menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Tanzanie

Tanzanie je synonymem pro africké safari. Rezervace jako Serengeti nebo Ngorongoro jsou pro milovníky Afriky pojmem. Každoroční úžasné představení nazvané velká migrace probíhá právě zde – nekonečná stáda pakoňů a zeber překračují řeku Mara, kde čekají hladoví krokodýli a na břehu smečky lvů… také hladových. Přidejte k safari a úchvatné přírodě bílé pláže na Zanzibaru, a k dovolené snů moc nezbývá. Jezero Tanganika s průzračně čistou vodou a stopování šimpanzů jsou bonusy, které však v Tanzanii nemůžete vynechat.

Tanzanie je synonymem pro africké safari, najdete tu mnohé z největších a nejznámějších afrických safari parků a rezervací. Je to jedno z nejlepších míst k návštěvě, pokud si přejete spatřit jedinečné přírodní představení v podobě velké migrace, kdy statisícová stáda pakoňů a zeber putují za deštěm a čerstvou pastvou mezi keňskou rezervací Masai Mara a pláněmi Serengeti v Tanzanii. V Tanzanii najdete lodže a kempy postavené uprostřed panenské přírody bez známek civilizace – např. v národním parku Nyerere, kde řeky a potoky lákají hrochy, žirafy a pestrobarevné ptáky. Nebo navštivte rezervaci Ngorongoro, kde sopečný kráter vytvořil přírodní ráj nejen pro zvířata velké pětky. Kráter Ngorongoro je jedinečný a unikátní ekosystém, který jinde na světě nenajdete.

Být svědkem velké migrace v Serengeti je životní zážitek, co ale například vystoupat na nejvyšší africkou horu Kilimanjaro, nebo odpočívat na zanzibarských plážích s jemným bílým pískem… Na dovolené v Tanzanii připravenou od nás na míru vašim přáním zažijete to nejpozoruhodnější z této úžasné východoafrické země. Navrhneme s vámi vaši ideální dovolenou, budeme věnovat velkou pozornost vašim přáním, zájmům a vašemu stylu cestování; a v neposlední řadě vašemu rozpočtu. Naši kolegové na tanzanské safari znají zemi detailně a mohou vás dovést k zážitkům, které v průvodci nenajdete.

Budete pozorovat stáda pakoňů, jak při své pouti za čerstvou pastvou chaoticky a zběsile překračují řeky a vyhýbají se cvakajícím čelistem krokodýlů. Uslyšíte ptačí volání při pěším safari v odlehlé části národního parku Serengeti. Budete pozorovat členy velké pětky na zelených loukách v kráteru Ngorongoro. Uvidíte hrocha, antilopy losí a mnoho druhů pestrobarevných ptáků s duhovým opeřením při vodním safari v národním parku Nyerere. Co zažít trek za šimpanzi v lesích národního parku Mahale Mountains?

Na safari v národním parku Tarangire spatříte obrovská stáda slonů procházející mezi majestátními baobaby. Tanzanie jsou také písečné břehy a jiskřivá voda jezera Tanganika. V národním parku Ruaha uslyšíte řvát lvy… Co víc můžete zažít? Třeba strávit závěr své dovolené odpočinkem a dlouhými procházkami po bělostných písečných plážích Zanzibaru, koupat se v průzračných tyrkysových vodách Indického oceánu, nebo objevovat pestrobarevný podmořský život korálových útesů kolem ostrova. Cestujte svým vlastním tempem, svým vlastním stylem, s jistotou, že vám ukážeme ty nejlepší možnosti, ať už půjdete kamkoli.

Vyberte si své zážitky v Tanzanii

kráter ngorongoro, safari ngorongoro, zájezd tanzanie, safari tanzanie, zájezd safari, poznávací zájezd tanzanie, safari tanzanie

Kráter Ngorongoro

Už první ranní výhled z horní hrany kráteru dolů je božský. Ale teprve až začnete pomalu sjíždět na pláň pod vámi, uvědomíte si rozlehlost kráteru – 20 km průměru je obrovský prostor, kde se vytvořil ojedinělý ekosystém. Jak sestupujete, zvířata se postupně mění z malých černých teček ve tvary živých tvorů. Najedou rozeznáváte růžové plameňáky, slony, antilopy… Zvířatům se zde daří a její koncentrace je větší než v jiných rezervacích. V Ngorongoro máte také nejlepší šanci vidět ohrožené černé nosorožce.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari ruaha, zájezd tanzanie, safari tanzanie, zájezd safari, poznávací zájezd tanzanie, safari tanzanie, np ruaha

NP Ruaha

NP Ruaha je safari rezervace proslavená svými stády slonů a dramatickými scenériemi. Řeka Ruaha protéká na jihovýchodě parkem. Kroutí se tu mezi velkými balvany, které jí stojí v cestě. Kolem řeky se tyčí vzrostlé stromy. Tímto lesem procházejí sloni, kteří se jdou napít. Safari se odehrává právě kolem řeky, která je jediným zdrojem vody.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari selous, zájezd tanzanie, safari tanzanie, zájezd safari, safari zanzibar, safari nyerere, np nyerere safari

NP Selous Nyerere – letecké safari

Rezervace Nyerere (dříve Selous) je srdcem safari v jižní Tanzanii. Téměř 55.000 km2 nedotčené přírody z ní dělá úchvatné místo. Vzhledem k nedostupnosti a vzdálenosti od civilizace je to náš tip na fly safari (letecké safari) nebo dvoudenní výlet ze Zanzibaru. Díky množství vodních ploch, kanálů a řece Rufiji můžete v Nyerere vyrazit na vodní safari. Fotografie při západu slunce s vodní hladinou a palmami v dálce vám připomenou dovolenou v Tanzanii i dlouho po návratu domů.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari serengeti, velká migrace tanzanie, zájezd tanzanie, safari tanzanie, zájezd safari, velká migrace serengeti,

NP Serengeti – za velkou migrací

Nekonečné pláně Serengeti se v době velké migrace zaplní statisícovými stády pakoní a zeber. Při přechodu řeky Mara na ně čekají hladoví krokodýli a na druhém břehu natěšené smečky lvů. Velká migrace v NP Serengeti je synonymem pro africké safari. A když sem přijdete mimo dobu velké migrace, stále na vás čeká spousta zážitků a pozorování… a navíc méně lidí. Do Serengeti můžete přijet na safari skoro po celý rok a okolní africké pláně se vám dostanou pod kůži.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

stopování šimpanzů, jezero tanganika, zájezd tanzanie, safari tanzanie, poznávací zájezd safari, šimpanzi mahale

Stopování šimpanzů v Mahale

Pohoří Mahale nabídne výhledy na ostré vrcholky, které dosahují výšky přes 2.000 m nad mořem. Svahy pokryté vzrostlými lesy dotvářejí nádherné panorama. K této dramatické scenérii je kontrastem poklidná temná hladina jezera Tanganika – průzračně čistého jezera s písečnými plážemi a možnostmi na potápění a šnorchlování. K přírodní kráse tu navíc potkáte divoce žijící šimpanze. I krátké chvíle strávené v blízkosti těchto lidoopů jsou nezapomenutelný životní zážitek.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari tarangire, zájezd tanzanie, safari tanzanie, zájezd safari, np tarangire, afrika safari, poznávací zájezd tanzanie

Za slony a baobaby do Tarangire

Přijeďte do Tarangire v době sucha a uvidíte nádherná velká stáda slonů, kteří se chodí za vodou k řece Tarangire, která dala jméno celé rezervaci. Stáda slonů, která se přicházejí napít a tisícileté baobaby na pozadí vytvářejí neopakovatelnou atmosféru. Kromě slonů v Tarangire vystopujete buvoly, antilopy, žirafy… a za nimi přicházejí hladoví lvi a hyeny.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

pláž, Zanzibar, dovolená u moře, dovolená Zanzibar, zájezd Zanzibar

Zanzibar

Málokde na světě najdete tak úžasně bílé pláže lemované palmami a tak pohádkově vybarvený oceán. Modro-zeleno-tyrkysové odstíny vodní hladiny odrážejí slunce a jen těžko věříte, že je to skutečné. Zanzibar má opravdu jeden z nejkrásnějších výhledů na oceán, kterého se nenabažíte za celou dovolenou. A když dovolenou u moře doplníte o pobyt na safari, budou vaše zážitky o to silnější.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

trek kilimanjaro, kilimanjaro výstup, zájezd tanzanie, safari tanzanie, poznávací zájezd safari, velká migrace tanzanie

Zdolejte nejvyšší vrchol Afriky – Kilimanjaro

Nejvyšší hora Afriky, sopka s věčně bílou čepičkou, zasněžená hora na rovníku, Uhuru, střecha Afriky… to je jen několik způsobů, jak tuto nádhernou a majestátní horu můžete nazvat. Trek na Kilimanjaro je snem mnoha milovníků horské turistiky a není to sen nesplnitelný. Na jeho zdolání stačí průměrná kondice a prošlapané boty. Zážitky z výstupu mnohonásobně překonají útrapy a únavu.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.