menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Namibie

Pouště a duny, kaňony, divoké pobřeží, safari v nedotčené přírodě, dramatické scenérie a kontrasty… a všude kolem vás jen nekonečná nádherná pustina – to je Namibie – africká země jako žádná jiná! V Namibii najdete nejvyšší písečné duny, druhý největší kaňon světa a jedno z nejnehostinnějších pobřeží na světě, Pobřeží koster. Přidejte k tomu krásnou divokou zvěř v mnoha safari parcích, fascinující místní kmeny a tradiční africkou pohostinnost a máte skvělou destinaci pro vaši africkou dovolenou.

V Nambii objevíte tu neuvěřitelnou různorodost podmanivé přírody od nekonečné písečné pouště Namib s ikonickými dunami Sossusvlei, přes dramatická skaliska kolem Erongo, pustokrásné Pobřeží koster až po zelené široké mokřady okolo řek Okavango a Kwando v Caprivi. Teprve pak přijde na řadu safari ve známém NP Etosha na severu Namibie nebo druhý největší kaňon Fish River Canyon na jihu země. Namibie má spoustu dalších lákadel, které přitahují cestovatele a milovníky africké přírody a nekonečných obzorů. S pečlivě sestaveným programem na míru si můžete užít Namibii svým vlastním tempem – uvidíte, co chcete vidět, kdy to chcete vidět a jak to chcete vidět – spojíte všechny nejlepší národní parky se safari, budete šplhat po dunách v nejlepším světle na focení a poznáte místní kulturu, jídla a zvyky.

Safari a zážitky z Namibie jsou většinou spojené s velkolepou pouštní scenérii v široce otevřené krajině. Budete vzpomínat na nekonečné obzory, úchvatné západy slunce a obrovský měsíc válející se (někdy) i během dne nad obzorem. Úplně jiný, v porovnání s okolními zeměmi, je velkolepý národní park Etosha. Jedinečnost je v obrovské ploše, kde vidíte na kilometry daleko a velké koncentraci zvěře u napajedel. Výjimečnost NP Etosha je také v širokých obzorech okolo vás, kde zvěř pozorujete. Namibii obvykle nedoporučujeme na první safari, pokud není kombinováno s Botswanou nebo Jižní Afrikou. Namibie je tak 

jedinečná, že si ji naplno užijete při své druhé nebo třetí cestě do Afriky. O to silnější zážitky to budou a slibujeme, že se budete chtít vrátit.

Namibii můžete poznat i na self-drive-safari, protože silniční síť je v dobrém stavu a řízení pronajatého auta může být jedním z nejlevnějších a nejlepších způsobů, jak poznat Namibii a zažít safari v Africe. Zážitkem samotným jsou i dlouhé přejezdy, díky kterým si rozměry Namibie uvědomíte. S námi budete mít zázemí a jistotu pro neočekávané situace a pečlivě připravený a zajištěný program.

Až vás unaví poušť, duny a safari, je tu Atlantský oceán, který vám poskytne vítanou úlevu od horka a písku. Osvěžující vánek ve Swakopmundu a Walvis Bay vám dodá energii. Tu nakonec můžete dobít i v některé ze skvělých restaurací.

Abyste se však dostali do nejvzdálenějších a skutečně unikátních částí Namibie v krátkém čase (nemáte-li na dovolenou několik týdnů), je přínosné létat. Vzdálenosti jsou obrovské a lety jsou často jediným řešením. Podle našeho názoru pár letů stojí za to, protože tyto panoramatické přelety jsou jedny z nejúžasnějších, jaké pravděpodobně zažijete. Odměnou za vydané peníze vám bude návštěva téměř nepřístupných míst a nedotčených oblastí Pobřeží koster a Kunene, Fish River kaňonu… Tato divočina je také domovem fascinujících kmenů Himba a Herero, kteří si stále udržují svůj tradiční způsob života.

Vyberte si své zážitky v Namibii

glamping namibie, bydlení ve stromech, safari namibie

Bydlení v korunách stromů

V Africe se bydlí na stromech. Sedíte na terase stanu postaveného v koruně stromu uprostřed namibijské buše. V ruce držíte sklenku vína, na obzoru zapadá slunce, před vámi se v prachu válejí zebry a procházejí antilopy, nedaleko se potuluje šakal. Večer možná přijde i lev… Glamping v Namibii = zážitkové ubytování.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Caprivi strip namibie, safari namibie, safari caprivi, zájezd namibie, poznávací zájezd namibie, popa falls

Caprivi – NP Bwabwata

Kouzlo pásu Caprivi v severní Namibii spočítá v jeho odlehlosti. Nepotkáte tu turisty, naopak zažíváte dny „samoty“ v naprosto úchvatné panenské přírodě. NP Bwabwata, který zde leží, je nazýván malou Botswanou. Protéká tudy řeka Okavango, která se rozlije do širokých mokřadů. Ty lákají mnoho ptactva i další zvěře. Safari zde je jedinečné a fantastické. Caprivi je jedno z nejúžasnějších míst v Namibii, které vám umožní zažít pocit něčeho výjimečného.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

fish river canyon namibie, kaňon u řeky fish river, zájezd namibie, poznávací zájezd namibie, self-drive namibie

Fish River Canyon

Nikde jinde v Africe nenajdete nic ani vzdáleně podobné kaňonu Fish River Canyon. Ať už z některé z vyhlídek vnímáte ohromné ​​rozměry a krásu místa, proletíte se nad kaňonem v letadle, nebo se pustíte na pětidenní pěší trek kaňonem, Fish River Canyon budete vždy objevovat a vnímat jako nesmírně zvláštní nezapomenutelné místo.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

kolmanskop, město duchů, koně namibie, zájezd namibie, luderitz namibie, diamanty namibie, namibie dovolená

Kolmanskop – město diamantů… a duchů

Diamanty, diamanty… s jejich těžbou Kolmaskop vyrostl do jednoho z nejmodernějších a nejluxusnějších měst světa. S ukončením těžby diamantů rychle vyprchala jeho tehdejší sláva. Dnes jsou domy zaváté po okna pískem, na minulou slávu odkazuje stará vana… Město je opuštěné a ponecháno napospas poušti.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

cape cross namibie, lachtani na cape cross, safari namibie, zájezd namibie, poznávací zájezd namibie, self-drive namibie

Lachtani u Cape Cross

1600 kilometrů nehostinného pustého pobřeží – chladný Atlantik na jedné straně a nekonečná poušť na straně druhé. Pro člověka smrtící kombinace, pro lachtany domov. Tady, uprostřed Pobřeží koster, leží Cape Cross. Místo, které se stalo domovem pro více než sto tisíc lachtanů. Uvidíte je, uslyšíte je, ucítíte je… nezapomenete.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari etosha, safari namibie, zájezd namibie, zájezd etosha, zájezd safari, dovolená namibie, self drive namibie

NP Etosha

V NP Etosha zažijete safari jako nikde jinde v Africe. Vyschlá pláň, kam až oko dohlédne, nekonečné obzory, množství a rozmanitost zvěře… Přijeďte k napajedlu a vyfotíte na jedné fotce pět, šest i více druhů zvěře. Kolem jezera Fisher’s Pan objevíte množství vodního ptactva. Nikde jinde nepořídíte snímky zvířat v oblacích prachu se zapadajícím sluncem za nimi. Etosha je jen jedna.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

okonjima namibie, levhart namibie, levhart okonjima, zájezd namibie, poznávací zájezd namibie, self-drive namibie, safari namibie

Okonjima – blízká setkání s divočinou

Přírodní rezervace Okonjima o rozloze 200 km2 je centrem jednoho z nejpůsobivějších namibijských záchranných programů. AfriCat Foundation se stará o gepardy a další predátory zachráněné z konfliktů mezi lidmi a divokou zvěří po celé zemi. Dává zvěři prostor k záchraně.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Pěší turistika v Namibii

Rozlehlost, prostor a nádherná pustina – to je Namibie. Díky její krásným nekonečným scenériím, kde stěží hledáte další lidi, tu zažijete nezapomenutelné dny a okamžiky na túrách, kdy se kocháte přírodní krásou kolem sebe. Jen vy a v okruhu mnoha kilometrů kolem vás nikdo další. Namibijská příroda je kouzelná a nedotčená. A je vcelku jedno, zda pro vás naplánujeme krátké vycházky na 1, 3, 5 hod nebo několikadenní túry s kempováním. Namibie je synonymem pro nekonečné horizonty a rozmanitou krajinou bez davů lidí.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

pobřeží koster, vraky lodí namibie, poušť namib, zájezd namibie, poznávací zájezd namibie, self-drive namibie, skeleton coast

Pobřeží koster – Skeleton Coast

Když u Pobřeží koster (Skeleton Coast) ztroskotala loď, tak utrpení námořníků teprve začalo. Nekonečná poušť, rozpálený písek, kromě mořské vody v Atlantiku jen sucho a stále pálící slunce nad hlavou znamenaly téměř jistou smrt… Vyslechněte si příběhy o osudech mnoha námořníků… i způsobech přežití v této krajině.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

namib naukluft namibie, poušť namib, zájezd namibie, poznávací zájezd namibie, self-drive namibie, naukluft namibie

Poušť Namib-Naukluft

Vítejte v Namibu, nejstarší poušti na Zemi a rozhodně jedné z nejkrásnějších a nejdostupnějších pouštních oblastí na planetě. Toto je země s písečnými dunami par excellence, tichá, neustále se měnící a nestárnoucí. Návštěva Namibu je nepochybně jedním z vrcholů každé cesty do Namibie.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

zájezd namibie, namibie luxusní ubytování, shipwreck lodge, ubytování v poušti, safari namibie, poušť namibie

Shipwreck Lodge

Představte si, že jste se ocitli na konci světa. Na nádherném, pustém, dechberoucím konci světa s nekonečnými obzory. Vítejte na Pobřeží koster, v Shipwreck Lodge. Do ruky dostanete welcome drink, projdete na terasu a přes písečné duny se zahledíte do vln oceánu…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Sossusvlei, Deadvlei Namibie, poušť namib, zájezd namibie, poznávací zájezd namibie, self-drive namibie, kaňon sesriem

Sossusvlei, Deadvlei a kaňon Sesriem

Nekonečné moře rezavě červených dun, vybělená bílá pánev a její pokroucené staré stromy. Sossusvlei je jako přímorožec, který se blýská na slunci a svým splývavým ocasem vám předvádí zepředu i z boku své mimořádné rysy před jasně červenou dunou, která se tyčí do temně modré oblohy nahoře.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

spitzkoppe, hory namibie, zájezd namibie, poznávací zájezd namibie, self-drive namibie, treky namibie, spitzkoppe namibie

Spitzkoppe – Matterhorn Afriky

Jedna z nejznámějších scenérií Namibie, 1728 m vysoká Spitzkoppe, se jako fata morgána tyčí nad prašnými pláněmi jižního Damaralandu. Park je malý svojí rozlohou, ale velký svojí krásou. Spitzkoppe je vyprahlá krajina plná dramatických skalních útvarů a rájem pro milovníky turistiky.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

swakopmund namibie, walwis bay plameňáci, zájezd namibie, zájezd safari, dovolená namibie, self drive namibie

Swakopmund – Walwis Bay

Oblíbené dovolenkové letovisko Swakopmund je vmáčknuto mezi vlny Atlantiku a duny Namibu. Když se procházíte po jeho ulicích, můžete nabýt dojmu, že jste se ocitli u Severního moře nebo na Baltu. Německé dědictví zde zanechalo své stopy a v kombinaci s exotickým africkým nádechem činí ze Swakopmundu městečko, kde mnoho návštěvníků zůstává déle, než původně plánovali.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Twyfelfontein namibie, petroglyfyly namibie, zájezd namibie, poznávací zájezd namibie, self-drive namibie, křovácké kresby

Twyfelfontein – galerie skalních kreseb

V čele travnatého údolí Aba Huab stojí skalní Twyfelfontein, který je jednou z nejrozsáhlejších přírodních galerií skalního umění na africkém kontinentu. V dávné minulosti toto místo s největší pravděpodobností přitahovalo divokou zvěř a vytvářelo ráj pro lovce, kteří nakonec zanechali své vzpomínky a památky na úspěšné lovy na okolních skalách.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Waterberg namibie, zájezd namibie, poznávací zájezd namibie, self-drive namibie

Waterberg – výhledy do nekonečna

Waterberg je přírodní úkaz, který jinde v Namibii nenajdete. Z rovné nekonečné krajiny vyrostla do výšky 50 kilometrů dlouhá a 16 kilometrů široká náhorní planina. Waterberg se “vznáší” 150 metrů nad okolní krajinu. Když vystoupáte na vršek, otevře se vám výhled do nekonečné krajiny.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Zkamenělý les namibie, Petrified Forest namibie, zájezd namibie, poznávací zájezd namibie, self-drive namibie, safari namibie

Zkamenělý les – Petrified Forest

Zkamenělý les je oblast posetá zkamenělými kmeny stromů o délce až 34 m a obvodu 6 m, jejichž stáří se odhaduje na 260 milionů let. Vrátíte se zde o miliony let do historie a zaposloucháte se do příběhů dávných časů.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Namibie – za nekonečnými horizonty

Namibie je tak unikátní země, že ji jen těžko lze popsat slovy. Zamilujete si ji pro její atmosféru, nádhernou a rozmanitou přírodu, jedinečné safari i skvělé jídlo a služby. Africký prostor a nekonečné horizonty před vámi se vám dostanou pod kůži. Na této cestě navštívíte nejkrásnější místa Namibie – od Fisch River kaňonu na jihu přes opuštěná města Kolmanskop a Luderitz až po provinční Swakopmund. Na severu si užijete safari v parku Etosha. Projdete se po dunách v Sossusvlei i kaňonem Sesriem. Projedete nekonečnou pouští, prozkoumáte skalní kresby v Twyfelfontein… Je to cesta do Namibie „jednou za život“. A slibujeme, že se budete chtít vrátit, protože „jednou za život“ nestačí.

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.