menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Jižní Mauricius s naší českou průvodkyní

Dopřejte si celodenní výlet s naší českou průvodkyní, která vás zavede do vnitrozemí ostrova Mauricius k některým z přírodních zajímavostí ostrova. Uvidíte hlavní atrakce Mauricia včetně vodopádu Chamarel a Sedmibarevné země. Je zde také možnost dozvědět se více o pěstování cukrové třtiny, výroby rumu a zpracování čaje.

Kdy cestovat: leden, březen - květen, říjen - prosinec

Kam cestovat: Mauricius

Kolik času potřebuji: celodenní výlet

Po setkání s průvodkyní ve vašem hotelu začnete návštěvou Chamarel, ospalé vesnice posazené do hustého lesa národního parku Black River Gorges. Obec je obklopena zemědělskou půdou využívanou k pěstování cukrové třtiny a ovoce, na obzoru se rýsuje pohoří Black River.

Zastavíte se, abyste si mohli prohlédnout vodopád Chamarel, kde proud vody padá ze stometrové výšky do jezírka zahaleného okolním lesem. Po proudu je Sedmibarevná Země – planina o velikosti fotbalového hřiště, posetá vulkanickými kameny, které se ochlazovaly při různých teplotách a vytvářely nápadné pruhované duny obklopené zelení.

Budete pokračovat dále do Chamarel Rum Distillery. Rumová palírna je na krásném místě mezi zelenými poli cukrové třtiny, je to jedna z mála palíren, která pěstuje vlastní cukrovou třtinu (ta se musí sklízet ručně díky strmým svahům v okolí). V lihovaru se dozvíte více o procesu destilace a uvidíte některé stroje.

Nechybí samozřejmě možnost ochutnat některé z rumů od dubového bílého až po zlatavě kořeněný vanilkový rum. Vyrábí zde také řadu prémiových likérů z místních surovin včetně rumů s příchutí kávy, kokosu a mandarinky.

Odtud pojedete přes národní park Black Gorges. Se strmými, lesy pokrytými roklemi a více než 300 druhy kvetoucích rostlin je to jedna z nejdramatičtějších krajin na Mauriciu. Cílem je Bois Cheri, nejstarší čajová plantáž na ostrově. Zde můžete navštívit továrnu na čaj (výroba čaje je sezonní práce) a muzeum. Určitě si najděte čas na procházku úhlednými řadami čajových keřů, stojí to za to.

Vaší poslední zastávkou dne je Domaine des Aubineaux, francouzský koloniální dům z 19. století. Nyní je to muzeum historie mauricijského čaje a vystavuje se zde také vzácná sbírku fotografií uchovávajících památku na koloniální budovy, které kdysi stály po celém ostrově. Po návštěvě domu a přilehlé zahrady vaše prohlídka končí a budete mít možnost ochutnat několik vařených nápojů, než vás řidič odveze zpět do hotelu.

Další zážitky

zájezd mauricius, dovolená mauricius, plážová dovolená mauricius, potápění mauricius, šnorchlování mauricius

Šnorchlování a potápění

Mauricius je obklopen korálovým útesem, který z letadla vypadá jako svatozář. Útes chrání Mauricius a mnoho z jeho zálivů a zátok před divokým vlnobitím. Útes tak vytváří řadu klidných lagun a mělčin, kde můžete šnorchlovat v klidných, čistých vodách, kde není těžké najít ryby. Potápěči mohou prozkoumat podmořskou krajinu jeskyní a oblouků vytvořených lávovými proudy.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd mauricius, dovolená mauricius, plážová dovolená mauricius, kreolská kuchyně, mauricius jídlo

Port Louis a koloniální historie

Mauricius byl formován koloniální nadvládou. V roce 1715 se ostrov stal francouzskou kolonií a byl spravován Francouzskou Východoindickou společností, dokud nebyl v roce 1810 převzat Brity během napoleonských válek. Na této celodenní privátní prohlídce s naší českou průvodkyní můžete prozkoumat dobře zachovalý francouzsko-mauricijský koloniální dům, dozvědět se o kreolských kuchařských technikách a při návštěvě místního trhu ochutnat ingredience používané k vaření tradiční ostrovní kuchyně.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd mauricius, dovolená mauricius, plážová dovolená mauricius, kreolská kuchyně, mauricius jídlo

Za historií a jídlem

Na tomto privátním celodenním výletu s naší českou průvodkyní budete cestovat po ostrově, ochutnávat řadu jídel od indických samos (smažené plněné taštičky) až po kreolské domácí vaření, podniknete pěší prohlídku hlavního města a navštívíte koloniální dům z 19. století.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd mauricius, dovolená mauricius, plážová dovolená mauricius, mauricius výlety, aktivní mauricius, výlet na lodi mauricius

Na lodi kolem ostrova Mauricius

Pobřeží Mauricia je nejlépe vidět z paluby lodi. Z moře můžete vidět stříbřité písky táhnoucí se do dálky a nad nimi se tyčící pohoří Black River. Pro výlet na lodi si můžete vybrat z mnoha typů, od krátkých výletů k blízkým útesům až po delší celodenní výlety, od privátních lodí po velké jachty nebo rychločluny… Rádi s vámi možnosti projdeme, abyste se mohli správně rozhodnout.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd mauricius, dovolená mauricius, plážová dovolená mauricius, potápění mauricius, šnorchlování mauricius

Vodní sporty

Mauricius vede, ve srovnání s dalšími destinacemi, ve škále způsobů, jak se můžete plavit, pádlovat a surfovat. Pro většinu sportů je na pobřeží vytipována konkrétní oblast pro vámi vybranou aktivitu, takže si můžete vyzkoušet nové dovednosti v bezpečí klidné vody. Větší hotely mají své vlastní vybavení a existuje řada renomovaných společností, které jsou zaměřené na specializovanější aktivity.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd mauricius, dovolená mauricius, plážová dovolená exotika, indo mauricijská kultura, historie mauricia

Mauricius – historie, kultura, zvyky

Po zrušení otroctví přišlo koncem 18. a počátkem 19. století na Mauricius půl milionu indických dělníků, aby pracovali na polích s cukrovou třtinou nebo zamířili na jiné manuální práce. Tato migrace hrála velkou roli v historii a dědictví ostrova a indo-mauricijská populace je dnes zdaleka největší etnickou skupinou na Mauriciu, tvoří více než dvě třetiny obyvatel. Užijte si celodenní soukromý výlet s naší českou průvodkyní a objevte více z indického dědictví Mauricia.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd mauricius, dovolená mauricius, le morne mauricius, plážová dovolená exotika, potápění mauricius, treky mauricius

Treky a túry

Také si myslíte, že Mauricius je pouze plážový ráj a destinace pro romantické páry? Napište nám a my vám připravíme aktivní dovolenou na Mauriciu plnou zábavy, treků, túr, sportu a adrenalinu. Mauricius nabízí skvělé vyžití pro každého, kdo má rád přírodu, chození a aktivní trávení času.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.