menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Namibie – za nekonečnými horizonty

Namibie je tak unikátní země, že ji jen těžko lze popsat slovy. Zamilujete si ji pro její atmosféru, nádhernou a rozmanitou přírodu, jedinečné safari i skvělé jídlo a služby. Africký prostor a nekonečné horizonty před vámi se vám dostanou pod kůži. Na této cestě navštívíte nejkrásnější místa Namibie – od Fisch River kaňonu na jihu přes opuštěná města Kolmanskop a Luderitz až po provinční Swakopmund. Na severu si užijete safari v parku Etosha. Projdete se po dunách v Sossusvlei i kaňonem Sesriem. Projedete nekonečnou pouští, prozkoumáte skalní kresby v Twyfelfontein… Je to cesta do Namibie „jednou za život“. A slibujeme, že se budete chtít vrátit, protože „jednou za život“ nestačí.

destinace: Namibie

počet dní/nocí: 17/14

cena od: 89.900,- Kč/os

Swakopmund – Walwis Bay

Oblíbené dovolenkové letovisko Swakopmund je vmáčknuto mezi vlny Atlantiku a duny Namibu. Když se procházíte po jeho ulicích, můžete nabýt dojmu, že jste se ocitli u Severního moře nebo na Baltu. Německé dědictví zde zanechalo své stopy a v kombinaci s exotickým africkým nádechem činí ze Swakopmundu městečko, kde mnoho návštěvníků zůstává déle, než původně plánovali.

Zkamenělý les – Petrified Forest

Zkamenělý les je oblast posetá zkamenělými kmeny stromů o délce až 34 m a obvodu 6 m, jejichž stáří se odhaduje na 260 milionů let. Vrátíte se zde o miliony let do historie a zaposloucháte se do příběhů dávných časů.

Poušť Namib-Naukluft

Vítejte v Namibu, nejstarší poušti na Zemi a rozhodně jedné z nejkrásnějších a nejdostupnějších pouštních oblastí na planetě. Toto je země s písečnými dunami par excellence, tichá, neustále se měnící a nestárnoucí. Návštěva Namibu je nepochybně jedním z vrcholů každé cesty do Namibie.

Kolmanskop – město diamantů… a duchů

Diamanty, diamanty… s jejich těžbou Kolmaskop vyrostl do jednoho z nejmodernějších a nejluxusnějších měst světa. S ukončením těžby diamantů rychle vyprchala jeho tehdejší sláva. Dnes jsou domy zaváté po okna pískem, na minulou slávu odkazuje stará vana… Město je opuštěné a ponecháno napospas poušti.

Twyfelfontein – galerie skalních kreseb

V čele travnatého údolí Aba Huab stojí skalní Twyfelfontein, který je jednou z nejrozsáhlejších přírodních galerií skalního umění na africkém kontinentu. V dávné minulosti toto místo s největší pravděpodobností přitahovalo divokou zvěř a vytvářelo ráj pro lovce, kteří nakonec zanechali své vzpomínky a památky na úspěšné lovy na okolních skalách.

Sossusvlei, Deadvlei a kaňon Sesriem

Nekonečné moře rezavě červených dun, vybělená bílá pánev a její pokroucené staré stromy. Sossusvlei je jako přímorožec, který se blýská na slunci a svým splývavým ocasem vám předvádí zepředu i z boku své mimořádné rysy před jasně červenou dunou, která se tyčí do temně modré oblohy nahoře.

Fish River Canyon

Nikde jinde v Africe nenajdete nic ani vzdáleně podobné kaňonu Fish River Canyon. Ať už z některé z vyhlídek vnímáte ohromné ​​rozměry a krásu místa, proletíte se nad kaňonem v letadle, nebo se pustíte na pětidenní pěší trek kaňonem, Fish River Canyon budete vždy objevovat a vnímat jako nesmírně zvláštní nezapomenutelné místo.

NP Etosha

V NP Etosha zažijete safari jako nikde jinde v Africe. Vyschlá pláň, kam až oko dohlédne, nekonečné obzory, množství a rozmanitost zvěře… Přijeďte k napajedlu a vyfotíte na jedné fotce pět, šest i více druhů zvěře. Kolem jezera Fisher’s Pan objevíte množství vodního ptactva. Nikde jinde nepořídíte snímky zvířat v oblacích prachu se zapadajícím sluncem za nimi. Etosha je jen jedna.

PROGRAM ZÁJEZDU

Co během své dovolené zažijete?
  • Fish River Canyon – druhý největší kaňon na světě
  • horké prameny v Ais Ais
  • Kolmanskop a Luderitz – města diamantů pohlcené pouští
  • duny v Sossusvlei a kaňon Sesriem
  • Swakopmund – provinční městečko na břehu Atlantiku
  • skalní kresby v Twyfelfontein
  • pouštní sloni v údolí řeky Huab
  • safari v NP Etosha – tolik odlišných druhů zvěře na jednom místě
  • soukromá rezervace Okonjima – dozvíte se o afrických „kočkách“

 

Den 1 Odlet

 

Den 2 Windhoek – Mariental

Po příletu do Windhoeku a vyřízení celních formalit si převezmete svá auta, opustíte hlavnı́ město a přes nekonečnou poušť Kalahari se vydáte na jih. Vaším cílem bude ubytování v blízkosti Mariental. Po příjezdu se ubytujete v plně vybaveném stanu a čeká vás večeře v lodži.

Den 3 Fish River Canyon          

Po snídani se vydáte dál na jih, kde vás čeká jedna z největšı́ch atrakcı́ této části země – Fish River Canyon. Je to druhý největšı́ kaňon na světě, při pohledu dolů do hlubin se vám zatočí́ hlava. Projdete se kolem vyhlídky a budete pokračovat dál, až k ústí kaňonu. Na tuto noc se ubytujete v Ai-Ais, místě horkých pramenů. Na konci dlouhého dne si dopřejte koupel v bazénu s horkou vodou. Večeře v ubytování v Ai-Ais.

Den 4 Ai-Ais – Aus

Doporučujeme vstát časně ráno a před snídaní si udělat procházku do spodní části kaňonu Fish River. Po snídani budete pokračovat dál, pojedete kolem řeky Orange, která tvoří hranici mezi Namibií a Jihoafrickou republikou. Cestou krásnou krajinou si udělejte zastávky na focení a procházku k řece. Odpoledne dorazíte do městečka Aus a ubytujete se na dvě noci v lodži s krásnou vyhlídkou pár kilometrů za městem. Večeře v lodži.

Den 5 Kolmanskop – Lüderitz

Po snídani se vydáte na úžasnou pouštní krajinou směrem k Atlantskému oceánu. První zastávku si udělejte v „městě duchů“ Kolmanskop. Toto městečko zažilo dobu své největší slávy v době, kdy byly v poušti Namib nalezeny diamanty. Teď už je však zcela opuštěné a postupně ho zase pohlcuje pouštní písek. Odsud budete pokračovat do přístavního města Lüderitz, kde si můžete udělat procházku a zastavit se na oběd v některé z místních restaurací. Odpoledne se zase vrátíte do nitra pouště do svého ubytování v Aus. Večeře v lodži.

Den 6 Aus – Sesriem

Po snídani budete pokračovat na sever. Budete projíždět nádhernou krajinou, kterou zde vytváří nejstarší poušť na světě, poušť Namib. Skalnaté hory střídají písečné duny mnoha barevných odstínů. Odpoledne dorazíte do svého kempu v blízkosti Sesriem, kde se ubytujete na následující dvě noci.

Den 7 Sesriem – Sossusvlei

Dnes si přivstanete a čeká vás cesta do jednoho z nejkrásnějších koutů Namibie, údolí Sossusvlei.

Nenechte si ujít východ slunce mezi písečnými dunami. Pozorně se dívejte kolem, často mezi dunami spatříte přímorožce, antilopy skákavé, nebo třeba šakala či hyenu v brzkých ranních hodinách. Nenechte si ujít příležitost vyšplhat na některou z písečných dun. V údolí můžete strávit většinu dne a v podvečer se plni zážitků zase vrátíte do svého kempu, kde pro vás bude připravená večeře.

Den 8 Sesriem – Swakopmund

Dnes zamíříte z rozpáleného vnitrozemí k chladnějšímu oceánu. Cílem vaší cesty bude Swakopmund. Toto přímořské letovisko má bohatou historii a původně bylo založeno jako rybářský a obchodní přístav. V současné době patří mezi oblíbený cíl místních i turistů, najdete zde celou řadu restaurací a kaváren, relaxovat můžete při dlouhých procházkách po pobřežní promenádě.

Den 9 Swakopmund

Dnešní den můžete využít k odpočinku a aktivitám v okolí Swakopmundu. Můžete zvolit výlet do pouště s průvodcem, čtyřkolky na dunách, golf, nebo třeba výlet lodí ke kolonii lachtanů ze sousedního Walwis Bay.

Den 10 Swakopmund

Po snídani se vydáte na sever, opustíte chladné pobřeží Atlantiku a zamíříte opět do vnitrozemí. Čeká vás Damaraland a fantastická krajina plná obrovských žulových balvanů. Nenechte si tady ujít procházku nebo vyjížďku na západ slunce. Málokde jsou krásnější…

Den 11 Damaraland

Dnes se můžete vydat do okolí prozkoumat skalní kresby v Twyfelfontein, nebo třeba s průvodcem stopovat pouštní slony v údolí řeky Huab. V horkém odpoledni si dopřejte osvěžení v bazénu.

Den 12 Damaraland – Etosha

Po snídani budete pokračovat dále na sever, vaším cílem bude nejznámější národní park Namibie – Etosha. V brzkém odpoledni dorazíte do kempu, kde se ubytujete na dvě noci. 

Odpoledne vyrazíte na safari a po návratu vás čeká večeře v kempu. Večer můžete strávit pozorováním zvěře u místního osvíceného napajedla.

Den 13 – 14 NP Etosha

Tyto dva dny strávíte na safari v národním parku Etosha. Nejlepší je vyrážet z kempu za rozbřesku, kdy je chladno a zvířata jsou aktivní. Uprostřed dne v největším horku se všechno snaží schovat do stínu, i vám doporučujeme v tuto  dobu odpočinek. Odpoledne mnoho zvířat vyhledává osvěžení u napajedel, která jsou ideálními místy na pozorování.

Den 15 Etosha – Otjiwarongo

Po snídani si můžete dopřát poslední krátké safari, opustíte národní park Etosha a přesunete se do soukromé rezervace Okonjima. Tato rezervace je známá svým programem na ochranu afrických koček. Určitě byste si neměli nechat ujít stopování levhartů. Den zakončíte poslední večeří v africké divočině.

Den 16 Windhoek – odlet

Po snídani vyrazíte zpět do hlavního města, kterým projedete cestou na letiště. Zde vrátíte auto a odbavíte se na let do Evropy.

Den 17 Přílet do Prahy

Den 8 Sesriem – Swakopmund

Dnes zamíříte z rozpáleného vnitrozemí k chladnějšímu oceánu. Cílem vaší cesty bude Swakopmund. Toto přímořské letovisko má bohatou historii a původně bylo založeno jako rybářský a obchodní přístav. V současné době patří mezi oblíbený cíl místních i turistů, najdete zde celou řadu restaurací a kaváren, relaxovat můžete při dlouhých procházkách po pobřežní promenádě.

Den 9 Swakopmund

Dnešní den můžete využít k odpočinku a aktivitám v okolí Swakopmundu. Můžete zvolit výlet do pouště s průvodcem, čtyřkolky na dunách, golf, nebo třeba výlet lodí ke kolonii lachtanů ze sousedního Walwis Bay.

Den 10 Swakopmund

Po snídani se vydáte na sever, opustíte chladné pobřeží Atlantiku a zamíříte opět do vnitrozemí. Čeká vás Damaraland a fantastická krajina plná obrovských žulových balvanů. Nenechte si tady ujít procházku nebo vyjížďku na západ slunce. Málokde jsou krásnější…

Den 11 Damaraland

Dnes se můžete vydat do okolí prozkoumat skalní kresby v Twyfelfontein, nebo třeba s průvodcem stopovat pouštní slony v údolí řeky Huab. V horkém odpoledni si dopřejte osvěžení v bazénu.

Den 12 Damaraland – Etosha

Po snídani budete pokračovat dále na sever, vaším cílem bude nejznámější národní park Namibie – Etosha. V brzkém odpoledni dorazíte do kempu, kde se ubytujete na dvě noci. 

Odpoledne vyrazíte na safari a po návratu vás čeká večeře v kempu. Večer můžete strávit pozorováním zvěře u místního osvíceného napajedla.

Den 13 – 14 NP Etosha

Tyto dva dny strávíte na safari v národním parku Etosha. Nejlepší je vyrážet z kempu za rozbřesku, kdy je chladno a zvířata jsou aktivní. Uprostřed dne v největším horku se všechno snaží schovat do stínu, i vám doporučujeme v tuto  dobu odpočinek. Odpoledne mnoho zvířat vyhledává osvěžení u napajedel, která jsou ideálními místy na pozorování.

Den 15 Etosha – Otjiwarongo

Po snídani si můžete dopřát poslední krátké safari, opustíte národní park Etosha a přesunete se do soukromé rezervace Okonjima. Tato rezervace je známá svým programem na ochranu afrických koček. Určitě byste si neměli nechat ujít stopování levhartů. Den zakončíte poslední večeří v africké divočině.

Den 16 Windhoek – odlet

Po snídani vyrazíte zpět do hlavního města, kterým projedete cestou na letiště. Zde vrátíte auto a odbavíte se na let do Evropy.

Den 17 Přílet do Prahy

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.