menu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte všechna povinná pole

Formulář byl úspěšně odeslán

Děkujeme za odeslání formuláře. Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

Botswana

Botswana se právem řadí mezi nejexkluzivnější destinace na safari v Africe. Více než třetina celého území je vyhrazena ochraně přírody. Čeká vás zde panenská divočina, obrovské množství africké zvěře a naprosté minimum lidí. Jihovýchod Botswany pokrývá Kalahari, rozlehlé solné pánve vám budou připomínat měsíční krajinu. Na druhou stranu se v severozápadní části země rozlévají řeky Okavango a Chobe a vytvářejí zde vodní ráj. Díky rozmanitosti Botswany a unikátnosti její přírody je zaručeno, že se zde nikdy nebudete nudit, bez ohledu na to, zda se jedná o vaši první, či desátou návštěvu.

Říční proudy mezi vysokými papyrusy, stojaté laguny a mokřady v deltě Okavango, oslnivé solné pánve v Kalahari, sloní stáda lemující břehy řeky v národním parku Chobe… To je Botswana. Na dovolené v Botswaně ušité na míru právě vám uvidíte to nejlepší z afrického safari – a ještě mnohem víc – najdete tu svoji vlastní cestu. Navrhneme s vámi vaši ideální dovolenou, přičemž budeme věnovat velkou pozornost vašim zájmům, vašemu stylu cestování a vašemu rozpočtu. Naši botswanští specialisté znají zemi skrz naskrz a mohou vás dovést k zážitkům, které v průvodci nenajdete.

Proplétejte se podél vodních cest lemovaných rákosím v tradiční domorodé kánoi mokoro a kochejte se blízkými pohledy na ledňáčky malachitové, vlhy malé a africké orly jasnohlasé. Vyhledejte v buši lva nebo levharta během safari v otevřeném terénním voze. Svezte se na čtyřkolce a pozorujte surikaty na vyprahlých solných pánvích Makgadikgadi. Připojte se k profesionálním rangerům na pěším safari v buši v rezervaci Moremi a hledejte ve stromech vzácné sovy. Objevte v Botswaně intimní luxusní kempy vybudované v naprosto odlehlé divočině. Botswana, to jsou mokřady s ozvěnou volání paviánů, odfrkávání hrochů koupajících se v nedalekých lagunách… Co vás láká v Africe víc? Cestujte svým vlastním tempem, svým vlastním stylem, s jistotou, že vám ukážeme ta nejlepší místa, ať už se vydáte kamkoli.

Pozorujte velké kočky a stáda slonů na safari v otevřených terénních vozech a výletech na lodích, pozorujte ptáky při prozkoumávání vodních ramen Okavanga na mokorech, a naučte se dovednosti přežití v buši při procházkách od svých průvodců z kmene San. Naše itineráře, trasy či doporučená místa, kterými se vás snažíme inspirovat, jsou skvělým výchozím bodem pro plánování vašeho botswanského safari.

Různorodá krajina botswanských národních parků a rezervací z ní dělá jedinečnou destinaci na safari. Naši kolegové poznali každý kout země a mohou využít své znalosti z první ruky, aby vám pomohli v rozhodování, která místa nejlépe navštívit a kam vyrazit na safari v Botswaně.

Šumivé vodní toky a smaragdové nivy delty Okavango na severu země jsou oázou v této převážně vyprahlé části afrického kontinentu a přitahují hrochy, krokodýly a hejna ptáků, které můžete zahlédnout z vaší kánoe. Dominantou srdce Botswany je rezervace Central Kalahari Game Reserve — písečná divočina přerušovaná solnými pánvemi a otevřenými vyprahlými pláněmi, kde lev a gepard slídí po pasoucích se stádech antilop a zeber. Dále je tu národní park Chobe, jehož počty slonů v období sucha dosahují desítek tisíc…

Vyberte si své zážitky v Botswaně

antilopa, Kalahari, safari botswana, poznávací zájezd botswana, zájezd botswana

Centrální Kalahari

V období sucha se zdá být tato část země nehostinná a těžko si dovedete představit, že by zde něco mohlo přežít. S příchodem dešťů však do Kalahari přichází život. Stáda zeber sem migrují stovky kilometrů, šelmy jsou jim vždy nablízku, na solných pánvích se objeví jezera, která se s příletem plameňáků zbarví do růžova… Milovníci nekonečných obzorů, odlehlých oblastí a dramatických západů slunce by měli rozhodně Kalahari zařadit do svého itineráře.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

ptáci, delta Okavango, safari botswana, poznávací zájezd botswana, zájezd botswana, ornitologie

Království vody a leknínů – delta Okavango

Okavango, řeka, která nikdy nenajde moře. Vítejte v království vody, leknínů, papyru, hrochů a orla jasnohlasého. Největší vnitrozemská říční delta na světě se ztrácí v písku pouště Kalahari. Vytváří zde vodní kanály, laguny a ostrůvky a ostrovy, které jsou útočištěm neuvěřitelného množství zvěře. Do většiny kempů uvnitř delty se dostanete pouze malým letadlem, což je zážitek sám o sobě. Až dorazíte na svůj ostrov, nasedněte do domorodé kánoe mokoro, poslouchejte šplouchání vody pod přídí a nechte si od místního průvodce vyprávět, jak se zvířata adaptovala na zdejší specifické podmínky.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

safari botswana, poznávací zájezd botswana, zájezd botswana, kempování, stany

Luxusní dobrodružství – safari pod stanem

Pokud patříte mezi opravdové nadšence a milovníky panenské přírody, tak se vydejte kempovat do národních parků v Botswaně. Čeká vás jedinečný zážitek v té nejdivočejší divočině, kde vás od okolní říše divokých zvířat bude dělit pouze tenké plátno stanu. Nemějte strach, stanové kolíky zatloukat nebudete a jídlo k večeři si nemusíte ulovit. Čekají vás pohodlné postele, skvělé jídlo připravené kuchařem a večerní posezení s drinkem u ohně… to všechno uprostřed nádherné přírody. Čeká vás dobrodružství, na které budete vzpomínat celý život.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Makgadikgadi, safari botswana, poznávací zájezd botswana, zájezd botswana, solná pánev

Makgadikgadi

Solné pánve Makgadikgadi patří svojí rozlohou mezi největší na světě. Když se rozhodnete vydat po jejím křupavém povrchu, tak jen musíte mít na paměti, že nesmíte jít tak daleko, abyste ztratili z dohledu své auto… ten prostor se zdá být nekonečný. „Moře“ je sem tam přerušeno skalnatými ostrůvky s baobaby, ale jinak je všude kolem vás jen prostor a naprosté a ohlušující ticho. Těžko se vysvětluje, v čem spočívá krása „ničeho“, ale kdo se na toto jedinečné místo podívá, pochopí…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

vyhlídkový let, Linyanti, safari botswana, poznávací zájezd botswana, zájezd botswana

Mokřady Linyanti

Řeka Linyanti tvoří přirozenou hranici mezi Botswanou a Namibií. V severozápadním koutě země jsou v oblasti Linyanti vodní laguny, lesy i travnaté pláně, takže zde vzniklo ideální prostředí pro divokou zvěř i ptactvo. Je zde veliká koncentrace slonů a buvolů, najdete tu mnoho druhů antilop: kudu, buvolce, vodušky, dokonce i největší africkou antilopu losí a také plachou antilopu koňskou. A pokud chcete spatřit ohrožené psy hyenovité, nemohli jste si vybrat lepší destinaci…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Moremi, safari botswana, poznávací zájezd botswana, zájezd botswana, oheň

Moremi

Rezervace Moremi je další „povinnou“ zastávkou na safari v Botswaně. Zahrnuje velkou část delty Okavanga a safari je zde jedinečné. Rozmanitá krajina i fauna, velká koncentrace zvěře i ptactva – to vše činí z Moremi jednu z nejatraktivnějších oblastí na safari v Africe. Nejlepším způsobem, jak zažít Moremi je mobilní kempování – jen vy a divoká příroda. Den zakončíte posezením u ohně a v noci vás přes plátno stanu budou rušit jen zvuky buše…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Slon, Savuti, safari botswana, poznávací zájezd botswana, zájezd botswana, velká pětka

Savuti

Oblast Savuti je součástí národního parku Chobe. Dříve zde byl vodní kanál, který ale před několika desítkami let vyschl. To způsobilo nedostatek vody a zeleně, což mělo dramatický vliv na populaci zvěře. Místní velké smečky lvů byly nuceny se přizpůsobit novým podmínkám, aby přežily ve zdejším nehostinném prostředí. Lvi se naučili lovit potravu, které zde bylo vždycky dost – slony… vítejte v divočině.

Přidat do záložek Nezávazně poptat

slon, Chobe, safari botswana, poznávací zájezd botswana, zájezd botswana, národní park Chobe

Za slony na řeku Chobe

Národní park Chobe je prvním národním parkem Botswany a je takřka povinnou zastávkou na safari. Je rozlehlý a rozmanitý, rozhodně byste neměli vynechat jeho severní část kolem řeky Chobe, která zůstává v období sucha prakticky jediným zdrojem vody široko daleko. Tento zdroj vody vyhledávají všechna zvířata, ale nejtypičtější obrázky odsud zachycují obrovská stáda slonů. Nezapomenutelným zážitkem je safari lodí po řece Chobe. Z vodní hladiny vypadá svět vždycky jinak a to platí i v Africe. Člun se dostane ke zvířatům tak blízko, až se vám bude tajit dech…

Přidat do záložek Nezávazně poptat

Společnost Leones Travel s.r.o. realizovala projekt r.č. 0380000874 s názvem Tvorba vizuální identity pro novou značku společnosti Leones Travel s.r.o., který je zaměřený na marketingové aktivity a financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.