menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Zdolejte nejvyšší vrchol Afriky – Kilimanjaro

Nejvyšší hora Afriky, sopka s věčně bílou čepičkou, zasněžená hora na rovníku, Uhuru, střecha Afriky… to je jen několik způsobů, jak tuto nádhernou a majestátní horu můžete nazvat. Trek na Kilimanjaro je snem mnoha milovníků horské turistiky a není to sen nesplnitelný. Na jeho zdolání stačí průměrná kondice a prošlapané boty. Zážitky z výstupu mnohonásobně překonají útrapy a únavu.

Kdy cestovat: leden - březen, červenec - říjen

Kam cestovat: Tanzanie

Kolik času potřebuji: 8 - 10 dní

Kilimandžáro – spící sopka v severní Tanzanii nedaleko hranice s Keňou, má výšku 5 895 m a je nejvyšší horou afrického kontinentu. Vrchol Kilimanjara je považovaný za jeden z nejdostupnějších vysokohorských výstupů, může jej úspěšně zdolat každý alespoň trochu fyzicky zdatný turista. Ročně se na něj pokusí vystoupit asi 35 000 lidí. Zní vám to jako šílený počet? Zavolejte nám a výstup naplánujte s naším specialistou. Máme triky, jak se “zástupům” lidí vyhnout a jak zvýšit vaši šanci na úspěšné zdolání vrcholu.

I když není výstup zdaleka snadný, zvládnete ho i bez jakýchkoliv horolezeckých zkušeností. Na vrcholku budete odměněni nekonečnými výhledy na rozeklané vrcholy Mawenzi, náhorní plošinu Shira a vzdálené obzory Tanzanie a Keni hluboko pod vámi. Můžeme vám zařídit túru s nejlepšími a nejzkušenějšími průvodci, abyste měli co největší šanci bezpečně vrcholu Kilimajara dosáhnout.

Kilimanjaro je přírodní zázrak: zasněžená hora na rovníku, na jejíchž svazích najdete pět klimatických pásem, z nichž každé má svoji vlastní odlišnou vegetaci. Výstup na horu je jako procházka čtyřmi ročními obdobími v průběhu jednoho týdne. Vysoká nadmořská výška vytvořila podmínky pro neobvyklé formy života, jako je třeba mimozemsky vyhlížející obří sysel nebo jemná sloní květina.

Možná jste viděli mnoho celebrit, které dosáhly vrcholu Kilimanjara, nebo někoho osobně znáte. Protože se jedná o technicky nejsnazší výstup na jeden z vrcholů “Koruny planety“ (Seven Summits), hora přitahuje jak začínající, tak i zkušené horské turisty.

Je však důležité si uvědomit, že dostat se na vrchol by nemělo být považováno za samozřejmost. Na Kilimanjaro se stoupá sice pozvolně, ale pořád jev vrcholek téměř 6.000 metrů nad mořem. Pohyb v takto vysoké nadmořské výšce není pro nikoho snadný a mít ty nejlepší možné průvodce a nosiče značně zvyšuje vaše šance na úspěch pro dosažení vrcholu. Nechte si poradit a věřte, že vyšší cena

tady znamená poctivé zázemí, skvělý servis podpůrného týmu a tím pádem i větší šanci na zdar celé výpravy.

Naši průvodci na Kilimanjaro

Dokážeme zajistit, aby vás na výstupu doprovázel početný tým horských vůdců, kuchařů a nosičů. Na hoře působí mnoho skupin, některé jsou profesionálnější než jiné. Naší prioritou je nejen zaručit, že budete stoupat s nejlepším a nejzkušenějším týmem, ale také to, že průvodci a další personál, které využíváme, budou pracovat s profesionální výstrojí a budou ohodnoceni spravedlivou mzdou. Jejich spokojenost a další příležitosti vzdělávání a získávání zkušeností jsou i naším zájmem.

Průvodci, se kterými pracujeme, jsou samozřejmě ohleduplní k životnímu prostředí a dodržují pravidlo „nezanechat žádné stopy“.
Na Kilimanjaro se můžete vydat několika cestami. Nejoblíbenější je trasa Machame neboli „Whisky“, která vás zavede na vrchol od jihozápadu, prochází deštným pralesem, vřesovišti a alpskou pouští. Na některých místech budete mít výhled na kuželovitou horu Meru, druhou nejvyšší horu Tanzanie. My dáváme přednost méně “oblíbeným” trasám, kde nepotkáváte tolik dalších “horolezců”.

I když je možné výstup absolvovat za šest dní a pět nocí, doporučujeme přidat alespoň další den a noc. Získáte tak více času na aklimatizaci ve vyšší nadmořské výšce. Výstup můžete absolvovat jako součást skupiny nebo soukromě.

Nejlepší čas na výstup na Kilimandžáro

Na Kilimandžáro je možné vylézt v kteroukoli roční dobu, ale doporučujeme se vyhnout deštivým měsícům. Nejvyšší šanci na slunečné počasí obvykle máte mezi červencem a říjnem nebo lednem až polovinou března.

Další zážitky

kráter ngorongoro, safari ngorongoro, zájezd tanzanie, safari tanzanie, zájezd safari, poznávací zájezd tanzanie, safari tanzanie

Kráter Ngorongoro

Už první ranní výhled z horní hrany kráteru dolů je božský. Ale teprve až začnete pomalu sjíždět na pláň pod vámi, uvědomíte si rozlehlost kráteru – 20 km průměru je obrovský prostor, kde se vytvořil ojedinělý ekosystém. Jak sestupujete, zvířata se postupně mění z malých černých teček ve tvary živých tvorů. Najedou rozeznáváte růžové plameňáky, slony, antilopy… Zvířatům se zde daří a její koncentrace je větší než v jiných rezervacích. V Ngorongoro máte také nejlepší šanci vidět ohrožené černé nosorožce.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari serengeti, velká migrace tanzanie, zájezd tanzanie, safari tanzanie, zájezd safari, velká migrace serengeti,

NP Serengeti – za velkou migrací

Nekonečné pláně Serengeti se v době velké migrace zaplní statisícovými stády pakoní a zeber. Při přechodu řeky Mara na ně čekají hladoví krokodýli a na druhém břehu natěšené smečky lvů. Velká migrace v NP Serengeti je synonymem pro africké safari. A když sem přijdete mimo dobu velké migrace, stále na vás čeká spousta zážitků a pozorování… a navíc méně lidí. Do Serengeti můžete přijet na safari skoro po celý rok a okolní africké pláně se vám dostanou pod kůži.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari tarangire, zájezd tanzanie, safari tanzanie, zájezd safari, np tarangire, afrika safari, poznávací zájezd tanzanie

Za slony a baobaby do Tarangire

Přijeďte do Tarangire v době sucha a uvidíte nádherná velká stáda slonů, kteří se chodí za vodou k řece Tarangire, která dala jméno celé rezervaci. Stáda slonů, která se přicházejí napít a tisícileté baobaby na pozadí vytvářejí neopakovatelnou atmosféru. Kromě slonů v Tarangire vystopujete buvoly, antilopy, žirafy… a za nimi přicházejí hladoví lvi a hyeny.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari selous, zájezd tanzanie, safari tanzanie, zájezd safari, safari zanzibar, safari nyerere, np nyerere safari

NP Selous Nyerere – letecké safari

Rezervace Nyerere (dříve Selous) je srdcem safari v jižní Tanzanii. Téměř 55.000 km2 nedotčené přírody z ní dělá úchvatné místo. Vzhledem k nedostupnosti a vzdálenosti od civilizace je to náš tip na fly safari (letecké safari) nebo dvoudenní výlet ze Zanzibaru. Díky množství vodních ploch, kanálů a řece Rufiji můžete v Nyerere vyrazit na vodní safari. Fotografie při západu slunce s vodní hladinou a palmami v dálce vám připomenou dovolenou v Tanzanii i dlouho po návratu domů.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

pláž, Zanzibar, dovolená u moře, dovolená Zanzibar, zájezd Zanzibar

Zanzibar

Málokde na světě najdete tak úžasně bílé pláže lemované palmami a tak pohádkově vybarvený oceán. Modro-zeleno-tyrkysové odstíny vodní hladiny odrážejí slunce a jen těžko věříte, že je to skutečné. Zanzibar má opravdu jeden z nejkrásnějších výhledů na oceán, kterého se nenabažíte za celou dovolenou. A když dovolenou u moře doplníte o pobyt na safari, budou vaše zážitky o to silnější.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari ruaha, zájezd tanzanie, safari tanzanie, zájezd safari, poznávací zájezd tanzanie, safari tanzanie, np ruaha

NP Ruaha

NP Ruaha je safari rezervace proslavená svými stády slonů a dramatickými scenériemi. Řeka Ruaha protéká na jihovýchodě parkem. Kroutí se tu mezi velkými balvany, které jí stojí v cestě. Kolem řeky se tyčí vzrostlé stromy. Tímto lesem procházejí sloni, kteří se jdou napít. Safari se odehrává právě kolem řeky, která je jediným zdrojem vody.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

stopování šimpanzů, jezero tanganika, zájezd tanzanie, safari tanzanie, poznávací zájezd safari, šimpanzi mahale

Stopování šimpanzů v Mahale

Pohoří Mahale nabídne výhledy na ostré vrcholky, které dosahují výšky přes 2.000 m nad mořem. Svahy pokryté vzrostlými lesy dotvářejí nádherné panorama. K této dramatické scenérii je kontrastem poklidná temná hladina jezera Tanganika – průzračně čistého jezera s písečnými plážemi a možnostmi na potápění a šnorchlování. K přírodní kráse tu navíc potkáte divoce žijící šimpanze. I krátké chvíle strávené v blízkosti těchto lidoopů jsou nezapomenutelný životní zážitek.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.