menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Laikipia – skrytý poklad Keni

Náhorní plošina Laikipia patří k dalším méně navštěvovaným místům v Keni. Úspěšně se na tomto území daří skloubit soužití místních komunit a divoké zvěře. Na jednotlivých farmách a rezervacích v této oblasti můžete zažít jak klasické safari (ale bez turistických davů), tak se zde dá třeba jezdit na koních, nebo se můžete vydat na exotické safari na velbloudech, či absolvovat dobrodružné pěší safari.

Kdy cestovat: červen - březen

Kam cestovat: Keňa

Kolik času potřebuji: 2 - 4 noci

Náhorní plošina Laikipia, která se rozprostírá na rozsáhlém území od úpatí hory Mount Kenya až po břehy jezera Baringo, je jednou z méně známých částí Keni, která je stranou běžných poznávacích programů.

Laikipia je chráněná krajina, která je domovem pro více ohrožených druhů než jakákoliv jiná rezervace ve Východní Africe. Toto je místo, kde můžete vidět zebry, buvolce a divoké psy (psy hyenovité). V rezervaci Laikipia potkáte žirafy, pštrosy, přímorožce… Žijí tu velká stáda slonů, najdete tu lvy, vzácné levharty a gepardy. Impaly a gazely nemusíme ani zmiňovat.

Rezervace Laikipia se rozkládá na území sedmi původních farem (Borana Ranch, Il Ngwesi Group Ranch, Lekurruki Group Ranch, Sabuk Wilderness, Lewa Wilderness Conservancy, Loisaba Wilderness a Sosian Ranch), které se spojily k ochraně přírody a zvěře. Tento úžasný soukromý “pozemek” nabízí jedinečný (na keňské poměry) safari zážitek – velká plocha a malá kapacita ubytování 

znamenají safari v naprostém soukromí, kdy nepotkáváte další auta a turisty. Všichni v celé oblasti se nyní věnují ochraně divoké zvěře.

Každá část rezervace Laikipia funguje trochu jinak. Některé, jako Il Ngwesi a Lekurruki, jsou provozovány masajskými komunitami. Další, jako například Lewa, se podílejí na výzkumu a vzdělávání a jako host se můžete dozvědět o probíhajících projektech. Sabuk úzce spolupracuje s komunitami Samburu a také provozuje velbloudí výpravy do odlehlé divočiny, zatímco Loisaba byla tvůrcem konceptu luxusního spaní “pod hvězdami” a glampingového ubytování.

Všechny části rezervace jsou daleko od turistických tras, najdete tu úžasná místa k odpočinku v naprosté divočině. Můžete stopovat slona na pěším safari, projet se na velbloudovi po okolních pláních nebo pozorovat západ slunce z vrcholu některého z kopců. Půda je tu cihlově červená a zvěř divoká a nespoutaná… kam až oko dohlédne.

Další zážitky

safari keňa, nakuru, jezero nakuru, lake nakuru, zájezd keňa, zájezd safari, safari afrika, plameňáci nakuru, safari nakuru

Lake Nakuru – růžoví plameňáci

Pokud chcete spatřit na safari v Keni celou velkou pětku, pak byste neměli vynechat rezervaci kolem jezera Nakuru, protože zde máte nejlepší šanci vidět nosorožce. Nejen oni jsou však důvodem k návštěvě tohoto národního parku. Krásná kopcovitá krajina obklopující jezero Nakuru, svahy a břehy porostlé žlutými stromy akácií a především velká hejna růžových plameňáků kolem břehů jezera, to vše činí z jezera Nakuru atraktivní zastávku při putování Keňou.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

diani beach keňa, pláž diani keňa, zájezd keňa, keňa moře, zájezd k moři, pobytový zájezd keňa, plážová dovolená

Diani Beach – pláže a moře

Nejkrásnější pláž na celém asi 500 kilometrů dlouhém keňském pobřeží Indického oceánu je bezpochyby pláž Diani. Najdete ji na jih od Mombasy, lemují ji střapaté koruny kokosových palem a na délce přibližně 17 kilometrů najdete celou řadu hotelových resortů. Po cestovně náročném a zážitky nabitém safari v Keni si dopřejte odpočinek u moře, užijte si dlouhých ranních procházek po bílém písku za odlivu i koupání v krásně teplé tyrkysové vodě tropického Indického oceánu.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari keňa, masai mara, velká migrace masai mara, velká migrace keňa, zájezd keňa, zájezd safari, safari afrika, dovolená safari

Masai Mara – více než velká migrace

Masai Mara – synonymum pro safari v Africe. Nekonečné pláně, na kterých se pasou stáda zvěře, každoroční divadlo v podobě velké migrace, řeky plné hrochů a krokodýlů, smečky lvů a elegantní gepardi… to vše a mnoho dalšího je k vidění v této rezervaci na jihu Keni. Statisíce pakoní a zeber se vystavují smrtelnému nebezpečí když překračují řeku Mara – to vše ve vidině čerstvé pastvy na druhém břehu. Pokud se vám poštěstí být svědky tohoto jedinečného přírodního představení, budete mít zážitek na celý život…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari keňa, samburu keňa, zájezd safari, zájezd keňa, dovolená keňa, samburu safari, samburu zájezd

Rezervace Samburu

Chcete-li se vyhnout velkému množství turistů a pokud máte rádi klidnější místa, pak byste si neměli nechat uniknout safari v rezervaci Samburu na severu Keni. Nádherná krajina a velké množství zvěře jsou lákadlem pro každého milovníka přírody. Uvidíte zde i druhy, které se na jiných místech příliš hojně nevyskytují, jako třeba pštrosa somálského, žirafu síťovanou, zebru grévyho a další. Samburu je sice „mimo hlavní cesty“, ale pokud se pro návštěvu rozhodnete, zcela jistě nebudete litovat.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari keňa, safari amboseli, sloni amboseli, výhled kilimanjaro, zájezd keňa, zájezd safari, keňa moře, diani beach keňa

Amboseli – safari s výhledem na Kilimanjaro

Viděli jste někdy fotografie slona v pozadí s nejvyšší africkou horou Kilimanjaro? Pokud ano, tak vězte, že jsou pořízeny právě v národním parku Amboseli. Amboseli v jazyce masajů znamená slaný prach. Jak moc je tento název výstižný, se přesvědčíte sami při návštěvě tohoto rozlohou malého, ale množstvím zvěře a výhledy jedinečného národního parku. Mokřady napájené vodou z ledovce na vrcholu Kilimanjara na jinak velmi suchém území přitahují velká stáda slonů, buvolů, vodního patctva a další zvěře. Koncentrace zvěře je zde veliká a ve spojení s nejkrásnější „tapetou“ na pozadí fotografií – téměř 6000 metrů vysokým Kilimanjarem – činí z tohoto národního parku takřka povinnou zastávku na safari v Keni.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari keňa, meru keňa, lvice elza domov, zájezd keňa, zájezd safari, safari afrika, dovolená safari, velká migrace keňa

NP Meru – safari bez lidí

Málo navštěvovaný národní park v severovýchodní části Keni. Pokud chcete mít autentický zážitek z africké divočiny a užít si safari, kde budete často jediným autem široko daleko, pak je NP Meru tou správnou volbou ve vašem itineráři. V tomto národním parku žije celá velká pětka, ale chcete-li si jen co nejrychleji odškrtnout, že jste ji viděli, pak zvolte raději jinou lokalitu. Naopak budete překvapeni velkou rozmanitostí druhů zvěře, které zde během jednoho safari spatříte. 

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.