střapaté koruny kokosových palem a na délce přibližně 17 kilometrů najdete celou řadu hotelových resortů. Po cestovně náročném a zážitky nabitém safari v Keni si dopřejte odpočinek u moře, užijte si dlouhých ranních procházek po bílém písku za odlivu i koupání v krásně teplé tyrkysové vodě tropického Indického oceánu.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari keňa, safari amboseli, sloni amboseli, výhled kilimanjaro, zájezd keňa, zájezd safari, keňa moře, diani beach keňa

Amboseli – safari s výhledem na Kilimanjaro

Viděli jste někdy fotografie slona v pozadí s nejvyšší africkou horou Kilimanjaro? Pokud ano, tak vězte, že jsou pořízeny právě v národním parku Amboseli. Amboseli v jazyce masajů znamená slaný prach. Jak moc je tento název výstižný, se přesvědčíte sami při návštěvě tohoto rozlohou malého, ale množstvím zvěře a výhledy jedinečného národního parku. Mokřady napájené vodou z ledovce na vrcholu Kilimanjara na jinak velmi suchém území přitahují velká stáda slonů, buvolů, vodního patctva a další zvěře. Koncentrace zvěře je zde veliká a ve spojení s nejkrásnější „tapetou“ na pozadí fotografií – téměř 6000 metrů vysokým Kilimanjarem – činí z tohoto národního parku takřka povinnou zastávku na safari v Keni.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari keňa, nakuru, jezero nakuru, lake nakuru, zájezd keňa, zájezd safari, safari afrika, plameňáci nakuru, safari nakuru

Lake Nakuru – růžoví plameňáci

Pokud chcete spatřit na safari v Keni celou velkou pětku, pak byste neměli vynechat rezervaci kolem jezera Nakuru, protože zde máte nejlepší šanci vidět nosorožce. Nejen oni jsou však důvodem k návštěvě tohoto národního parku. Krásná kopcovitá krajina obklopující jezero Nakuru, svahy a břehy porostlé žlutými stromy akácií a především velká hejna růžových plameňáků kolem břehů jezera, to vše činí z jezera Nakuru atraktivní zastávku při putování Keňou.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.