menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Masai Mara – více než velká migrace

Masai Mara – synonymum pro safari v Africe. Nekonečné pláně, na kterých se pasou stáda zvěře, každoroční divadlo v podobě velké migrace, řeky plné hrochů a krokodýlů, smečky lvů a elegantní gepardi… to vše a mnoho dalšího je k vidění v této rezervaci na jihu Keni. Statisíce pakoní a zeber se vystavují smrtelnému nebezpečí když překračují řeku Mara – to vše ve vidině čerstvé pastvy na druhém břehu. Pokud se vám poštěstí být svědky tohoto jedinečného přírodního představení, budete mít zážitek na celý život…

Kdy cestovat: červen - únor

Kam cestovat: Keňa

Kolik času potřebuji: 3 - 6 nocí

Vítr se opírá do větví akácií a ohýbá vysokou trávu. Na osamoceném stromě si čechrá peří sup. Nad vámi je modré nebe, které splývá se zdánlivě nekonečným obzorem. Tohle je Masai Mara, domov největší zvířecí show na Zemi.

Rezervace Mara Game Reserve, jak byla původně známá, byla založena v roce 1961. Dnes je to jedna z nejznámějších rezervací v Africe, pro mnohé se název Masai Mara stal symbolem afrického safari. Rezervace je domovem četných populací velkých koček a mnoha druhů ptáků. Příchodem milionů pakoňů během velké migrace se pláně zaplní zvěří a otevírá se neuvěřitelný pohled. Masai Mara je skvělé místo na safari kdykoliv v průběhu roku. Máte tu velkou šanci, že podél řek spatříte lvy, slony, gepardy, žirafy i buvoly, stejně jako mnoho druhů ptactva, hrochy a krokodýly.

Co je důvodem, proč je rezervace Masai Mara tak známá a oblíbená u návštěvníků? Namíříte fotoaparát … a v jednom záběru můžete zachytit stádo zeber, buvolců, pakoňů a gazel, slony pochodující v řadě a vytáhlé žirafy okusující akácie… To vše na pozadí vzdálených kopců a rozlehlých nekonečných plání. Vítejte v africkém ráji.

Všechno je tu ohromující: úžasná krajina zvlněných plání a zaoblených kopců, hájů akáciových lesů a hustých křovin. Rezervace je rozpůlena řekou Mara a jejími přítoky na keňskou část Masai Mara a tanzanský národní park Serengeti. Břehy řeky jsou lemovány bujným říčním lesem a mnoha brody, které zvěř využívá během migrace.

V průběhu vašeho safari (buď se vyráží dvakrát denně ráno a večer, nebo na celodenním safari) se váš průvodce/ranger pokusí najít zvířata, která chcete vidět nejvíc. Pokusí se vystopovat lvy (Masai Mara je domovem největší populace lvů v Keni), bude hledat druhy, které jinde v zemi nenajdete, jako např. antilopa koňská nebo pestrobarevné ptáky jako jsou ledňáčci, zoborožci, hadilov písař, či velcí dravci.

Během velké migrace (obvykle mezi červencem a říjnem, záleží na čase dešťových srážek) můžete své safari vyjížďky směrovat podél řeky Mara, kde máte velkou šanci zahlédnout predátory, jak si za svoji kořist vybírají nejslabší kusy z migrujících stád. Je důležité počítat s tím, že rezervace Masai Mara je během těchto měsíců velmi vyhledávaná mezi návštěvníky a současně je přechody řek téměř nemožné přesně časově předvídat. V průběhu vašeho safari je tedy potřeba mít obrovské množství trpělivosti a uvědomit si, že nejste v ZOO, ale v uprostřed nádherné divoké africké přírody.

V kteroukoli roční dobu máte stále šanci vidět celou velkou pětku, najít plachého levharta je výzva pro zkušeného rangera kdykoliv během roku. Můžete také narazit na geparda, a to buď osamělé samice (někdy s mláďaty), nebo smečku samců hledících do krajiny z vyvýšeného místa na termitišti.

Většina návštěvníků v parku zaměřuje svoji pozornost na hledání právě velké pětky. Někdy jsou ale nejlepší právě ta safari, kdy nemáte za cíl vidět co nejvíc druhů šelem a dalších velkých zvířat, ale vnímat atmosféru, pohybovat se mimo trasy dalších aut a sledovat interakce mezi jednotlivými kusy stáda při delším pozorování. Safari si tak užijete daleko víc.

Nejlepší čas na návštěvu rezervace Masai Mara

Masai Mara, ačkoli je populární především v době velké migrace od července do října, je po celý rok oblast bohatá na všechny druhy zvěře. Déšť vás tu zastihne nejpravděpodobněji mezi březnem a květnem, kdy do Keni příliš návštěvníků necestuje.

Další zážitky

safari keňa, safari amboseli, sloni amboseli, výhled kilimanjaro, zájezd keňa, zájezd safari, keňa moře, diani beach keňa

Amboseli – safari s výhledem na Kilimanjaro

Viděli jste někdy fotografie slona v pozadí s nejvyšší africkou horou Kilimanjaro? Pokud ano, tak vězte, že jsou pořízeny právě v národním parku Amboseli. Amboseli v jazyce masajů znamená slaný prach. Jak moc je tento název výstižný, se přesvědčíte sami při návštěvě tohoto rozlohou malého, ale množstvím zvěře a výhledy jedinečného národního parku. Mokřady napájené vodou z ledovce na vrcholu Kilimanjara na jinak velmi suchém území přitahují velká stáda slonů, buvolů, vodního patctva a další zvěře. Koncentrace zvěře je zde veliká a ve spojení s nejkrásnější „tapetou“ na pozadí fotografií – téměř 6000 metrů vysokým Kilimanjarem – činí z tohoto národního parku takřka povinnou zastávku na safari v Keni.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

diani beach keňa, pláž diani keňa, zájezd keňa, keňa moře, zájezd k moři, pobytový zájezd keňa, plážová dovolená

Diani Beach – pláže a moře

Nejkrásnější pláž na celém asi 500 kilometrů dlouhém keňském pobřeží Indického oceánu je bezpochyby pláž Diani. Najdete ji na jih od Mombasy, lemují ji střapaté koruny kokosových palem a na délce přibližně 17 kilometrů najdete celou řadu hotelových resortů. Po cestovně náročném a zážitky nabitém safari v Keni si dopřejte odpočinek u moře, užijte si dlouhých ranních procházek po bílém písku za odlivu i koupání v krásně teplé tyrkysové vodě tropického Indického oceánu.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari keňa, safari laikipia, keňa laikipia, zájezd keňa, zájezd safari, safari afrika

Laikipia – skrytý poklad Keni

Náhorní plošina Laikipia patří k dalším méně navštěvovaným místům v Keni. Úspěšně se na tomto území daří skloubit soužití místních komunit a divoké zvěře. Na jednotlivých farmách a rezervacích v této oblasti můžete zažít jak klasické safari (ale bez turistických davů), tak se zde dá třeba jezdit na koních, nebo se můžete vydat na exotické safari na velbloudech, či absolvovat dobrodružné pěší safari.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari keňa, samburu keňa, zájezd safari, zájezd keňa, dovolená keňa, samburu safari, samburu zájezd

Rezervace Samburu

Chcete-li se vyhnout velkému množství turistů a pokud máte rádi klidnější místa, pak byste si neměli nechat uniknout safari v rezervaci Samburu na severu Keni. Nádherná krajina a velké množství zvěře jsou lákadlem pro každého milovníka přírody. Uvidíte zde i druhy, které se na jiných místech příliš hojně nevyskytují, jako třeba pštrosa somálského, žirafu síťovanou, zebru grévyho a další. Samburu je sice „mimo hlavní cesty“, ale pokud se pro návštěvu rozhodnete, zcela jistě nebudete litovat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari keňa, meru keňa, lvice elza domov, zájezd keňa, zájezd safari, safari afrika, dovolená safari, velká migrace keňa

NP Meru – safari bez lidí

Málo navštěvovaný národní park v severovýchodní části Keni. Pokud chcete mít autentický zážitek z africké divočiny a užít si safari, kde budete často jediným autem široko daleko, pak je NP Meru tou správnou volbou ve vašem itineráři. V tomto národním parku žije celá velká pětka, ale chcete-li si jen co nejrychleji odškrtnout, že jste ji viděli, pak zvolte raději jinou lokalitu. Naopak budete překvapeni velkou rozmanitostí druhů zvěře, které zde během jednoho safari spatříte. 

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari keňa, nakuru, jezero nakuru, lake nakuru, zájezd keňa, zájezd safari, safari afrika, plameňáci nakuru, safari nakuru

Lake Nakuru – růžoví plameňáci

Pokud chcete spatřit na safari v Keni celou velkou pětku, pak byste neměli vynechat rezervaci kolem jezera Nakuru, protože zde máte nejlepší šanci vidět nosorožce. Nejen oni jsou však důvodem k návštěvě tohoto národního parku. Krásná kopcovitá krajina obklopující jezero Nakuru, svahy a břehy porostlé žlutými stromy akácií a především velká hejna růžových plameňáků kolem břehů jezera, to vše činí z jezera Nakuru atraktivní zastávku při putování Keňou.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.