menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

ION Adventure Hotel

Tento butikový hotel kdysi sloužil jako hostinec pro pracovníky nedaleké geotermální elektrárny Nesjavellir. Leží uprostřed lávových polí v kopcovité  krajině protkané turistickými stezkami. Díky ke své poloze nedaleko národního parku Þingvellir (cca 30 min) je ideální základnou pro pozorování polární záře, koupání v termálních horkých pramenech a aktivity, jako je jízda na sněžných skútrech nebo rafting. Kromě toho se nacházíte necelou hodinu jízdy od Reykjavíku a v dosahu mnoha atrakcí, které Island nabízí.

Kdy cestovat: březen až listopad

Kam cestovat: Island

Kolik času potřebuji: 5 - 7 dní

Pokoje

V hotelu najdete 44 pohodlných pokojů různých kategorií. Všechny jsou postavené v minimalistickém severském stylu, v uklidňujících neutrálních barvách a s moderním nábytkem, světlými dřevěnými podlahami. Na stěnách visí velkoformátové obrazy nebo fotografie moderních islandských umělců. K vybavení patří luxusní postele s bio přírodním povlečením, TV s plochou obrazovkou, příslušenství pro přípravu čaje a kávy a bezplatné Wi-Fi. V koupelnách jsou sprchy a toaletní potřeby značky Sóley Organics.

Všechny pokoje mají výhled na geotermální elektrárnu Nesjavellir nebo, přes lávová pole, směrem k národnímu parku Þingvellir. Pokoje Deluxe nabízejí navíc dokonalý výhled z velkých francouzských oken.

Poloha

Hotel se nachází na trase tradičního Zlatého okruhu, 30 minut jízdy autem z národního parku Þingvellir, který patří do přírodního dědictví pod ochranou UNESCO, a asi hodinu jízdy od oblasti horkých pramenů Geysir. Město Selfoss je vzdálené 40 minut. Zde najdete kavárny, obchody, restaurace a veřejný venkovní bazén s vířivkami. Do Reykjavíku to budete mít necelou hodinu jízdy autem.

Jídlo a pití

V hotelové restauraci Silfra, pojmenované podle tektonické trhliny v Þingvelliru, jsou na jídelním lístku sezónní pokrmy, například čerstvé jehněčí a ryby. Každé ráno se podává snídaně formou bufetu. Na pivo, lihoviny, vína, lehké občerstvení a panoramatický výhled do okolí je ideální prosklený bar Northern Lights.

Rodiny

V hotelu ION Adventure jsou vítány děti a do pokojů Deluxe je možné přidat přistýlky.

Vybavení a aktivity

Kromě geotermálního venkovního bazénu je v hotelu malé wellness centrum se saunou a relaxační místností. K dispozici jsou masáže a obličejové masky s islandskými bylinami. Pokud doufáte, že uvidíte polární záři, personál vám zajistí noční buzení v době, kdy je vidět.

Ekologická a sociální odpovědnost

Hotel, který jako by splýval s okolní mechem porostlou krajinou, byl postaven na místě opuštěné budovy, aby se snížila jeho ekologická stopa. Byl postaven z místních islandských a recyklovaných materiálů, jako je regenerované dřevo, láva a islandská vlna. Překračuje místní normy pro ekologicky bezpečné stavby a má certifikát Earth Check. Uvnitř je veškerý nábytek a vybavení buď z fair trade, nebo z recyklovaných materiálů, například: umyvadla z recyklovaných pneumatik a světla z lávy a naplaveného dřeva. Veškeré podávané jídlo je ekologické a teplou vodu a energii zajišťují okolní geotermální horké prameny.

Co se nám tu líbí?

„V tomto stylovém butikovém hotelu nedaleko národního parku Þingvellir se nám líbí klidné prostředí, příjemná obsluha a elegantní severská výzdoba. Obzvlášť nezapomenutelný je panoramatický výhled z baru Northern Lights s prosklenými stěnami.“

Další zážitky

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.