menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Treky a túry

Také si myslíte, že Mauricius je pouze plážový ráj a destinace pro romantické páry? Napište nám a my vám připravíme aktivní dovolenou na Mauriciu plnou zábavy, treků, túr, sportu a adrenalinu. Mauricius nabízí skvělé vyžití pro každého, kdo má rád přírodu, chození a aktivní trávení času.

Kdy cestovat: leden, březen - květen, říjen - prosinec

Kam cestovat: Mauricius

Kolik času potřebuji: 7 - 10 nocí

Národní park Black River Gorges, který pokrývá téměř tři procenta ostrova, je pojmenován podle černých kamenů, které lemují zdejší řeku. Nachází se na jihozápadě Mauricia, park je pokrytý lesem, bažinatými vřesovišti a najdete tu poslední část ebenového lesa, který kdysi zahaloval celý ostrov. Park je protkán turistickými stezkami, kde si můžete vybrat od půlhodinových toulání až po náročnější celodenní treky.

I když jsou stezky značené, doporučujeme procházku s průvodcem, který dokáže přizpůsobit zvolenou trasu vaší fyzické kondici a také upozorní na některé vzácné druhy zvěře a flóry. Můžete zahlédnout endemickou poštolku mauricijskou nebo jeden z 300 původních druhů květin, ale skutečným lákadlem parku je samotná krajina. Vystoupejte na jeden z mnoha vyhlídkových bodů a budete mít výhled na lesní baldachýn, který se drží na strmých svazích.

Můžete se projít po Paille en Queue Trail, mírné hodinové trase, která vede po ploché náhorní plošině podél potoků borovým lesem. Jsou možné i náročnější

trasy, včetně výšlapu na vrchol Piton de la Petite Rivière Noire, nejvyšší na Mauricia s výškou 821 m.

Pokud toužíte trekovat víc a častěji, zvažte kombinaci pobytu na pláži s pobytem v blízkosti národního parku. Lakaz Chamarel je boutique lodge na okraji parku, nedaleko města Chamarel. Z tohoto ubytování se můžete vydat na Piton du Canot, slavný trojúhelníkový vrchol na jihozápadě parku. Na vrchol je to strmá, hodinová stezka, ale z vrcholu je vidět přímo na Le Morne a oceán za ním. Pár dní ve vnitrozemí je krásný zážitek.

Je také možné vylézt na samotnou Le Morne, obrovskou, téměř kvádrovou skálu, která stojí osamoceně na poloostrově s výhledem na národní park Black River Gorges. Skála, chráněná UNESCO, původně sloužila jako úkryt uprchlým otrokům, kteří se na vrcholu a v okolních jeskyních usadili. Na vrchol se můžete dostat v doprovodu licencovaného horského vůdce. Důvodem je chránit kulturní význam místa a také zajistit bezpečí turistů na strmých stezkách.

Další zážitky

zájezd mauricius, dovolená mauricius, plážová dovolená mauricius, mauricius výlety, aktivní mauricius, výlet na lodi mauricius

Na lodi kolem ostrova Mauricius

Pobřeží Mauricia je nejlépe vidět z paluby lodi. Z moře můžete vidět stříbřité písky táhnoucí se do dálky a nad nimi se tyčící pohoří Black River. Pro výlet na lodi si můžete vybrat z mnoha typů, od krátkých výletů k blízkým útesům až po delší celodenní výlety, od privátních lodí po velké jachty nebo rychločluny… Rádi s vámi možnosti projdeme, abyste se mohli správně rozhodnout.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd mauricius, dovolená mauricius, plážová dovolená mauricius, kreolská kuchyně, mauricius jídlo

Port Louis a koloniální historie

Mauricius byl formován koloniální nadvládou. V roce 1715 se ostrov stal francouzskou kolonií a byl spravován Francouzskou Východoindickou společností, dokud nebyl v roce 1810 převzat Brity během napoleonských válek. Na této celodenní privátní prohlídce s naší českou průvodkyní můžete prozkoumat dobře zachovalý francouzsko-mauricijský koloniální dům, dozvědět se o kreolských kuchařských technikách a při návštěvě místního trhu ochutnat ingredience používané k vaření tradiční ostrovní kuchyně.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd mauricius, dovolená mauricius, plážová dovolená mauricius, potápění mauricius, šnorchlování mauricius

Šnorchlování a potápění

Mauricius je obklopen korálovým útesem, který z letadla vypadá jako svatozář. Útes chrání Mauricius a mnoho z jeho zálivů a zátok před divokým vlnobitím. Útes tak vytváří řadu klidných lagun a mělčin, kde můžete šnorchlovat v klidných, čistých vodách, kde není těžké najít ryby. Potápěči mohou prozkoumat podmořskou krajinu jeskyní a oblouků vytvořených lávovými proudy.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd mauricius, dovolená mauricius, plážová dovolená exotika, indo mauricijská kultura, historie mauricia

Mauricius – historie, kultura, zvyky

Po zrušení otroctví přišlo koncem 18. a počátkem 19. století na Mauricius půl milionu indických dělníků, aby pracovali na polích s cukrovou třtinou nebo zamířili na jiné manuální práce. Tato migrace hrála velkou roli v historii a dědictví ostrova a indo-mauricijská populace je dnes zdaleka největší etnickou skupinou na Mauriciu, tvoří více než dvě třetiny obyvatel. Užijte si celodenní soukromý výlet s naší českou průvodkyní a objevte více z indického dědictví Mauricia.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd mauricius, dovolená mauricius, plážová dovolená mauricius, potápění mauricius, šnorchlování mauricius

Vodní sporty

Mauricius vede, ve srovnání s dalšími destinacemi, ve škále způsobů, jak se můžete plavit, pádlovat a surfovat. Pro většinu sportů je na pobřeží vytipována konkrétní oblast pro vámi vybranou aktivitu, takže si můžete vyzkoušet nové dovednosti v bezpečí klidné vody. Větší hotely mají své vlastní vybavení a existuje řada renomovaných společností, které jsou zaměřené na specializovanější aktivity.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd mauricius, dovolená mauricius, plážová dovolená mauricius, kreolská kuchyně, čajová plantáž mauricius

Jižní Mauricius s naší českou průvodkyní

Dopřejte si celodenní výlet s naší českou průvodkyní, která vás zavede do vnitrozemí ostrova Mauricius k některým z přírodních zajímavostí ostrova. Uvidíte hlavní atrakce Mauricia včetně vodopádu Chamarel a Sedmibarevné země. Je zde také možnost dozvědět se více o pěstování cukrové třtiny, výroby rumu a zpracování čaje.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd mauricius, dovolená mauricius, plážová dovolená mauricius, kreolská kuchyně, mauricius jídlo

Za historií a jídlem

Na tomto privátním celodenním výletu s naší českou průvodkyní budete cestovat po ostrově, ochutnávat řadu jídel od indických samos (smažené plněné taštičky) až po kreolské domácí vaření, podniknete pěší prohlídku hlavního města a navštívíte koloniální dům z 19. století.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.