menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Kráter Ngorongoro

Už první ranní výhled z horní hrany kráteru dolů je božský. Ale teprve až začnete pomalu sjíždět na pláň pod vámi, uvědomíte si rozlehlost kráteru – 20 km průměru je obrovský prostor, kde se vytvořil ojedinělý ekosystém. Jak sestupujete, zvířata se postupně mění z malých černých teček ve tvary živých tvorů. Najedou rozeznáváte růžové plameňáky, slony, antilopy… Zvířatům se zde daří a její koncentrace je větší než v jiných rezervacích. V Ngorongoro máte také nejlepší šanci vidět ohrožené černé nosorožce.

Kdy cestovat: leden - únor, červen - prosinec

Kam cestovat: Tanzanie

Kolik času potřebuji: 2 - 5 nocí

Před miliony let se z vysočiny severní Tanzanie zvedla sopka, jejíž výška podle odhadů dosahovala podobné výšky jako nejvyšší africká hora Kilimandžáro. Před několika miliony let její erupce vytvořila největší nezatopenou kalderu na světě, kráter Ngorongoro. Nyní je kráter domovem obrovského množství divoké zvěře a je ideálním místem, kde můžete spatřit velkou pětku. Naši specialisté na Afriku byli na safari jak zde, tak v okolní chráněné oblasti Ngorongoro. S našimi osobními zkušenostmi vám mohou pomoci naplánovat vaši návštěvu kráteru i okolní vysočiny.

Přirozená ochranná bariéra v podobě 600 metrů vysokých svahů kráteru pomáhá mnoha zdejším druhům velmi dobře přežívat. Stěny kráteru vytváří unikátní uzavřený ekosystém. Toto je nejlepší místo v Tanzanii, kde můžete spatřit kriticky ohrožené nosorožce dvourohé (černé). Pakoně, zebry a různé druhy antilop spásají travnaté pastviny, hladově je pozorují lvi, gepardi i hyeny, kolem prochází rodina pštrosů… Vody jezera Magadi barví do růžova velká hejna plameňáků, v akáciovém lese vám cestu zkříží stádo slonů…

Ať už jste ubytováni v lodži na okraji kráteru nebo jste zde jen na jednodenní návštěvě, safari pod vedením zkušeného průvodce vám umožní prozkoumat kráter a zvířata žijící na jeho dně. Můžete si vybrat, zda se připojíte ke skupince podobně naladěných cestovatelů a budete si safari užívat společně s dalšími návštěvníky, nebo budete mít svého soukromého průvodce, který program safari přizpůsobí vašim zájmům.

Den začnete na hraně kráteru Ngorongoro, už z první vyhlídky budete ohromeni pohledem na tento jedinečný přírodní útvar. Kráter měří v průměru přibližně 20 kilometrů. Rozprostře se pod vámi v celé své kráse. Stále zelený les na svazích vytváří jedinečnou termiku a mraky malují stíny ženoucí se přes pastviny a akáciový les. Hluboko dole se zvířata pohybují jako drobní mravenci. Jak sestupujete ve svém terénním autě po cestě do hlubin kráteru, začínáte pomalu rozeznávat jednotlivé druhy: antilopy, buvoly, pakoně i gazely…

Jakmile se ocitnete na dně kráteru, do hry vstoupí znalosti a zkušenosti vašeho průvodce. Za jeho pomoci se dostanete do blízkosti zvířat, jak běžných, tak i těch vzácnějších. Pozorování černého nosorožce není zdaleka zaručené, ale jste na tom nejlepším místě, kde ho můžete spatřit. Zkušený průvodce se také umí vyhnout provozu dalších aut a zprostředkovat vám tak naprosto jedinečný zážitek. Není safari jako safari a v Ngorongoro to platí dvojnásob.

V mokřadech spatříte hrochy, zatímco v akáciovém háji Lerai najdete slony a paviány, a pokud budete mít štěstí, tak třeba i levharta odpočívajícího ve větvích.

Zejména během období sucha, mezi červencem a říjnem, navštíví kráter Ngorongoro velké množství milovníků afrického safari a musíte se tedy připravit na poměrně velký provoz terénních aut. Přece jen se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších lokalit na safari v celé Africe. Spíte-li v lodži na okraji kráteru, můžete být na jeho dně mezi prvními, nebo naopak zůstat do pozdního odpoledne. Jednotlivá safari jsou omezena šestihodinovým limitem. Chcete-li se vyhnout největšímu provozu, pak je lepší cestovat mimo hlavní sezonu, kdy je kráter mnohem klidnější, ale je zase potřeba počítat s větší pravděpodobností dešťových srážek.

Chráněná oblast Ngorongoro

Kráter Ngorongoro je součástí chráněné oblasti Ngorongoro, která je na seznamu světového dědictví UNESCO. Rozkládá se na ploše 8 300 km2 v Tanzanské vysočině. Daleko od centra dění kolem kráteru si můžete užít krásné sopečné scenérie, včetně dvou menších kráterů – Olmoti a Empakai. Najdete tu také strmé svahy Velké příkopové propadliny a vody jezera Natron – alkalického jezera, jehož mělké břehy vyhledávají pro svá hnízdiště plameňáci.

V těchto nedotčených oblastech je spousta příležitostí pro aktivní trávení času a treky, které vás zavedou přes lesy, pastviny a skalnaté výběžky třeba až na vrchol sopky.

V chráněné oblasti Ngorongoro je soutěska Olduvai, jedno z nejvýznamnějších světových nalezišť fosilií hominidů. Právě v této strmé rokli žili před necelými dvěma miliony let nejstarší známí lidští předci a v polovině 20. století zde byly nalezeny jejich zkamenělé pozůstatky. Můžete navštívit muzeum, kde jsou vystaveny skutečné fosilie a odlitky raných lidských lebek.

 

Další zážitky

stopování šimpanzů, jezero tanganika, zájezd tanzanie, safari tanzanie, poznávací zájezd safari, šimpanzi mahale

Stopování šimpanzů v Mahale

Pohoří Mahale nabídne výhledy na ostré vrcholky, které dosahují výšky přes 2.000 m nad mořem. Svahy pokryté vzrostlými lesy dotvářejí nádherné panorama. K této dramatické scenérii je kontrastem poklidná temná hladina jezera Tanganika – průzračně čistého jezera s písečnými plážemi a možnostmi na potápění a šnorchlování. K přírodní kráse tu navíc potkáte divoce žijící šimpanze. I krátké chvíle strávené v blízkosti těchto lidoopů jsou nezapomenutelný životní zážitek.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

trek kilimanjaro, kilimanjaro výstup, zájezd tanzanie, safari tanzanie, poznávací zájezd safari, velká migrace tanzanie

Zdolejte nejvyšší vrchol Afriky – Kilimanjaro

Nejvyšší hora Afriky, sopka s věčně bílou čepičkou, zasněžená hora na rovníku, Uhuru, střecha Afriky… to je jen několik způsobů, jak tuto nádhernou a majestátní horu můžete nazvat. Trek na Kilimanjaro je snem mnoha milovníků horské turistiky a není to sen nesplnitelný. Na jeho zdolání stačí průměrná kondice a prošlapané boty. Zážitky z výstupu mnohonásobně překonají útrapy a únavu.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari ruaha, zájezd tanzanie, safari tanzanie, zájezd safari, poznávací zájezd tanzanie, safari tanzanie, np ruaha

NP Ruaha

NP Ruaha je safari rezervace proslavená svými stády slonů a dramatickými scenériemi. Řeka Ruaha protéká na jihovýchodě parkem. Kroutí se tu mezi velkými balvany, které jí stojí v cestě. Kolem řeky se tyčí vzrostlé stromy. Tímto lesem procházejí sloni, kteří se jdou napít. Safari se odehrává právě kolem řeky, která je jediným zdrojem vody.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari serengeti, velká migrace tanzanie, zájezd tanzanie, safari tanzanie, zájezd safari, velká migrace serengeti,

NP Serengeti – za velkou migrací

Nekonečné pláně Serengeti se v době velké migrace zaplní statisícovými stády pakoní a zeber. Při přechodu řeky Mara na ně čekají hladoví krokodýli a na druhém břehu natěšené smečky lvů. Velká migrace v NP Serengeti je synonymem pro africké safari. A když sem přijdete mimo dobu velké migrace, stále na vás čeká spousta zážitků a pozorování… a navíc méně lidí. Do Serengeti můžete přijet na safari skoro po celý rok a okolní africké pláně se vám dostanou pod kůži.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

pláž, Zanzibar, dovolená u moře, dovolená Zanzibar, zájezd Zanzibar

Zanzibar

Málokde na světě najdete tak úžasně bílé pláže lemované palmami a tak pohádkově vybarvený oceán. Modro-zeleno-tyrkysové odstíny vodní hladiny odrážejí slunce a jen těžko věříte, že je to skutečné. Zanzibar má opravdu jeden z nejkrásnějších výhledů na oceán, kterého se nenabažíte za celou dovolenou. A když dovolenou u moře doplníte o pobyt na safari, budou vaše zážitky o to silnější.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari selous, zájezd tanzanie, safari tanzanie, zájezd safari, safari zanzibar, safari nyerere, np nyerere safari

NP Selous Nyerere – letecké safari

Rezervace Nyerere (dříve Selous) je srdcem safari v jižní Tanzanii. Téměř 55.000 km2 nedotčené přírody z ní dělá úchvatné místo. Vzhledem k nedostupnosti a vzdálenosti od civilizace je to náš tip na fly safari (letecké safari) nebo dvoudenní výlet ze Zanzibaru. Díky množství vodních ploch, kanálů a řece Rufiji můžete v Nyerere vyrazit na vodní safari. Fotografie při západu slunce s vodní hladinou a palmami v dálce vám připomenou dovolenou v Tanzanii i dlouho po návratu domů.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari tarangire, zájezd tanzanie, safari tanzanie, zájezd safari, np tarangire, afrika safari, poznávací zájezd tanzanie

Za slony a baobaby do Tarangire

Přijeďte do Tarangire v době sucha a uvidíte nádherná velká stáda slonů, kteří se chodí za vodou k řece Tarangire, která dala jméno celé rezervaci. Stáda slonů, která se přicházejí napít a tisícileté baobaby na pozadí vytvářejí neopakovatelnou atmosféru. Kromě slonů v Tarangire vystopujete buvoly, antilopy, žirafy… a za nimi přicházejí hladoví lvi a hyeny.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.